Setari Cookie-uri

Sprancenele mele oribile

Buna lume... marea mea intrebare e ce pot face sa am si eu sprancenele arcuite. In momentul de fata cand te uiti la mine zici ca-s un caine rasa basset ... Nu am avut niciodata sprancenele arcuite, si nici groase ca sa le pot pensa pentru o forma arcuita si chiar nu stiu ce metoda sa folosesc sa le schimb forma...excluzand din start chirurgia estetica, e criza financiara nah....
Adda_11
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:57
mda... mersi pentru raspunsuri...
Adda_11
Postat pe 24 Septembrie 2009 11:26
De la: Adda_11, la data 2009-09-23 00:57:23Buna lume... marea mea intrebare e ce pot face sa am si eu sprancenele arcuite. In momentul de fata cand te uiti la mine zici ca-s un caine rasa basset ... Nu am avut niciodata sprancenele arcuite, si nici groase ca sa le pot pensa pentru o forma arcuita si chiar nu stiu ce metoda sa folosesc sa le schimb forma...excluzand din start chirurgia estetica, e criza financiara nah....


eu nu am inteles exact care e pb?pai daca le lasi sa iti creasca si te duci la un pensat crezi ca nu se rezolva pb?:)
amondineeee
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:39
incearca uleiul de ricin,il gasesti in farmacii.uleiul ajuta la sanatatea parului,la cresterea si desimea lui.intre timp,ca machiaj poti folosi creioanele speciale (ai grija sa fie nuanta potrivita firului tau.succes,astept vesti
kika25
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:48
aaa...si inca ceva:mergi la un salon.Nu intotdeauna reusim singure ...
kika25
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:44
De la: Adda_11, la data 2009-09-23 00:57:23Buna lume... marea mea intrebare e ce pot face sa am si eu sprancenele arcuite. In momentul de fata cand te uiti la mine zici ca-s un caine rasa basset ... Nu am avut niciodata sprancenele arcuite, si nici groase ca sa le pot pensa pentru o forma arcuita si chiar nu stiu ce metoda sa folosesc sa le schimb forma...excluzand din start chirurgia estetica, e criza financiara nah....


daca tu te plangi de sprancenele tale eu ce sa mai zic de dintii mei?
ciosu
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:53
eee...relax, totul se rezolva;)
Adda_11
Postat pe 1 Octombrie 2009 19:41
De la: ciosu, la data 2009-10-01 11:53:36
De la: Adda_11, la data 2009-09-23 00:57:23Buna lume... marea mea intrebare e ce pot face sa am si eu sprancenele arcuite. In momentul de fata cand te uiti la mine zici ca-s un caine rasa basset ... Nu am avut niciodata sprancenele arcuite, si nici groase ca sa le pot pensa pentru o forma arcuita si chiar nu stiu ce metoda sa folosesc sa le schimb forma...excluzand din start chirurgia estetica, e criza financiara nah....


daca tu te plangi de sprancenele tale eu ce sa mai zic de dintii mei?

ehh....relax..totul se rezolva
Adda_11
Postat pe 1 Octombrie 2009 19:42
penseaza-te numai la cosmetica cel putin o luna jumate, daca nu merge inseama ca asa e forma lor, daca te tine buzunarul exista operatii estetice pentru implant de par care iti ingroasa sprancenele cu forma dorita. insa eu zic ca daca nu esti multumita de ele foloseste rimelul special de sprancene, face minuni!
diana3289
Postat pe 1 Octombrie 2009 19:53
Multumesc frumos pentru raspunsuri
Adda_11
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:24
aceeasi problema am avut si eu...am mers la o cosmeticiana buna si mi-a recomandat uleiul de ricin(masaj pana simti ca se inroseste pielea)si totodata,unde vrei sa iti creasca par ca sa le ridici poti sa dai usor cu lama ca sa iei puful blond si sa il faci sa creasca negru. daca esti din buc mergi la Printesa sprancenelor sau la saloanele Silhouette. la printesa sprancenelor(undeva prin vitan) tre sa iti faci programare cu ceva timp inainte(min 2 luni) dar chiar face minuni. sau poti face un drum la Giurgiu(60 km de buc) unde este o tipa care penseaza extraordinar si are recomandari si de la persoane f cunoscute din televiziune(nu te costa nici mult..cam 15-20 lei). daca vrei detalii da-mi mesaj
Kittty_kat
Postat pe 3 Octombrie 2009 12:39
Inceaca machiajul permanent (tatuaju) va arata super intre 3-5 ani. Eu am sprancenele f rare si am apelat la machiajul permanent. Esteticiana iti gaseste forma optima ptr fata ta. Rezultatul e super. Costurile sunt intre 250 Ron (in Brasov, str Republicii) sau 150 Eu in Constanta. (Au pigmenti mai buni)
oroles2007
Postat pe 4 Octombrie 2009 15:30
scuze ca te contrazic...insa sprancenele tatuate arata un pic vulgar..parerea mea...mult mai bine arata cele naturale si pensate bine:)
Kittty_kat
Postat pe 8 Octombrie 2009 20:35
Machiaj permanent. E cea mai buna solutie pentru ca altfel nu o sa ti se schimbe forma de la sine oricat te-ai pensa si oricat le-ai masa cu ulei.
angelfromheaven
Postat pe 9 Octombrie 2009 19:18
cica sprancenele drepte inseamna ca esti virila.... don't worry, be happy
ingeras_yella21
Postat pe 11 Octombrie 2009 00:02
incearca www.arcadia.ro
angelfromheaven
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:00
Ulei de ricin ca sa mai creasca, sa se indeseasca, regenereze, etc si o solutie chiar pe termen lung si cred ca cea mai ieftina e sa-ti cumperi un creion de sprancene si le desenezi:) cum doresti. Pupici
Raluca_SA
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:55
Am avut si eu aceeasi problema,aveam sprancenele rare,cu firul lung ceea ce le facea sa para mereu ciufulite,dar le-am lasat sa creasca circa 2 luni,in aceste 2 luni dandu-le seara de seara cu ulei de ricin.Apoi....m-a pensat o prietena care chiar se pricepe...s-au mai indesit si acum au o forma super...INCEARCA SI TU!!!
BAFTA!!!
FLORY_DULCIK
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:40
si eu am sprancene oribile...crede-ma ca am incercat orice...pana la urma mi-am facut breton....
missscorpyo
Postat pe 9 Februarie 2010 18:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Operatia de marire de sani e ok sau nu? 4 De la: TrendSetter 28 Noiembrie 2016 15:25
pur si simplu nu inteleg....... 23 De la: freakbabe 24 Decembrie 2009 03:50
Faceti compromisuri pentru frumusete? 20 De la: Maria_H_ 20 Martie 2009 14:31
povestea mea 28 De la: Elyaa 6 Iulie 2011 11:23
cum sa scapi de cosurile negre? 55 De la: ritta_dochin 6 Ianuarie 2015 10:17