Setari Cookie-uri

intrebare...

Hello! De ceva vreme, ma intreb si nimeni nu-mi poate oferi un raspuns satisfactor in privinta asteptarilor si dorintelor baietilor . Pana ce urma ce vor baietii/barbatii ? Am doar 20 de ani si nu ma pot lauda cu o experienta bogata privind acest aspect dar pot sa spun ca am cunoscut diversi, pana in momentul in care unul mi-a pus capac. E genul de baiat care are multe calitati dar un defect ce le anuleaza pe toate.Este extrem de fustangiu! N-as vrea sa va plictisesc ...sunt multe fete pe forum cu probleme in dragoste, eu insa nu pot spune ca-l iubesc ....o vara intreaga am petrecuto impreuna si am facut de toate ...de la relatii intime pana la plimbari , iesiri cu prietenii si excursii.Oricine ne-ar vedea ar spune ca suntem perechea ideala si cu toate astea isi arunca ochii si dupa alte fete .Vreau sa specific un lucru ...nu m-am simtit niciodata folosita, din contra chiar si in pat si oriunde am fi isi da tot interesul sa ma simt bn ...La inceput, el era cel care vroia o relatie si eu nu ...acum eu trebuie sa plec din oras pe o perioada mai lunga ( la studii ) si el va ramane...probabil in bratele alteia...Nu as vrea sa-l pierd si nu stiu ce ar trb sa-l fac sa nu-si mai doreasca alta fata ...Are 24 de ani, daca ajuta cu cv ...Va multumesc si as vrea sa aflu si parerile voastre ....Va pup si aveti grija de voi!
naddya18
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:59
Si eu am o relatie cu cel mai mare fustangiu posibil de 2 ani. Faza e ca eu i-am pus capac...Si intre timp s-a cumintit. Daca voi ca intelegeti o sa fie bine. Noi ne uitam impreuna la tipe si la tip pe strada si zicem k aia/ ala e arata sau nu bine...
deea90
Postat pe 20 Septembrie 2009 23:07
De la: deea90, la data 2009-09-20 23:07:45Si eu am o relatie cu cel mai mare fustangiu posibil de 2 ani. Faza e ca eu i-am pus capac...Si intre timp s-a cumintit. Daca voi ca intelegeti o sa fie bine. Noi ne uitam impreuna la tipe si la tip pe strada si zicem k aia/ ala e arata sau nu bine...


Si eu si prietenul meu ne uitam dupa tipi / tipe pe strada si comentam...si daca e vreuna care el zice ca arata bine iar mie nu`mi place, ii zic ,,aveam pretentii de la tine"
gya01
Postat pe 20 Septembrie 2009 23:11
De la: gya01, la data 2009-09-20 23:11:02
De la: deea90, la data 2009-09-20 23:07:45Si eu am o relatie cu cel mai mare fustangiu posibil de 2 ani. Faza e ca eu i-am pus capac...Si intre timp s-a cumintit. Daca voi ca intelegeti o sa fie bine. Noi ne uitam impreuna la tipe si la tip pe strada si zicem k aia/ ala e arata sau nu bine...


Si eu si prietenul meu ne uitam dupa tipi / tipe pe strada si comentam...si daca e vreuna care el zice ca arata bine iar mie nu`mi place, ii zic ,,aveam pretentii de la tine"

Mai stim pe careva si noi facem la fel. Eu zic ca atata timp cat nu te deranjeaza e ok:) Si eu ma simt foarte bine asa:P Ca fie vorba intre noi...si eu eram cam fustangioaca inainte:))
deea90
Postat pe 20 Septembrie 2009 23:14
Eterna poveste. Multe fete sunt atrase de baieti fustangii si apoi isi dau seama ca s-au bagat intr-o situatie nasoala : nu ii pot opri sa fie fustangii in continuare. Multe fete sunt atrase de baieti care sunt in centrul atentiei la petreceri fara sa bage de seama ca unii sunt alcoolici incurabili. Si se indragostesc. Apoi se casatoresc si mai tarziu se plang ca au barbati betivi.

Multi baieti "intra" intr-o situatie asemanatoare ... sunt foarte foarte atrasi de fete
- care se imbraca foarte foarte provocator
- care poate sar din prima ele pe baieti
- care fac topless pe plaja sau in discoteca
etc.

Si apoi surpriza. In continuare acele fete se imbraca la fel de provocator sau nu au nici o jena in a agata alti baieti sau fac in continuare topless pe plaja sau in discoteca. Cand intrii intr-o relatie trebuie sa fii constient ca acel om se va schimba foarte greu. Ori accepti de la bun inceput cum este ori iti gasesti pe cineva potrivit tie.

Aceeasi situatie se intampla si daca esti patron si vrei sa gasesti angajatul potrivit. De multe ori iti lasa o impresie mai buna un candidat care este cu gura mai mare dar care in final se dovedeste ca este cam lenes.

In concluzie. E mai usor sa gasesti un partener potrivit decat sa incerci sa schimbi unul care nu iti convine. Este posibil sa treci pe langa baieti care vor o relatie stabila, care nu sunt deloc fustangii, care arata bine, dar sa nu ii observi pt ca sunt mai putini guralivi, mai putin indrazneti sau mai putin laudarosi.

Chiar sunt curios sa intrii pe forum peste 2 ani sa zicem si sa spui cum au evoluat lucrurile.
ilovethisgame
Postat pe 20 Septembrie 2009 23:43
De la: deea90, la data 2009-09-20 23:14:10
De la: gya01, la data 2009-09-20 23:11:02
De la: deea90, la data 2009-09-20 23:07:45Si eu am o relatie cu cel mai mare fustangiu posibil de 2 ani. Faza e ca eu i-am pus capac...Si intre timp s-a cumintit. Daca voi ca intelegeti o sa fie bine. Noi ne uitam impreuna la tipe si la tip pe strada si zicem k aia/ ala e arata sau nu bine...


Si eu si prietenul meu ne uitam dupa tipi / tipe pe strada si comentam...si daca e vreuna care el zice ca arata bine iar mie nu`mi place, ii zic ,,aveam pretentii de la tine"

Mai stim pe careva si noi facem la fel. Eu zic ca atata timp cat nu te deranjeaza e ok:) Si eu ma simt foarte bine asa:P Ca fie vorba intre noi...si eu eram cam fustangioaca inainte:))


La mine nu e vorba de asta, intotdeauna am fost fidela intr`o relatie...
Insa stiu ca se uita si ramane doar cu uitatul Si decat sa se uite pe furis, fara ca eu sa`l vad, mai bine prefer sa stiu si sa glumesc cu el... Asa ii arat si ca am incredere in el si e foarte incantat de chestia asta
gya01
Postat pe 20 Septembrie 2009 23:47
Eu o singura data am inselat daca aia se poate numi inselat...M-am combinat cu un tip la un kef unde prietenumio ma lasase balta. In shimb inainte eram genu care o sapt era cu unu...2 zile cu altu...da le ziceam sincer in fata ca s-a terminat...
deea90
Postat pe 20 Septembrie 2009 23:51
E mult ma bine sa fie pe fata, sa sti aceasi parere am si eu;)
deea90
Postat pe 20 Septembrie 2009 23:52
De la: deea90, la data 2009-09-20 23:52:51E mult ma bine sa fie pe fata, sa sti aceasi parere am si eu;)


Da...dar din pacate unora le este greu sa spuna adevarul verde`n fata...
gya01
Postat pe 20 Septembrie 2009 23:55
Daca ar face-o si-ar face viata mai usoara. Imi place cum gandesti. Apropo cati ani ai? Eu 19..
deea90
Postat pe 20 Septembrie 2009 23:56
De la: deea90, la data 2009-09-20 23:56:18Daca ar face-o si-ar face viata mai usoara. Imi place cum gandesti. Apropo cati ani ai? Eu 19..


Multi inainte!! In noiembrie fac 20 de anisori, sunt mica, mai am multe de invatat
gya01
Postat pe 20 Septembrie 2009 23:58
Multi inainte! Macar suntem de-o varsta:) Ma gandeam k poate imi ti companie ca stau prost cu somnul:)
deea90
Postat pe 21 Septembrie 2009 00:00
De la: deea90, la data 2009-09-21 00:00:47Multi inainte! Macar suntem de-o varsta:) Ma gandeam k poate imi ti companie ca stau prost cu somnul:)


Multumesc. Nici eu nu prea am somn lasa`mi un id de mess si vbim acolo mai bine... ca fata a cerut niste sfaturi si noi am deviat de la subiect
gya01
Postat pe 21 Septembrie 2009 00:02
Ti-am lasat mesaj privat:)
deea90
Postat pe 21 Septembrie 2009 00:11
De la: gya01, la data 2009-09-20 23:47:07

La mine nu e vorba de asta, intotdeauna am fost fidela intr`o relatie...
Insa stiu ca se uita si ramane doar cu uitatul Si decat sa se uite pe furis, fara ca eu sa`l vad, mai bine prefer sa stiu si sa glumesc cu el... Asa ii arat si ca am incredere in el si e foarte incantat de chestia asta


Daca e vorba doar de uitat ... da ... e mai distractiv asa. Sa comentezi impreuna. E aiurea sa te isterizezi sau sa ii pui mana la ochi

Am o cunsotina care isi punea barbatul sa filmeze cu camera fetele de pe plaja si apoi faceau imreuna diferite top-uri. Bineinteles ca el ramanea doar cu uitatul, dar era foarte incantat ca nu trebuie sa stea serios si sa numere norii de pe cer ca nu cumva sa ii intre vreo fata in raza vizuala
ilovethisgame
Postat pe 21 Septembrie 2009 00:12
De la: ilovethisgame, la data 2009-09-21 00:12:14
De la: gya01, la data 2009-09-20 23:47:07

La mine nu e vorba de asta, intotdeauna am fost fidela intr`o relatie...
Insa stiu ca se uita si ramane doar cu uitatul Si decat sa se uite pe furis, fara ca eu sa`l vad, mai bine prefer sa stiu si sa glumesc cu el... Asa ii arat si ca am incredere in el si e foarte incantat de chestia asta


Daca e vorba doar de uitat ... da ... e mai distractiv asa. Sa comentezi impreuna. E aiurea sa te isterizezi sau sa ii pui mana la ochi

Am o cunsotina care isi punea barbatul sa filmeze cu camera fetele de pe plaja si apoi faceau imreuna diferite top-uri. Bineinteles ca el ramanea doar cu uitatul, dar era foarte incantat ca nu trebuie sa stea serios si sa numere norii de pe cer ca nu cumva sa ii intre vreo fata in raza vizuala


Si mie mi se pare aiurea sa faci crize cand nu este cazul... Privitul nu este interzis Si mai ales daca e vreuna ,,buna"... ma uit si eu ca fata, mai ales el ca baiat
gya01
Postat pe 21 Septembrie 2009 00:16
Ideea e ca el s-a schimbat pe parcurs si mai nou mi-a zis ca doar ne distram impreuna , ne simtim bn si ca are o posibila prietena cu care se potriveste la caracter....iar acum 5 min mi-a trimis mesaj sa-l ajut sa-si gaseasca un job avand in vedere ca eu am niste cunostinte, prieteni intr-un domeniu in care el se pricepe ...Sincer eu nu stiu ce sa mai cred ...e clar se simte atras de mn ....ori de cate ori ii spun sa ne vdm ...ne vdm ...de parca m-ar asculta in toate ...Intr-una din zile mi-a spus ca nu vrea sa mai auda de mn, lucru care m-a adus la disperare ...eu nu vroiam sa-l pierd, in sensul ca macar amici sa ramanem ....Cu toate astea nu a trecut nicio sapt si tot el m-a cautat si chiar mi-a reprosat ca nu am mai dat nici un semn de viata ....Prietenele mele imi spun sa renunt , articolele din reviste sau de pe net ma impinge sa merg dupa principiul "totul sau nimik " insa nu sunt o persoana care renunta asa de usor dar nici nu vreau sa sufar ...Credeti ca un baiat asa cum este el , merita ca o fata sa lupte pt el ?Atat eu cat si persoanele care ma cun , privim lucrurile intr-un mod subiectiv, voi poate vedeti altfel lucrurile ....Si un sfat nu mi-ar strica ...Repete ne intelegem de minune at cand suntem impreuna ...in pat sau in viata de zi cu zi ...si cu toate astea se pare ca lui nu-i ajunge ....Spune ca sunt prea tanara si oricand as fi capabila sa-l las pt altul ....Ast raspunsurile voastre si va multumesc ca sunteti alaturi de mn ...:* Va pup si aveti grija de voi !
naddya18
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:43
De la: naddya18, la data 2009-09-20 22:59:24Hello! De ceva vreme, ma intreb si nimeni nu-mi poate oferi un raspuns satisfactor in privinta asteptarilor si dorintelor baietilor . Pana ce urma ce vor baietii/barbatii ? Am doar 20 de ani si nu ma pot lauda cu o experienta bogata privind acest aspect dar pot sa spun ca am cunoscut diversi, pana in momentul in care unul mi-a pus capac. E genul de baiat care are multe calitati dar un defect ce le anuleaza pe toate.Este extrem de fustangiu! N-as vrea sa va plictisesc ...sunt multe fete pe forum cu probleme in dragoste, eu insa nu pot spune ca-l iubesc ....o vara intreaga am petrecuto impreuna si am facut de toate ...de la relatii intime pana la plimbari , iesiri cu prietenii si excursii.Oricine ne-ar vedea ar spune ca suntem perechea ideala si cu toate astea isi arunca ochii si dupa alte fete .Vreau sa specific un lucru ...nu m-am simtit niciodata folosita, din contra chiar si in pat si oriunde am fi isi da tot interesul sa ma simt bn ...La inceput, el era cel care vroia o relatie si eu nu ...acum eu trebuie sa plec din oras pe o perioada mai lunga ( la studii ) si el va ramane...probabil in bratele alteia...Nu as vrea sa-l pierd si nu stiu ce ar trb sa-l fac sa nu-si mai doreasca alta fata ...Are 24 de ani, daca ajuta cu cv ...Va multumesc si as vrea sa aflu si parerile voastre ....Va pup si aveti grija de voi!

..nu vrei sa il pierzi..sau nu vrei sa il imparti cu alta??...ca atunci l/ai pierde numai 50 la suta...cu posibilitatea recuperarii, in timp si a restului de 50 ramase...in bratele alteia..
kudika066423
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:52
De la: deea90, la data 2009-09-20 23:07:45Si eu am o relatie cu cel mai mare fustangiu posibil de 2 ani. Faza e ca eu i-am pus capac...Si intre timp s-a cumintit. Daca voi ca intelegeti o sa fie bine. Noi ne uitam impreuna la tipe si la tip pe strada si zicem k aia/ ala e arata sau nu bine...


si cum i-ai pus tu capac?
an_dra_da_k
Postat pe 21 Septembrie 2009 23:30
Draga mea, tu chiar iti doresti un tip alaturi de tine care sa fie fustangiu?
Ai 20 de ani ....chiar crezi ca ramai pana la batranete?
E primul?
El are 24.....vrea sa se distreze...n-are treaba cu rel serioase.
Tu pleci la facultate..........o sa te distrezi si tu !! ....o sa cunosti alti tipi.........n-are sens sa stai dupa asta.
an_dra_da_k
Postat pe 21 Septembrie 2009 23:34
P.S. Faza cu reprosatul e o vrajeala de 2 bani!! ....nu e singurul care o practica, si ....e bine sa nu pui botul la asa ceva!
an_dra_da_k
Postat pe 21 Septembrie 2009 23:35
Nu e primul...si nu cred mereu ceea ce spune chiar daca poate mi-as dori dar...cred ca doar mi s-a pus pata pe el ..De obicei pun ochii pe ce e mai geu de luat...nu stiu ce sa fac ...daca sa continui sau sa-l ignor complet ....Gagici va sunt recunoscatoare pt raspunsurile voastre si chiar imi place ca purtam o discutie despre lucruri care pot aparea in viata oricaruia dintre noi
naddya18
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
frumusetea- atuu sau povarã? 48 De la: Cherry_bob 22 August 2014 17:00
Cunoasteti un salon unde sa incep sa fac niste cursuri de manichiurista? 2 De la: fluturasmulticolor 22 August 2014 17:03
Wallpapers - imagini de fundal gratis 1 De la: hannahmiriam_kudika082170 22 Noiembrie 2011 09:55
un mic ajutor 2 De la: marin_andreea2007 6 Septembrie 2009 13:49
De ce exista atata rautate???? 49 De la: mysgdream 22 August 2014 16:51