Setari Cookie-uri

Ingrijirea ochilor

Buna tuturor fetelor( care apropo, sunt frumoase si destepte) de pe acest site!
Nu stiu daca va confruntati cu pb mea dat fiind faptul ca nu am vazut un subiect de acest gen pe site. Imi cad f tare genele. Aveti cumva vreo idee referitor la un produs de ingrijire pentru intarirea lor? Ceva unguent( pe baza naturala sau nu), care sa excluda uleiul de ricin din considerentul ca am intrebat medicul si mi-a spus sa nu incerc pe ochi cu el. Multumesc anticipat
danandi23
Postat pe 24 Septembrie 2009 10:59
pot sa zic ca eu am incercat cu vitamina A uleioasa aplicata cu un betisor de rimel curatat bine si nu au maiz cazut. acum nu stiu....
krystyana84
Postat pe 24 Septembrie 2009 11:01
Da corect vitamina A dar si vitamina B..sunt bune.Trebuie s ate dai regulat in fiecare seara..sa nu uiti.
roxyjustus
Postat pe 24 Septembrie 2009 11:03
ulei de menta
pissy
Postat pe 2 Octombrie 2009 22:04
Multumesc dragutelor. Am luat ceva vit A combinata cu ulei de ricin, mi-au zis de la farmacie ca e buna, dar sa dau cu o periuta, nu nu intre in ochi. Cam in cat timp se vad rezultatele? Eu ma dau de mai bine de o sapt.....dar inca nimic.
danandi23
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:53
persevereaza
pissy
Postat pe 4 Octombrie 2009 22:46
folosesc de multi ani ulei de ricin bagat intr-un rimel terminat si spalat bine, ma dau cu periuta rimelului in fiecare seara dupa ce ma demachiez exact ca si cum m-as da cu rimel.

Sa stiti ca rezultatele se vad in minim 5,6 luni... nu o sa vedeti rezultate dupa 2,3 sapt.

PS: acum nu imi mai cad genele , le simt intarite si parca mai lungi si mai dese. Eu sunt f multumita, insa perseverati.

PS2: tot pt ochi: de 2,3 ori pe sapt va recomand sa va masati ochii, pielea din jurul acestora cu precadere , cu ulei presat la rece din samburi de struguri sau din migdale, la alegere..se gasesc la plafar in sticlute f mici si nu-s scumpe deloc, eu le am pe ambele si fac cu schimbul;)..sunt hidratante si bat la fund orice crema antirid, anti cearcane, antioobseala. la fel rezultatele se vad in cateva saptamani.
cristinne83
Postat pe 8 Octombrie 2009 12:20
De la: cristinne83, la data 2009-10-08 12:20:03folosesc de multi ani ulei de ricin bagat intr-un rimel terminat si spalat bine, ma dau cu periuta rimelului in fiecare seara dupa ce ma demachiez exact ca si cum m-as da cu rimel.

Sa stiti ca rezultatele se vad in minim 5,6 luni... nu o sa vedeti rezultate dupa 2,3 sapt.

PS: acum nu imi mai cad genele , le simt intarite si parca mai lungi si mai dese. Eu sunt f multumita, insa perseverati.

PS2: tot pt ochi: de 2,3 ori pe sapt va recomand sa va masati ochii, pielea din jurul acestora cu precadere , cu ulei presat la rece din samburi de struguri sau din migdale, la alegere..se gasesc la plafar in sticlute f mici si nu-s scumpe deloc, eu le am pe ambele si fac cu schimbul;)..sunt hidratante si bat la fund orice crema antirid, anti cearcane, antioobseala. la fel rezultatele se vad in cateva saptamani.

sunt de acord cu tine ca produsele naturiste sunt mult mai bune decat orice crema sau cosmeticale, fie ele si superscumpe si de firma...numai ca trebuie rabdare......dar macar nu au efecte secundare.si sunt si ieftine, si bune!si eu am ulei din samburi de struguri, e ff bun
mkdisk
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:16
imi poate recomanda si mie cineva un machiaj pentru ochi albastri?
desideria
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:46
si eu am ochii albastri si cred ca culoarea mov ii scoate in evidenta.si maroul e ok dar trebuie sa fii atenta la nuanta,ar mai merge roz si chiar auriu,depinde de ocazie.incearca si vezi ce se potriveste si in functie de culoarea tenului si a parului
caemen36
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:38
la albastri merge f bine gri inchis!
cristinne83
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:24
De la: kudika073838, la data 2009-10-10 17:46:01imi poate recomanda si mie cineva un machiaj pentru ochi albastri?

toate culorile, in afara de albastru
mkdisk
Postat pe 12 Octombrie 2009 08:35
Produsele Talika, crema si gel pt. cresterea genelor sunt f. bune. Eu am gene scurte si am incercat si vitamina A si uleiul de ricin timp de luni de zile si nu am vazut niciun rezultat, dar de la Talika rezultatele se vad in cca 2 saptamani. Este adevarat ca sunt mai scumpe 70 de lei si nu se gasesc decat in New Life si In Douglas.Un produs bun este si gelul pt. gene de la Mavala, ceva mai ieftin 45 de lei, vandut in farmacii, dar parca , pt. mine tot, mai bune sunt tratamentele de la Talika
Hmirela
Postat pe 14 Octombrie 2009 09:49
Puteti incerca si tratamentul pentru gene de la Inca Rose. Aplicat de doua ori pe zi da rezultate in cca 2 saptamani: gene mai groase, mai lungi si mai dese (veti observa ca apar firisoare noi in locuri in care nu erau pana atunci - mie mi-au crescut gene in coltul interior al ochiului, desi pana la folosirea tratamentului aveam doar 2-3 fire care nu se vedeau daca nu dadeam o cantitate apreciabila de rimel pe ele). Intr-adevar, nu este foarte ieftin - 62,00 lei- dar daca vreti gene frumoase si sanatoase, merita! Apropo, nici nu irita ochii, si se poate folosi si rimel in perioada tratamentului (la 15 min dupa aplicarea tratamentului se poate aplica si rimelul). Tot cei de la Inca Rose au si un rimel dublu - baza de machiaj la un capat pentru a proteja genele si rimel pentru volum la capatul celalalt. Le gasiti aici http://medintex.bizoo.ro/vanzare/251934/Tratament-gene-pe-baza-de-gel-activ si aici http://medintex.bizoo.ro/vanzare/47752/Rimel-Double-Mascara
eveline_med
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:01
caut un tus pt pleoape, de calitate, rezistent la transfer pe maro ciocolatiu...cunoaste cineva o marca buna de tus?...
kudika007253
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:28
ochii sunt super sensibili, mai ales cei deschisi la culoare qm sunt ai mei:)... dar deja m'am obisnuit ji de aceea mereu am grija.... sa nu pun mana murdara saualtee chestii... ji ink un sfat..:d aveti grija q creionul de ochi:).....
viper4you
Postat pe 14 Octombrie 2009 18:11
Mi-am cumparat un tratament pentru gene de la Foltene. Nu a incercat nimeni? Ce rezultate ati avut?
Cu uleiul de ricin nu am fost multumita, nu se vedea nici un rezultat, si acum imi pica f tare.
danandi23
Postat pe 13 Noiembrie 2009 20:25
A...sa nu uit! Mentionez ca am si o alergie oculara. Sa fie si de la acest lucru? Sunt deja deprimata.
danandi23
Postat pe 13 Noiembrie 2009 20:26
De la: danandi23, la data 2009-09-24 10:59:24Buna tuturor fetelor( care apropo, sunt frumoase si destepte) de pe acest site!
Nu stiu daca va confruntati cu pb mea dat fiind faptul ca nu am vazut un subiect de acest gen pe site. Imi cad f tare genele. Aveti cumva vreo idee referitor la un produs de ingrijire pentru intarirea lor? Ceva unguent( pe baza naturala sau nu), care sa excluda uleiul de ricin din considerentul ca am intrebat medicul si mi-a spus sa nu incerc pe ochi cu el. Multumesc anticipat


eu folosesc demachiat pentru ochi si buze de la Artistry si mi s-au indesat genele, mi se regenereaza mai repede, iar ridurile fine din jurul ochilor mi s-au estompat chiar si la o analiza mai atenta!! acest demachiant special are componente speciale pentru a demachia delicat zona fina din jurul ochilor si de a hidrata acea zona! un tub ma tine cateva luni bune - cu demachiere dimineata si seara, costa aproape 60lei. daca doriti sa il comandati sunati la nr 0723722932 [Buc.], 0766250980[inafara Bucurestiului]. O zi superba fetelor!!
AndreeaChiricea9786
Postat pe 18 Noiembrie 2009 00:44
Doctorul tau si-a imaginat probabil ca ti vei da pe intregul ochi cu uleiul de ricin,cand acesta se foloseste uniquement pe firele de par,in cazul nostru pe gene.Uleiul de ricin este de secole cunoscut si folosit in scopul cresterii parului si intaririi ungiilor,singura dificultate este faptul ca rezultatele se vor vedea in 3 luni de tratament zilnic:rezultat lent dar sigur. :) Daca ai grija la aplicare sunt sigura ca nu vei avea probleme,cum nici eu nu am si folosesc uleiul in fiecare seara si pe sprancene si pe gene si pe unghii.
Flor
Postat pe 23 Decembrie 2009 13:35
rabdare fetelor
habiba
Postat pe 23 Decembrie 2009 18:32
Ar fi cazul sa faci cat mai urgent posibil o vizita la oftalmolog,deoarece conform simptomelor descrise s-ar putea sa ai o blefarita severa,sau o blefaro-conjunctivita,care se manifesta prin formarea unor scuame la baza genelor,urmata de caderea lor.si de multe ori asociata cu acumularea de secretii in unghiul intern al ochilor,pleoape lipite dimineata si altele.Lasa sfaturile cu "ulei de ricin" si alte tratamente si mergi si ia un tratament care va fi destul de lung si care va presupune de asemenea si o igiena deosebita aochilor:ochii spalati cu blefarosampon,batabioptal picaturi,tobradex unguent aplicat pe pleoape dupa spalare sau garasone unguent,sau ciprolet si altele.vorbesc in cunostinta de cauza ,intrucat am avut destui pacienti care au venit in stadii iintarziate si care s-au chinuit suficient de mult cu aceasta afectiune,care netratata corespunzator se cronicizeaza sau deviaza in altele maigrave.Sper ca ai inteles ca nu e de joaca si este cazul sa mergi la oftalmolog de urgenta si lasa serurile si tratamentele din reviste ...siapropo uneori poate fi si transmisibila,asa ca prosopul tau e numai al TAU.Te pup si sper sa-ti foloseasca aceste informatii.
nikkitt_a
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:11
Buna tuturor. Sunt noua pe aici si mi-a atras atentia acest subiect.Nu am neaparat probleme cu caderea genelor cat cu uscarea foarte puternica a pielii din jurul ochilor. Am observat ca acest lucru se repeta an de an cam in aceeasi perioada a anului. Poate fi de la vremea rece, dar nu mai stiu ce sa fac. Ma demachez seara de seara, dimineata de dimineata, folosesc pentru zona sensibila a ochilor si ulei de masline si o crema pentru ochi de la chanel,pe care o aplic si dimineata si seara dar degeaba. Dimineata ma trezesc cu o piele extrem de uscata....beau si lichide (apa, ceaiuri), nu suficiente, dar...Poate cineva sa imi recomande vreun remediu pentru aceasta problema, va rog? Sa aveti o zi frumoasa si luminoasa.
adutza2001
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:51
Multumesc de atentionare Nikkitta. Am fost la oftamolog dar nu mi-a mentionat nimic de asa ceva, desi i-am spus problema. De blefaroshampoo am auzit, mi l-a recomandat cineva, si chiar o sa-l incerc. De ceva timp folosesc acel tratament de gene de la Foltene insa cand ma spal pe fata, continua sa-mi cada genele. Nu asa ca inainte, insa nici nu s-a redus considerabil problema.
danandi23
Postat pe 22 Ianuarie 2010 18:28
eu ti-as recomanda uleiul de ricin...
este foarte bun pentru gene si sprancene si in plus e un produs naturist
sper sa-ti fie de ajutor
yone_flavy
Postat pe 3 Martie 2010 18:20
nicmonali
Postat pe 11 Martie 2010 03:26
GENELE VIN CU ALA DE SUS NU LE MAI SCHIMBI POATE EDUCATIONAL
nicmonali
Postat pe 11 Martie 2010 03:28
De la: cristinne83, la data 2009-10-08 12:20:03PS2: tot pt ochi: de 2,3 ori pe sapt va recomand sa va masati ochii, pielea din jurul acestora cu precadere , cu ulei presat la rece din samburi de struguri sau din migdale, la alegere..se gasesc la plafar in sticlute f mici si nu-s scumpe deloc, eu le am pe ambele si fac cu schimbul;)..sunt hidratante si bat la fund orice crema antirid, anti cearcane, antioobseala. la fel rezultatele se vad in cateva saptamani.


este cel recomandat in special pt uz intern ??? sau este altul numai pt piele?? merci!
royan
Postat pe 16 Aprilie 2010 18:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VIND CAPSULE DE COLAGEN MARIN,ANTI-AGEING,EFECT COSMETIC,ALTERNATIVA NATURALA A TOXINEI BOTULINICE... 1 De la: kudika000618 29 Noiembrie 2009 06:57
Machiaj semipermanent prin tatuaj 5 De la: machiajtatuaj 13 Septembrie 2012 09:43
varice? 22 De la: angela_toader39 30 Iulie 2009 16:30
CONCURS: Castiga o placa de par Remington! 1 De la: kudika503843 6 Februarie 2012 10:54
cadou 4 De la: kudika368128 14 Iunie 2011 10:35