Setari Cookie-uri

help

buna seara!

povestea mea este complicata. dar chiar am nevoie de un sfat. sunt casatorita si am un copil. la scurt timp de la casatorie, am trait dezamagirea sa vad ca sotul meu se departeaza de mine. nu am primit nici o explicatie. nici acum nu stiu ce s-a intamplat. cert este ca stateam impreuna pentru copil. acum doi ani am aflat ca am probleme de sanatatei l-am rugat pe sotul meu sa ma jute sa ajung la un doctor. asa a intrat in scena un prieten al sau. nu voi mai intra in detalii, dar voi spune doar atat: acest prieten a sesizat problemele din casnicia mea si a profitat de situatie. mi-a aratat ce inseamna sa acorzi atentie celui de langa tine, ce inseamna sa arati ca-ti pasa. era tot ce-mi doream. cert este ca nu m-am mai gandit si am intrat intr-o relatie cu acest barbat. care era si el casatorit. nu am rezistat insa tensiunii si faptului ca am crezut tot timpul ca nu este bine ce fac. si am incercat sa opresc aceasta problema. doar ca personajul nu a vrut sa intelaga. m-a urmarit, m-a haituit cateva saptamani bune. la un moment dat a aflat si sotia lui. a fost dezastruos pentru mine. stiu ca am gresit. dar nu am vrut niciodata sa fac rau cuiva. dimpotriva . tot ce doream de la aceasta relatie era acel dram de atentie pe care-l primeam. nu am fost niciodata de acord cu destramarea nicuneia dintre familii, desi s-a pus problema. dimpotriva, am spus de fiecare data ca familia trebuie sa fie familie si am incercat sa determin , prosteste poate, o reapropiere intre cei doi. cert este ca in acest moment personajul ma amentinta . am uitat sa spun ca nu locuiesc in Bucuresti dar datorita acesteo persoane mi-am gasit un job in Bucuresti. m-a amenintat cu diverse lucruri, atat pe mine cat si pe famila mea. mi-a dat ultimatum sa-mi dau demisia de la noul job. cand a vazut ca nu ma determina sa revin in acea relatie, i-a dat telefon sotului si i-a povestit totul. chiar mai mult decat atat. a mintit cu speranta ca ne va desparti. din fericire pentru mine am gasit intelegerea sotului dar personajul ne ameninta incontinuare. este fffff influent si a lucrat in anumite ... cercuri ca sa spun asa , care-i dau posibilitatea de a face rau. nu cred ca pot apela la autoritati pentru ca este prea influrent ca sa i se intample ceva. ce sa fac?
neve
Postat pe 28 Septembrie 2009 23:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aveti proiecte si nu aveti bani? 1 De la: kudika112838 7 Aprilie 2010 09:51
potrivire 4 De la: _curly 5 Noiembrie 2009 14:53
mergeti la preselectii? 7 De la: Amariage 30 Iulie 2009 19:41
Nu te voi uita, dragul meu........... 2 De la: ralu_zar 22 Iunie 2009 21:14
Vand rochita de mireasa 2 De la: NykoM 30 Aprilie 2010 12:42