Setari Cookie-uri

Design interior

Buna tuturor

De curand mi am terminat de construit casica si pot spune ca arata destul de bine. Problema care o am aici e ca vreau sa arata bine si in interior. Am vazut o gramada de cas care aveau o arhitectura super, insa nu erau amenajate pe interior cu gust . Mi e frica sa nu o dau si io in bara

Asa ca va rog sa mi impartasiti din experientele voastre, poate imi puteti recomanda o firma de design interior din Constanta si nu numai cu referinte bune, sau pur si simplu cum ati rezolvat voi situatia asta ?

Cheers,
ANIKSAMAIA
Postat pe 7 Octombrie 2009 14:28
google search si consulta diverse cataloage.Casa ta,gusturile tale,right?
kika25
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:49
De la: ANIKSAMAIA, la data 2009-10-07 14:28:27Buna tuturor

De curand mi am terminat de construit casica si pot spune ca arata destul de bine. Problema care o am aici e ca vreau sa arata bine si in interior. Am vazut o gramada de cas care aveau o arhitectura super, insa nu erau amenajate pe interior cu gust . Mi e frica sa nu o dau si io in bara


Nu exista reteta perfecta pentru toata luma , altfel toate casele ar fi la fel. Si gusturile nu se discuta, ce mi place mie nu-i place mamei mele si invers, ( cand decorat apartamentul meu am avut discutii mari cu toti ca imi impuneau parerile lor in CASA MEA!!!

Dom'le eu stau toata ziua in ea, eu decid ce pun pe pereti! pe mine nu ma convinge nici nea zugravu : ca asa se poarta acum, nici maicamea care are diverse fantezii legate de culoarea verde (!!), nici cunoscutii ca asa e in ultimul catalog de interioare .
Banul meu, casa mea , moftul meu!
Parerea mea : oricum nu poti schimbi asta prea des, asa ca fa ceva ce -ti place tie , sa nu-ti para rau mai incolo .. oricum pareri o sa tot auzi ca trebuia asa sau pe dincolo ...nu -i poti multumi pe toti , dar daca e asa cum iti doresti TU dintotdeauna sa fie in casa TA, atunci nu te intereseaza ce cred altii.
kudika052198
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:57
ai multe idei in revistele de specialitate de decorare
oricum ce-a mai mare amprenta sa o pui pe dormitor ....
bestiutza_relouded
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:01
de ce chiar pe dormitor?
_oktober_
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:18
Aveti dreptate, stiu ca e casa mea si o aranjez cum vreau....dar sunt asa de multe optiuni pe piata.
Imi plac majoritatea stilurilor.
Am si un semineu. Ar merge un fotoliu cu imprimeuri florale si forme rotunde - clasic...dar la fel de bine ar merge si o canapea de piele - modern....sau o canapea rosie cu linii drepte - minimalist ..si exemplele pot continua ..toate variantele imi plac.

Sa iau ce mi place la intamplare...nici asa nu merge. Aleg o vaza clasica, dar parca nu se potriveste cu perdelele

Din toata casa, cred ca cu bucataria as merge pe varianta clasic, un loc cald unde poti sta linistita la o cafea/ceai de vb cu mama, copilul, sotul etc

ANIKSAMAIA
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:13
gaseste un stil care iti place - trebuie sa ai un punct de plecare

de ex: prefer tendintele japoneze

hotarasate-te ce iti place: clasic, modern etc si imagineaza-te peste cativa ani stand in fiecare camera - iti place alegearea facuta sau nu?
adina_black
Postat pe 5 Noiembrie 2009 00:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
animalute 1 De la: ingerasul_noptii 14 Noiembrie 2009 21:25
INTREBARE 37 De la: laura31c 16 Iulie 2009 10:10
ramanem indiferenti? 18 De la: claudia_stefanut 29 Ianuarie 2009 10:15
:) 24 De la: steffy91 8 Decembrie 2011 17:31
de luni 23 06 08 14 De la: marconi_rupa 14 Iulie 2008 01:57