Setari Cookie-uri

CARPE DIEM!

Ieri mi-a murit un prieten. A fost gasit pe trotuar, in fata unei discoteci din oras. Politistii presupun ca a fost sinucidere.
Cine poate sa-mi spuna de ce un om..APARENT....fara probleme se hotaraste sa-si ia viata?
Era sufletul petrecerilor, era primul care organiza orice activitate de grup, era primul care iti sarea in ajutor...de ce se intampla asemenea lucruri??????

Intamplarea asta m-a facut sa vad cat de scurta si intortocheata e viata asta! De aceea motto-ul meu in viata a devenit: Traieste clipa! Nu te da in laturi de la nimic ce-ti trece prin minte, urmareste sa-ti indeplinesti orice vis, orice moft...atat timp cat Dumnezeu iti da sansa asta!

Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Elevule!
andra_ale
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:19
De la: andra_ale, la data 2009-10-07 16:19:12Ieri mi-a murit un prieten. A fost gasit pe trotuar, in fata unei discoteci din oras. Politistii presupun ca a fost sinucidere.
Cine poate sa-mi spuna de ce un om..APARENT....fara probleme se hotaraste sa-si ia viata?
Era sufletul petrecerilor, era primul care organiza orice activitate de grup, era primul care iti sarea in ajutor...de ce se intampla asemenea lucruri??????

Intamplarea asta m-a facut sa vad cat de scurta si intortocheata e viata asta! De aceea motto-ul meu in viata a devenit: Traieste clipa! Nu te da in laturi de la nimic ce-ti trece prin minte, urmareste sa-ti indeplinesti orice vis, orice moft...atat timp cat Dumnezeu iti da sansa asta!

Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Elevule!

oare sa sinucis?.... fara motiv?...ceva este putred...pina nu cerceteaza cauza....
cristiana_cris
Postat pe 8 Octombrie 2009 12:01
Imi pare rau pentru pierderea ta dar nimeni nu moare asa pur si simplu in fata discotecii !! Ceva stupefiante implicate ??!!Daca tot zici ca era sufletul petrecerilor nu cumva cauta si alte mijloace de a se "simti bine "?! Chestia asta cu carpe diem nu trebuie inteleasa gresit,da e ok sa ne simtim bine, sa ne bucuram de fiecare zi alaturi de cei dragi facand lucrurile care ne plac dar atentie nu inseamna sa exageram cu distractia, sa intindem limitele pana cand ne punem in pericol, sa ne lasam scoala sau serviciul si sa plecam prin lume cu cortu' ca si asa vine sfarsitul lumii in 2012!!
O viata fericita este o viata echilibrata, si cu bune si cu rele, si cu distractie dar si cu munca !!
Din moartea prietenului tau trebuie sa inveti ca viata este ceva fragil de care trebuie sa ai mare grija !!
diana1981
Postat pe 11 Octombrie 2009 18:21
De la: andra_ale, la data 2009-10-07 16:19:12Ieri mi-a murit un prieten. A fost gasit pe trotuar, in fata unei discoteci din oras. Politistii presupun ca a fost sinucidere.
Cine poate sa-mi spuna de ce un om..APARENT....fara probleme se hotaraste sa-si ia viata?
Era sufletul petrecerilor, era primul care organiza orice activitate de grup, era primul care iti sarea in ajutor...de ce se intampla asemenea lucruri??????

Intamplarea asta m-a facut sa vad cat de scurta si intortocheata e viata asta! De aceea motto-ul meu in viata a devenit: Traieste clipa! Nu te da in laturi de la nimic ce-ti trece prin minte, urmareste sa-ti indeplinesti orice vis, orice moft...atat timp cat Dumnezeu iti da sansa asta!

Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Elevule!


Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...!
ai dreptate! viata e scurta...iti dedic aceasta piesa!

http://www.youtube.com/watch?v=DRaOunIjci8
cantafabule
Postat pe 11 Octombrie 2009 18:27
De la: cantafabule, la data 2009-10-11 18:27:10
De la: andra_ale, la data 2009-10-07 16:19:12Ieri mi-a murit un prieten. A fost gasit pe trotuar, in fata unei discoteci din oras. Politistii presupun ca a fost sinucidere.
Cine poate sa-mi spuna de ce un om..APARENT....fara probleme se hotaraste sa-si ia viata?
Era sufletul petrecerilor, era primul care organiza orice activitate de grup, era primul care iti sarea in ajutor...de ce se intampla asemenea lucruri??????

Intamplarea asta m-a facut sa vad cat de scurta si intortocheata e viata asta! De aceea motto-ul meu in viata a devenit: Traieste clipa! Nu te da in laturi de la nimic ce-ti trece prin minte, urmareste sa-ti indeplinesti orice vis, orice moft...atat timp cat Dumnezeu iti da sansa asta!

Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Elevule!


Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...!
ai dreptate! viata e scurta...iti dedic aceasta piesa!

http://www.youtube.com/watch?v=DRaOunIjci8


Multumesc mult! Chiar e o melodie care te atinge la suflet! Mi-a cazut tare bine s-o ascult!
andra_ale
Postat pe 13 Octombrie 2009 10:31
De la: diana1981, la data 2009-10-11 18:21:23Imi pare rau pentru pierderea ta dar nimeni nu moare asa pur si simplu in fata discotecii !! Ceva stupefiante implicate ??!!Daca tot zici ca era sufletul petrecerilor nu cumva cauta si alte mijloace de a se "simti bine "?! Chestia asta cu carpe diem nu trebuie inteleasa gresit,da e ok sa ne simtim bine, sa ne bucuram de fiecare zi alaturi de cei dragi facand lucrurile care ne plac dar atentie nu inseamna sa exageram cu distractia, sa intindem limitele pana cand ne punem in pericol, sa ne lasam scoala sau serviciul si sa plecam prin lume cu cortu' ca si asa vine sfarsitul lumii in 2012!!
O viata fericita este o viata echilibrata, si cu bune si cu rele, si cu distractie dar si cu munca !!
Din moartea prietenului tau trebuie sa inveti ca viata este ceva fragil de care trebuie sa ai mare grija !!


Inca se cerceteaza cauza mortii...se pare ca s-au gasit indicii si ca prin acea discoteca se umbla intr-adevar si cu droguri. Daca a cazut in tentatia acestora nu se stie inca..dar sper sa se descopere. E si-asa destul de socant sa mori asa de tanar, d-apoi sa nici nu stii ce s-a intamplat!
Si da bineinteles trebuie sa nu-ti pierzi cumpatul, dar sa profiti de tot ce-ti ofera viata! Toate ocaziile ce iti apar si pot sa-ti influenteze viata in bine!
andra_ale
Postat pe 13 Octombrie 2009 10:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi ce parere aveti? :) 28 De la: leo_ 25 Mai 2011 14:18
electrostimulator quelle 3 De la: yumalai 20 Iunie 2009 06:18
Topic pentru injuraturi si jigniri 1217 De la: mafia_nrr1 4 Iulie 2013 07:45
Oare mai gasim prieteni adevarati ? 1 De la: kudika164886 14 August 2011 14:42
intrebare 3 De la: ema_rice 17 Mai 2016 12:46