Setari Cookie-uri

Justitie

In urma cu cativa ani am absolvit un curs in cadrul unui institut de formare profesionala. Cursul se adresa celor cu studii superioare finalizate, eu pe vremea aceea eram studenta, dar am convenit (intelegere verbala, neoficiala) ca la momentul finalizarii studiilor voi primi o diploma echivalenta cu a celorlati cursanti.
Asadar, zilele trcut am mers la sediul respectivei firmei pentru a-mi fi preschimbat certificatul, numai ca acolo, domunul responsabil de relatiile cu clientii ( am aflat ulterior ca era managerul centrului), a spus ca nu e posibil lucrul acesta. Am insistat sa mi se explice plauzibil de ce, lucru care l-a iritat teribil pe directoras si m-a amenintat ca ma da afara in suturi, lucru pe care l-a si facut. A inceput sa ma loveasca cu picioarele, cu palmele si sa ma imbranceasca pe scari. Am depus o reclamatie la politie si mi s-a spus ca i se va intocmi dosar penal pentru lovire. SUnt convinsa nu sunt sanse foarte mari pentru ca dansul sa fie serios tras la raspundere, dar din punctul vostru de vedere ce se poate face pentru a curata societatea de astfel de gunoaie?
after_eight
Postat pe 8 Octombrie 2009 13:30
din moment ce a fost doar o intelegere verbala nu cred te mai poti alege cu diploma dorita.presupun ca ai platit pentru cursuri si ai fost aceeptata din acest motiv , cu toate ca restul cursantilor erau cu studiile superioare finalizate. cat despre directoras ... daca ai martori da-l in judecata.te-ai dus acolo pentru a primi o explicatie nu pentru a fi data afara in suturi.
sirra
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:38
din moment ce ai platit cursul respectiv, stimatii domni erau obligati sa-ti deie si o diploma.
daca ai chitanta du-te frumos la politie si la cei ce acrediteaza firmele respective, cauta pe net,
nu te lasa.
oana200320
Postat pe 15 Octombrie 2009 04:45
nu se poate face practic nimic pentu ca justitia este oarba,surda,umbla cu capul spart si corupta.estinfractiunea revazuta la rt.180c.penal coroorata cu insule si amninta care au fost reintroduse in c.pen.insa nu stiu daca judecatorii s-au hotarit sa judece pe pena insulta si calomnia.martori ai.fara martori nu se poate.plingerea realala,scris de tne,sedepune la parchet sau secta de poti.iei nr.de inregistrare.daca individul nu are caier ia amenda.daca infractiunea nu przinta pericol public,aca nunae obiceiul sa ia lumea la batie,estem art.10 p.art.11.cp scoaterea de sub urmarire penala intrucit nu a savirsit infractiunea,iart tu batuta platesti cheltueli de judecata minim 4ooron.nu am ocotit avocatu,nici xeroxe,nici crtificat medico-legal minim 4 zile de ingrijiri pentru a se putea pune in miscare procesul,nici taza .m.l de 18oron.este bine.ce zici despre juitie.ramii atuta .nu uitel este director,are bani,nu savirseste infractiune,iar tu esti nimenisi daca est tgan analfabet si are bani pentru politisti este cineva.
greffe
Postat pe 21 Noiembrie 2009 20:26
pentru gunoaie este Rosal sau drusal,pentru gunoaiele umane inca nu stiu sa se fi infiintat o societate.ar fi necesar una sau macar o fundatie asociatie,socxietate de educatie moralka,civica,umana.dai ion judecata si in presa succes.
numai
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SEMINAR - STRESUL SI DEZVOLTAREA ABILITATILOR DE A-L GESTIONA: 25-26 IUNIE 2010 1 De la: aquamarin 11 Iunie 2010 10:41
SPECIFICUL INTERVENTIEI PSIHOLOGICE IN ADICTII: 22-23 IAN. 2011. 1 De la: kudika310794 18 Decembrie 2010 14:19
ANXIETATEA SI ATACURILE DE PANICA: 20 AUGUST. 1 De la: kudika310794 12 Iulie 2011 10:35
Seminar: Fii femeia carre ai fost menita sa fii! - 19-21 nov 5 De la: battleofwits 8 Noiembrie 2010 17:43
Dragoste? Sex? Dragoste & Sex?(workshop) 2 De la: pickard 17 Aprilie 2011 17:46