Setari Cookie-uri

Presedinte !

De la: blue07scorpion, la data 2009-10-21 13:23:31Summer da te a bagat cineva in seama ???
Si de cand pana cand ma faci pe mine f..... ?
Eu cred ca nu am avut tangente cu tine , ok ? Si ar fi bine sa ramana asa cum am fost pana acuma fara tangente .

In primul rand ai dat dovada de o crasa superficialitate , bun ma plang asa si ? ce te deranjeaza pe tine ??? Ahm ? Ca nu fac nimic pot tara asta ? Sau vrei sa pozezi in Maica Tereza ????

Daca da , problema ta , daca nu , iarasi problema ta , cat despre alegeri nu ma intereseaza
Ca si pana acum daca cineva nu e de acord cu altcineva ii sare lumea cap , mvai ce mentalitate de 2 bani , bun si am gresit cand am scris ca ma grabeam , so ???? De parca am fi roboti sa nu gresim ,de fapt ce dracu iti mai explic ca imi pierd vremea degeaba .

Scorpio , Cantafabule ,


Dragalasule,PUPICI MULTI .

Postat pe 21 Octombrie 2009 15:17
De la: blue07scorpion, la data 2009-10-21 13:28:30Si daca tu ii admiri pe americani , inseamna ca nu stii enorm de multe ca gunoiul se ascunde sub presul de sub usa , si Obama a facut un ou de aur introducand atatea reforme blamate prin miscari de strada incluzand faimoasa lege a sanatatii care din cate stiu eu ca nu a trecut in congress , asa ca summer iti spun fara cu tot respectul sa deschizi bine ochii in privinta us .


Citeste bine ce postez, am spus ca ii admir pe americani in privinta lui Obama !!! Ataaaat ! Obama este parfum fata de Bush, la urma urmei, din 2 rele, alegi raul cel mai putin rau, cam asa se spune.
Toata lumea stie ca in politica toti fura, profita de functii etc, insa unii pe langa faptul ca fura mai fac si ceva pt tara, altii - doar fura ! ( aici ma refer la Ro )
Dar stai ca apare Base iar cu sloganul ,,Sa traiti bine'' si toti prostii il cred ! Am citit un ziar in care a declarat ca el simte ca inca nu a facut tot ce si-a propus pt tara Ca ar mai vrea un mandat, cat de penibil sa fie ? Cred ca vrea sa o bage pe Eba prim-ministru, mai stii

Si ce nu imi mai place mie...este ca suntem reprezentati de prosti si de inculti ! Apare un Becali in Parlamentul European, citeste de pe o foaie un discurs compus de vreo sluga, nu este in stare sa citeasca coerent, apare Eba aia tot acolo si i se citeste pe fata ca este cretina, sa nu mai zic de felul de a vb etc...ce sa mai, varza...

Ia vedeti asta, si acum imi aduc aminte, cand candida Basescu impotriva lui Stolojan si a castigat Base, iar peste cativa ani plangea in direct ca se retrage Stolo :))))))))
http://www.youtube.com/watch?v=M8TOZCzQvTQ
Summer_
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:19
De la: blue07scorpion, la data 2009-10-21 13:24:35 Pt scorpio si canta


blue
cantafabule
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:23
De la: geo_x, la data 2009-10-09 23:17:03nu votez.
justificare: d-aia!

geooooooooooooo de ce nu mai ai contul? iar kudica?
cristiana_cris
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:26
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-21 15:26:45
De la: geo_x, la data 2009-10-09 23:17:03nu votez.
justificare: d-aia!

geooooooooooooo de ce nu mai ai contul? iar kudica?
cris...acuma vezi despre care geo vb in topicul meu
cantafabule
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:40
Da la faza cu raul cel mai mic , ok admit si eu ca Obama e mai ok din acest punct de vedere , dar de ce sa ne mai mire faptul ca suntem reprezentati de un oier care "flegmeaza " apa in sacoul altui politician european .Da si Obama are pasarelele lui cu crearea uni forte paramilitare formate din voluntari , da mna fiecare cu piticii lui pe creier

Cat despre Basescu cred ca a facut cel mai mare rau de la Ceasca si pana acum .
blue07scorpion
Postat pe 22 Octombrie 2009 00:13
cu asta, ai spus cam tot ce era de zis

daca acum 9 luni guvernul tariceanu,cunoscut fiind faptul ca a fost un guvern minoritar,avand ca opozanti PDL si presedintele 'base',eram cotati cu cea mai MARE crestere economica din europa...azi spre rusinea noastra ,suntem pe PENULTIMUL loc
si totul...numai dupa 9 luni
www_
Postat pe 22 Octombrie 2009 00:53
De la: www_, la data 2009-10-22 00:53:02cu asta, ai spus cam tot ce era de zis

daca acum 9 luni guvernul tariceanu,cunoscut fiind faptul ca a fost un guvern minoritar,avand ca opozanti PDL si presedintele 'base',eram cotati cu cea mai MARE crestere economica din europa...azi spre rusinea noastra ,suntem pe PENULTIMUL loc
si totul...numai dupa 9 luni


Sa te duci la vot
Summer_
Postat pe 22 Noiembrie 2009 14:59
esti produsul Antenelor... tara e in rahat in primul rand din cauza ciumei numite PSD; apoi din cauza cetatenilor care asteapta sa le pice malaiata de la stat, sa fure daca se poate chiar de la ai lor, sa se planga de toate dar sa nu accepte sa-si faca datoria simpla de cetatean.


oricat de mult nu v-ar conveni aceasta parere, e a mea si tin de ea, pentru ca vad asta zi de zi de ani de zile
kitty_krieger
Postat pe 22 Noiembrie 2009 20:54
oooofff!!! geoana si basescu in turul 2...
greierash_is_back
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:04
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-22 21:04:06oooofff!!! geoana si basescu in turul 2...






m-am dus la vot degeaba!
Calandrinon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:07
De la: Calandrinon, la data 2009-11-22 21:07:26
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-22 21:04:06oooofff!!! geoana si basescu in turul 2...






m-am dus la vot degeaba!


ati votat cu crin? ....geoana.si basescu ...........oricine iese tot in groapa ii romania
iulia069834
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:09
De la: iulia069834, la data 2009-11-22 21:09:45
De la: Calandrinon, la data 2009-11-22 21:07:26
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-22 21:04:06oooofff!!! geoana si basescu in turul 2...






m-am dus la vot degeaba!


ati votat cu crin? ....geoana.si basescu ...........oricine iese tot in groapa ii romania


nah...si acuma ar trebuii sa ma consolez ca gandul ca oricine ar candida..tara e tot aceeasi

nu stiu de ce...dar am senzatia ca nici alegerile astea nu au fost chiar cele mai "corecte".....
Calandrinon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:13
De la: Calandrinon, la data 2009-11-22 21:13:23
De la: iulia069834, la data 2009-11-22 21:09:45
De la: Calandrinon, la data 2009-11-22 21:07:26
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-22 21:04:06oooofff!!! geoana si basescu in turul 2...






m-am dus la vot degeaba!


ati votat cu crin? ....geoana.si basescu ...........oricine iese tot in groapa ii romania


nah...si acuma ar trebuii sa ma consolez ca gandul ca oricine ar candida..tara e tot aceeasi

nu stiu de ce...dar am senzatia ca nici alegerile astea nu au fost chiar cele mai "corecte".....


basescu macar nu si-o scris pe foi ca gheoana oricum nu fac ce zic ..vai de capu nostru.... ..romania.....save your self
iulia069834
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:16
pai a zis cineva ca face ceva? serios acum! ca eu n-am auzit decat ca planul lor pentru Romania e sa-l dea jos pe Base

ok, am inteles asta, dar ce ar face ei CONCRET pentru Romania?
kitty_krieger
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:35
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-22 21:35:27pai a zis cineva ca face ceva? serios acum! ca eu n-am auzit decat ca planul lor pentru Romania e sa-l dea jos pe Base

ok, am inteles asta, dar ce ar face ei CONCRET pentru Romania?


i tot zic ei ce zic..si nu fac nimica...
iulia069834
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:37
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-22 21:35:27pai a zis cineva ca face ceva? serios acum! ca eu n-am auzit decat ca planul lor pentru Romania e sa-l dea jos pe Base

ok, am inteles asta, dar ce ar face ei CONCRET pentru Romania?


cam ce au facut si pana acum....si-au umplut buzunarele....si pt Romania....doar ce erau obligati de UE.....in cazul cel mai favorabil.....
Calandrinon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:46
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-22 20:54:12esti produsul Antenelor... tara e in rahat in primul rand din cauza ciumei numite PSD; apoi din cauza cetatenilor care asteapta sa le pice malaiata de la stat, sa fure daca se poate chiar de la ai lor, sa se planga de toate dar sa nu accepte sa-si faca datoria simpla de cetatean.


oricat de mult nu v-ar conveni aceasta parere, e a mea si tin de ea, pentru ca vad asta zi de zi de ani de zile


:)
Datoria de simplu cetatean este de exemplu de a merge la vot !
Iar intr-o tara asa cum ai descris-o putin mai sus, fiecare doarme asa cum isi asterne !
Cei care muncesc, sunt bine pregatiti etc o duc f bine si in Romania ( garantat )...restul sa nu se mai planga, fara munca nu se poate !
Hoti sunt in toate partidele, insa dintre toti hotii, ii alegi pe aia mai putin rai !
Eu una prefer o ,,ciuma'' de PSD, decat un presedinte care in 2 mandate nu a facut decat sa minta, sa isi bata joc de cele mai importante ministere din Romania, respectiv educatie, sanatatate, agricultura !
Sunt multe de zis...mass-media este f inselatoare, cei ce inteleg f bine ce se intampla sunt cei implicati direct in razboiul asta al politicii.
Summer_
Postat pe 24 Noiembrie 2009 08:35
Nu stiu cati ani aveti toti cei care ati postat aici... Probabil ca:
- incepand cu varsta de 18 ani... si terminand cu 80
- unii dintre voi voteaza pentru prima oara
- aveti cunostinta despre ce si cum.. "facand politica" la serviciu sau in fata blocului. (Nu-i bai, majoritatea face asa)
- votati sloganul care suna cel mai bine si care se apropie cel mai mult de nevoile buzunarului vostru
- votati pentru maine si nu pentru poimaine

V-as intreba pe toti cei care va regasiti in cele de mai sus..
- cand ati trait bine / foarte bine / nesperat de bine dupa '89?
- cati dintre voi ati citit platformele program ale partidului pe care il votati sau a persoanei care candideaza la presedintia RO?
- cati dintre voi cunosc Constitutia RO? Si cand intreb asta ma refer . nu doar la articole de care v-ati lovit pana acum, pe care le-ati invocat la nevoie... ci in totatalitatea ei.
- cati dintre voi cunosc prerogativele presedintelui RO si pe cele ale parlamentului?
- cati dintre voi nu ati spus ACELEASI cuvinte in timpul lui Iliescu sau Constantinescu?

Este mai mult decat evident pentru cei carora le-a pasat cu adevarat de ceea ce se intampla in jurul lor din´'89 incoace, de cei care nu au intrebat niciodata "eu cu cine votez?" ci au stiut de la bun inceput... pe cine sa puna stampila ca ceea ce se intampla azi nu e rezultatul unui mandat.. e rezultatul a 20 de ani. Si ca, daca nu e .. nici n.ai cum!!!
V-ati intrebat vreodata de ce al doilea presedinte.. nu a facut nimic? Ce sa mai vorbim de al treilea... Doar nu va imaginati ca x vine cu banii lui de acasa si, cat timp are mandatul... ii cheltuie cum il duce capul. Stiti desigur ca exista o "visterie". Si ca ea trebuie lasata mostenire.. Ori daca 1 nu lasa nimic lui 2.. de unde sa mai aiba 3????

Btw, Constitutia e o lege... dar nu oricare. Ea nu poate fi interpretata.. in functie de interese.
rashela
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:12
De la: Summer_, la data 2009-11-24 08:35:02
Cei care muncesc, sunt bine pregatiti etc o duc f bine si in Romania ( garantat )...restul sa nu se mai planga, fara munca nu se poate !


exact asta era si ideea mea

tu spui ca preferi PSD-ul, insa e clar ca nu ai fost atenta la ce s-a intamplat in jurul tau de la revoultie incoace. Nici nu aveai cum, avand in vedere varsta. Insa te poti interesa.

Ah! Am zis revolutie? Deja s-a stabilit ca a fost lovitura de stat.

Pe bune, mai bine cauti informatii singura decat sa le iei de bune pe cele care le vezi la tv la Sinteza Zilei sau mai stiu eu unde. Televiziunea e cel mai bun mijloc de manipulare a opiniei publice. In momentul in care vei vrea sa afli si altceva decat ce spun ei, si alte puncte de vedere, vei realiza acest lucru.
kitty_krieger
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:03
cea mai tare chestie citita pana acum parca pe aici pe Kudika..............cum va arata guvernul Geoana: Vanghelie la Ministerul Educatiei, Hrebenciuc la Ministerul Finantelor, Nica la Interne deja sunt pe jos de ras .................da domnilor am ales nu bine ci perfect
spumosu
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:08
Si mie mi se pare ca foarte multi dintre cei ce voteaza se asteapta ca dupa un an de zile de alegeri sa curga lapte si miere in Romania. Nu realizeaza ca, pentru a ajunge acolo, trebuie sa trecem prin ani buni de reforme, care sunt mai mult decat neplacute. Nu le place ca trebuie sa mai stranga cureaua si sa munceasca mai mult (asta-i faza cu malaiata din mesajul meu anterior) asta si din cauza ca foarte multi sunt de formare comunista si s-au obisnuit sa se faca ca muncesc (si aici ajung la ce a spus summer).

Si mai cred ca foarte multi nu inteleg diviziunea puterii in stat.

Si sa va aduc aminte ca in 2004-2008 am avut premier PNList? (asta doar ca fapt divers)
kitty_krieger
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:26
vin si eu cu mici completari............credeti ca PSD-isti vor face altceva?.................nu, vor merge cu aceleasi legi date de PD-L-isti, nu ne vor scoate din criza pentru ca aceasta criza este inerenta nu suntem singura tara ce-o traverseaza....................credeti ca vor mari pensiile bietilor batrani asa cum le-au promis (si in baza acestei promisiuni i-au votat in masa)..............nu pentru ca nu exista fonduri.............asta-i crunta realitate si trebuie sa-i facem fata
spumosu
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:34
Tineam cu Crin. Dar ..............
beyoance
Postat pe 24 Noiembrie 2009 14:02
Adevarul este ca mie mi-ar placea sa stiu de ce l-ati votat pe x. Nu spunandu-mi ca y nu a facut nimic .. ci doar calitatile sau motivele pe care le-ati vazut voi in cel pe care l-ati votat. Argumentand .. fireste. Veti fi surprinsi sa constatati ca multi.. ridicati din umeri.
rashela
Postat pe 24 Noiembrie 2009 14:07
De la: rashela, la data 2009-11-24 14:07:53Adevarul este ca mie mi-ar placea sa stiu de ce l-ati votat pe x. Nu spunandu-mi ca y nu a facut nimic .. ci doar calitatile sau motivele pe care le-ati vazut voi in cel pe care l-ati votat. Argumentand .. fireste. Veti fi surprinsi sa constatati ca multi.. ridicati din umeri.


Trebuie sa recunosc ca eu am votat cu Crin, pt simplul fapt ca discursurile lui politice nu erau la fel de plictisitoare precum ale lui Geoana, iar pe Basescu nu-l votez nici sa fie unicul candidat, iar in rest..pe cine era sa votez? pe Vadim?..


Oamenii au diverse motive pt care au votat pe x sau pe y, la un moment dat am inteles ca unul dintre candidati(nu dau nume) isi cumpara voturile de la oamenii mai nevoiasi, alti voteaza pe x sau y pt ca isi aduc aminte ca lor le era mai bine pe cand era guvernul respectiv....alti au votat impotriva lui Basescu, alti au sustinut un anume partid din interese politice sau economica, pt ca erau membrii ai partidului respectiv...nu mai exista ca cineva sa fi votata din speranat ca in tara va curge lapte si miere din izvoare dupa un an.....

eu personal nu cunosc pe nimeni sa fi mers la vot din placere, sau sa fi ascultat cu real interes ce se discuta in campania electorala..cu totii stim ca marea majoritate a promisiunilor vor fi "uitate" la scurt timp dupa alegeri.
nu avem politicieni care sa se lupte pt tara..avem doar oameni politici..care in general odata ce au ajuns la putere isi fac o "plasa de siguranta" si poporul cam stie treaba asta....
Calandrinon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 14:48
Si atunci, draga mea @calandrinon, nu-i curios cum tot romanul se pricepe la politica?

Asa este, votam cu x pentru ca am auzit noi la nenea Gogu de la aprozar "ca candidatul ala" ar cumpara voturile in str. Elefterie 14. Votam cu y pentru ca "Habar nu aveam ca sunt alegerile maine si nu am avut timp sa ma informez. Cum? Sunt 5 ani in care am timp? Ei, nah, asta e, au trecut prea repede si am uitat... "

E foarte greu sa gasesti o comparatie pentru ceea ce inseamna o campanie electorala si unde se poate ajunge. Dar, cred ca stim cu totii ca nu exista scrupule. Si, daca ne respectam pe noi.. si daca consideram ca avem un cap pe umeri care mai si gandeste.. ar trebui sa ne informam. Din surse sigure. Si, sa avem iertare, media si vecina de pe scara.. nu reprezinta acele surse sigure. Nici macar faptul ca nu-ti creste salariul de 5 ani de zile nu e o sursa de informare. Este doar efectul... Urmeaza sa descoperi cauza si, dupa ce ai inteles cu adevarat ce inseamna toate acestea.. te asigur ca vei avea chef sa mergi la vot.

Eu cred ca intr-o privinta gresesti. Cei care se mai duc la vot, indiferent de optiunea lor politica.. aceia sunt doar cei carora le mai pasa. Cei care vor trai cu impresia ca au incercat sa faca ceva. Cei care nu se (mai) duc sunt doar cei care striga cel mai tare... "N-avem nimic, nu merge nimic, duceti-va draku toti!"..
rashela
Postat pe 24 Noiembrie 2009 15:08
De la: rashela, la data 2009-11-24 15:08:04Si atunci, draga mea @calandrinon, nu-i curios cum tot romanul se pricepe la politica?

Asa este, votam cu x pentru ca am auzit noi la nenea Gogu de la aprozar "ca candidatul ala" ar cumpara voturile in str. Elefterie 14. Votam cu y pentru ca "Habar nu aveam ca sunt alegerile maine si nu am avut timp sa ma informez. Cum? Sunt 5 ani in care am timp? Ei, nah, asta e, au trecut prea repede si am uitat... "

E foarte greu sa gasesti o comparatie pentru ceea ce inseamna o campanie electorala si unde se poate ajunge. Dar, cred ca stim cu totii ca nu exista scrupule. Si, daca ne respectam pe noi.. si daca consideram ca avem un cap pe umeri care mai si gandeste.. ar trebui sa ne informam. Din surse sigure. Si, sa avem iertare, media si vecina de pe scara.. nu reprezinta acele surse sigure. Nici macar faptul ca nu-ti creste salariul de 5 ani de zile nu e o sursa de informare. Este doar efectul... Urmeaza sa descoperi cauza si, dupa ce ai inteles cu adevarat ce inseamna toate acestea.. te asigur ca vei avea chef sa mergi la vot.

Eu cred ca intr-o privinta gresesti. Cei care se mai duc la vot, indiferent de optiunea lor politica.. aceia sunt doar cei carora le mai pasa. Cei care vor trai cu impresia ca au incercat sa faca ceva. Cei care nu se (mai) duc sunt doar cei care striga cel mai tare... "N-avem nimic, nu merge nimic, duceti-va draku toti!"..



eu doar mi-a expus parerea ...motivele pt care cred eu ca unii au fost la vot, ce anume ia determinat sa mearga...nu am spus ca sunt indreptatiti sa fie indiferenti...si sunt deacord cu faptul ca romanii nu sunt bine informati, mass media nu e o sursa exacta, si de multe ori subiectivismul unor emisiuni politice ne poate influenta, la fel e si cu vecinii, familia sau prietenii......

si totusi..in asa conditii, de unde poate romanul de rand sa se informeze corect?

nu stiu daca exista un procent prea mare a romanilor de rand care sa fie tentati sa ia "de-a fir a par" Constitutia Romaniei....normal ca marea majoritate stiu doar aspectele care ii privesc..de multe ori nici absloventii scolilor de drept nu stiu tot ce presupune Constitutia (din lipsa de interes pt studiile respective....unii le fac doar pt diploma.... din pacate).

si categoric ca multi dintre cei care voteaza se uita la ce conditii le-a oferit in trecut partidul respectiv...pt ca promisiunile nu sunt ceva palpabil..insa realizarile facute de ei pe vremea partidului x si y sunt....
Calandrinon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:36
ca venii vorba de mass media

uitati-va si voi ce am gasit pe net


"Trist dar foarte probabil...

Programul TV in Romania anului 2020:


Ora 6.00 – Intonarea imnului national “Pusca si cureaua lata”

Ora 6.10 – Jurnal de stiri (in cadrul jurnalului, vom transmite in direct traditionala intoarcere zilnica din Bamboo la Palatul Cotroceni a presedintelui Elena Basescu)

Ora 7.00 – Matinal “Dimineata devreme” cu Marian Valorosu si Magda Ciumac. Rubrici: Fitness cu Nikita, Tratarea ranilor de cutit si a muscaturilor de leu cu Fratii Camataru, Horoscop cu Vrajitoarea Maria Campina si Sa mancam sanatos cu Oana Roman

Ora 9.00 – “Din dragoste” (reluare). Prezinta Petre Roman.

Ora 10.00 – Emisiune speciala (program pentru minoritatea romanilor)

Ora 10.05 – Transmisiune directa de la Ateneu – concert extraordinar “The three turbo tenors pe sistem” Sorinel Copilul de Aur, Babi Minune si Florin Salam sub bagheta excelentei sale Dan Bursuc

Ora 11.30 – Talk-show politic. Prezinta : Mihai Tatulici… Tema zilei: Scandal la Ministerul Culturii! Ministra Daniela Gorfi acuzata de consilierul prezidential Monica Iacob Ridzi ca si-a operat sanii pe bani publici.

Ora 12.30 – Jurnalul de stiri al amiezii. In direct : Conferinta de presa la Palatul Victoria al primului-ministru Elena Udrea.

Ora 13.00 – Serial – “Tanar si nelinistit” (episodul 127857) In acest episod, Victor Newman pune in pahar 50 g de gin tonic. In episodul de maine ridica paharul. Nu ratati luni! Atunci va bea ginul!

Ora 14.00 – Universitatea Spiru Haret prezinta : Cursuri in direct. Oferta promotionala! Urmareste 7 zile cursul de medicina si primesti o licenta in Arhitectura si un doctorat in stiinte sociale!

Ora 15.00 – Mondenii (singura emisiune de divertisment in care, pentru a evita efectele nedorite, vedetele si politicienii se imita singuri)

Ora 16.30 – Acces direct. Cu Madalin Ionescu. Subiectele zilei : Un pensionar i-a bagat sotiei goblenurile in anus. Imagini spectaculoase de la radiografie! Tolea Ciumac l-a batut pe Horia Roman Patapievici pentru ca acesta din urma nu l-a salutat cu indeajuns de multa condescendenta. Monstrul din lacul IOR! Un somn gigantic a inghitit clientii unei terase! Printre clienti: Costin Marculescu! Scapat din stomacul somnului, Costin vine sa-si lanseze noul album de muzica lautareasca.

Ora 19.00 – Principalul jurnal de stiri al zilei. Subiecte : Vizita oficiala a presedintelui Elena Basescu in tara vecina si prietena Constanta. Presedintele roman si Regele Radu Mazare discuta eliminarea vizelor pentru cetatenii romani care vor sa viziteze statul Constanta. Avertizare de canicula. Temperaturi de peste 55 de grade. Cetatenii sensibili la foc sunt rugati sa stea in casa.

Ora 20.00 – Film artistic indian : “TARGOVETUL MUSTACIOS”. Este povestea romantata a unei tinere care pleaca din oraselul natal pentru a-si urma visul de a deveni soferita de TIR. La cursul de legislatie, intalneste un tanar orb care dorea sa devina sofer de taxi. Fata, pe numele ei Khalya, il considera urat dar se indragosteste de inteligenta sa si amandoi fac doi gemeni. Dar tatal Khalyei nu e de acord cu aceasta casatorie si vine sa se razbune. De-aici filmul devine cu adevarat interesant. Batranul afla ca ginerele sau ii este de fapt fiu. Asadar gemenii sunt rodul unui incest. De rusine, gemenii intra pe unde au iesit deci Khalya devine iar gravida. Toti trei pleaca in cautarea unui tata de conjuctura si il gasesc in persoana unui traficant de ceai de musetel, pe numele sau Jaban Ran. Gemenii se nasc din nou dar tatal de conjunctura ii ucide si pleaca in America impreuna cu o plapumareasa de care era indragostit inca de pe vremea marii foamete, atunci cand a ucis, a taiat si a manacat un TARGOVET MUSTACIOS. The end.

Ora 22.30 – Trasniti in NATO. Episodul 23500. Cel mai longeviv sitcom din istoria Universului!

Ora 23.00 – In gura ma-tii. Revista presei.

Ora 24.00 – Late night show. Laura Andresan si invitatii sai. Asistenta permanenta: Mircea Stoian. Subiectul zilei: Centenar! Mama Zina Dumitrescu la 100 de ani si 100 de tentative de sinucidere!

Ora 1.00 – Dan Diaconescu Direct. Serialul Elodia.

Ora 3.00 – Noaptea petrecaretilor. Program liber de manele-lupii maaaaaaa"

Calandrinon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:41
Stai linistita, ti-am raspuns tie pentru ca .... am ales din mesajul tau cateva idei pentru a-mi spune o parere. De fapt, vorbesc cu voi toti..

De unde sa ne informam? Uff, ce sa-ti spun?! Adevarul e ca foarte rar exista o familie in care, din 3 membri sa spunem, macar unul are o alta optiune politica. Cei care votati acum pentru prima data. daca ati avut parintii in Piata Universitatii.. veti merge pe dreapta. Cei care ati aruncat cu flori in mineri, veti merge pe stanga.

Ti-as spune ca o sursa absolut sigura de informare este Partidul in sine. Nu neaparat la sediul lui.. unde vorbesc toti si nu intelegi nimic. Pe net, fiecare are pagina lui. Dar asta inseamna cu adevarat sa vrei sa te informezi. Si, ce e foarte ciudat.. este ca, desi auzim pe drum.. din 10 in zece pasi o injuratura a adresa lui x, iar apoi o urare de sanatate .. tot la adresa lui x.. nu ne punem niciodata intrebarea de ce unii gandesc asa si altii altfel?
O alta sursa de informare este istoria... Nu doar a RO. Invatati ce inseamna de stanga si c einseamna de dreapta. Uitati-va, informati-va ce a facut stanga in lume si ce a facut dreapta. Asta ar fi un prim pas .. pentru a va decide cum vreti sa fie viata voastra mai departe. Si e foarte usor in conditiile in care TOATE partidele se declara fie.. asa, fie asa. Deci nu poti gresi ...
O alta sursa de informare, si acum ma voi referi exact la ceea ce s-a intamplat in RO in ultimul timp de am ajuns fara guvern.. este legea. Daca populatia RO ar fi cunoscut legea.. ar fi vazut foarte clar cine cu cine se joaca si cine FORTEAZA "abdicarea" guvernului.
Mai departe, ar fi logica si bunul simt al fiecaruia.

Apropo de Constituie ai dreptate cu un mic amendament. Dreptul nu inseamna "sunt avocat, le stiu pe toate". Dreptul inseamna x specializri.. iar Dreptul Constitutional e una dintre ele. Si, ca sa-ti mai spun un lucru.. nimeni nu te va scapa de o pedeapsa a legii doar pentru ca tu nu stiai legea.

rashela
Postat pe 24 Noiembrie 2009 17:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
il iubesc dar a face dragoste cu el,mi se pare pierdere de timp...help!!!! 214 De la: kudika171801 5 August 2010 13:43
Voi ce parere aveti? :) 28 De la: leo_ 25 Mai 2011 14:18
SA NE CUNOASTEM INTRE NOI 16 De la: kudika_9635 12 Iunie 2012 15:37
Despre falimentul moral 21 De la: yumalai 5 Aprilie 2009 18:02
incercam??? 21 De la: kudika023403 7 Iulie 2009 17:05