Setari Cookie-uri

Dati'ne un sfat :D

suntem impreuna de doi ani , ne iubim dar nu ne intelegem :)) .eu nu ii suport familia si nici el pe a mea , dar cu toate astea noi ne iubim si nu vrem sa ne despartim , dar cand vine vorba de unii membri ai familiei , ne certam .in rest ne intelegem bine dar nu stim cum sa trecem peste problema cu familia . dati'ne si noua un sfat :D
karynutza18
Postat pe 10 Octombrie 2009 18:53
De la: karynutza18, la data 2009-10-10 18:53:40suntem impreuna de doi ani , ne iubim dar nu ne intelegem :)) .eu nu ii suport familia si nici el pe a mea , dar cu toate astea noi ne iubim si nu vrem sa ne despartim , dar cand vine vorba de unii membri ai familiei , ne certam .in rest ne intelegem bine dar nu stim cum sa trecem peste problema cu familia . dati'ne si noua un sfat :D


Hmm, ce pot sa spun .. e destul de ciudat Banuiesc ca ati vorbit despre asta, daca nu .. cred ca e timpul sa o faceti si sa ajungeti la o intelegere. Desi spui ca va iubiti .. e putin credibil , ce treaba au familiile voastre ? Voi contati ..

Bafta
Clx
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:49
" dar cand vine vorba de unii membri ai familiei " - simplu : nu mai vorbiti despre acei membrii ai familiei.ce legatura au ei atata timp cat voi va iubiti?
sirra
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:55
De la: karynutza18, la data 2009-10-10 18:53:40suntem impreuna de doi ani , ne iubim dar nu ne intelegem :)) .eu nu ii suport familia si nici el pe a mea , dar cu toate astea noi ne iubim si nu vrem sa ne despartim , dar cand vine vorba de unii membri ai familiei , ne certam .in rest ne intelegem bine dar nu stim cum sa trecem peste problema cu familia . dati'ne si noua un sfat :D


Nici unul nu traieste cu familia , ci unul cu altul.Daca locuiti fiecare cu familia nu prea pot fi evitati,daca locuiti doar voi doi ignorati familiile cat mai mult si dati-va mai multa atentie unul altuia.Efortul trebuie facut de amandoi.Pune-l si pe partenerul tau sa citeasca asta.

Postat pe 10 Octombrie 2009 23:33
De la: scorpio67, la data 2009-10-10 23:33:46
De la: karynutza18, la data 2009-10-10 18:53:40suntem impreuna de doi ani , ne iubim dar nu ne intelegem :)) .eu nu ii suport familia si nici el pe a mea , dar cu toate astea noi ne iubim si nu vrem sa ne despartim , dar cand vine vorba de unii membri ai familiei , ne certam .in rest ne intelegem bine dar nu stim cum sa trecem peste problema cu familia . dati'ne si noua un sfat :D


Nici unul nu traieste cu familia , ci unul cu altul.Daca locuiti fiecare cu familia nu prea pot fi evitati,daca locuiti doar voi doi ignorati familiile cat mai mult si dati-va mai multa atentie unul altuia.Efortul trebuie facut de amandoi.Pune-l si pe partenerul tau sa citeasca asta.


Foarte corect
Clx
Postat pe 10 Octombrie 2009 23:35
Impuscati-i sau ignorati-i!
NumaiTu
Postat pe 11 Octombrie 2009 01:33
noi locuim impreuna .. dar inevitabil vine vorba si de membrii familiei :D . dar nu inteleg motivul pentru care nu ii suport familia . adica de obicei nu sunt asa . nu am eu treaba cu nimeni dar cateodata familia lui ma scoate din pepeni. am vb despre asta si nu am ajuns la nici un acord.eu vreau sfaturi deoarece chiar ne iubim .si asta e SINGURUL motiv pt care ne mai certam asa.in rest suntem ok . mersi mult si inca asteptam sfaturi :P
karynutza18
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:34
Lucrurile sunt simple: va iubiti voi si atata! Daca sunteti inca dependenti material de familie, faceti tot posibilul sa va rupeti de dependenta de ei si luati-va soarta in maini. Nu incerca sa intervii in relatia lui cu ai lui si nici tu nu privi familia ta mai pozitiv decat trebuie. E normal sa te simti mai bine cu ai tai decat cu ai lui, desi nu e singura optiune.
Incercati sa le explicati parintilor amandurora ca vreti sa fiti pe picioarele voastre si ca pentru asta aveti nevoie de sprijinul lor. Discutati cu argumente, nu cu vocea ridicata si sper sa aveti succes. Rabdare si intelegere!
misoGina
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:13
De la: karynutza18, la data 2009-10-10 18:53:40suntem impreuna de doi ani , ne iubim dar nu ne intelegem :)) .eu nu ii suport familia si nici el pe a mea , dar cu toate astea noi ne iubim si nu vrem sa ne despartim , dar cand vine vorba de unii membri ai familiei , ne certam .in rest ne intelegem bine dar nu stim cum sa trecem peste problema cu familia . dati'ne si noua un sfat :D

ai zis ca nu locuiti impreuna cu ei...asta e bine....dar nici nu-i puteti ignora, pur si simplu....familia nu ne-o alegem si nici rudele....sa discutati, dar cu tact. incercati sa mentineti raporturi civilizate cu familiile voastre, e mai bine asa. oricum, pe primul loc sunteti voi si relatia voastra si dupa aia vin celelalte.daca amandoi puneti relatia voastra pe 1 loc, e bine....asta conteaza cel mai mult.
mkdisk
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:23
Lucrurile sunt simple: va iubiti voi si atata! Daca sunteti inca dependenti material de familie, faceti tot posibilul sa va rupeti de dependenta de ei si luati-va soarta in maini. Nu incerca sa intervii in relatia lui cu ai lui si nici tu nu privi familia ta mai pozitiv decat trebuie. E normal sa te simti mai bine cu ai tai decat cu ai lui, desi nu e singura optiune.
Incercati sa le explicati parintilor amandurora ca vreti sa fiti pe picioarele voastre si ca pentru asta aveti nevoie de sprijinul lor. Discutati cu argumente, nu cu vocea ridicata si sper sa aveti succes. Rabdare si intelegere!
tocmai banii sunt problema.suntem independenti financiar, dar fratele lui mai mic nu e.sa iti explic .el e la scoala inca , mai exact in clasa a 9a , si mereu ii cere prietenului meu bani ,iar el ii da. nu spun sa nu ii dea , dar nici asa de multi . mie nu mie se pare normal k un copil in clasa 9a sa dispuna de 300 € pe luna.noi suntem in strainatate ,vreau sa precizez.300 € pe luna sunt 12 milioane ,si sunt oameni maturi cu servici care poate nu castiga 12 milioane pe luna ,iar el , un copil de 15 ani sa cheltuiee atatia bani . nu pot sa concep asta.sa inchid ochii si sa il las sa ii trimita cati bani vrea?dar cand o sa avem un copil ce o sa faca? o sa isi tina copilul s rabde k sa ii trimita bani lu frate'so?:|
karynutza18
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:26
"Familia" aia e fratele lui?! Pai daca el doreste ca din munca lui sa ii dea fratelui, care e treaba ta? Tu nu ti-ai fi dorit sa ai 300 Eur la 15 ani? adica acum 3 ani?... Hai, fii rezonabila. Sau spune-i prietenului tau sa iti dea tie toti banii aia, sa-ti iei prostii de toti, Ce crezi ca va zice?...
misoGina
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:43
De la: karynutza18, la data 2009-10-12 16:26:56Lucrurile sunt simple: va iubiti voi si atata! Daca sunteti inca dependenti material de familie, faceti tot posibilul sa va rupeti de dependenta de ei si luati-va soarta in maini. Nu incerca sa intervii in relatia lui cu ai lui si nici tu nu privi familia ta mai pozitiv decat trebuie. E normal sa te simti mai bine cu ai tai decat cu ai lui, desi nu e singura optiune.
Incercati sa le explicati parintilor amandurora ca vreti sa fiti pe picioarele voastre si ca pentru asta aveti nevoie de sprijinul lor. Discutati cu argumente, nu cu vocea ridicata si sper sa aveti succes. Rabdare si intelegere!
tocmai banii sunt problema.suntem independenti financiar, dar fratele lui mai mic nu e.sa iti explic .el e la scoala inca , mai exact in clasa a 9a , si mereu ii cere prietenului meu bani ,iar el ii da. nu spun sa nu ii dea , dar nici asa de multi . mie nu mie se pare normal k un copil in clasa 9a sa dispuna de 300 € pe luna.noi suntem in strainatate ,vreau sa precizez.300 € pe luna sunt 12 milioane ,si sunt oameni maturi cu servici care poate nu castiga 12 milioane pe luna ,iar el , un copil de 15 ani sa cheltuiee atatia bani . nu pot sa concep asta.sa inchid ochii si sa il las sa ii trimita cati bani vrea?dar cand o sa avem un copil ce o sa faca? o sa isi tina copilul s rabde k sa ii trimita bani lu frate'so?:|


Mah...e un copil mai mic, si poate iubitul tau isi dorea la varsta lui ce ii ofera lui frate-su'.
Eu locuiesc de 10 luni cu iubitul meu si cu frate-su care are 24 de ani, a terminat facultatea, licentiat, si toata ziua asculta muzica, se uita la filme si joaca poker...pe banii mei si ai iubitului meu . Nu plateste nimic la intretinere, la chirie, nu cumpara mancare, nu face curatenie, nu isi spala....DECI, se poate mai rau!
Incerc sa inteleg relatia lor, sa inteleg genul de "intretinut" la 24 de ani de frate-su' care nu vrea un job decat daca e platit cu 20milioane
Fii si tu mai toleranta...are 15 ani!
NumaiTu
Postat pe 12 Octombrie 2009 22:01
pai tocmai pentru k are 15 ani mi se par prea multi bani.daca ii sufla atata'n coarne o sa ajunga un vagabont ,si o sa mai termine scoala la "primavara".si in plus nu e vorba sa nu ii dea , dar sa ii dea mai putini .macar daca ar avea grija de ei , dar nu are , il prosteste oricine de bani ca e mic .dar cel mai mult ma deranjeaza e k am senzatia k el e constient de ce face si k profita de prietenul meu kre tine la el prea mult . si eu nu vreau sa imi dea banii aia mie , pt k nu am nevoie de ei , dar dak tot ii trimite lu frate'su macar ala sa incerce sa ii pretuiasca :) k 300 de euro nu sunt 300 de mii si altii muncesc poate in romania mai mult de o luna pentru 300 de euro :) .
karynutza18
Postat pe 13 Octombrie 2009 03:05
De la: NumaiTu, la data 2009-10-12 22:01:21
De la: karynutza18, la data 2009-10-12 16:26:56Lucrurile sunt simple: va iubiti voi si atata! Daca sunteti inca dependenti material de familie, faceti tot posibilul sa va rupeti de dependenta de ei si luati-va soarta in maini. Nu incerca sa intervii in relatia lui cu ai lui si nici tu nu privi familia ta mai pozitiv decat trebuie. E normal sa te simti mai bine cu ai tai decat cu ai lui, desi nu e singura optiune.
Incercati sa le explicati parintilor amandurora ca vreti sa fiti pe picioarele voastre si ca pentru asta aveti nevoie de sprijinul lor. Discutati cu argumente, nu cu vocea ridicata si sper sa aveti succes. Rabdare si intelegere!
tocmai banii sunt problema.suntem independenti financiar, dar fratele lui mai mic nu e.sa iti explic .el e la scoala inca , mai exact in clasa a 9a , si mereu ii cere prietenului meu bani ,iar el ii da. nu spun sa nu ii dea , dar nici asa de multi . mie nu mie se pare normal k un copil in clasa 9a sa dispuna de 300 € pe luna.noi suntem in strainatate ,vreau sa precizez.300 € pe luna sunt 12 milioane ,si sunt oameni maturi cu servici care poate nu castiga 12 milioane pe luna ,iar el , un copil de 15 ani sa cheltuiee atatia bani . nu pot sa concep asta.sa inchid ochii si sa il las sa ii trimita cati bani vrea?dar cand o sa avem un copil ce o sa faca? o sa isi tina copilul s rabde k sa ii trimita bani lu frate'so?:|


Mah...e un copil mai mic, si poate iubitul tau isi dorea la varsta lui ce ii ofera lui frate-su'.
Eu locuiesc de 10 luni cu iubitul meu si cu frate-su care are 24 de ani, a terminat facultatea, licentiat, si toata ziua asculta muzica, se uita la filme si joaca poker...pe banii mei si ai iubitului meu . Nu plateste nimic la intretinere, la chirie, nu cumpara mancare, nu face curatenie, nu isi spala....DECI, se poate mai rau!
Incerc sa inteleg relatia lor, sa inteleg genul de "intretinut" la 24 de ani de frate-su' care nu vrea un job decat daca e platit cu 20milioane
Fii si tu mai toleranta...are 15 ani!


Te superi daca te intreb de ce tineti un parazit fie el chiar si fratele iubitului,nu-i faceti nici un bine daca intretineti starea asta de lucruri?.Poate ar trebui sa ai totusi o atitudine?

Postat pe 14 Octombrie 2009 07:55
De la: karynutza18, la data 2009-10-13 03:05:41pai tocmai pentru k are 15 ani mi se par prea multi bani.daca ii sufla atata'n coarne o sa ajunga un vagabont ,si o sa mai termine scoala la "primavara".si in plus nu e vorba sa nu ii dea , dar sa ii dea mai putini .macar daca ar avea grija de ei , dar nu are , il prosteste oricine de bani ca e mic .dar cel mai mult ma deranjeaza e k am senzatia k el e constient de ce face si k profita de prietenul meu kre tine la el prea mult . si eu nu vreau sa imi dea banii aia mie , pt k nu am nevoie de ei , dar dak tot ii trimite lu frate'su macar ala sa incerce sa ii pretuiasca :) k 300 de euro nu sunt 300 de mii si altii muncesc poate in romania mai mult de o luna pentru 300 de euro :) .


Multi muncesc pe mai putin si sunt de acord cu tine ca trebuie sa invete sa castige banul ca sa-l pretuiasca si sa nu devina un parazit.300 de euro nu castiga nici macar toata lumea .Multi merg pe mizeria aia de salariu pe economie care nici de 200 nu e.

Postat pe 14 Octombrie 2009 07:58
De la: NumaiTu, la data 2009-10-12 22:01:21
De la: karynutza18, la data 2009-10-12 16:26:56Lucrurile sunt simple: va iubiti voi si atata! Daca sunteti inca dependenti material de familie, faceti tot posibilul sa va rupeti de dependenta de ei si luati-va soarta in maini. Nu incerca sa intervii in relatia lui cu ai lui si nici tu nu privi familia ta mai pozitiv decat trebuie. E normal sa te simti mai bine cu ai tai decat cu ai lui, desi nu e singura optiune.
Incercati sa le explicati parintilor amandurora ca vreti sa fiti pe picioarele voastre si ca pentru asta aveti nevoie de sprijinul lor. Discutati cu argumente, nu cu vocea ridicata si sper sa aveti succes. Rabdare si intelegere!
tocmai banii sunt problema.suntem independenti financiar, dar fratele lui mai mic nu e.sa iti explic .el e la scoala inca , mai exact in clasa a 9a , si mereu ii cere prietenului meu bani ,iar el ii da. nu spun sa nu ii dea , dar nici asa de multi . mie nu mie se pare normal k un copil in clasa 9a sa dispuna de 300 € pe luna.noi suntem in strainatate ,vreau sa precizez.300 € pe luna sunt 12 milioane ,si sunt oameni maturi cu servici care poate nu castiga 12 milioane pe luna ,iar el , un copil de 15 ani sa cheltuiee atatia bani . nu pot sa concep asta.sa inchid ochii si sa il las sa ii trimita cati bani vrea?dar cand o sa avem un copil ce o sa faca? o sa isi tina copilul s rabde k sa ii trimita bani lu frate'so?:|


Mah...e un copil mai mic, si poate iubitul tau isi dorea la varsta lui ce ii ofera lui frate-su'.
Eu locuiesc de 10 luni cu iubitul meu si cu frate-su care are 24 de ani, a terminat facultatea, licentiat, si toata ziua asculta muzica, se uita la filme si joaca poker...pe banii mei si ai iubitului meu . Nu plateste nimic la intretinere, la chirie, nu cumpara mancare, nu face curatenie, nu isi spala....DECI, se poate mai rau!
Incerc sa inteleg relatia lor, sa inteleg genul de "intretinut" la 24 de ani de frate-su' care nu vrea un job decat daca e platit cu 20milioane
Fii si tu mai toleranta...are 15 ani!

nu crezi ca toate au limita totusi?.....
cristiana_cris
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:25
De la: scorpio67, la data 2009-10-14 07:55:21
De la: NumaiTu, la data 2009-10-12 22:01:21
De la: karynutza18, la data 2009-10-12 16:26:56Lucrurile sunt simple: va iubiti voi si atata! Daca sunteti inca dependenti material de familie, faceti tot posibilul sa va rupeti de dependenta de ei si luati-va soarta in maini. Nu incerca sa intervii in relatia lui cu ai lui si nici tu nu privi familia ta mai pozitiv decat trebuie. E normal sa te simti mai bine cu ai tai decat cu ai lui, desi nu e singura optiune.
Incercati sa le explicati parintilor amandurora ca vreti sa fiti pe picioarele voastre si ca pentru asta aveti nevoie de sprijinul lor. Discutati cu argumente, nu cu vocea ridicata si sper sa aveti succes. Rabdare si intelegere!
tocmai banii sunt problema.suntem independenti financiar, dar fratele lui mai mic nu e.sa iti explic .el e la scoala inca , mai exact in clasa a 9a , si mereu ii cere prietenului meu bani ,iar el ii da. nu spun sa nu ii dea , dar nici asa de multi . mie nu mie se pare normal k un copil in clasa 9a sa dispuna de 300 € pe luna.noi suntem in strainatate ,vreau sa precizez.300 € pe luna sunt 12 milioane ,si sunt oameni maturi cu servici care poate nu castiga 12 milioane pe luna ,iar el , un copil de 15 ani sa cheltuiee atatia bani . nu pot sa concep asta.sa inchid ochii si sa il las sa ii trimita cati bani vrea?dar cand o sa avem un copil ce o sa faca? o sa isi tina copilul s rabde k sa ii trimita bani lu frate'so?:|


Mah...e un copil mai mic, si poate iubitul tau isi dorea la varsta lui ce ii ofera lui frate-su'.
Eu locuiesc de 10 luni cu iubitul meu si cu frate-su care are 24 de ani, a terminat facultatea, licentiat, si toata ziua asculta muzica, se uita la filme si joaca poker...pe banii mei si ai iubitului meu . Nu plateste nimic la intretinere, la chirie, nu cumpara mancare, nu face curatenie, nu isi spala....DECI, se poate mai rau!
Incerc sa inteleg relatia lor, sa inteleg genul de "intretinut" la 24 de ani de frate-su' care nu vrea un job decat daca e platit cu 20milioane
Fii si tu mai toleranta...are 15 ani!


Te superi daca te intreb de ce tineti un parazit fie el chiar si fratele iubitului,nu-i faceti nici un bine daca intretineti starea asta de lucruri?.Poate ar trebui sa ai totusi o atitudine?



Am luat atitudine si ne-am certat saptamani intregi... Finalul certei - "vrei sa il arunc in strada?"
A pierdut bratara de aur si toti banii pe care-i mai avea de la parinti si de la frate-su la poker!
Am obosit sa ma cert! Am un program incarcat si nu imi permit sa am grija de preocuparile lui zilnice!

Oricum, subiectul de 15 ani s-ar putea sa ajunga la fel...sau sa se obisnuiasca cu un nivel de trai ca apoi sa faca ORICE pt a-l mentine!
NumaiTu
Postat pe 23 Octombrie 2009 23:24
eh . am vorbit cu prietenul meu si pana la urma am ajuns la o intelegere :P 100 de euro in loc de 3 :)) si am inteles k totusi e un copil , dar nu vreau ca banii sa il faca sa isi rateze viata , k toti copiii aia de bani gata care ajung niste drogati la un moment . sper sa se tina de scoala cum a promis , si noi sa uitam toate certurile :P oricum va multumesc din suflet de sfaturi :P .Si pentru NumaiTu , cumnata'meu e mic , sa zicem ca are o scuza , dar al tau ? eu zic cu tot cu certuri sa ajungeti la o intelegere :P unde e iubire orice e posibil . oricum ms de sfat !
karynutza18
Postat pe 26 Noiembrie 2009 10:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Curiozitate : voi cum va dati seama daca un barbat vrea ceva serios de la voi, sau doar putin sex? 90 De la: angelo_micnegrusiurat 11 Octombrie 2009 21:33
"preacurvia" feminina vs. "potenta" masculina..??!!! 17 De la: luckyyyLuke 7 Martie 2009 22:52
PRODUSE PROFESIONALE PT PAR 10 De la: anastasia_m 2 Februarie 2010 12:34
cunnilinngus 42 De la: kudika029282 1 August 2010 14:35
lumea hi5,6 5 De la: ilustrul 5 Februarie 2009 21:41