Setari Cookie-uri

ajutati-maaaaaaaaaaaaaa

buna, ma numesc cristina buzica , am 24 de ani si nu mai stiu la cine sa apelez.am avut o relatie , l-am iubit nebuneste si inca o fac , m-a tratat intr-un mod oribil si inca nu-mi pot revenii, il iubesc si mi se taie respiratia cand il vad. ajuta-ma te rog , vreau sa scap de umbra lui apasatoare . innebunesc numai la gandul ca e cu alta si el e constient de acest lucru si apare de fiecare data cu cate o fata in fata mea. il iubesc din tot sufletul , o iubire care ma macina si ma face sa uit de familie si de tot ce-i frumos. m-am batut de 5 ori si totusi cand ma gandesc la el nu-mi aduc aminte decat clipele frumoase pe care le-am petrecut langa el. imi vine sa plang tot timpul , as da orice sa pot fii cu el , insa sunt constienta ca nu-i bine pentru mine. ma trateaza foarte urat cand ne certam , apoi imi spune ca eu l-am provocat ca el ma iubeste si vrea sa ma ia de sotie.cum sa fac sa nu ma mai gandesc 24 din 24 la fel si sa pot sa-mi vad de viata mea in continuare? cum sa devin persoana zambitoare dinainte de al cunoste? cum sa nu ma mai invinovatesc pentru tot ce s-a intamplat? sa nu ma mai gandesc ca daca eu ma comportam altfel , nu s-ar fii intamplat asa? te rog ajuta-ma nu mai suport!!!!astept raspunsul tau. multumesc
kudika072736
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:14
nu te invinovatii. acest tip nu te merita. gandeste pozitiv , gandeste-te ca tu ai procedat corect in relatia asta si ca ai pus mult suflet in ea.esti sigura ca il mai vrei? ce te-a determinat sa te desparti de el?pune putin in balanta lucrurile placute si mai putin placute pe care ti le amintesti din relatia cu el si vezi unde se inclina mai mult.dupa cum spuneai te-a tratat oribil.uita-l.iesi in lume cu prietenii,cunoaste oameni.fa lucruri care iti plac si care nu iti aduc aminte de el(citeste , inscrie-te la un curs de dans,pliba-te , etc). exclude-l din mintea ta definitiv.incearca !!!!
sirra
Postat pe 13 Octombrie 2009 21:19
De la: kudika072736, la data 2009-10-13 20:14:22buna, ma numesc cristina buzica , am 24 de ani si nu mai stiu la cine sa apelez.am avut o relatie , l-am iubit nebuneste si inca o fac , m-a tratat intr-un mod oribil si inca nu-mi pot revenii, il iubesc si mi se taie respiratia cand il vad. ajuta-ma te rog , vreau sa scap de umbra lui apasatoare . innebunesc numai la gandul ca e cu alta si el e constient de acest lucru si apare de fiecare data cu cate o fata in fata mea. il iubesc din tot sufletul , o iubire care ma macina si ma face sa uit de familie si de tot ce-i frumos. m-am batut de 5 ori si totusi cand ma gandesc la el nu-mi aduc aminte decat clipele frumoase pe care le-am petrecut langa el. imi vine sa plang tot timpul , as da orice sa pot fii cu el , insa sunt constienta ca nu-i bine pentru mine. ma trateaza foarte urat cand ne certam , apoi imi spune ca eu l-am provocat ca el ma iubeste si vrea sa ma ia de sotie.cum sa fac sa nu ma mai gandesc 24 din 24 la fel si sa pot sa-mi vad de viata mea in continuare? cum sa devin persoana zambitoare dinainte de al cunoste? cum sa nu ma mai invinovatesc pentru tot ce s-a intamplat? sa nu ma mai gandesc ca daca eu ma comportam altfel , nu s-ar fii intamplat asa? te rog ajuta-ma nu mai suport!!!!astept raspunsul tau. multumesc


oare de ce nu mi-a aparut prima postare???!!!!
gandeste-te la fiecare palma/bataie sau incearca sa te gandesti cand iti vine el in minte
gandeste-te ca meriti sa fii iubita si rasfatata
iesi in oras cu prietenii, fa ceva util sau ceva ce ti-ai dorit sa faci de mult timp
cu ambitie vei reusi
bafta
Andia
Postat pe 13 Octombrie 2009 21:21
eu te sfatuies ca de acum inainte sa eviti sa te mai gandesti la lucrurile frumoase petrecute imbreune.gandeste-te la tot ce a fost urat intre voi.acest lucru te va face sa il uiti.si atunci cand il vezi fate ca nu l-ai observat ca nici nu te intereseaza persoana lui,pentru ca el daca vede ca tu mori de gelozie cand e cu alta se crede important.nu ii da atentie.sa stii ca cu indiferenta da rezultate.si incerca sa te impaci cu ideea ca intre voi doi nu va mai fi nici un viitor.daca pana acuma nu a mers nu va merge nici de acum inainte cu siguranta.trebuie sa iti cauti pe cineva care sa te merite.va veni.o sa vezi.succes.
m33m33
Postat pe 15 Octombrie 2009 19:19
20 de ani am tras cu dintzii de o relatie sa mearga, am ramas doar cu implinirea ca l-am putut scoate pe fiul meu de sub influenta drogurilor, eu fiind deseori plecat, asta-i meseria, am pierdut sute de mii de euro dar m-am castigat pe mine si pe fiul meu. Si cred ca sunt fericit.

stefan
stefanant
Postat pe 18 Octombrie 2009 18:37
Hm... Sfatul meu: umple-ti timpul cu altceva (cursuri de dans, fitnes, sport), da la facultate, sau chiar la mai multe, schimba orasul, schimba mediul in care esti. Ai avut doar ghinion. Sunt lucruri atat de interesante pe lumea asta. Totul e sa ai cativa pieteni adevarati langa tine care sa te sustina sau sa iti gasesti singura suficienta energie pozitiva ca sa mergi mai departe. Viata e scurta. Nu persista in greseli. Succes!
here_I_am
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfaturi pentru cresterea in inaltime!!! plsss 3 De la: rOxY1 6 Martie 2010 16:54
viata 12 De la: sirra 13 Octombrie 2009 13:10
Compatibilitate taur-balanta 1 De la: MissPotter 30 Noiembrie 2009 08:47
Reducerea celulitei 12 De la: pufosica 24 Iunie 2010 01:45
vedete insarcinate 8 De la: _dulcik_ 27 Martie 2009 13:21