Setari Cookie-uri

WTF?????????

in ce tara traim mancaci-as???????? candideaza un tigan , asteapta peste 1milion de voturi????? vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai!!!!!!!!!!!!!!!
Ninel Potarca....iata stirea:Ninel Potârcã, supranumit ºi Obama de Meteori, nu mai are loc pe un post de ºef al þiganilor, aceºtia având deja un împãrat, doi regi ºi un preºedinte, aºa cã s-a hotãrât sã meargã la un alt palat, la Cotroceni. Dupã ce a strâns deja 280.000 de semnãturi pentru candidatura sa, Ninel este convins cã va face o figurã frumoasã la alegeri, aºteptându-se la peste un milion de voturi.
ce plm frateee???????
greierash_is_back
Postat pe 15 Octombrie 2009 19:19
Ninel Potârcã, supranumit ºi Obama de Meteori,
Kathara
Postat pe 15 Octombrie 2009 19:54
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-15 19:19:33in ce tara traim mancaci-as???????? candideaza un tigan , asteapta peste 1milion de voturi????? vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai!!!!!!!!!!!!!!!
Ninel Potarca....iata stirea:Ninel Potârcã, supranumit ºi Obama de Meteori, nu mai are loc pe un post de ºef al þiganilor, aceºtia având deja un împãrat, doi regi ºi un preºedinte, aºa cã s-a hotãrât sã meargã la un alt palat, la Cotroceni. Dupã ce a strâns deja 280.000 de semnãturi pentru candidatura sa, Ninel este convins cã va face o figurã frumoasã la alegeri, aºteptându-se la peste un milion de voturi.
ce plm frateee???????


Dumnezeule
nu pot sa cred! am trait s-o aud si pe asta....vaaai de noi
cred ca mi-e dor de Adolf Hitler!

va rog sa nu ma acuzati de rasism! dar asta e prea de tot!
cantafabule
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:23
Pe voi va sperie ideea.. sau numarul mari de semnaturi care s-au strans pentru un rrom?
Daca a doua intrebare e cea corecta, hai, sa va spun cum e cu semnaturile astea... pentru (mai ales pentru) independenti.
Potrivit legii.... trebuie sa ai 18 ani, capacitatea civila de a vota si domiciliul in localitatea unde se va depune candidatura. Orice frauda se pedepseste. Pana aici toate bune.. numai ca, se uita esentialul. Nimeni nu verifica autenticitatea acestor semnaturi. Tipic pentru RO, exista lege, dar nu se aplica. Prin urmare, domnul in cauza, sau orice individ care indeplineste conditiile pentru a candida la fotoliul din Cotroceni.. poate sa-si puna neamul sa scrie zile la rand, sa inventeze nume si C:I:, adrese.. si sa dea cu semnatura pentru aceste jdemii .. fara nicio problema. Asa se face!!!!
Are dreptul sa candideze intrucat a depus (va depune) acele hartii. Ramane de vazut... cine il va vota cu adevarat in ziua alegerilor.

ps. Desigur, se pot face contestari....(asupra veridicitatii semnaturilor), dar cand aduci o acuzatie.. trebuie sa ai si dovezi.
rashela
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:35
Peste un timp cred ca o sa auzim ca Romania se va transforma intrun regat unit, unde regele, evident, este un tigan
Aphrodite
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:37
@ rashela: ai mare dreptate..dar nici nu se punea problema ca semnaturile sa fie intru totul reale...probabil ca sunt facute de max 10 bulibasi..insa ce ma speriat pe mine a fost faptul ca a avut curajul s-o faca!...si ma ingrijoreaza faptul ca in mod sigur va avea si sustinatori...cei drept, probabil doar din partea celor pe care ii reprezinta.

am ajuns sa traim intr-o tara in care candideaza la presedintie un iranian(sau ce o fii Nati asta) care se pretinde profesor de matematica da habar nu are ce inseamna "pi"(nu am avut semnul ) , un cioban fara prea multe carte dar cu impresii de intelectual..si mai de nou..si aceasta aratare din partea minoritatilor care ne fac reclama "buna " in Europa...
ce sa zic?

"Romania..land of choice"..sa traiesti!
cantafabule
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:50
Sa nu uitam ca "fiecare popor are conducatorii pe care ii merita".
Trist, dar foarte adevarat.. absenteismul in ziua votarii este urias. Si mai trist, se spune "nu m-am dus la vot / prefer sa nu votez".. uitandu-se ca.. acel vot.. pe care tu nu il dai.. se va duce acolo unde vor muschii aluia mai tare. Doar nu va imaginati ca voturile "nevotate".. (scuzati expresia).. se dau de o parte. Da de unde!! Nu ati votat voi, au votat altii in locul vostru.
In schimb, "turmele"... ca sunt de partid, ca sunt alta nationalitate.. isi cunosc foarte bine interesul. Si se duc in procent urias la vot. Si va treziti.. cu neica NInel. sau oricare "neica" votand pentru voi legi. Pentru ca i-ati permis sa ajunga in acea functie, i-ati permis sa va dicteze ce si cum sa faceti de acum incolo.
Ok, nu imi place nimeni, nu doresc pe nimeni sa ma reprezinte. Tocmai pentru ca NIMENI nu iti place.. ar fi cazul sa faci de asa maniera sa iti anulezi votul.. Pur si simplu pui stampile peste tot.. Cel putin il scoti din numaratoarea de la sfarsit. Oricum ar face ei.. 50 cu 50.. va trebui sa dea 100.
rashela
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:00
Total de acord cu tine rashela, nu ar trebuii sa lasam pe altii sa beneficieze de dreptul nostru de a alege...chiar daca nu alegi pe nimeni ..dar macar votul tau de anuleaza si nu pot "ei"(oricine ar fii) sa-l foloseasca...

tot dam vina pe altii pt starea in care se afla aceasta tara, insa nu multi iau atitudine sa faca ceva ...am vazut lacuri minunate si peisaje de munte frumoase pe langa care erau munti de mizerie ...chiar si pe langa cosul de gunoi (care de altfel era mai mult gol decat plin)...ignoranta ne-a adus aici ...
ne fug din tara meseriasii, intelectualii si tinerii care ar putea aduce o schimbare pt ca sunt mai apreciati in alte tari...patriotismul nu mai e un cuvant des utilizat de noi romanii...

probabil ca sunt exagerat de idealista...dar eu inca cred ca daca ne-am mobiliza in a fii ceea ce dorim sa vedem in jur (adica oameni cu bun simt si responsabili) ...lucrurile s-ar schimba (chiar daca doar peste cateva generatii)...
dar nah..asa sunt eu...merg pe deviza "speranta moare ultima"....
cantafabule
Postat pe 16 Octombrie 2009 09:43
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-15 19:19:33in ce tara traim mancaci-as???????? candideaza un tigan , asteapta peste 1milion de voturi????? vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai!!!!!!!!!!!!!!!
Ninel Potarca....iata stirea:Ninel Potârcã, supranumit ºi Obama de Meteori, nu mai are loc pe un post de ºef al þiganilor, aceºtia având deja un împãrat, doi regi ºi un preºedinte, aºa cã s-a hotãrât sã meargã la un alt palat, la Cotroceni. Dupã ce a strâns deja 280.000 de semnãturi pentru candidatura sa, Ninel este convins cã va face o figurã frumoasã la alegeri, aºteptându-se la peste un milion de voturi.
ce plm frateee???????


Cand o sa fiu eu Papa o sa fie si asta presedinte,ar fi culmea.Ciorile ar deveni majoritari si romanii minoritari(la drepturi).

Postat pe 16 Octombrie 2009 10:14
De la: cantafabule, la data 2009-10-16 09:43:38Total de acord cu tine rashela, nu ar trebuii sa lasam pe altii sa beneficieze de dreptul nostru de a alege...chiar daca nu alegi pe nimeni ..dar macar votul tau de anuleaza si nu pot "ei"(oricine ar fii) sa-l foloseasca...

tot dam vina pe altii pt starea in care se afla aceasta tara, insa nu multi iau atitudine sa faca ceva ...am vazut lacuri minunate si peisaje de munte frumoase pe langa care erau munti de mizerie ...chiar si pe langa cosul de gunoi (care de altfel era mai mult gol decat plin)...ignoranta ne-a adus aici ...
ne fug din tara meseriasii, intelectualii si tinerii care ar putea aduce o schimbare pt ca sunt mai apreciati in alte tari...patriotismul nu mai e un cuvant des utilizat de noi romanii...

probabil ca sunt exagerat de idealista...dar eu inca cred ca daca ne-am mobiliza in a fii ceea ce dorim sa vedem in jur (adica oameni cu bun simt si responsabili) ...lucrurile s-ar schimba (chiar daca doar peste cateva generatii)...
dar nah..asa sunt eu...merg pe deviza "speranta moare ultima"....


tu esti buna sa vorbesti intr-o campanie pt. ca omu sa mearga la vot. eu am votat o sg data pana acu! Basescu! atat de rau imi pare de alegerea facuta!!!!!!!!!!!!!!!!!!! si nu pentru ca imi era el simpatic, ci pt. a pica PSD! acum??????? nu-l vreau pe Base, nici pe Geoana!!!!! si atunci, sa merg tot asa pt. a elimina, pun stampila pe Crin, si peste 5 ani va spun iar ca imi dau singura pumni in stomac. plus ca nu stiu de ce simt o viitoare coalitie PNL-PSD! eu sunt mult prea scarbita de tot carnavalul asta politic pt. a mai lasa loc responsabilitatii mele de cetatean cu drepturi de vot!
greierash_is_back
Postat pe 16 Octombrie 2009 11:14
am devenit o tara de marionete.................avem conducatorii pe care ii meritam..............nu suntem constanti in opinii si in plus ne schimbam parerile dupa cum ne place moaca aluia de-i mai tare in gura in vreun show de televiziune...................eu unul sunt practic scarbit de ce se intampla in momentul asta......... tara este in criza iar ei ce fac se lupta pe ciolan ii doare (sau mai bine nu-i doare) fix in dos de muritori de rand ei sa traiasca ....................daca spui ca esti democrat pai ai si comportamentul unui democrat frate..............ai stat patru ani ok dar daca nu mai esti dorit spune politicos "buna ziua"si vezi-ti de drumul tau in continuare dar la noi nu.......... la noi se practica "chiar de voi nu ma vreti eu va vreau"....................o sa merg la vot tocmai pentru a-mi exercita dreptul de cetatean al acestei tari si asa cum spunea cineva nu trebuie neaparat sa iti exprimi preferinta pentru un anumit canditat acum conteaza si voturile nule
spumosu
Postat pe 16 Octombrie 2009 11:47
Abia acum ti-ai dat seama de toate astea...?
Raluca_SA
Postat pe 17 Octombrie 2009 13:11
aproposito!!!!! asa....ca idee! cati dintre voi mergeti la vot?
2. cati pt. a vota pe cineva in special
3. cati pt. a scoate pe cineva de la putere?
amu nu-i musai sa-mi spuneti. cum alegeti!
incep eu: l-as vota pe al mai slab candidat (inca nu stiu care e, ca Nati Meir a iesit; cred ca pe tigan), pt. ca fiind cel mai slab, e clar ca n-are cum sa iasa, da' macar nu-l votez pe Maria Sa Base si .......daca de ex. il votez pe Crin, si iese.......imi dau iar la ficati (peste 5 ani)ca si asta e prost!!!
stiu ca logica mea e lipsita de orice logica..da' mi se pare cea mai buna solutie pt. a ma proteja!
NEXT!
greierash_is_back
Postat pe 17 Octombrie 2009 15:45
petromidia ,accident de munca cu morti si raniti..trenuri deraiate
parlament cu drept de a demite guverne,dar nu de a propune premier
constitutia ,este interpretata de fiecare dupa bunul plac si intotdeauna in mod diferit de 'voda marineru'
ramane intrebarea 'noi cu cine votam?'
voi vota pentru tara ... impotriva celor ce au dovedit ca nu stiu si nu pot sa ne reprezinte interesele
votez pe cel mai bun, dintre candidatii la presedentie
sunt pentru propunerea majoritatii parlamentare ca premier al viitorului guvern ,pentru Johannis
sper ca 'voda' sa se 'trezeasca' la timp si sa respecte propunerea majoritatii ce ne reprezinta in parlament ,spre binele acestei tari
www_
Postat pe 17 Octombrie 2009 17:56
Mai, decat Becali, mai bine un romm... De fapt, tot acolo-i... Ar fi diferita doar culoarea pielii...
Lucia38
Postat pe 17 Octombrie 2009 18:09
multumesc pt. raspunsuri dar...www tot n-am inteles pe cine votezi pana la urma!
Luce
greierash_is_back
Postat pe 17 Octombrie 2009 18:18
'nu-l votez pe Maria Sa Base si .......daca de ex. il votez pe Crin, si iese.......imi dau iar la ficati (peste 5 ani)'

prefer peste 5 ani,decat inca 5 ..de acum inainte
www_
Postat pe 17 Octombrie 2009 18:33
Ceea ce cu totii uitati.. este ca "voda" (sau orice varianta ati alege voi sa-l numiti pe un presedinte)... nu face si nu drege de unul singur. Ba, as putea spune ca nu poate sa faca nimic..
Cineva vorbea mai sus de "cei care ne reprezinta" in Parlament. Din cate imi aduc eu FOARTE BINE aminte.. cei care sunt acum acolo.. au trecut, rand pe rand pe la Cotroceni, implicit.. guvernare. Si. nu s-a intamplat nimic bun. nici atunci.
Atata timp.. cat vom trimite in Parlament.. Pe X-ulescu impreuna cu o gloata necunoscuta. de noi, dar foarte bine cunoscuta de el.. rezultatul va fi acelasi. Faptul ca il votezi pe Iliescu .. te face simpatizant / vinovat... dupa caz.. si pentru prezenta celor jdemii de alti membri ai partiduui sau.
Vorbiti de "cei care va reprezinta".. in PArlament de parca ar fi mama sau tatal nostru.. singurii oameni carora le pasa cu adevarat de ceea ce ni se intampla. In rest, totul e o loterie.
Nu voda ia decizii. ci oamenii care guverneaza tara. Ori, din cate stim TOTI.. guvernul unui tari este aprobat.. cu unanimitate de voturi.. de Parlament. Nici un "voda" nu impune. ci doar propune.


rashela
Postat pe 17 Octombrie 2009 18:51
Roamanii inca voteaza "vorbe"... nicidecum platforme program, nicidecum oameni. Ne place de Crin. il votam, desi habar nu avem ce program de guvernare va aplica, desi habar nu avem ca alturi de Crin.. vine Popescu.. un fost infractor, un Ionescu. un fost proxenet.. s.a.m.d.
Cati dintre noi stiu cu adevarat ce urmari are votul pe care il dam???? As paria pe un procent de 5%... restul.. votam precum turma.
Imi aduc aminte de vorba soacrei mele... de la tara: "O sa pun stampila pe X. ca asa a zis y"... Ulterior.. il va blestema pe X... pentru ca nu face nimic.

In fine, cititi, informati-va, ganditi pentru maine .. nu pentru azi... si nu mai alegeti doar ca e chipes... si pentru ca asa zic mosii din fata blocului.
rashela
Postat pe 17 Octombrie 2009 18:56
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-17 15:45:59aproposito!!!!! asa....ca idee! cati dintre voi mergeti la vot?
2. cati pt. a vota pe cineva in special
3. cati pt. a scoate pe cineva de la putere?
amu nu-i musai sa-mi spuneti. cum alegeti!
incep eu: l-as vota pe al mai slab candidat (inca nu stiu care e, ca Nati Meir a iesit; cred ca pe tigan), pt. ca fiind cel mai slab, e clar ca n-are cum sa iasa, da' macar nu-l votez pe Maria Sa Base si .......daca de ex. il votez pe Crin, si iese.......imi dau iar la ficati (peste 5 ani)ca si asta e prost!!!
stiu ca logica mea e lipsita de orice logica..da' mi se pare cea mai buna solutie pt. a ma proteja!
NEXT!


Hai, sa-ti raspund si eu...
Nu am lipsit din ·89 de la nici o votare.. fie Alegeri generale.. fie locale. Intotdeauna am stiut pe cine voi vota... cu mult timp inainte de ziua votarii. Rezulta de aici ca nu mi-am anulat votul.. niciodata. Nu am votat niciodata dupa mustata.. sau sfaturile colegilor de serviciu... ci doar asa cum simteam eu.
Si da, desi nu mai locuiesc in Romania, ma voi duce la vot.... Eu simt ca asta conteaza... si daca e tot ce pot face eu, o fac. Macar nu voi avea gura mea ulterior... spunand: "Da-i drakului.. ca eu nu am votat pe nimeni!"
rashela
Postat pe 17 Octombrie 2009 19:02
salut punctul tau de vedere....dar poate ti-e greu sa intelegi tot dezgustul si "metoda mea de autoaparare" tocmai pt. ca numai locuiesti in RO. nu vreau sa ma cramponez de asta. dar atarna totusi greu in balanta. profesorii sunt injurati daca cer salarii (lasa ca isi fac ei din meditatii bani), politistii (lasa ca iau ei spaga de la soferi; desi nu toti lucreaza in rutiera!!!!!) la fel, medicii....nici nu mai pomenesc....si lista continua....de la jandarmerie pana la nervoasele alea de la taxe si impozite; de la judecatori pana la soprane....e absolut ridicola tara asta...si nu ea ca stat...ca intindere, ci in ce o priveste conducerea si mai ales locuitorii ei!
greierash_is_back
Postat pe 17 Octombrie 2009 19:26
De la: rashela, la data 2009-10-17 18:51:29Ceea ce cu totii uitati.. este ca "voda" (sau orice varianta ati alege voi sa-l numiti pe un presedinte)... nu face si nu drege de unul singur. Ba, as putea spune ca nu poate sa faca nimic..
Cineva vorbea mai sus de "cei care ne reprezinta" in Parlament. Din cate imi aduc eu FOARTE BINE aminte.. cei care sunt acum acolo.. au trecut, rand pe rand pe la Cotroceni, implicit.. guvernare. Si. nu s-a intamplat nimic bun. nici atunci.
Atata timp.. cat vom trimite in Parlament.. Pe X-ulescu impreuna cu o gloata necunoscuta. de noi, dar foarte bine cunoscuta de el.. rezultatul va fi acelasi. Faptul ca il votezi pe Iliescu .. te face simpatizant / vinovat... dupa caz.. si pentru prezenta celor jdemii de alti membri ai partiduui sau.
Vorbiti de "cei care va reprezinta".. in PArlament de parca ar fi mama sau tatal nostru.. singurii oameni carora le pasa cu adevarat de ceea ce ni se intampla. In rest, totul e o loterie.
Nu voda ia decizii. ci oamenii care guverneaza tara. Ori, din cate stim TOTI.. guvernul unui tari este aprobat.. cu unanimitate de voturi.. de Parlament. Nici un "voda" nu impune. ci doar propune.




'nu face si nu drege de unul singur. Ba, as putea spune ca nu poate sa faca nimic..'

a demonstrat 20 de ani ,ca mai mult desface ..decat face si ce a facut ,nu a facut de unul singur..
este adevarat ca doar propune..ce-i mai rau ,este ca o face atunci cand tara sufera si nu are nevoie de propunerile lui
sigur ca intreaga suflare cu drept de vot ,trebuie sa voteze si sa o faca responsabil,fara sa tina cont de micile atentii electorale
nush cum vede diaspora fosta guvernare boc,dar stiu cum o vad cei de acasa
revin la intrebarea'noi cu cine votam?'
www_
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:18
Vezi tu? Trecand peste faptul ca cel despre care (banuiesc) vorbesti nu a stat la Cotroceni 20 de ani (niciunul nu a stat).. folosesti aceleasi clisee .. folosite de masa mare. Vorbe pe care le spun in Parlament adversarii lor politici si care, precum telefonul fara fir.. ajung la urechile masei muncitoare, masei care voteaza... intr-o singura propozitie: N-a facut nimic! De fapt, nu avem salariaiile din vest ci doar preturile, nu avem posibilitatea unui trai peste - acel deja enervant. "decent" (nimeni nu-si doreste sa traiasca DOAR decent... ci cel putin "mai bine"), nu avem x, nu avem y... le stim cu totii.
Dar, repet! Pentru cei care au citit macar o data Constitutia RO, macar o data prerogativele unui presedinte al RO... ar fi stiut pana acum. ca Iliescu, Constantinescu si acum Basescu.. sunt doar un fel de marionete. Si ca, cel putin in RO, conteaza de o mie de ori mai mult.. ce partid trimiti in Parlament si nu ce persoana trimiti la Cotroceni.
V-as intreba pe toti.. cei care ati votat cu adevarat.. cati ati pus stampila .. pe Iliescu si cati pe PNL sau PNT (vorbesc de aceleasi alegeri, in aceeasi zi)? NIMENI nu o face.. Se voteaza omul si partidul sau. Atunci nu-i de mirare ca totul devine "cum vrea seful" intrucat seful are majoritatea si dispune dupa bunul sau (ei) plac.

Da, sunt plecata din RO.. dar sunt plecata doar de 3 ani.. prin urmare... am votat atunci "schimbarea".. si urmaresc, ma informez.. in fiecare zi ce se intampla.. pentru ca asta mi-e educatia. Sa imi pese.. indiferent ca, cel putin deocamdata, nu prea sunt afectata de guvernul (fost) Boc.. sau viitorul..
rashela
Postat pe 17 Octombrie 2009 21:59
Mie imi pare foarte rau ca nu candideaza Vanghelie el mi-ar fi placut f mult pe post de presedinte, asa ca mai ramane singura varianta viabila din punctul meu de vedere...........Becali!
PS. Sper sa ma aleg si eu cu vreo mie de euro, ca-l aleg!
miss_darine
Postat pe 18 Octombrie 2009 18:07
De la: miss_darine, la data 2009-10-18 18:07:08Mie imi pare foarte rau ca nu candideaza Vanghelie el mi-ar fi placut f mult pe post de presedinte, asa ca mai ramane singura varianta viabila din punctul meu de vedere...........Becali!
PS. Sper sa ma aleg si eu cu vreo mie de euro, ca-l aleg!


Oooo,da..Anghelie mai lipsea ...sa fie circul complet ...
hai c-au inceput bine campania stimabilii azi...pana prin decembrie avem ocupatie-uitatul la teveu..ca oricum am devenit o tara de someri
mitura
Postat pe 18 Octombrie 2009 18:16
Pai, avem de unde alege!
1. varianta OTV care da masini si apartament
2. varianta ANTENA 1 cu cel mai tare show teve- BINGO, sau ROBINGO, na, ca am uitat
miss_darine
Postat pe 18 Octombrie 2009 18:20
Aoleo, am uitat proteveu' care te transforma din baba, in printesa
miss_darine
Postat pe 18 Octombrie 2009 18:23
macar asa sa se mai iubeasca oamenii pe ei insisi!
greierash_is_back
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Petitie 8 De la: angelfromheaven 11 Septembrie 2009 15:01
Un castig de 1000 E pentru o munca part-time 4 De la: yo_si_eu 15 Ianuarie 2010 23:04
joc dragut....ma-bimbo :) 6 De la: honeyca 28 Iulie 2009 21:58
da-ti un vot mic...returnez 100% 3 De la: rocszy 20 Martie 2010 22:03
Vand Leg Magic 1 De la: kudika096257 15 Ianuarie 2010 13:51