Setari Cookie-uri

oare e o relatie.......?

Sa spun ,,povestea'' noastra...
Ne cunoastem de foarte mult timp, ba mai mult am fost chiar colegi in scoala generala, acum suntem oameni in toata firea, avem 21 ani, amandoi. Anul trecut el a plecat in Spania la facultate, s-a intors dupa 6 luni. In tot acest timp vb la telefon si pe mess, si am inceput sa tin la el, ne faceam planuri......., acum e acasa, vorbim, ne vedem, imi spune ca nu ii sunt indiferenta, ca simte ceva pt mine...... dar nush daca sa il cred sau nu, nu stiu ce relatie avem, nu stiu ce se intampla cu noi. Imi place cand sunt cu el, e atent cu mine, ma simt atrasa de el......
Acum va rog pe voi sa imi spune-ti ce sa fac in continuare, sa las timpul sa decida ce va fi, sau sa pun eu ,,punctul pe i'' ?
annaC
Postat pe 11 Noiembrie 2009 14:43
De la: kudika078782, la data 2009-11-11 14:43:36Sa spun ,,povestea'' noastra...
Ne cunoastem de foarte mult timp, ba mai mult am fost chiar colegi in scoala generala, acum suntem oameni in toata firea, avem 21 ani, amandoi. Anul trecut el a plecat in Spania la facultate, s-a intors dupa 6 luni. In tot acest timp vb la telefon si pe mess, si am inceput sa tin la el, ne faceam planuri......., acum e acasa, vorbim, ne vedem, imi spune ca nu ii sunt indiferenta, ca simte ceva pt mine...... dar nush daca sa il cred sau nu, nu stiu ce relatie avem, nu stiu ce se intampla cu noi. Imi place cand sunt cu el, e atent cu mine, ma simt atrasa de el......
Acum va rog pe voi sa imi spune-ti ce sa fac in continuare, sa las timpul sa decida ce va fi, sau sa pun eu ,,punctul pe i'' ?


Nu prea stiu ce inseamna sa pui punctul pe i.. intr-un asemenea caz. Ca n-ai niciun "i".. inca.
Dar, citindu-ti cu atentie povestea... eu zic asa:
- la 21 de ani nu sunteti niciunul oameni in toata firea . Abia acum o sa descoperiti cum e cu iubirea, cu traiul in doi, cu deceptiile, cu acomodarea si asa mai departe.
- nu prea am inteles ce facultate e aia de 6 luni, dar poate ti-a scapat ceva.. si, oricum nu conteaza. Ideea este ca, tocmai pentru ca exista aceasta distanta, aceasta separere din cand in cand intre voi... nu cred ca va merge o relatie in care sa incepi sa te implici cu totul. O facultate in strainatate inseamna distanta si singuratate pentru amandoi, inseamna ispite si o alta lume pentru el, inseamna gelozie si neincredere.. pentru tine.
- personal nu m-as complica mai mult decat e nevoie. Daca e sa fie ceva, abia dupa stabilirea lui intr-un loc.. aici sau acolo.. putem vorbi.. "ce e de facut?"
rashela
Postat pe 11 Noiembrie 2009 14:50
si care ar fi "i"-ul
valivieru96
Postat pe 11 Noiembrie 2009 15:00
De la: valivieru96, la data 2009-11-11 15:00:08si care ar fi "i"-ul


Nu ma mai joooooooc, eu vroiam s-o intreb unde-i punctul, pe "i"!
miss_darine
Postat pe 11 Noiembrie 2009 21:13
De la: kudika078782, la data 2009-11-11 14:43:36Sa spun ,,povestea'' noastra...
Ne cunoastem de foarte mult timp, ba mai mult am fost chiar colegi in scoala generala, acum suntem oameni in toata firea, avem 21 ani, amandoi. Anul trecut el a plecat in Spania la facultate, s-a intors dupa 6 luni. In tot acest timp vb la telefon si pe mess, si am inceput sa tin la el, ne faceam planuri......., acum e acasa, vorbim, ne vedem, imi spune ca nu ii sunt indiferenta, ca simte ceva pt mine...... dar nush daca sa il cred sau nu, nu stiu ce relatie avem, nu stiu ce se intampla cu noi. Imi place cand sunt cu el, e atent cu mine, ma simt atrasa de el......
Acum va rog pe voi sa imi spune-ti ce sa fac in continuare, sa las timpul sa decida ce va fi, sau sa pun eu ,,punctul pe i'' ?


de ce nu-l intrebi pe el in mod direct ce tip de relatie aveti?
franziska_eu
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:37
Asta, mai degraba, seamana a prosteala, nu a relatie ... poate tu iti doresti o relatie cu el, asta e altceva...
darksukkubus69
Postat pe 29 Noiembrie 2009 21:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ganduri... 8 De la: patriciaconsuela 11 Iunie 2009 15:33
pentru fete in special 33 De la: arahnida 30 Ianuarie 2010 21:05
diferenta 4 ani jumate.oare ceva posibil? 16 De la: lore08 21 Octombrie 2010 20:32
dragostea ca act de voinþã... 16 De la: sara_sefora 26 Octombrie 2010 12:35
analiza trecutului 9 De la: kudika326948 24 Octombrie 2010 22:46