Setari Cookie-uri

va rog nu ignorati!!celulita

Buna fetele... am 19 ani si de cativa ani ma tot lupt cu celulita asta!NU MAI SCAP DE EA! si dupa ce ca e ingrozitoare e si incomoda! e ingrozitooor, scarbos si toate cele! am incercat sa slabesc cu zeci de produse, schimbari repetate de alimentatie, infometare chiar si sport! nimic!!! iar acum nu mai am timp nici de sport, nici de schimb de alimentatie:((! va rog ajutati-ma cele care stiti cate ceva spuneti-mi si mie!
slabesc foarte greu, ma ingras farte repede....insa la fiecare dieta mai mult de 2 kg pe luna niciodata nu am putut da jos!
va rog nu ignorati si raspundeti-mi si mie!
simy_doru
Postat pe 13 Noiembrie 2009 10:20
apa si masaj si eliminat cantitatea de grasimi din alimentatie si miscareeeeeeeeeeeeee
mitura
Postat pe 13 Noiembrie 2009 22:27
Buna....sant si eu una dintre cele care se lupta cu celulita, singura, fara tratamente costisitoare pe la saloane. Iti dau cateva idei pe care le vei pune in aplicare in functie de timpul liber de care dispui.
In primul rand atentie la alimentatie, apoi miscare de 3-4 ori pe saptamana in special exercitii care-ti lucreaza partile cu probleme (jogging, spepper, genoflexiuni, fandari), consum de apa plata cu lamaie (lamaia arde grasimile din corp), impachetari cu zat de cafea amestecat cu ulei de masline, de 2 ori pe saptamana, fiecare dus incheiat cu un jet rece, masaj dupa dus cu Gel Cellulight anticelulitic pt drenaj (de la Elmiplant), consumul de ceai verde zilnic,,,daca nu ai timp sau rabdare apeleaza la ceai verde capsule, e mai comod, iei 1-2 pe zi inainte de mesele principale.
Nu e bine sa te infometezi, organismul reactioneaza tocmai invers fata de cum iti propui, consuma la mic dejun cereale naturale fara miere, ciocolata si alti indulcitori, cu lapte sau iaurt, iar dupa ora 18 incearca sa mananci cat mai putin, de preferat un fruct, un iaurt, niste cruditati. Consuma portii mici la fiecare masa, stomacul se va strange cu timpul, talia se va subtia, dar nu te infometa.
Eu asa reusesc sa ma mentin, sa tin celulita in frau, ma straduiesc sa combin toate astea in fuctie de timpul care il am, dar nu ma neglijez. In speranta ca ti-am putut fi putin de ajutor,,,,,multa bafta..
venus71
Postat pe 29 Noiembrie 2009 11:22
ms mult pentru sfaturi... sper sa incep cat mai curand! ma ingrijorez doar pentru alimentatie.. nu prea am timp pentru mese principale... nici macar pranzul nu il iau...mai repede cina e cea mai importanta masa pt mn( si aia pe la 22).. dar voi face tot posibilul!ms mult pt sfaturi
Kiss
simy_doru
Postat pe 29 Noiembrie 2009 21:53
Din pacate sportul nu are efect anticelulitic. Dieta alimentara este foarte importanta, insa doar daca efectuati un tratament anticelulitic: fie creme(ce trebuie folosite de 3 ori pe zi), masaj, vacuum sau ultrasunet. Cel mai eficient si fara efecte secundare este ultrasunetul
iulia069834
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:11
Din ce stiu eu, consumul de apa e important, pe putin 1 litru sau chiar 2 litri de apa pe zi, si restul ce e scris mai sus e valabil, sport si nu infometare, evita sa mananci mult seara, si consuma fructe si legume, fara dulciuri fara grasimi sau produse de patiserie, si daca ai face un masaj cu ultrasunete ar fi excelent, am auzit ca sunt eficiente. Atentie la paine, incearca painea neagra sau de secara, sau fara paine daca poti, dar rezultatele apar in timp, peste o luna.
oana84onutza
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:55
hei... si eu am incercat toate nebuniile.m'am dus si la salon. acum mi'am facut comanda pentru un aparat care e pe acelasi sistem cu vacumul de la salon. sper sa fie bun de ceva

http://topteleshop.ro/products/Celluaction.html
kudika201208
Postat pe 30 Iunie 2010 13:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
slabirea in partea de sus a corpului... 7 De la: just_laura 12 Septembrie 2009 16:57
Seminar despre stilul de viata Raw Food, la Sun Plaza 1 De la: Andreea_Cojocariu_1 10 Martie 2015 18:40
un film bun de vazut 2 De la: kudika_4506 27 Mai 2012 13:38
Pentru doamnele si domnisoarele din Timisoara 1 De la: carmen_joy 7 Ianuarie 2011 12:59
retete de salate 14 De la: peppermint 24 Martie 2010 14:11