Setari Cookie-uri

nuantator

Buna! Eu am fost la un salon in urma cu cateva zile pentru a-mi vopsi radacinile parului, care ieseau in evidenta in contrast cu parul meu blond deschis(vopsit). Si stilistul m-a vopsit pe tot parul pentru a-mi da o culoare uniforma, dupa care a utilizat un nuantator pentru a-mi inchide cu cateva tonuri culoarea parului proaspat vopsit(blond f deschis),iar acum am un blond mediu. Am si eu o intrebare: Am inteles k nuantatorul tine intre 6-8 spalari. Mentionez k ma spal pe cap de 3 ori pe saptamana. Deci dupa aproximativ 2-3 saptamani , dupa ce imi va merge nuantatorul, imi va ramane culoarea f deschisa de la vopsea?
VA ROG, raspundeti-mi!
kudika036288
Postat pe 19 Noiembrie 2009 19:44
nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi cum ca ar trece dupa maxim 8 spalari pt ca si eu folosesc si tine mult mai mult de atata numai sa folosesti produsele de spalat p par... pt par vopsit cum de altfel cred ca o faci
mia_ank
Postat pe 23 Noiembrie 2009 15:22
De la: kudika036288, la data 2009-11-19 19:44:50Buna! Eu am fost la un salon in urma cu cateva zile pentru a-mi vopsi radacinile parului, care ieseau in evidenta in contrast cu parul meu blond deschis(vopsit). Si stilistul m-a vopsit pe tot parul pentru a-mi da o culoare uniforma, dupa care a utilizat un nuantator pentru a-mi inchide cu cateva tonuri culoarea parului proaspat vopsit(blond f deschis),iar acum am un blond mediu. Am si eu o intrebare: Am inteles k nuantatorul tine intre 6-8 spalari. Mentionez k ma spal pe cap de 3 ori pe saptamana. Deci dupa aproximativ 2-3 saptamani , dupa ce imi va merge nuantatorul, imi va ramane culoarea f deschisa de la vopsea?
VA ROG, raspundeti-mi!


Decapajul deterioreaza destul de mult parul!
iulia069834
Postat pe 5 Decembrie 2009 21:07
DE CE TE-A MAI NUANTAT???? Ca sa arati bine cand iesi pe usa salonului?

La mine tine cam cat e specificat pe ambalaj, un pic mai mult daca il spal cu produse protectoare pt culoare. Dar dupa ce se duce complet, da, ramane culoarea initiala. Poate te-a nuantat ca sa te obisnuiesti cu noua culoare. Oricum pana se duce nuantatorul incep sa se vada iar radacinile :D Oricum, si nuantatorul tot chimic este. Deci tot un soc pentru par. Data viitoare mai bine iti faci parul cu alta nuanta daca nu iti place cum a iesit de data asta.

Sunt mai multe tipuri de nuantatoare: ieftine si scumpe :D Cele ieftine, sub 10 lei plicul tin cam 6-8 spalari, intr-adevar. Sunt si ele ok, pentru ocazii si nu numai. Cel mai bun pe care l-am folosit e de la L'Oreal, Casting Creme Gloss. Acesta e destul de scump, cam 26 lei cutia, dar sincer merita si ei zic ca tine pana la 28 de spalari. Eu zic ca tine pana ma plictisesc de ea.
oana1111
Postat pe 7 Decembrie 2009 13:33
Da, o sa ti se schimbe putin nuanta in timp. Dar nu e neparat o problema, nuanta ramasa va fi totusi uniforma. Va trebui tsa revii la salon pentru a reimprospata culoarea (daca nu iti place cum a ramas parul dupa cele 6-8 spalari). Cu toate astea, poate vei avea o surpriza placuta si parul tau va arata la fel de bine dupa cele cateva spalari.
Pentru cele care se vopsesc acasa am ca recomandare un nuantator foarte bun. Nu e de fapt nuantator daca ma gandesc bine, e o vopsea fara amoniac cu acoperire de 100% (mai rar la o vopsea fara amoniac). Ma refer la REVLON COLORSIK. E grozav si nici macar nu l-am tinut 25 de minute pe par. In plus mi-a fost recomandat cu caldura de alte cateva fete. Acum il puteti gasi in cora la reducere (2 cutii la pret de una).
danamaria13
Postat pe 8 Decembrie 2009 09:31
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 14:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help ! am parul verde ! 1 De la: kudika_976653 19 Noiembrie 2014 21:37
Incerc sa identific nuanta de koleston special blond care imi trebuie:) 7 De la: just_me_ana27 3 Mai 2011 16:03
Indreptarea japoneza permanenta a parului - YUKO 5 De la: kudika462790 1 Noiembrie 2011 22:43
Asa se fac cozile de cal ,ca la "carte" ?? 3 De la: the_same_contesina 15 Octombrie 2011 19:34
perie pentru coafat 12 De la: ioana_maddy20 5 Iunie 2012 09:20