Setari Cookie-uri

Un sfat va rog ?

Buna! as dori si eu un sfat ... pentru ca am primit multe sfaturi bune de la cititorii/ cititoarele kudika.
am intalnit un baiat la scoala ...sa ii spunem X. Aveam id-ul lui in lista de la messenger de foarte mult timp, cred ca de vreun an , dar nu prea vorbeam cu el. il aveam la necunoscuti.el e mai mare decat mine. e in ultimul an de liceu :P eu sunt intr-a 10 a.si cum e pe la noi prin liceu in clasa a 9a inveti dupa amiaza si dintr-a 10 a de dimineata, abea anul asta am descoperit care era X.stiam ca este din liceu si cand trecea pe langa mine nu ii dadeam atentie, ba chiar mi se parea foarte urat, pana de curand cand a dat el un mass cum ca ar vrea sa il ajute cineva sa caute variantele pt bac si m-am oferit sa il ajut desi nu am eu nicio treaba cu bacu.si din vorba in vorba i-am spus ca l-am vazut la etajul la care invat si eu, iar el mi-a cerut poze. nu am vrut sa ii dau pentru ca eu de felul meu sunt mai timida si nu consider ca arat foarte bine dar in schimb el vedea pozele cu mine pe care le puneam la avatar, si am inceput sa observ ca se uita mereu la minepe holul liceului.si intr-o sambata seara m-am bagat in seama cu el pe mess si mi-am facut curaj si i-am dat poze, si am inceput sa vorbim . tin minte ca am vorbit in seara aia mult ... cel putin asa consider eu ... am vorbit vreo 4- 5 ore. mi-a vorbit foarte frumos. la scoala... trecea pe langa mine se uita la mine dar nu ma saluta, in schimb pe hol se uita de foarte multe ori la mine.pe mess serile acasa vorbeam, la scoala nu ma saluta, dar se uita la mine.si i-am spus intr-o seara pe mess dc nu ma saluta si replica lui a fost" dc nu bagi tu lumea in seama?" si i-am spus bine de acum te voi saluta eu desi eu stiam ca baiatul trebuie in general sa faca primul pas. ziua urmatoare la scoala m-a salutat el.
sincer nu stiu ce sa cred... daca ma place sau nu. la scoala se uita foarte des la mine si cand ma uit la el, intoarce capul si se uita in alta parte.pe mess dau "massuri" cu cine ma ajuta si chestii de genul si mereu ma ajuta. in schimb la scoala cea mai lunga conversatie a fost buna. buna. cf?. bine tu?. bine.
si eu cred ca i-am dat de inteles ca il plac deoarece i-am spus odata pe mess ca imi place numele lui si el cica numai numele? si i-am spus" Nu. imi place si baiatul." si a pus ;))
s-au l-am invitat de 2 ori afara si gasea diferite scuze. ba ca e racit.ba ca are de dat examenul de condus si vrea sa invete. bine ca a fost adevarat in ambele situatii.chiar era racit si cu adevarat a dat examenul pentru permis.
pe mess vorbim foarte multe.imi povesteste ce prostii face el cu colegii lui la ore, de profi, si nu numai, dar la scoala ... are momente cand ma saluta, momente cand nu ma saluta. nu stiu ce sa cred despre el. daca ma place sau nu. si a facut unele faze din care eu am inteles ca ma place...
deea_andutza
Postat pe 20 Noiembrie 2009 15:50
cand zic ma refer la:
Era odata cu culegii lui in fata baii baietilor si eu am trecut pe langa ei, si unul din colegi a zis ceva de mine, iar X a zis cica " las-o ma in pace."
Sau venea si se aseza cu colegii lui in fata clasei mele si stateau degeaba. vorbeau intre ei.
sau eram pe hol si era si el la o distanta mica de mine. ai a venit un foarte bun amic de al meu si ma luat in brate, iar X se uita la mine, iar dupa ce a pelcta baiatul respectiv, X a luat-o in brate pe o tipa, s-a uitat la mine, apoi a intors capu si o tinea in continuare pe aia in brate.
la noi in liceu sunt cateva calorifere ca niste scaune si in pauze ma duc acolo si stau pe ele iar el vine si el si eram intr-o zi pe hol cu prietena mea cea mai buna care imi e si colega, iar el era singur si se plimba pe hol singur deoarece colegii lui erau afara.el se tot plimba prin fata mea, ba se aseza pe caloriferul de langa caloriferul pe care stateam eu, si erau si altele libere. sau se aseaza cu coelgii lu icateodata pe calorifere apropiate de cel pe care stau eu si se uita la mine si el si colegii lui.
si au fost mai multe faze de genu.
nu stiu ce sa cred ... :-??
deea_andutza
Postat pe 20 Noiembrie 2009 16:04
scuzati greselile :D
deea_andutza
Postat pe 20 Noiembrie 2009 16:05
pai..poate te place sau doar te admira ca prietena.

eu zic ca ar fi bine sa faci tu primul pas inainte sa ti-l ia alta.
deci incearca sa vorbesti cu el cat mai serios. ;)
sa auzim numai de bine >:D<
danutza134
Postat pe 20 Noiembrie 2009 18:53
De la: danutza134, la data 2009-11-20 18:53:39pai..poate te place sau doar te admira ca prietena.

eu zic ca ar fi bine sa faci tu primul pas inainte sa ti-l ia alta.
deci incearca sa vorbesti cu el cat mai serios. ;)
sa auzim numai de bine >:D<



multumesc mult de sfat..dar cum sa fac asta? adica ... stiu ca ar trebui sa vorbesc fata in fata cu el dar cand?
ca imi e ca daca ii zic sa iasa in weekwnd afara gaseste un motiv sa nu iasa ... scoala sunt colegii lui ... adica bine nu mi-au facut niciodata vreo faza urata, dar imi e teama sa nu ma refuze.
mi s-a mai spus cum ca nu ma place... ca r trebui sa il las in pace ... sau cum ca e timid si sa vorbesc cu el ...
nu stiu ce sa cred .. pentru ca odata vorbeam cu el pe mess si mi-a zis ceva de genu "nu am sa iti spun niciodata ce ganduri am cu tine decat in fata ca e mai frumos asa" si l-am intrebat cand si a pus :-??
nu mai inteleg nimic ... :-?
deea_andutza
Postat pe 20 Noiembrie 2009 19:14
draga mea nu stiu ce sa zicc..depinde ce gen de baiat este, ai zis ca re ganduri cu tn..ceea ce nu pare pre ain regula poate ca incearca sa profite de tine fiind mai timida,intaii incearca sa vb q el pe mess sa`i ii spuii ce ganduri aree,intreaba`l daca doresteee satsii zica cvvv...nu stiuu aii grija de tn:x`!!
diva_x___
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:48
Buna Andreea :* . Din cate am citit, eu cred ca tipul de care vorbesti tu este un tip mai timid chiar daca el iti face tot felul de semne prin care sa-ti arate ca te place sau ceva .. De facut nu ai prea multe , cred ca ar trebui sa continui sa vorbesti cu el pe mess si sa va salutati pe sala (fi increzatoare in tine si mai indiferenta :-? caci indiferenta doare). Iti spun eu, ai rabdare . Daca e sa fie ceva intre voi, o sa faca el lejer primul pas , si o sa te cheme afara sau la un suc . Pupici
Tarcuta_Alexandra
Postat pe 9 Ianuarie 2010 14:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelor am o problema 1 De la: aleena83 10 Octombrie 2009 19:52
Ceara rece este o porcarie? 6 De la: _oktober_ 27 Iunie 2010 10:55
hapyy valentine's day 17 De la: copacelul 12 Mai 2009 22:24
de ce credeti voi ca nu se traduce cum trebuie titlul unui film..? 5 De la: Franzi 5 August 2009 11:01
Ce haine fac talia mai subtire? 5 De la: kudika422528 21 August 2011 23:04