Setari Cookie-uri

Relatie

Buna am o relatie cu un baiat de 1 an jumatate si ne intelegem de minune, dar uneori este foarte gelos si daca vorbesc cu alt baiat la telefon se supara si zice k am terminato. si multe alte chestii. Mi-a zis de nenumarate ori k ma iubesti si mi-a si demonstrat dar este gelos. Eu nu imi pot imagina viata fara el pt.ca chiar tin la el enorm de mult. dar nu imi plac crizele lui de gelozie cum ca il insel si ca as vorbi cu altii. Imi da cineva un sfat cum sa-l fac sa inceteze cu gelozia. Si el isi da seama ce greseste dar asa este. Sa- mai despartit si de alte fete tot din pricina asta. Eu il iubesc dar nu stiu cat am sa rezist si eu .

Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:32
Asta e firea lui nu ai ce sa-i faci .Lasa/l e boala grava gelozia chiar daca il iubesti si nu ai ochi decat pt. el . GELOZIA asta bolnavicioasa nu are leac, mai rau te macina si pe tine . Ori poate el a avut partenere care i-a inselat asteptarile dar vad ca si cu tine se poarta la fel . LASA-L
kudika085739
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:42
Fugi cat mai ai timp !:)) Barbatii gelosi sunt gelosi si gata. Te poti trezi cu un pumn intre ochi ca te-ai uitat mai romantic la sarmale.. !
Sabrina_Nede
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:51
Cei gelosi dispun de o foarte mica incredere in ei insisi. Lauda-l mai des, cere-i parerea mai des, arata-i ca este parte importanta din viata ta.

Cat despre ce spun fetele, inainte de a te speria ca vai, va da in tine, e bine sa citesti urmatorul articol http://www.cosmopolitan.ro/love-si-sex/de-citit-in-doi/cum-sa-ti-dai-seama-daca-e-un-tip-violent.html
kitty_krieger
Postat pe 24 Noiembrie 2009 13:19
in fiecare zi cate un topic! cu cate o poveste gogonata..mai aveai un topic unde erai oficial de 5 luni cu altul!
offf si cand iti spun ca iti joaca memoria feste..tu nu ma crezi..la naiba in puii mei!
one_size
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:05
De la: one_size, la data 2009-11-26 14:05:52in fiecare zi cate un topic! cu cate o poveste gogonata..mai aveai un topic unde erai oficial de 5 luni cu altul!
offf si cand iti spun ca iti joaca memoria feste..tu nu ma crezi..la naiba in puii mei!


da! care e treaba cu femeia asta?
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/30061/Iubitul-meu-e-indiferent-cu-mine-cateodata.html/#post-755402

vrea "rating"?
adina_black
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:09
De la: , la data 2009-11-22 18:32:15Buna am o relatie cu un baiat de 1 an jumatate si ne intelegem de minune, dar uneori este foarte gelos si daca vorbesc cu alt baiat la telefon se supara si zice k am terminato. si multe alte chestii. Mi-a zis de nenumarate ori k ma iubesti si mi-a si demonstrat dar este gelos. Eu nu imi pot imagina viata fara el pt.ca chiar tin la el enorm de mult. dar nu imi plac crizele lui de gelozie cum ca il insel si ca as vorbi cu altii. Imi da cineva un sfat cum sa-l fac sa inceteze cu gelozia. Si el isi da seama ce greseste dar asa este. Sa- mai despartit si de alte fete tot din pricina asta. Eu il iubesc dar nu stiu cat am sa rezist si eu .


ala cu care ai relatzia aia oficiala de 5 luni stie de asta?
Dontyyy
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:13
se pare ca nu mai are cont pe kudika
s-o fi simtit prost mititica
iacinta
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:10
kudika091442
Postat pe 9 Decembrie 2009 14:41
ce repede vine si fuge lumea asta
yumy
Postat pe 9 Decembrie 2009 14:46
De la: , la data 2009-11-22 18:32:15Buna am o relatie cu un baiat de 1 an jumatate si ne intelegem de minune, dar uneori este foarte gelos si daca vorbesc cu alt baiat la telefon se supara si zice k am terminato. si multe alte chestii. Mi-a zis de nenumarate ori k ma iubesti si mi-a si demonstrat dar este gelos. Eu nu imi pot imagina viata fara el pt.ca chiar tin la el enorm de mult. dar nu imi plac crizele lui de gelozie cum ca il insel si ca as vorbi cu altii. Imi da cineva un sfat cum sa-l fac sa inceteze cu gelozia. Si el isi da seama ce greseste dar asa este. Sa- mai despartit si de alte fete tot din pricina asta. Eu il iubesc dar nu stiu cat am sa rezist si eu .


ok..ai doua variante:
1. ii scri la mosu sa-ti cumpere inca vreo 3 lacate pt usa, si sa te ajute sa castigi la Loto ca sa nu mai fii nevoita sa mai iesi din casa vreodata pt a muncii...ca daca muncesti ceva se poate intalmpla sa mai cunostii si masculi...si daca vrei sa patrezi relatie...nu ai voie!

2.Da-i papuceii.
Calandrinon
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:01
De la: yumalai, la data 2009-12-09 14:46:43ce repede vine si fuge lumea asta

si asta o plecat?

bine ca m-am chinuit sa scriu
Calandrinon
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:02
De la: Calandrinon, la data 2009-12-09 15:02:44
De la: yumalai, la data 2009-12-09 14:46:43ce repede vine si fuge lumea asta

si asta o plecat?

bine ca m-am chinuit sa scriu


Asta nu e aia cu iubit de 5 luni si cu altu de 1 an jumate ?
Sabrina_Nede
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:03
De la: Calandrinon, la data 2009-12-09 15:02:44
De la: yumalai, la data 2009-12-09 14:46:43ce repede vine si fuge lumea asta

si asta o plecat?

bine ca m-am chinuit sa scriu

las ca o sa iti trimita mosu un cado!
one_size
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:03
naspa! O relatie de genul acesta nu dureaza mult, uneori se poate sfarsi chiar prost.
Imi pare rau ca iti dau o veste proasta! nu prea e o boala de tratat "la farmacie" ci la psihiatru.

Sa fii fericita!
stefanant
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:09
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-12-09 15:03:42
De la: Calandrinon, la data 2009-12-09 15:02:44
De la: yumalai, la data 2009-12-09 14:46:43ce repede vine si fuge lumea asta

si asta o plecat?

bine ca m-am chinuit sa scriu


Asta nu e aia cu iubit de 5 luni si cu altu de 1 an jumate ?


da tu crezi ca-mi obosesc neuronii sa le mai retin
si asa is ei obositi destul
Calandrinon
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:17
De la: one_size, la data 2009-12-09 15:03:59
las ca o sa iti trimita mosu un cado!


e pe alese?
Calandrinon
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:18
Ai putea sa ii prezinti persoanele cu care tot vorbesti la telefon, poate asa va deveni ma increzator, sau poate mai renunti tu la convorbirile cu fel si fel de tipi, ia gandeste te daca el ar vorbi cu fel si fel de tipe la telefon, tu cum te-ai simti?, stii ce tie nu iti place altuia nici atat...
oana84onutza
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:32
Ai putea sa ii prezinti persoanele cu care tot vorbesti la telefon, poate asa va deveni ma increzator, sau poate mai renunti tu la convorbirile cu fel si fel de tipi, ia gandeste te daca el ar vorbi cu fel si fel de tipe la telefon, tu cum te-ai simti?, stii ce tie nu iti place altuia nici atat...
oana84onutza
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:32
Ai putea sa ii prezinti persoanele cu care tot vorbesti la telefon, poate asa va deveni ma increzator, sau poate mai renunti tu la convorbirile cu fel si fel de tipi, ia gandeste te daca el ar vorbi cu fel si fel de tipe la telefon, tu cum te-ai simti?, stii ce tie nu iti place altuia nici atat...
oana84onutza
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:32
Ai putea sa ii prezinti persoanele cu care tot vorbesti la telefon, poate asa va deveni ma increzator, sau poate mai renunti tu la convorbirile cu fel si fel de tipi, ia gandeste te daca el ar vorbi cu fel si fel de tipe la telefon, tu cum te-ai simti?, stii ce tie nu iti place altuia nici atat...
oana84onutza
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:32
Scuzati s-a blocat calculatorul, nu am intentionat sa postez de o mie de ori
oana84onutza
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:33
RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTA



Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.


Amin!
kudika172071
Postat pe 2 Septembrie 2014 15:27
RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTA



Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.


Amin!
kudika172071
Postat pe 2 Septembrie 2014 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fosta iubita a actualului iubit 67 De la: missalexandra 20 Octombrie 2013 11:55
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 4 De la: scorpyoW 22 Iunie 2009 12:05
Gelozie? 15 De la: Frankie_Zuzu 9 Septembrie 2009 00:03
Sunt obsesiva? 87 De la: Creata24 27 Decembrie 2010 15:03
Ajutati-ma sa ies din depresie 33 De la: kudika_990894 19 August 2015 12:34