Setari Cookie-uri

Iubitul meu e indiferent cu mine(cateodata)

Dragele mele,in primul rand deschid acest topic pt. a ma descarca.Poate sunteti mai luminate decat mine si ma puteti ajuta sa elucidez si eu o data pt. todeauna comportamentul ciudat al iubitului meu.Dar sa n-o mai lalai.
Sunt implicata intr-o relatie de aprox.5 luni(oficial).Neoficial de vreo 9.Tin sa mentionez ca eu lucrez la firma iubitului meu,asa ne-am cunoscut.Dar avem o problema.El este o persoana foarte ocupata,cel putin asa sustine el.Si pe langa toate astea,eu trebuie sa tac din gura si sa ii accept toate intalnirile de afaceri,iesirile cu baietii,familia etc.Spune ca ma iubeste si ca ii este dor de mine in clipele in care nu suntem impreuna,dar nu face nimic ca sa ne vedem mai des.Cred k din 7 zile,noi ne intalnim cam de vreo 2-3 ori pe sap,si alea tot la insistentele mele.Are o relatie foarte apropiata cu familia,si ii acorda foarte mult timp.Desi acestia ma cunosc,vizitele in casa lor nu sunt prea sunt frecvente(deoarce nu ma invita el prea des).Eu habar n-am pe ce loc ma situez in viata lui.Pe langa toate astea,sunt si foarte geloasa,si imi umbla tot felul de regii prin cap,deoarece dintr-o relatie anterioara cu un "Casanova",am ramasa cu sechele,si de la el stiu cam toate minciunile si scuzele posibile pe care le aplica barbatii cu iubitele.Nu cred ca ma inseala,din spusele lui, o iubita care ii mananca creierii e de ajuns,de abea are timp pt. una,d-apoi pt.2.dar ii cam fug ochii dupa femei.Intrebarea mea ar fi :sa tac din gura si sa ma conformez(fara regii de genul ca e cu cine stie ce muiere in brate) sau sa ii spun ce ma deranjeaza desi asta poate degenera in discutii aprinse si poate zice ca il sufoc?In speranta ca ma puteti lumina,astept raspunsurile voastre.Va multumes

Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:01
si memoria iti joaca feste.mai mereu,nu?
one_size
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:03
daca nu ma insel e a doua oara cand deschizi subiectul asta, ai mai primit raspunsuri

si nu inteleg cum, in ciuda faptului ca doar ce a fost postat topicul, nu pot sa iti vad profilul
de ce l-ai inchide asa de repede?
sa inteleg ca e facut de cineva care se ocupa direct de site-ul kudika?
adina_black
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:06
decat a cincea roata la carutza
Dontyyy
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:07
iar amanta cu pretentii!!??
geo_xx
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:47
De la: , la data 2009-11-26 14:01:35Dragele mele,in primul rand deschid acest topic pt. a ma descarca.Poate sunteti mai luminate decat mine si ma puteti ajuta sa elucidez si eu o data pt. todeauna comportamentul ciudat al iubitului meu.Dar sa n-o mai lalai.
Sunt implicata intr-o relatie de aprox.5 luni(oficial).Neoficial de vreo 9.Tin sa mentionez ca eu lucrez la firma iubitului meu,asa ne-am cunoscut.Dar avem o problema.El este o persoana foarte ocupata,cel putin asa sustine el.Si pe langa toate astea,eu trebuie sa tac din gura si sa ii accept toate intalnirile de afaceri,iesirile cu baietii,familia etc.Spune ca ma iubeste si ca ii este dor de mine in clipele in care nu suntem impreuna,dar nu face nimic ca sa ne vedem mai des.Cred k din 7 zile,noi ne intalnim cam de vreo 2-3 ori pe sap,si alea tot la insistentele mele.Are o relatie foarte apropiata cu familia,si ii acorda foarte mult timp.Desi acestia ma cunosc,vizitele in casa lor nu sunt prea sunt frecvente(deoarce nu ma invita el prea des).Eu habar n-am pe ce loc ma situez in viata lui.Pe langa toate astea,sunt si foarte geloasa,si imi umbla tot felul de regii prin cap,deoarece dintr-o relatie anterioara cu un "Casanova",am ramasa cu sechele,si de la el stiu cam toate minciunile si scuzele posibile pe care le aplica barbatii cu iubitele.Nu cred ca ma inseala,din spusele lui, o iubita care ii mananca creierii e de ajuns,de abea are timp pt. una,d-apoi pt.2.dar ii cam fug ochii dupa femei.Intrebarea mea ar fi :sa tac din gura si sa ma conformez(fara regii de genul ca e cu cine stie ce muiere in brate) sau sa ii spun ce ma deranjeaza desi asta poate degenera in discutii aprinse si poate zice ca il sufoc?In speranta ca ma puteti lumina,astept raspunsurile voastre.Va multumes


da-i papucii

si asa sigur are el pe cineva


stiu stiu..am fost rea la faza asta...da nu m-am putut abtine
ma descarc si eu daca tot pt asta se foloseste forumul mai nou
Calandrinon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:53
calandrinon, este amanta!
io stau si ma intreb , cum poti sa ai pretentii de la un barbat care nu este al tau!!?
geo_xx
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:57
De la: geo_xx, la data 2009-11-26 14:57:42calandrinon, este amanta!
io stau si ma intreb , cum poti sa ai pretentii de la un barbat care nu este al tau!!?

facandu-i un copil
miss_darine
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:07
De la: miss_darine, la data 2009-11-26 15:07:44
De la: geo_xx, la data 2009-11-26 14:57:42calandrinon, este amanta!
io stau si ma intreb , cum poti sa ai pretentii de la un barbat care nu este al tau!!?

facandu-i un copil


da, corect! si apoi sa vii pe kudika si sa te plangi ca si-a batut joc de tine si te-a lasat gravida!!
doamne, mare ti-e gradina publica!!
geo_xx
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:08
De la: geo_xx, la data 2009-11-26 14:57:42calandrinon, este amanta!
io stau si ma intreb , cum poti sa ai pretentii de la un barbat care nu este al tau!!?


ah....bun..atunci nu-mi mai fac complexe
Calandrinon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:10
De la: geo_xx, la data 2009-11-26 14:57:42calandrinon, este amanta!
io stau si ma intreb , cum poti sa ai pretentii de la un barbat care nu este al tau!!?


amanta cui? unde ?...............cand?.............cum?

stiu ca mai are un topic unde are de frun an juma un iubit gelos dar io de sotz nu stiu nimic asa ca te rog geo spune tot
Dontyyy
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:11
fac! baga-mi-as! am citit aiurea.
ignorati toate mesajele mele de pe acest topic!
am citit familia si am crezut ca se refera la sotia lui. !!
geo_xx
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:13
De la: geo_xx, la data 2009-11-26 15:13:35fac! baga-mi-as! am citit aiurea.
ignorati toate mesajele mele de pe acest topic!
am citit familia si am crezut ca se refera la sotia lui. !!


stai linistit geo la cat de des se vad si la cat de bine o tzine"ascunsa" se poate considera si amanta
Dontyyy
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:15
parerea mea este sa te detasezi usor! nu e tocmai usor,stiu am fost si eu intr-o situatie de genu dar mult mai complicata... sfatul meu e sa te desprinzi de el pt ca daca tot o lungesti o sa iti fie muuuult mai greu p urma sa te desparti ! ias-ti inima-n dinti si fa-o.... crede-ma ca o sa iti fie mult mai bine fara...Cu el langa tine o sa ai de suferit mult timp dar fara o sa iti revii si o sa resemnezi cumva!!!!! multa bafta!
sonia13
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:20
nu e neaparat sa fie pusa p postul d amanta ... numai el stie ce si cum asa ca........................
sonia13
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:22
pe ce lok esti in viata lui? poate pe locul 8-9-10? nu stiu ce sa zik? asta vrei tu de la viata? sa fi pe locul 2000? eu nu cred ca asta e tot ce iti doresti u! gandeste-te!
steffy91
Postat pe 29 Noiembrie 2009 21:44
poate vrea sa fie pe locul 2010, ca mai avem un pic si schimbam anu'
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2009 21:50
in aceeasi situatie am fost si eu,sfatul meu ptr. tine este sa ai rabdare si in primul rand incredere in el......cu timpul iubirea se va duce iar in schimbul ei va veni o relatie bazata pe incredere si prietenie...........in zilele acelea putine in care va vedeti comportate asa cum nu ai facut-o niciodata si ai sa vezi ca el singur va veni la tine........daca in acele zile putine pe care zici ca le petreceti impreuna el iti arata dragoste si afrectiune este suficient.........fii dragastoasa si intelegatoare cu el si al tau va fi...............garantez
kudika090533
Postat pe 8 Decembrie 2009 12:29
Te tine pe post de mascota.....casca ochii si fugiiiiiiiiiiiiii cat mai departe
freakbabe
Postat pe 9 Decembrie 2009 13:52
iote aci aceiasi poza ..si se mai ia de mine
iacinta
Postat pe 10 Decembrie 2009 15:41
draga nu stiu ce sa zic....... sper sa fie doar serviciul lui desi nu prea cred,.. cred ca exista altcineva intre voi!! incearca sa vb cu el deschis..
p_pwshyk
Postat pe 10 Decembrie 2009 20:33
De la: iacinta, la data 2009-12-10 15:41:21iote aci aceiasi poza ..si se mai ia de mine

e o eroare de la forumul asta genial, plind de reclame si cu mii e useri. astia care nu isi fac un cont si posteaza aiurea au aceeasi poza cateodata nu e acelasi user.
felixcat
Postat pe 11 Decembrie 2009 23:56
Cred k ar trebui sa-l lasi altfel u vei avea de suferit.Mai tarziu o sa regreti k ai pierdut timpul.Fii mai atenta si nu mai crede tot ce iti spune.Daca te iubeste,sa-ti arate.Ar fi o mare prostie sa taci,sa nu-i spui ce gandesti,nu trebuie sa tii in tine!Mai e si afemeiat....are cam "multe" calitati.Daca te-ar iubi si-ar face timp pt tine,ai fi u pe primul loc.
annna_larysssa
Postat pe 14 Decembrie 2009 19:00
si iubitul meu e la fel:| mam culkat cu el dupa 10 luni nsuh dak el a considerat o rel in astea 10 luni.el mia spus k sta cu mine serios doar dak ma kul cu el:( mam culkat cu el si e mai bn d kat inainte......dar e indiferent nush dc el imi spune k e ff ocupat.din cele 7 zile noi cred k ne vedem doar1-2ori pe sapt dar si astea din insistarile mele:(ma poate ajuta cineva....:(k nu mai suport....el imi spune k ma iubeste nu vrea sa ne despartim..ce sa fac?
didi_4u
Postat pe 23 Iunie 2010 18:22
De la: didi_4u, la data 2010-06-23 18:22:09si iubitul meu e la fel:| mam culkat cu el dupa 10 luni nsuh dak el a considerat o rel in astea 10 luni.el mia spus k sta cu mine serios doar dak ma kul cu el:( mam culkat cu el si e mai bn d kat inainte......dar e indiferent nush dc el imi spune k e ff ocupat.din cele 7 zile noi cred k ne vedem doar1-2ori pe sapt dar si astea din insistarile mele:(ma poate ajuta cineva....:(k nu mai suport....el imi spune k ma iubeste nu vrea sa ne despartim..ce sa fac?



Alooooo topicul asta a murit acum vreo jumatate de an
Barbie30
Postat pe 26 Iunie 2010 12:44
Nu lasa chiar totul dupa el...fa-l putin sa astepte si el, atunci vei vedea care e reactia lui...daca te iubeste cu adevarat, ajunge un gest din partea ta si-l vei vedea iar langa tine,fa-l sa-ti simta putin lipsa.
kudika195501
Postat pe 27 Iunie 2010 00:42
sincer si eu m-as dori sa stiu de ce iubitul meu se poarta urat cu mine desi suntem impreuna de 2 luni eu tin la el foarte mult dar nu stiu daca se poate sa ma gandesc sa merg inainte cu acceasta relatie pentru ca ma gandesc daca se poarta asa urat cu mine acum mai tarziu oare cum se va purta ,este foarte rece fata de mine nu-i convine niciodata nimic nu stiu ce sa fac va rog daca puteti sa m ajutati cu un sfat ce ar trebui sa fac va multumesc
kudika_36300
Postat pe 8 Iunie 2013 23:23
De la: kudika_36300, la data 2013-06-08 23:23:36sincer si eu m-as dori sa stiu de ce iubitul meu se poarta urat cu mine desi suntem impreuna de 2 luni eu tin la el foarte mult dar nu stiu daca se poate sa ma gandesc sa merg inainte cu acceasta relatie pentru ca ma gandesc daca se poarta asa urat cu mine acum mai tarziu oare cum se va purta ,este foarte rece fata de mine nu-i convine niciodata nimic nu stiu ce sa fac va rog daca puteti sa m ajutati cu un sfat ce ar trebui sa fac va multumesc


Tu crezi ca meriti sa fi tratata cu raceala si grosolanie? Nu? Atunci pune capat urgent acestei pseudorelatii.

Sa nu mai accepti niciodata in viata ta, din partea nimanuia, sa te trateze asa.
kudika_32792
Postat pe 9 Iunie 2013 08:19
De la: kudika_36300, la data 2013-06-08 23:23:36sincer si eu m-as dori sa stiu de ce iubitul meu se poarta urat cu mine desi suntem impreuna de 2 luni eu tin la el foarte mult dar nu stiu daca se poate sa ma gandesc sa merg inainte cu acceasta relatie pentru ca ma gandesc daca se poarta asa urat cu mine acum mai tarziu oare cum se va purta ,este foarte rece fata de mine nu-i convine niciodata nimic nu stiu ce sa fac va rog daca puteti sa m ajutati cu un sfat ce ar trebui sa fac va multumesc




Doua luni????? Nu stii ce sa faci?????Te obliga cineva sa te mentii intr-o astfel de relatie????Cred ca nu!!!Atunci?????Draga mea,orice inceput are sfarsit,cu atat mai mult in astfel de relatii,pline de nemultumire!!!!Stop it!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Iunie 2013 08:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gelozie pe trecut....e posibil? 354 De la: alex_andra_1970 18 August 2014 23:46
gelozia 95 De la: amme22 26 Aprilie 2012 07:22
Cred ca il iubesc... 8 De la: Cristinakitty 27 Ianuarie 2010 17:42
Sunt obsesiva? 87 De la: Creata24 27 Decembrie 2010 15:03
help.me !!! e gelos, dar il iubesc:( 40 De la: kudika338103 27 Iulie 2014 12:28