Setari Cookie-uri

pls sfaturi...:(

Buna! De ceva timp mi-a parut pe gat in partea dreapta (sub ''marul lui Adam'') un nodul. m-am informat si cred k ar fi vorba de un nodul tiroidian sau lipom (mi-a zis doc de la fac. azi si sa ma duc la endocrinologie).v-ati confruntat cu asa ceva? Nu este dureros la atingere.
Mentionez deasemenea k am pulsul cam marit si asta m-a trimis cu gandul la o afetiune a glandei tiroide.
Ati fost la doc si ce v-a zis? eu tot aman pt k imi e tare teama s nu fie nevoie de operatie...pt k doar de m-am operat aku 3 luni de apendicita si momentan chiar nu vreu sa mai trec prin asa ceva.
lao_kudika
Postat pe 24 Noiembrie 2009 23:42
aa si este cred mai mult de un an de cand il am dar de cateva luni ma streseaza gandul ca e akolo...
lao_kudika
Postat pe 24 Noiembrie 2009 23:43
Dak nu treci acum prin "asa ceva" s-ar putea sa nu mai apuci sa mai treci prin ceva... Doamne fereste ! Dute la doctor... e cel mai in masura sa iti dea sfatul de care ai nevoie si totodata singurul care te si poate ajuta!
Sabrina_Nede
Postat pe 24 Noiembrie 2009 23:44
nu am zis k nu o sa ma duc ... am zis k momentan nu osa ma duc... in plus vroiam sa aud p cinva kre s-a confruntat cu aceasta problema. nu cicaleli...
lao_kudika
Postat pe 24 Noiembrie 2009 23:54
Daca e lipom, te pot ajuta cu un sfat. am avut si eu unul pe spate si tot la chirurgie a iesit... si eu am stat mai bine de un an cu el, pana m-am hotarat sa il inlatur. Operatia nu e grea si nu dureaza mult, deci nu ai de ce sa te sperii. Eu zic ca indiferent de ce este, tre sa mergi cat mai repede la medic, sa nu se agraveze...
Multa sanatate!
pisicuta_trista
Postat pe 25 Noiembrie 2009 00:16
sfatul meu este sa te duci ti se va da un tratament si se va trage,dc amani sar putea sa ajungi la operatie asa ca nu mai sta pe ganduri si prezintate la dc.
te pop numai bine
pisoimikpitik
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:29
De la: lao_kudika, la data 2009-11-24 23:42:00Buna! De ceva timp mi-a parut pe gat in partea dreapta (sub ''marul lui Adam'') un nodul. m-am informat si cred k ar fi vorba de un nodul tiroidian sau lipom (mi-a zis doc de la fac. azi si sa ma duc la endocrinologie).v-ati confruntat cu asa ceva? Nu este dureros la atingere.
Mentionez deasemenea k am pulsul cam marit si asta m-a trimis cu gandul la o afetiune a glandei tiroide.
Ati fost la doc si ce v-a zis? eu tot aman pt k imi e tare teama s nu fie nevoie de operatie...pt k doar de m-am operat aku 3 luni de apendicita si momentan chiar nu vreu sa mai trec prin asa ceva.


Daca astepti prea mult, tot la operatie se va ajunge ! Si...daca este lipom,nodul sau orice alta formatiune iesita peste noapte, in general se scoate
Summer_
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:07
buna :) eu am probleme cu tiroida.puls marit,rezistenta mica la efort fizic,palpitatii de la cafea sau seara inainte de culcare... iar de 5 ani medicamente care sa mi tina pulsul echilibrat pe 24 ore.avantajele cica ar fi hiperactivitate,un metabolism bun. prin operatie...aia se face numai cand esti in stadiu avansat.daca o faci numai ca vrei sa scapi de asta, si ti se scoate putin mai mult decat trebuia,ramai cu oboseala,tendinta catre ingrasare... eu n am de gand sa ma operez,ca mi e relativ ok asa,sau mai bine zis nu vreau sa mi asum si alte riscuri.dar nu te speria,ca nu e grav daca e asta...doar trebuie sa ai curaj sa mergi la doctor,insa cu incredere in faptul ca esti bine :)
Diana_2187
Postat pe 8 Decembrie 2009 23:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tije metalice-se detecteaza???/help 10 De la: manu08 30 Iunie 2009 13:26
Cainii de pe strada 5 De la: kudika503694 1 Iunie 2012 20:03
in fiecare sambatat ma simt rau....de ce? 100 De la: zeita_zeita 2 Octombrie 2009 20:51
va rog sa ma ajutati cu un sfat !!! 1 De la: simona_madalin 5 Iunie 2009 14:19
Sindrom antifosfolipidic 7 De la: marmotzika 8 Ianuarie 2009 11:19