Setari Cookie-uri

o problema in viata de zi cu zi ...

buna la toata lumea.as vrea sa deschidem un nou subiect de discutie care vad ca ink nu s-a dechis pana acum.cand iesi la baie cu probleme......cred ca multa lume se confrunta cu aceasta problema dar probabil le este rusine sa vb depre acest lucru...haideti sa vedem??care a patit,si ce a patit si cum s-a recuperat??experti....asteptam raspunsuri!
aliona_larisa
Postat pe 6 Mai 2009 19:57
La ce te referi? ca eu nu inteleg
andreea1976
Postat pe 6 Mai 2009 20:01
uff se pare ca nu am fost destul de explicita....cand mergi la baie sa faci ¨treaba mare¨...cred ca acum se intelege,nu?
aliona_larisa
Postat pe 7 Mai 2009 13:54
ce fel de probleme cand mergi la baie sa faci treaba mare? intreaba la subiect, ca eu nu inteleg la ce fel de probleme te referi, imi trec 20 de chestii diferite prin cap, si nu am habar care dintre ele ar fi a ta.
_diana_
Postat pe 7 Mai 2009 14:14
pai dak ar trebui sa folosesc cuvantul la care ma refer eu,suna prea urat ptr acest site.....sa incerc sa explic altfel..la baie toti mergem sa facem pipi si c...eii, la asta ma refer.la c...inytelegi acuma??
aliona_larisa
Postat pe 7 Mai 2009 23:33
De la: aliona_larisa, la data 2009-05-07 23:33:11pai dak ar trebui sa folosesc cuvantul la care ma refer eu,suna prea urat ptr acest site.....sa incerc sa explic altfel..la baie toti mergem sa facem pipi si c...eii, la asta ma refer.la c...inytelegi acuma??

asa si ce ...ai patit tu ceva ,ai vreo problema?
ralu_zar
Postat pe 7 Mai 2009 23:36
Ce s-a intamplat, esti incuiata? Vorba lui Caragiale.

Fii stintifica: defecatie, constipatie etc.
Kathara
Postat pe 7 Mai 2009 23:47
De la: Kathara, la data 2009-05-07 23:47:13Ce s-a intamplat, esti incuiata? Vorba lui Caragiale.

Fii stintifica: defecatie, constipatie etc.


deelisha
Postat pe 8 Mai 2009 00:03
De la: aliona_larisa, la data 2009-05-06 19:57:39buna la toata lumea.as vrea sa deschidem un nou subiect de discutie care vad ca ink nu s-a dechis pana acum.cand iesi la baie cu probleme......cred ca multa lume se confrunta cu aceasta problema dar probabil le este rusine sa vb depre acest lucru...haideti sa vedem??care a patit,si ce a patit si cum s-a recuperat??experti....asteptam raspunsuri!

Exista o gamada de topicuri de c*** si deabia asteptam sa fie si unul unde se vorbeste de c***
Lasand gluma la o parte... Care stare patologica se manifesta la tine?
Incontinenta? Diaree etc....Ai hemoroizi?I
In rest daca ai probleme mergi fara jena la proctolog...

Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Mai 2009 00:16
dracusoooorr....sa strig mai tare? Treci aici sa discutam problema
ralu_zar
Postat pe 8 Mai 2009 00:34
ce curiosi mai sunt unii
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 00:38
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-08 00:38:23 ce curiosi mai sunt unii

asa ca si sclavul tau????????????????
sarutama
Postat pe 8 Mai 2009 00:40
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-08 00:38:23 ce curiosi mai sunt unii

ne intreaba,parca am stii noi ce si cum
ralu_zar
Postat pe 8 Mai 2009 00:43
el nu'i curios... face doar ce'i spun io
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 00:43
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-08 00:43:11el nu'i curios... face doar ce'i spun io

bravo ma bucur pentru tine
ce mai faci dracusor????????????
sarutama
Postat pe 8 Mai 2009 00:45
De la: sarutama, la data 2009-05-08 00:45:16
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-08 00:43:11el nu'i curios... face doar ce'i spun io

bravo ma bucur pentru tine
ce mai faci dracusor????????????


si io...

bine.. oleak pe pudika... tu ce mai faci?
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 00:47
din pacate si la mine a inceput sa fie cu probleme...... cred ca de acum vreo 5, luni ma confrunt cu aceasta problema.si nu stiu dak am hemoroizi sau nu,problema e ca pot sa fac c*** dar ma doare...... .am fost la farmacie si mi-am luat dulco-lax.a fost mai bine dar dupa aia iar am ineput cu dureri dupa aia am luat spozitoare....nu stiu ce sa mai iau..si d asta am zis sa deschid acest topic..poate a patit cineva la fel si stie mai bine...la medic ink nu as vrea sa ma duc ptr ca nu sunt in romania si nu prea as sti cum sa ii explic problema asta...ast cateva raspunsuri...ciau
aliona_larisa
Postat pe 8 Mai 2009 13:14
De la: aliona_larisa, la data 2009-05-08 13:14:10din pacate si la mine a inceput sa fie cu probleme...... cred ca de acum vreo 5, luni ma confrunt cu aceasta problema.si nu stiu dak am hemoroizi sau nu,problema e ca pot sa fac c*** dar ma doare...... .am fost la farmacie si mi-am luat dulco-lax.a fost mai bine dar dupa aia iar am ineput cu dureri dupa aia am luat spozitoare....nu stiu ce sa mai iau..si d asta am zis sa deschid acest topic..poate a patit cineva la fel si stie mai bine...la medic ink nu as vrea sa ma duc ptr ca nu sunt in romania si nu prea as sti cum sa ii explic problema asta...ast cateva raspunsuri...ciau

eu una chiar cred ca e un topic de c*****..............INTREAB-O P mama ta
truelife
Postat pe 8 Mai 2009 13:45
mai fata, sa nu-ti fie jena sa zici daca ai o problema medicala. eu de exemplu fac hemoroizi de cate ori mananc ardei iute...........si imi place de mor mancarea iute, as pune in fiecare sos pe care il mananc , dar nu pot.
pentru hemoroizi eu folosesc supozitoare si crema proctolog, imi fac foarte bine. daca ai altceva, nu stiu ce sa-ti recomand, dei cel mai bine tot la medic e sa te duci. oricum, trebuie sa te tratezi, pana nu e mai grav.
_diana_
Postat pe 8 Mai 2009 16:17
a) Prevenirea hemoroizilor
Dupa fiecare scaun (metoda asiatica):
* Ne spalam cu apa calduta
* Stergem locul prin tamponare cu un prosop
* Se ia pe degetul aratator un pic de vaselina vegetala ("Norvea") si se unge zona de iesire, precum si un pic in interiorul anusului. Procedand asa, nu vom mai avea hemoroizi.

b) Daca avem hemoroizi
Dupa fiecare scaun:
* Ne spalam cu apa calduta
* Stergem prin tamponare cu un prosop
* Se ia un supozitor Hemorzon "O" (se gaseste la farmacii) si se freaca usor umflaturile exterior, pana ce supozitorul se topeste la jumatate. Jumatatea ramasa se introduce in interiorul anusului, pentru hemoroizii interni. Este bine ca operatia sa se execute si seara, inainte de culcare.

* Se vor evita mancarurile picante (ardei iute, mustar, piper etc.) pana la vindecare.
In cazuri deosebite, consultati si medicul de familie. Dupa vindecare, zilnic, procedati ca la punctul a.
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 16:34
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-08 16:34:39a) Prevenirea hemoroizilor
Dupa fiecare scaun (metoda asiatica):
* Ne spalam cu apa calduta
* Stergem locul prin tamponare cu un prosop
* Se ia pe degetul aratator un pic de vaselina vegetala ("Norvea") si se unge zona de iesire, precum si un pic in interiorul anusului. Procedand asa, nu vom mai avea hemoroizi.

b) Daca avem hemoroizi
Dupa fiecare scaun:
* Ne spalam cu apa calduta
* Stergem prin tamponare cu un prosop
* Se ia un supozitor Hemorzon "O" (se gaseste la farmacii) si se freaca usor umflaturile exterior, pana ce supozitorul se topeste la jumatate. Jumatatea ramasa se introduce in interiorul anusului, pentru hemoroizii interni. Este bine ca operatia sa se execute si seara, inainte de culcare.

* Se vor evita mancarurile picante (ardei iute, mustar, piper etc.) pana la vindecare.
In cazuri deosebite, consultati si medicul de familie. Dupa vindecare, zilnic, procedati ca la punctul a.

nu raspunzi ca ti-am zis ceva pe alt topic
ralu_zar
Postat pe 8 Mai 2009 16:38
care ca nu am vazut...

sa nu mai fii supy
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 16:41
merci mult de recomandari ....iar ptr truelife.....dak ti se pare un topic de c*** atunci nimeni nu te-a invitat sa vb...dak stii ceva spui,dak nu ,nu comenta aiurea....si ink ceva....daknu ai trecut niciodata prin asa ceva......iti doresc eu sa o patestti si atunci mai vedem noi cum ai sa cauti acest topic.
aliona_larisa
Postat pe 8 Mai 2009 19:22
De la: aliona_larisa, la data 2009-05-08 19:22:00merci mult de recomandari ....iar ptr truelife.....dak ti se pare un topic de c*** atunci nimeni nu te-a invitat sa vb...dak stii ceva spui,dak nu ,nu comenta aiurea....si ink ceva....daknu ai trecut niciodata prin asa ceva......iti doresc eu sa o patestti si atunci mai vedem noi cum ai sa cauti acest topic.
truelife
Postat pe 11 Mai 2009 15:12
draga mea eu cred ca tu esti cea care are trebui cand un topic nu ti se pare interesant atunci nu intra in el si mai ales sa vb si aiurea...nu mai vreau rasp din partea taa
aliona_larisa
Postat pe 11 Mai 2009 15:35
bataieeee
Diavolyta_
Postat pe 11 Mai 2009 15:37
De la: aliona_larisa, la data 2009-05-11 15:35:05draga mea eu cred ca tu esti cea care are trebui cand un topic nu ti se pare interesant atunci nu intra in el si mai ales sa vb si aiurea...nu mai vreau rasp din partea taa
truelife
Postat pe 12 Mai 2009 08:28
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 14:02
eu am avut probleme cu hemoroizii dupa ce am nascut si am folosit SENNAX ; sunt foarte bune se i a una seara si nu mai ai probleme(sunt din plante)...
sorinela
Postat pe 18 Mai 2009 18:04
daca ai probleme cu constipatia bea ceai verde....
kudika009316
Postat pe 27 Mai 2009 09:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Secretia vaginala 46 De la: miss_darine 18 Decembrie 2009 18:35
sindromul migrenos 33 De la: 9 Iunie 2013 15:15
uter intors:| 10 De la: crystyna_crystynutza 5 Septembrie 2011 18:03
??? 4 De la: MissRainbow 20 Februarie 2012 19:55
Tiroida...imi puteti oferi mai multe informatii? 1 De la: Daniel_a 22 Iunie 2009 00:36