Cum va pregatiti de sarbatori?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
addah Avatarul lui addah

38 mesaje

Mai sunt la moda traditionalele mese in familie, de Craciun?
Se mai poarta venirea lui Mos Craciun?
Sau e mai monden sa ne petrecem Craciunul intr-o zona exotica?
Raporteaza abuz de limbaj
addah Avatarul lui addah

38 mesaje

Voi cum va pregatiti de sarbatori? faceti curatenie, gatiti, cautati vacanta ideala?
Fosta membra Kudika.ro
deocamdata meditez, levitez si tin post
addah Avatarul lui addah

38 mesaje

mie imi e foarte greu sa tin post. cu atatia oameni in jur.... ma ispiteste "ala rau" sa nu gandesc tocmai de bine...
si sa tin post numai de dragul de a tine post...
Fosta membra Kudika.ro
De la: addah, la data 2009-11-25 21:45:04mie imi e foarte greu sa tin post. cu atatia oameni in jur.... ma ispiteste "ala rau" sa nu gandesc tocmai de bine...

Vezi? Nu vrei tu sa fi in trend! N-ai observat ca e la moda sa spui ca tii post? In rest nu conteaza ce scoti pe gurita, ce faci seara in pat, sau faptul ca iti invidiezi vecinii ca au reusit sa se mute la o vila cu 5 etaje si tu te chinui in continuare sa stai intr-un ap. cu alte 3,4,5... suflete!
Si totusi ca sa nu-ti stric topicul de tot, intai o sa ma apuc de curatenie pt sarbatori, iar craciunul o sa-l sarbatorim in familie!
addah Avatarul lui addah

38 mesaje

nu-mi strici topicul
sunt curioasa sa aflu cum au evoluat pregatirile de sarbatori.
am ramas tot la stadiul de scos covorul in curtea blocului, la batut si periat?
sau nu ne mai pasa cum arata casa, ca oricum mergem in dubai de sarbatori!
Fosta membra Kudika.ro

de fapt aici voiai sa ajungi

daca tineam post.s-ar fi dus postu` meu acu`..parol
Fosta membra Kudika.ro
De la: miss_darine, la data 2009-11-25 21:58:57
De la: addah, la data 2009-11-25 21:45:04mie imi e foarte greu sa tin post. cu atatia oameni in jur.... ma ispiteste "ala rau" sa nu gandesc tocmai de bine...

Vezi? Nu vrei tu sa fi in trend! N-ai observat ca e la moda sa spui ca tii post? In rest nu conteaza ce scoti pe gurita, ce faci seara in pat, sau faptul ca iti invidiezi vecinii ca au reusit sa se mute la o vila cu 5 etaje si tu te chinui in continuare sa stai intr-un ap. cu alte 3,4,5... suflete!
Si totusi ca sa nu-ti stric topicul de tot, intai o sa ma apuc de curatenie pt sarbatori, iar craciunul o sa-l sarbatorim in familie!

ai dreptate..e un trend in zilele astea,daca nu tii post,nu esti fancy...ete, fleoshc..io n-am tinut niciodata post (si aici ma refer la mancare) si nici nu o sa tin...nu-i vad rostul
valivieru96 Avatarul lui valivieru96

2252 mesaje
Oras: bucuresti

Si mie imi place Craciunul acasa si sa sti ca il astept si pe Mos....sper sa vina
Am vrut sa tin si postul dar in prima zi m am trezit si m am infipt direct in bomboaneeee, o sa incerc in ultima saptamana
indescifrabila
Fosta membra Kudika.ro
De la: valivieru96, la data 2009-11-25 22:13:33Si mie imi place Craciunul acasa si sa sti ca il astept si pe Mos....sper sa vina
Am vrut sa tin si postul dar in prima zi m am trezit si m am infipt direct in bomboaneeee, o sa incerc in ultima saptamana

Lasa nu fi suparatel, nu stii ca mosul vine la toti copii cuminti? Important e sa nu mananci ciocolica, in rest la bomboane e liber!
valivieru96 Avatarul lui valivieru96

2252 mesaje

De la: miss_darine, la data 2009-11-25 22:17:43
De la: valivieru96, la data 2009-11-25 22:13:33Si mie imi place Craciunul acasa si sa sti ca il astept si pe Mos....sper sa vina

Lasa nu fi suparatel, nu stii ca mosul vine la toti copii cuminti? Important e sa nu mananci ciocolica, in rest la bomboane e liber!

Eu cuminte is ....si deobicei sunt atenta ce mananc..... --------
indescifrabila
Fosta membra Kudika.ro
De la: addah, la data 2009-11-25 22:01:52nu-mi strici topicul
sunt curioasa sa aflu cum au evoluat pregatirile de sarbatori.
am ramas tot la stadiul de scos covorul in curtea blocului, la batut si periat?
sau nu ne mai pasa cum arata casa, ca oricum mergem in dubai de sarbatori!

Dubai? Eu as fi vrut Bora Bora, but I don't have enough money, so home sweet home!
Fosta membra Kudika.ro
De la: valivieru96, la data 2009-11-25 22:21:50

Supeeeeeeeer, atunci o sa vina mosu' cu sacul plin la tine, ai sa vezi tu!
addah Avatarul lui addah

38 mesaje

cred ca lasam dubai-ul altora.
pe mine ma oftica cel mai mult partea cu curatenia, de pasti si de craciun. parca trebuie sa scot parleala pentru intreg anul, si sa fac o faimoasa "curatenie generala" ca asa am invatat de la mama.
si cel mai nasol e ca dupa 2 zile de munca asidua, parca nici nu mi-a iesit asa cum as fi vrut.
voi cum va descurcati la capitolul asta?
Fosta membra Kudika.ro
Eu imi impulsionez baietii sa faca treaba mai grea,adica batutul covoarelor si mutatul mobilei, in rest ma descurc singurica si de regula pana de craciun am casa luna!
Fosta membra Kudika.ro
Caut cadouase , si petrec in familie
Semnatura?......Tot ce e rau si mai bun pe lumea asta se afla in sufletul meu
_oktober_ Avatarul lui _oktober_

7593 mesaje
Oras: arad

buna seara blue
Fosta membra Kudika.ro
Abia astept sarbatorile, sa imi revad toti prietenii, sa o tin numai in vizite si petreceri, sa am vacanta si totusi sa ajung la facultate obosita
Normal ca il astept pe Mos Craciun, ca in fiecare an, pt ca Mosul exista si ne aduce cadouri la toti ! :))

well behaved women never made history
kudika081651 Avatarul lui kudika081651

2 mesaje
Oras: campia turzii

De la: valivieru96, la data 2009-11-25 22:21:50

kudika081651 Avatarul lui kudika081651

2 mesaje
Oras: campia turzii

curatenie ,cumparaturi ,bucurie mare imi placeffffffffff mult admosfera dinaintea craciunului numai bine tuturor..................
illusion_of_coal Avatarul lui illusion_of_coal

2 mesaje

se mai poarta traditionala masa de Craciun.....si Mosul mai vine....si'a mai pierdut putin din farmec si din magie venirea lui...din cauza ca am crescut....
.....fiecare se pregateste de Craciun cum stie mai bn.....
Clown illusionist painting with tears ...
Fosta membra Kudika.ro
sunt in spital eu asa ma pregatesc de o operatie ft. grea.....si nu mai am prieteni.......sunt dezamagita si trista.....
Fosta membra Kudika.ro
De la: marilenalorena, la data 2009-12-06 13:38:29sunt in spital eu asa ma pregatesc de o operatie ft. grea.....si nu mai am prieteni.......sunt dezamagita si trista.....

din ce oras esti?
Full_Metal_Jacket Avatarul lui Full_Metal_Jacket

3550 mesaje

De la: marilenalorena, la data 2009-12-06 13:38:29sunt in spital eu asa ma pregatesc de o operatie ft. grea.....si nu mai am prieteni.......sunt dezamagita si trista.....

Draga mea,
Crezi ca dupa povestile imprastiate pe aici o sa-ti faci asa prieteni? Sau o sa ai parte de atenie mai multa?
Operatia care ti-ar fi indicata nu se face.
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

mi-am luat vesela si tacamuri pt 12 persoane!
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

ma uit sa imi iau ceva e la avon
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
Fosta membra Kudika.ro
De la: greierash_is_back, la data 2009-12-06 14:04:53mi-am luat vesela si tacamuri pt 12 persoane!

pot sa intreb de ce?
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

De la: Lucia38, la data 2009-12-06 14:15:00
De la: greierash_is_back, la data 2009-12-06 14:04:53mi-am luat vesela si tacamuri pt 12 persoane!

pot sa intreb de ce?

cum adica de ce? sa le folosesc atunci cand am invitati la masa!
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
Fosta membra Kudika.ro
De la: greierash_is_back, la data 2009-12-06 14:15:47

pot sa intreb de ce?

credeam ca ai de Craciun niste invitati mai speciali...
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

De la: greierash_is_back, la data 2009-12-06 14:15:47

pot sa intreb de ce?

nu-i asa ca ma chemi si pe mn ?
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: