Setari Cookie-uri

sa ma ajute si pe mine cineva :P

imi place de un baiat care este in clasa cu mine... si...nu stiu daca si lui i place de mine...

...adica noi am inceput dintr-o prostie ...sa ne sarutam numai la petreceri si cand ne vedem in clasa nici macar nu pomenim de ceva...si sincer eu nu am curajul sa-i spun ca imi place de el pt ca mi-e frica de ceea ce va zice el..nu stiu ce sa zic...e putin ciudat...nu stiu ce ar trebui sa fac in continuare pt ca urmeaza foarte multe majorate :))...am ajuns sa il iubesc si sincer mi-e greu....cand sunt cu el nu pot sa scot un cuvant....si el e timid...dar nu stiu ce sa fac mai departe....va rog ajutati-ma sa inteleg ce e mai bine sa fac :((
alexandra1907
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:32
apropo...prima oara cand ne-am sarutat ...el a facut primul pas...si el face primul pas mereu....nu stiu ce sa zic...el are prietena dar nu o prea baga in seama...si eu la fel am prieten... dar mor dupa baiatul asta :((... as vrea sa fie ceva dar mi-e ciuda ca nu imi spune nimik....si la fel nici eu nu pot...ma emotionez si stric tot .... :P deci va rog ajutati-ma :P
alexandra1907
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:45
okey....sa vedem ce-am inteles: Tu ai prieten si mori dupa altul,cu care te saruti numai pe la majorate....Hmmmm....nu-i bine deloc treaba asta In pimul rand zi-i baiatului asta ca iti place de el, ca doar nu ai nimic de pierdut, si la cel cu care esti acum spune-i "pa" pentru ca...inteleg ca stai cu el asa numai... sa ai si tu prieten (din moment ce te saruti cu altul) Nu trebuie sa fi timida...of doamne spune-i tipului sa te lamureasca si pe tine ce-i cu amageala asta,daca vrea ceva serios( sa zic asa) sau doar distractie pe la chefuri. In functie de raspunsul lui..o sa iei o decizie,care crezi tu ca-i mai buna
AlexandraDAlly
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:55
ai dreptate...eu ma gandesc la altu ..si am prieten :))).... stiu cum suna....dar mi-e si frica sa-i spun ca imi place de el...adica...el e genu(cel putin asa mi se pare mie chiar daca toti spun altceva)care sigur nu ar fi interesat......adica....chiar de mine ...si suntem si in aceiasi clasa....si nu cred ca ar fi interesat sa fie ceva intre noi...adica...baietii se gandesc si la ce va zice lumea....(adica colegii)...poate cel mai bine ar fi sa las lucrurile asa si sa incerc sa ma tin la distanta :(
alexandra1907
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:08
:)
Asta cu sarutatul, la varsta voastra, este un trend...mai ales la o petrecere, asa experimentati si invatati, nu inseamna neaparat ca te place ! Vei intelege lucrurile astea mai tarziu !
Summer_
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:08

Daca alergi dupa doi iepuri , nu prinzi nici unul
Exista doua variante !
1: Ori te prinde actualul si-ti da vreo daoi pari pe cocoasa ( Sa nu te intrebi de ce )
2: Ii spui frumos baiatului ca il placi si-i dai papucii actualului !
Sabrina_Nede
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:57
si am uitat sa specific un lucru....de fiecare data cand ma saruta e beat....numai atunci are curaj.....nu stiu....doar is atatea fete ....de ce tocmai pe mine ma chinuie atat?? :((
alexandra1907
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:20
Mai rau ! !
Sabrina_Nede
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:24
De la: Alexandra1907, la data 2009-11-30 15:20:51si am uitat sa specific un lucru....de fiecare data cand ma saruta e beat....numai atunci are curaj.....nu stiu....doar is atatea fete ....de ce tocmai pe mine ma chinuie atat?? :((


okey..cu asta ai spus tot...Uita-l!
AlexandraDAlly
Postat pe 30 Noiembrie 2009 16:36
LASA_L. DACA TE PLACEA CU ADEVARAT ITI DADEA ATENTIE SI LA SCOALA.
gigela_plesanu
Postat pe 30 Noiembrie 2009 23:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Solar sau autobronzant?! 9 De la: MaraDonna 29 Septembrie 2009 19:00
Ghicitul in Carti 243 De la: Mia 29 Mai 2013 14:08
!! ce se poate face/ 17 De la: mkdisk 22 Ianuarie 2009 15:52
Psihologia 34 De la: stefan_sibiu 26 Mai 2009 00:30
o intrebare 11 De la: kudika007079 29 Martie 2011 22:40