Setari Cookie-uri

cred ca ma poti ajuta

sunt presedinta consiliului elevilor din scoala mea si am fost provocata sa aduc idei originale in legatura cu ce proiecte scolare am putea desfasura in scoala noastra. M-am gandit la ceva activitati pentru fete cum ar fii...intalniri dupa ore sau ceva de genul dar cred ca nu e de ajuns! can you help me cu idei noi? mersi in avans:)
estera14
Postat pe 1 Decembrie 2009 23:12
da un cerc de pictura sau un cenaclu de poezie o trupa de teatru ceva nu va sta in creier?????
intalniri cu cine si la ce folos????

mare Ti-e gradina Doamne....
dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Decembrie 2009 23:18
cand am fost eu la liceu, am avut cluburi de film, in care se formau grupe de elevi, care isi filmau videoclipuri educative, si periodic organizau concursuri, care erau pe diferite teme...gen droguri, coruptie, alcol...etc...
si unele din ele, chiar au participat la concursuri internationale de acet gen...
Calandrinon
Postat pe 1 Decembrie 2009 23:40
trupa de teatru si cenaclul de poezie sunt idei foarte bune incearca un cerc de folclor...si mai cere parerea elevilor.....conteaza.....
illusion_of_coal
Postat pe 5 Decembrie 2009 13:18
Bar de negri si femei in tzatze goale ? Zic si eu.
Sabrina_Nede
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:03
Cand era fi-mea liceeanca organizau simpozioane pe diverse teme. Aveau cercuri de teatru, organizau parade de moda pe care le regizau ei. Fi-mea a fost regisor la o parada de 4 iulie organizata la ambasada americana de 4 iulie. si puteti face o gramada de lucruri idei sa aveti Succes
speranta1
Postat pe 10 Decembrie 2009 09:32
In primul rand trebuie sa faci un sondaj sa vezi ce fel de proiecte ar vrea studentii sa faci , degeaba vrei tu daca ei nu vor asta. Nu o sa vina nimeni acolo....
Chiar poti sa le sugerezi lor sa vina cu idei despre ce le-ar placea sa faca. Daca impui parerile tale, e posibil sa te lase singura .

Ttrebuie sa te gandesti la niste teme de actualitate , decente , care intereseaza pe toata lumea si care vor fi apreciate de profesori, altfel o sa zbori din functia de sefa de grupa daca vii cu idei gen : sa ne adunam la o cafea la o barfa cu fetele....
Incearca ceva gen : ecologie , ce insemna sa fim cetateni europeni avantaje si dezavantaje , global warming, efectele crizei economice in randul consumatorilor romani , despre cainii vagabonzi pareri pro si contra , poti sa strangeti haine si jucatii pentru copiii saraci si sa va duceti de craciun , o vizita la azilul de batrani .. cum ne alegem facultatea si masterul.. etc.. poti invita cu acordul profesorilor bineinteles un psiholog sau un doctor sa raspunda la intrebarile tinerilor despre dragoste sau despre SIDA, etc.

Daca nu esti in stare sa mobilizezi oamenii pentru proiecte de astea mai moderne , atunci inspira-te din serbarile de pe vremea lui Ceasca , cu cantece poezii si piese de teatru, dar fa ceva contructiv .
Multa bafta !

kudika052198
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:26
Multumesc ma ajuta mult raspunsul tau
estera14
Postat pe 15 Decembrie 2009 12:20
De la: estera14, la data 2009-12-01 23:12:11 sunt presedinta consiliului elevilor din scoala mea si am fost provocata sa aduc idei originale in legatura cu ce proiecte scolare am putea desfasura in scoala noastra. M-am gandit la ceva activitati pentru fete cum ar fii...intalniri dupa ore sau ceva de genul dar cred ca nu e de ajuns! can you help me cu idei noi? mersi in avans:)


concurs de karaoke..
iulia069834
Postat pe 18 Decembrie 2009 23:14
si eu sunt in liceu, si am intreprins si noi cateva mici evenimente de genu': am organizat un bal caritabil pt copilashii mai putzin norocoshi, la care am cantat, recitat, dantzuit si distrat la maxim (desigur, intrarea s-a facut pe baza de bilet), am organizat cenacluri literare, de teatru, sau pur si simplu, iesim la bere cu diriga
sunt multe kestii funyy de trait in liceu... tre doar sa ai un colectiv unit
elly_chiuti
Postat pe 5 Ianuarie 2010 14:21
MP3 PLAYER REPLICA IPOD SHUFFLE

Culori disponibile: roz, albastru, silver
Slot card Micro SD - suporta card pana la 8 GB (peste 1600 de mp3) !
Acumulator intern litiu-ion - se incarca cu ajutorul cablului USB direct de la PC
Carcasa din aluminiu
Greutate: 21 g
Dimensiuni: 40x28x10 mm

Pachetul contine:

MP3 Player
Casti stereo
Cablu USB


contact mess rumwood01
e mail rumwood.g at gmail.com
tel 0734.828.610


http://www.okazii.ro/catalog/37530262/MP3-Player-replica-Ipod-Shuffle-8-GB-8-GB-8-GB-8-GB.html
kudika099236
Postat pe 6 Ianuarie 2010 02:37
De la: kudika099236, la data 2010-01-06 02:37:11MP3 PLAYER REPLICA IPOD SHUFFLE

Culori disponibile: roz, albastru, silver
Slot card Micro SD - suporta card pana la 8 GB (peste 1600 de mp3) !
Acumulator intern litiu-ion - se incarca cu ajutorul cablului USB direct de la PC
Carcasa din aluminiu
Greutate: 21 g
Dimensiuni: 40x28x10 mm

Pachetul contine:

MP3 Player
Casti stereo
Cablu USB


contact mess rumwood01
e mail rumwood.g at gmail.com
tel 0734.828.610


http://www.okazii.ro/catalog/37530262/MP3-Player-replica-Ipod-Shuffle-8-GB-8-GB-8-GB-8-GB.html


Asta e nesimtire crunta ! Siteu-ul ,,okazii'' nu iti mai ajungea ? Mai vinzi si replici, f_ck off
Summer_
Postat pe 6 Ianuarie 2010 03:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Interesant!!! 6 De la: kudika344657 28 Decembrie 2010 09:31
chestie super tare...bani rpd si sigur....nu te costa nimik 0 De la: 13 Octombrie 2009 12:09
Cadouri de Craciun 8 De la: Cristina_sweet16 16 Decembrie 2009 12:42
Atentie! Premiile de pe kudika nu se dau! 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 12:56
Atentie! Premiile de pe kudika nu se dau! 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 12:56