Setari Cookie-uri

societate...

A'ti avea argumente ca fiecare si'ar dori societatea in care inteleptul este individul care transforma cunoasterea in intelegere si intelegerea intr'o morala....
aleera
Postat pe 15 Decembrie 2008 20:47
Nu toti isi doresc asemenea societate.Asa cum exista dorinte pozitive dar si negative,la fel exista si oameni carora mizeria si ignoranta le este alegerea cea mai buna dar si oameni care vor pace,comunicare,intelegerea intre semeni dar si a sensului vietii.
Daca toti ne-am dori sa traim frumos dupa aceleasi regului si aceleasi principii atunci inseamna ca am fi la fel,ceea ce nu este posibil.
despinarose
Postat pe 15 Decembrie 2008 23:40
Crede ca o lume perfecta nu exista si nu va exista pentru ca toti construiti in asa fel incat sa gresim,sa facem fapte de care sa ne rusinam si pe care sa le regretam.
Ar fi oricum un pas inainte pentru omenire daca am invata sa ne recunoastem si sa ne acceptam greselile dar sa le si corectam.Ar fi minunat daca am incerca sa nu ne deranjam intre noi,sa nu facem rau intentionat si sa vedem clar care sunt cu adevarat valorile.
Putini mai cred in morala,in bune maniere,in romantism,in sentimente curate,in altruism,in Dumnezeu!
despinarose
Postat pe 15 Decembrie 2008 23:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru toate femeile pentru zilele de 1 si 8 martoe 80 De la: FAsion 27 Martie 2010 22:28
fun 1 De la: slashsmf 12 Aprilie 2010 13:19
cizme ugg 1 De la: simona1023 6 Noiembrie 2009 12:04
metropolitan 2 De la: chinabuye 9 Mai 2010 13:01
Blog de moda, tinute de zi cu zi, lifestyle 5 De la: mariavec 22 Noiembrie 2012 13:40