Setari Cookie-uri

Are o problema....sau nu?

Buna! Acum 2 luni am cunoscut un tip ok, am inceput sa iesim...el mi-a spus din prima ca deocamdata nu vrea o relatie serioasa, sa incercam sa vedem unde va duce.Am fost de acord pentru ca tocmai ma despartisem de fostul, cu care am fost 5 ani impreuna. El a incercat de la primele intalniri sa ma duca in pat, eu am tot evitat momentul, au fost doar atingeri si atat, se vedea ca isi doreste mai mult dar nu m-a fortat, a asteptat sa iau eu decizia...acum o saptamana am ramas la el si m-am hotarat ca nu am ce pierde, asa ca am vrut...prima oara a term f repede, cred ca n-a durat mai mult de 1 min....a zis ca din cauza ca l-am tinut prea mult in sah si ca ma doreste prea mult.Dupa cam o ora am incercat iar...si s-a intamplat cam acelasi lucru...se vdea ca se simte aiurea, nu stiam nici eu cum sa procedez, mai ales ca e genul f orgolios si cu o parere f buna despre el...dimineata iar am incercat si...mai rau,a "murit la intrare"...imi tot zicea ca nu stie ce e cu el, ca se revanseaza....in fine. De atunci ma suna rar si evita sa ne vedem.Eu am 2 ipoteze: fie a obtinut ce-si dorea si nu-l mai interesez, fie chiar are o problema...
miry_13
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:11
eu cred ca da,sincer.adica mna,dai rateu o data,de doua ori..d-apai de trei ori??ii prea de tot..acuma probabil ca se simte prost si de-aia nu te mai cauta.mai ales ca ai spus ca e si genul de barbat f orgolios si plin de el.
amondineeee
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:22
Mda....la asta ma gandesc si eu...are 31 de ani si a facut sport de performanta...ca barbat arata f bine, ma atrage f tare...plus ca pare f sigur pe el. Ma gandesc si la faptul ca pentru a arata asa o fi luat cine-stie ce steroizi si alte lucruri, care am inteles ca afecteaza....Imi vine sa-l sun eu dar l-am sunat deja de 2 ori si prima oara a zis ca e ocupat, a 2-a ca se simte citez: "cam moale" si chiar n-am de gand sa ma mai umilesc sa-l caut eu....
miry_13
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:26
oh.. ce urat Cred ca a primit vreun blestem gen " Sa-ti moara la intrare" . :)) Un medic ceva ? Nush
Sabrina_Nede
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:33
De la: miry_13, la data 2009-12-05 14:26:54Mda....la asta ma gandesc si eu...are 31 de ani si a facut sport de performanta...ca barbat arata f bine, ma atrage f tare...plus ca pare f sigur pe el. Ma gandesc si la faptul ca pentru a arata asa o fi luat cine-stie ce steroizi si alte lucruri, care am inteles ca afecteaza....Imi vine sa-l sun eu dar l-am sunat deja de 2 ori si prima oara a zis ca e ocupat, a 2-a ca se simte citez: "cam moale" si chiar n-am de gand sa ma mai umilesc sa-l caut eu....


pai tocmai ca la 31 de ani un barbat ar trebui sa fie cel mai in forma ca are o pb. ,de asta eu sunt in mare masura convinsa(din motivele expuse mai sus) daarrr...e un copil de-a dreptul.Adica,gafezi...dar nu fugi ca hotii de cai:D ci iti asumi raspunderea. iar tu,sa te abtii sa il mai suni.. .cand va fi cazul,te va cauta el..tot mai mult ma gandesc ca poate na,el s-a simtit bine alea cateva minutele..si probabil ca nu ii-a pasat catusi de putin de tine..
amondineeee
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:51
Pai...nu-l inteleg nici eu deloc....la primele intalniri cand eu ziceam ca e mi bn sa mai asteptam el insita f mult....si-mi zicea ca garanteaza c-o sa ma faca sa ma simt in al 9-lea cer ..si ma gandesc ca daca n-ar avea probleme, numai pentru orgoliul lui tot si-ar fi luat revansa....daca ar fi putut.E f ciudata situatia...
miry_13
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:01
daca la 31 de ani il tine doar un minut ca "l-ai tinut in sah" are sigur o problema. Daca avea 19, mai intelegeam. Pana la varsta asta un barbat invata sa se controleze.
kitty_krieger
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:17
A...am uitat sa mai spun ca una dintre scuze a fost ca e stresat cu serviciul si ca in ultimul timp n-a mai avut activitate....
miry_13
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:29
blondiewishes
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:33
De la: miry_13, la data 2009-12-05 15:29:40A...am uitat sa mai spun ca una dintre scuze a fost ca e stresat cu serviciul si ca in ultimul timp n-a mai avut activitate....


Oricarui barbat i se mai intampla sa ii moara la intrare sau sa il tina mai putin...insa 1 minut, si de 3 ori consecutiv sa aiba aceasta problema trebuie sa dea de gandit.
Elare o problema, il compatimesc, saracul !
Summer_
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:34
se simte naspa pt ce s-a intamplat...de aia nu te mai cauta....
mady_puppy
Postat pe 11 Decembrie 2009 14:35
De la: miry_13, la data 2009-12-05 14:26:54Mda....la asta ma gandesc si eu...are 31 de ani si .Imi vine sa-l sun eu dar l-am sunat deja de 2 ori si prima oara a zis ca e ocupat, a 2-a ca se simte citez: "cam moale" si chiar n-am de gand sa ma mai umilesc sa-l caut eu....


De ce consideri ca te umilesti daca il suni tu?
Cu alte cuvinte tu percepi barbatii care te suna ca umilindu-se in fata ta?

PS:
Si eu cred ca de jena ca nu a mers bine in pat s-a distantat.
Daca iti place de el, poti contribui si tu in a crea o atmosfera propice(dpdv sexual si nu numai) pentru ca acel esec sa nu se mai repede.

PPS:
se intampla des ca dupa o perioada in care un barbat doreste mult o femeie, atunci cand reuseste sa o aiba, sa se intample asa.
Este mai degraba un semn bun, decat unul rau.
AndreiD
Postat pe 11 Decembrie 2009 15:00
NU, nu consider ca ma umilesc daca sun un barbat, dar cand el nu mai suna de o saptamana si eu il sun de 2-3 ori si imi da de inteles ca nu are chef de mine mi se pare normal sa nu mai insist.A vazut ca l-am cautat, i-am aratat ca vreau sa ne vedem, putea macar sa dea un semn, un mesaj ceva....Intre timp situatia s-a mai lamurit...el n-a mai sunat...si un prieten comun care m-a vazut din intamplare cu el mi-a spus ca stie ca tipul are o relatie de vreo 10 ani cu altcineva, ca in vara el s-a hotarat sa se mute singur din cauza ca aveau probleme,el era genul fustangiu si o insela periodic, dar nu s-au despartit definitiv.Acum cand pun cap la cap lucrurile imi dau seama ca au fost niste faze ciudate carora nu le-am dat importanta pe moment...ma suna odata la cateva zile, ieseam cam odata pe saptamana, mi-a spus din start ca nu e pregatit sa se implice prea mult...
miry_13
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:52
nu e exclus sa fie totusi din cauza stresului sau a surmenajului.
presupun ca se poate
felixcat
Postat pe 11 Decembrie 2009 23:14
De la: miry_13, la data 2009-12-11 20:52:57NU, nu consider ca ma umilesc daca sun un barbat, dar cand el nu mai suna de o saptamana si eu il sun de 2-3 ori si imi da de inteles ca nu are chef de mine mi se pare normal sa nu mai insist.A vazut ca l-am cautat, i-am aratat ca vreau sa ne vedem, putea macar sa dea un semn, un mesaj ceva....Intre timp situatia s-a mai lamurit...el n-a mai sunat...si un prieten comun care m-a vazut din intamplare cu el mi-a spus ca stie ca tipul are o relatie de vreo 10 ani cu altcineva, ca in vara el s-a hotarat sa se mute singur din cauza ca aveau probleme,el era genul fustangiu si o insela periodic, dar nu s-au despartit definitiv.Acum cand pun cap la cap lucrurile imi dau seama ca au fost niste faze ciudate carora nu le-am dat importanta pe moment...ma suna odata la cateva zile, ieseam cam odata pe saptamana, mi-a spus din start ca nu e pregatit sa se implice prea mult...


Pai atunci e clar ca nu merita sa-l mai cauti... tipul a cautat doar putina diversitate... a cam dat gres, dar na, macar te-a avut.
Uita-l, daca e un fustangiu, nu iti doresti sa fii una dintre victimele lui
pisicuta_trista
Postat pe 11 Decembrie 2009 23:36
sincer cred ca sub 1 minute nu se pune la categoria "te'a avut"
felixcat
Postat pe 12 Decembrie 2009 00:08
De la: felixcat, la data 2009-12-12 00:08:07sincer cred ca sub 1 minute nu se pune la categoria "te'a avut"



Asta a fost buna !
Summer_
Postat pe 12 Decembrie 2009 00:14
sa stii ca "episoade"de genul asta se pot intampla oricui...din cauza stresului,sau din cauza emotiilor prea mari.si mie mi s-a intamplat cu logodnicul meu ceva cat de cat asemanator prima data...insa acum e totul ok. daca chiar iti place de el eu zic sa il mai cauti si sa aveti o discutie deschisa si serioasa si sa ii spui ca il intelegi ca poate fi din cauza stresului sau altceva...si ca esti dispusa sa ai rabdare cu el.
multa bafta!
Kittty_kat
Postat pe 12 Decembrie 2009 01:37
De la: Kittty_kat, la data 2009-12-12 01:37:10daca chiar iti place de el eu zic sa il mai cauti si sa aveti o discutie deschisa si serioasa si sa ii spui ca il intelegi ca poate fi din cauza stresului sau altceva...si ca esti dispusa sa ai rabdare cu el.
multa bafta!
miry_13
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:05
De la: miry_13, la data 2009-12-12 14:05:33
De la: Kittty_kat, la data 2009-12-12 01:37:10daca chiar iti place de el eu zic sa il mai cauti si sa aveti o discutie deschisa si serioasa si sa ii spui ca il intelegi ca poate fi din cauza stresului sau altceva...si ca esti dispusa sa ai rabdare cu el.
multa bafta!

Mda....in situatia de fata degeaba l-as mai cauta, din moment ce am aflat atatea lucruri despre el...am ajuns la concluzia ca a vrut doar o aventura si atat, ideea e ca ma gandesc ca daca nu avea o problema din punct de vedere fizic ma cauta dupa aceea macar sa demonsterze contrariul, probabil ca si asta e unul din motivele pentru care s-a mutat singur desi are o relatie de 10 ani la care nu poate sa renunte...daca ar fi fost cu adevarat interesat de mine m-ar fi cautat, avand in vedere ca eu i-am aratat ca vreau sa fiu cu el....
miry_13
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:10
De la: Summer_, la data 2009-12-12 00:14:40
De la: felixcat, la data 2009-12-12 00:08:07sincer cred ca sub 1 minute nu se pune la categoria "te'a avut"



Asta a fost buna !


Poate din pc vostru de vedere nu "a avut-o", dar din a lui da.
pisicuta_trista
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:40
De la: miry_13, la data 2009-12-05 14:11:25Buna! Acum 2 luni am cunoscut un tip ok, am inceput sa iesim...el mi-a spus din prima ca deocamdata nu vrea o relatie serioasa, sa incercam sa vedem unde va duce.Am fost de acord pentru ca tocmai ma despartisem de fostul, cu care am fost 5 ani impreuna. El a incercat de la primele intalniri sa ma duca in pat, eu am tot evitat momentul, au fost doar atingeri si atat, se vedea ca isi doreste mai mult dar nu m-a fortat, a asteptat sa iau eu decizia...acum o saptamana am ramas la el si m-am hotarat ca nu am ce pierde, asa ca am vrut...prima oara a term f repede, cred ca n-a durat mai mult de 1 min....a zis ca din cauza ca l-am tinut prea mult in sah si ca ma doreste prea mult.Dupa cam o ora am incercat iar...si s-a intamplat cam acelasi lucru...se vdea ca se simte aiurea, nu stiam nici eu cum sa procedez, mai ales ca e genul f orgolios si cu o parere f buna despre el...dimineata iar am incercat si...mai rau,a "murit la intrare"...imi tot zicea ca nu stie ce e cu el, ca se revanseaza....in fine. De atunci ma suna rar si evita sa ne vedem.Eu am 2 ipoteze: fie a obtinut ce-si dorea si nu-l mai interesez, fie chiar are o problema...


are intradevar o problema ......cea a afemeiatului si a obsedatului sexual
iulia069834
Postat pe 14 Decembrie 2009 12:35

Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:26

Recomandari