Setari Cookie-uri

Profunzimi feminine: Aveti ceva de completat?

Contrastind cu albeata faiantei scrisul era sigur si fara ezitari iar grosimea literelor dat de virful lat al markerului il facea aproape agresiv. Fraza simpla ,la subiect si anti-masculina.
“Men are like toilets either occupied or full of shit ”. Urinatul intr-o atmosfera asa intelectuala mareste placerea si indeamna la contemplatie asa ca am intrat la sectia barbati cu un usor amuzament. Pe o placuta inramata din zona urinalelor era scrisa o instructiune destul de cunoscuta “ Nu aruncati chistoace in pisoar” la care mina unui anonim plin de clarviziune a completat : “ pentru ca sunt mai greu de aprins cind sunt umede”.
Am plecat din acest mic templu al placerilor cotidiene cu niste idei si evident cu un zimbet. Insa fraza care ne cobora la rang de buda publica mi-a ramas implintata in minte si-n orgoliu. Acuitatea observatiei pe linga ofensa, contine si un petec de adevar asa cum de altfel sunt majoritatea grafitti-urilor din astfel de locuri.
Tristan
Postat pe 8 Decembrie 2009 19:22
Cum ii apartine?!?
iacinta
Postat pe 8 Decembrie 2009 19:25
rectific "*cui" sorry
iacinta
Postat pe 8 Decembrie 2009 20:59
si fecalele ca si oamenii sunt compuse din substante organice.
felixcat
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:07
De la: Tristan, la data 2009-12-08 19:22:43“Men are like toilets either occupied or full of shit ”
. Acuitatea observatiei pe linga ofensa, contine si un petec de adevar asa cum de altfel sunt majoritatea grafitti-urilor din astfel de locuri


din ce am citi eu...inteleg ca tu pe undeva le dai dreptate....
Calandrinon
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:33
amuzant

dar mai amuzant mi se pare ca tu consideri buda "mic templu al placerilor cotidiene" probabil te uiti si la tv acolo, navighezi si pe net, socializezi, te relaxezi, poate chiar dormi (pentru mine asta e o mare placere, dormitul)
kitty_krieger
Postat pe 8 Decembrie 2009 23:12
De la: Tristan, la data 2009-12-08 19:22:43Contrastind cu albeata faiantei scrisul era sigur si fara ezitari iar grosimea literelor dat de virful lat al markerului il facea aproape agresiv. Fraza simpla ,la subiect si anti-masculina.
“Men are like toilets either occupied or full of shit ”. Urinatul intr-o atmosfera asa intelectuala mareste placerea si indeamna la contemplatie asa ca am intrat la sectia barbati cu un usor amuzament. Pe o placuta inramata din zona urinalelor era scrisa o instructiune destul de cunoscuta “ Nu aruncati chistoace in pisoar” la care mina unui anonim plin de clarviziune a completat : “ pentru ca sunt mai greu de aprins cind sunt umede”.
Am plecat din acest mic templu al placerilor cotidiene cu niste idei si evident cu un zimbet. Insa fraza care ne cobora la rang de buda publica mi-a ramas implintata in minte si-n orgoliu. Acuitatea observatiei pe linga ofensa, contine si un petec de adevar asa cum de altfel sunt majoritatea grafitti-urilor din astfel de locuri.


Da tu faci curatenie prin toalete, de ai ocazia sa contemplezi grafifitiurile intelectuale de la sectia femei?

Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Decembrie 2009 23:16
ãsta da amuzament de dimineaþã pe nepusã masã
yumy
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:12
si care e conexiunea dintre profunzimile feminine si grafitti-urile din wc-urile publice?
miss_darine
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:46
cred ca asta este un fetish al tau..intrarea in toaletele femeilor si analizarea profunda a mesajelor scrise de catre unele dintre ele!
one_size
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:08
One size: asta ar fi doar one size al dimensiunii mele umane. O supozitie desigur care se poate baza pe ....:)

miss darine: cred ca orice conexiune e la urma urmei o alegere. Mi se pare ca mesajele dintr-un grafitti are o valoare prin simpla ei brevitate. Interpretarea e in cazul acesta a mea. Poate diferi de a ta.

Full metal jacket: Intrebarea ta o raspund cu un nu. Promovarea in acest sens nu a fost aprobata. Decamdata sunt doar vidanjor de suflete :-)

Pisicuta razboinica:Activitatile sugerate desi par interesante nu le-am considerat ca o forma de folosire a timpului liber
Felix: corect
Iacinta: este asa de relevant autorul acestui text?
Tristan
Postat pe 10 Decembrie 2009 00:33
De la: Tristan, la data 2009-12-10 00:33:26One size: asta ar fi doar one size al dimensiunii mele umane. O supozitie desigur care se poate baza pe ....:)

miss darine: cred ca orice conexiune e la urma urmei o alegere. Mi se pare ca mesajele dintr-un grafitti are o valoare prin simpla ei brevitate. Interpretarea e in cazul acesta a mea. Poate diferi de a ta.

Full metal jacket: Intrebarea ta o raspund cu un nu. Promovarea in acest sens nu a fost aprobata. Decamdata sunt doar vidanjor de suflete :-)

Pisicuta razboinica:Activitatile sugerate desi par interesante nu le-am considerat ca o forma de folosire a timpului liber
Felix: corect
Iacinta: este asa de relevant autorul acestui text?

da.
iacinta
Postat pe 10 Decembrie 2009 12:25
De la: Tristan, la data 2009-12-10 00:33:26One size: asta ar fi doar one size al dimensiunii mele umane. O supozitie desigur care se poate baza pe ....:)


adica presupunerea mea a fost facuta pe ..................... ?aha..super!
da tu unde faci pisu?la fete sau la baieti?
one_size
Postat pe 10 Decembrie 2009 12:51
De la: Tristan, la data 2009-12-10 00:33:26
Pisicuta razboinica:Activitatile sugerate desi par interesante nu le-am considerat ca o forma de folosire a timpului liber


deci iti petreci timpul liber analizand grafittiurile din toaletele publice
kitty_krieger
Postat pe 10 Decembrie 2009 18:03
tot n-am inteles..ce cautai tu in baie la femei?!?
iacinta
Postat pe 10 Decembrie 2009 18:08
Din ce am citit eu....intr-adevar e o oarecare doza de adevar in fiecare dintre aceste " proverbe" urbane... dar sunt pana la urma ca o caricatura a unor adevaruri, exagerari puse intr-un context absurd si ridicol...si reusesc aproape mereu sa smulga un zambet la lectura lor ....
Dar cred ca ar trebui sa sesizezi ironia, dincolo de ultima fraza a lui tristan...
Adova_Docika
Postat pe 8 Ianuarie 2010 23:15
Comentariul era pentru calandrion
Adova_Docika
Postat pe 8 Ianuarie 2010 23:17
De la: miss_darine, la data 2009-12-09 09:46:02 si care e conexiunea dintre profunzimile feminine si grafitti-urile din wc-urile publice?


auzi,da` tu-l stii pe Bundy..Al Bundy??
mitura
Postat pe 8 Ianuarie 2010 23:25
amuzant ar fii ..pur si simplu ideea ca aceste maxime sau cugetari sunt luate in locatiile respective...
se pare ca din...renaste filozofia
ionelaela
Postat pe 9 Ianuarie 2010 00:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti daca ... ? 33 De la: Naz_13 2 Septembrie 2014 08:18
buna fetelor 33 De la: midi_junkiex 5 Ianuarie 2009 16:53
Sex oral sau pa! 23 De la: Dany_elle 5 Mai 2016 09:08
Pot ramane insarcinata? 14 De la: kudika_23663 10 Ianuarie 2013 18:20
buna ziua 28 De la: kudika414141 29 Iulie 2011 14:35