Setari Cookie-uri

vreau sa ma despart de el...

In primul rand va rog pe cei care stiti doar sa criticati,sa scrieti la misto sau numai ca nu aveti ce face, sa evitati acesti subiect,va rog mai bine ma ocoliti.

sunt cu un baiat de 2 ani,de fapt facem in iaunuarie 2 ani,la inceput totul a fost minunat... fiori in stomac cu toata dragostea din lume.
acum simt ca relatia noastra a ajuns intr-un moment in care eu nu mai pot sa continui...simt ca sufar prea mult pt ce imi face
eu sunt mai complexata de faptul ca sunt mai plinuta si el de multe ori ma jigneste ca ar trebui sa slabesc ca nu ii mai place ca m-am ingrasat fata de cand ne-am cunoscut,adevarul e altul ca am niste probl hormonale si de asta m-am ingrasat...ma rog dar asta e una din probleme...
eu stau cu el in casa si cu parintii lui dar nu ma inteleg cu mama lui deloc nu ma suporta si eu ii impartesesc sentimentele...de multe ori am plans cand auzeam ce ii zicea lui despre mine,incerca sa il faca sa creada lucuri rele despre mine ca sa ne desparta de el,dar intr-o zi nu am mai rezistat si m-am certat cu ea rau si de at s-a mai potolit cat de cat...sa vedem cat va dura, cat sa mai reziste fara sa ma imbarlige.
amandoi lucram si eu castig mult mai mult ca el si sincer m-am cam saturat sa platesc eu totul in casa,eu ii platesc rata la masina eu cumpar mancare...iar cand vreau sa imi cumpar si eu ceva el spune sa nu mai imi iau nimic ca nu imi trebuie, ca am si trebuie sa tin banii pt casa.....
e ffff zgarcit cu mine imi scoate ochii si daca imi cumpar o crema,dar culmea e ca pe banii mei,lui nu ii cer nimic...
alta chestie...eu am un frate care e la fac aici in buc si cu care ma inteleg fff bine iar el e gelos pe el, ca eu cu fratimio ma inteleg din priviri fac glume cu el,vb mereu la tel,il chem mereu pe la noi

ce sa mai zic aseara m-am certat rau cu el si i-am spus ca vreau sa ne despartim dar el spune ca glumesc ca ce motive am ca nu ma crede...
ce sa fac sa il pot schimba????sa avem in continuare o relatie,il iubesc f mult dar uneori iubirea nu e de ajuns...offf ce sa fac?cum sa fac sa fie bine?
dalilascumpy
Postat pe 14 Decembrie 2009 08:49
De la: dalilascumpy, la data 2009-12-14 08:49:27In primul rand va rog pe cei care stiti doar sa criticati,sa scrieti la misto sau numai ca nu aveti ce face, sa evitati acesti subiect,va rog mai bine ma ocoliti.

sunt cu un baiat de 2 ani,de fapt facem in iaunuarie 2 ani,la inceput totul a fost minunat... fiori in stomac cu toata dragostea din lume.
acum simt ca relatia noastra a ajuns intr-un moment in care eu nu mai pot sa continui...simt ca sufar prea mult pt ce imi face
eu sunt mai complexata de faptul ca sunt mai plinuta si el de multe ori ma jigneste ca ar trebui sa slabesc ca nu ii mai place ca m-am ingrasat fata de cand ne-am cunoscut,adevarul e altul ca am niste probl hormonale si de asta m-am ingrasat...ma rog dar asta e una din probleme...
eu stau cu el in casa si cu parintii lui dar nu ma inteleg cu mama lui deloc nu ma suporta si eu ii impartesesc sentimentele...de multe ori am plans cand auzeam ce ii zicea lui despre mine,incerca sa il faca sa creada lucuri rele despre mine ca sa ne desparta de el,dar intr-o zi nu am mai rezistat si m-am certat cu ea rau si de at s-a mai potolit cat de cat...sa vedem cat va dura, cat sa mai reziste fara sa ma imbarlige.
amandoi lucram si eu castig mult mai mult ca el si sincer m-am cam saturat sa platesc eu totul in casa,eu ii platesc rata la masina eu cumpar mancare...iar cand vreau sa imi cumpar si eu ceva el spune sa nu mai imi iau nimic ca nu imi trebuie, ca am si trebuie sa tin banii pt casa.....
e ffff zgarcit cu mine imi scoate ochii si daca imi cumpar o crema,dar culmea e ca pe banii mei,lui nu ii cer nimic...
alta chestie...eu am un frate care e la fac aici in buc si cu care ma inteleg fff bine iar el e gelos pe el, ca eu cu fratimio ma inteleg din priviri fac glume cu el,vb mereu la tel,il chem mereu pe la noi

ce sa mai zic aseara m-am certat rau cu el si i-am spus ca vreau sa ne despartim dar el spune ca glumesc ca ce motive am ca nu ma crede...
ce sa fac sa il pot schimba????sa avem in continuare o relatie,il iubesc f mult dar uneori iubirea nu e de ajuns...offf ce sa fac?cum sa fac sa fie bine?


Este una din greselile fatale unei relatii, sa incerci sa-l schimbi.Toate facem greseala asta.
FIREA OMULUI NU SE SCHIMBA.Asta trebuie sa-ti intre bine in cap.Din ce povestesti se pare ca esti doar "vaca buna de muls" de bani, el este un nesimtit care nu te respecta de vreme ce te jigneste in privinta greutatii si-i permite ma-sii sa se ia de tine.Ai nimerit cum nu se poate mai prost.Pari o fata cu picioarele pe pamant , in stare sa aiba grija singura de propria persoana.Eu nu stiu ce mai stai sa-i suporti.Si mai stiu ca cine te iubeste cu adevarat ,te iubeste exact asa cum esti fara sa-ti ceara sa te schimbi.

Postat pe 14 Decembrie 2009 08:58
mersi pt raspuns,ai dreptate cu chestia ca profita de mine dar deocamdata nu isi gaseste ceva de munca mai bine platit chiar daca e inginer...tot e f prost platit,iar cu maica-sa am reusit cat de cat sa il schimb la inceput ii permitea sa ma vb de rau acum parca nu prea o mai asculta nu mai sta la discutii indelungate cu ea...e o mica diferenta

mintea mea imi spune ca trebuie sa ma despart de el...sau cel putin sa luam o pauza...dar inima mea nu ma lasa...il iubesc
dalilascumpy
Postat pe 14 Decembrie 2009 09:05
Subscriu la ca s-a scris mai sus , CARACTERUL nu se poate schimba cel mult modela pana la o anumita varsta, caracterul in general este ereditar.
Ca sfat ti-as recomanda sa incerci sa stai cu chirie cu el si atunci relatia se va consolida si daca el te iubeste va renunta la mama lui, la tot ,pentru tine indiferent de cum arati dragostea adevarata implica si alte lucruri nu numai aspectul fizic , partea materiala, sexul,etcccccccccccc.Este clar ca impreuna cu mama lui nu veti putea locui niciodata.Banuiesc ca se duce si el la servici nu il intretii tu pe banii tai.
kudika090185
Postat pe 14 Decembrie 2009 09:12
De la: kudika090185, la data 2009-12-14 09:12:36Subscriu la ca s-a scris mai sus , CARACTERUL nu se poate schimba cel mult modela pana la o anumita varsta, caracterul in general este ereditar.
Ca sfat ti-as recomanda sa incerci sa stai cu chirie cu el si atunci relatia se va consolida si daca el te iubeste va renunta la mama lui, la tot ,pentru tine indiferent de cum arati dragostea adevarata implica si alte lucruri nu numai aspectul fizic , partea materiala, sexul,etcccccccccccc.Este clar ca impreuna cu mama lui nu veti putea locui niciodata.Banuiesc ca se duce si el la servici nu il intretii tu pe banii tai.



asa e si mare teama imi e ca seamana cu maica-sa la faptul ca e zgarcit...si extrem de incapatanat adica orice spun eu numai el are dreptate,dar nu are sa imi dea argumente de ce crede asa...
lucreaza si el dar castiga mai putin ca mine,dar nu ma supara asta CI FAPTUL CA IMI INTERZICE CE SA FAC CU BANII MEI...adica el spune cum trebuie sa ii cheltuim
eu am zis ca daca suntem impreuna avem banii la comun si facem totul impreuna dar imi scoate ochii pt orice imi cumpar de parca ar trebui sa imi fie firca sa imi cumpar din banii munciti de mine si mi-e jena si chiar imi pare rau sa ii spun sa avem banii separat ca singur nu s-ar descuca
dalilascumpy
Postat pe 14 Decembrie 2009 11:41
draguta de tine!
incearca sa nu te mai amagesti ca el te iubeste sau nutreste vre-un sentiment pt tine! stii cat de greu este sa gasesti pe una care sa faca tot menajul in casa...sa nu fii nevoit sa o scoti in oras?foarte greu!si culmea sa ii toci si banii!

eu cred ca ar trebui sa ai mai multa incredere in tine! si sa nu ii mai permiti sa te faca grasa sau mai stiu eu cum!eu probabil daca as fi fost in locul tau ii spuneam pa de foarte mult timp!eu sunt dintr-o bucata adica nu iti place de mine..drum bun baiete nu te retin!

si apoi sa stii ca mai sunt oameni care vor un suflet cald, bland chiar daca esti mai plinuta!
multa incredere in tine!
one_size
Postat pe 14 Decembrie 2009 11:55
asa e si mare teama imi e ca seamana cu maica-sa la faptul ca e zgarcit...si extrem de incapatanat adica orice spun eu numai el are dreptate,dar nu are sa imi dea argumente de ce crede asa...
lucreaza si el dar castiga mai putin ca mine,dar nu ma supara asta CI FAPTUL CA IMI INTERZICE CE SA FAC CU BANII MEI...adica el spune cum trebuie sa ii cheltuim
eu am zis ca daca suntem impreuna avem banii la comun si facem totul impreuna dar imi scoate ochii pt orice imi cumpar de parca ar trebui sa imi fie firca sa imi cumpar din banii munciti de mine si mi-e jena si chiar imi pare rau sa ii spun sa avem banii separat ca singur nu s-ar descuca


Daca iti interzice de acum cand nici nu sunteti casatoriti ce se va intampla apoi, nu eu nu sunt de acord cu acest lucru si iti spun ca am o casnicie de 21 ani , nu i-am interzis sotiei niciodata sa cumpere ceea ce isi doreste dar am discutat mereu orice problema si am gasit o rezolvare chiar daca au existat stari de tensiune , ca nu exista numai iubire fara contraziceri ar fi absurd ca cineva sa zica ca nu s-a contrazis niciodata ca nu il cred.Nu numai el trebuie sa spuna cum cheltuiti banii ci impreuna trebuie sa gasiti solutia, in casnicie nu numai unul este seful, sau unul este inteligent, cel mai bun etccccc, asta ramane valabil la servici acasa esti sot si sotie, daca se crede mai superior si incearca sa te domine nu este bine.
Incearca sa iti impui ceea ce vrei acuma ca daca trece timpul apoi este tarziu, daca te iubeste va renunta la tot si va fi cu tine daca nu va ramane cu mamasa pe vecie, ca in conditiile astea nu o va suporta nimeni.
kudika090185
Postat pe 14 Decembrie 2009 16:20
va multumesc din suflet ca imi scrieti si imi dati sfaturi chiar aveam nevoie mare la starea pe care o aveam ieri,...azi sunt un pic mai bine am avut o discutie cu el si i-am zis ca trebuie sa se schimbe ceva in relatia noastra sa ne fie bine altfel ma va pierde ca eu nu mai pot accepta greselile lui si jignirile...m-a vazut ca eram f serioasa si plangeam si si-a dat seama ca greseste cu mine...
referitor la bani eu nu pot sa nu ii dau bani pt ca niciodata nu se stie ce ne va rezerva viata...mai ales in zilele noastre unde criza financiara ela putere,..poate la anul eu o sa castig mai putin si el mai mult si ce voi face?
dar pe mine ma doare nu faptul ca eu iau mai multi bani ci faptul ca imi scoate ochii la tot ce imi cumpar si imi tine socoteala la fiecare banut....
cat despre mama lui...incerc sa nu o bag in seama,cred ca si-a dat seama si ea de asta...incerc sa o evit si sa nu o mai bag in discutiile noastre....ma rog...atat cat pot
dalilascumpy
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:08
din nefericre pentru sufletul tau acest om nu te iubeste cu adevarat ! E mai bine s ail iui, sa te desparti amiabul de el. Faptul ca esti plinuta nu ar trebui sa conteze intr-o relatie. Sufletul, simtul umorului, entimentele, hoby uri si pasiuni comnune sunt cele care guverneaza o buna relatie. Chestia cu e prea slab/ gras, are parul negr / roscat nu are ochii verzi au albastri sunt motive puerile pentru ca o relatie s anu mearga biune. Nici un barbat pe lume aasta nua r trebui s aisi jigneasca partenera/ sotia. Nu cred c ail vei schimba pentru ca e vorba de cei 7 ani de acasa. Ori daca mama lui eneeducata la acest capitol relational , atunci de la el ce p[retentii sa ai ?>
Aproape_eu
Postat pe 26 Decembrie 2009 12:29
De la: dalilascumpy, la data 2009-12-14 08:49:27In primul rand va rog pe cei care stiti doar sa criticati,sa scrieti la misto sau numai ca nu aveti ce face, sa evitati acesti subiect,va rog mai bine ma ocoliti.

sunt cu un baiat de 2 ani,de fapt facem in iaunuarie 2 ani,la inceput totul a fost minunat... fiori in stomac cu toata dragostea din lume.
acum simt ca relatia noastra a ajuns intr-un moment in care eu nu mai pot sa continui...simt ca sufar prea mult pt ce imi face
eu sunt mai complexata de faptul ca sunt mai plinuta si el de multe ori ma jigneste ca ar trebui sa slabesc ca nu ii mai place ca m-am ingrasat fata de cand ne-am cunoscut,adevarul e altul ca am niste probl hormonale si de asta m-am ingrasat...ma rog dar asta e una din probleme...
eu stau cu el in casa si cu parintii lui dar nu ma inteleg cu mama lui deloc nu ma suporta si eu ii impartesesc sentimentele...de multe ori am plans cand auzeam ce ii zicea lui despre mine,incerca sa il faca sa creada lucuri rele despre mine ca sa ne desparta de el,dar intr-o zi nu am mai rezistat si m-am certat cu ea rau si de at s-a mai potolit cat de cat...sa vedem cat va dura, cat sa mai reziste fara sa ma imbarlige.
amandoi lucram si eu castig mult mai mult ca el si sincer m-am cam saturat sa platesc eu totul in casa,eu ii platesc rata la masina eu cumpar mancare...iar cand vreau sa imi cumpar si eu ceva el spune sa nu mai imi iau nimic ca nu imi trebuie, ca am si trebuie sa tin banii pt casa.....
e ffff zgarcit cu mine imi scoate ochii si daca imi cumpar o crema,dar culmea e ca pe banii mei,lui nu ii cer nimic...

Scuze dar e un zgarcit si un mitocan si tu ar trebui sa te desparti de el cat mai repede ca sa nu suferi mai mult .. cu cat tragi mai mult , ii dai mai multe sanse, cu atat o sa fie mai greu .. el nu o sa se schimbe deloc sau cel mult el o sa mai schimbe in bine un milimetru dupa inca o lunga perioada , si o sa-ti scoata ochii ca uite cat s-a schimbat pentru tine...

Daca stai cu el e pe viata, timpul si tineretea ta care trece ...! gandeste ca problemele hormonale se rezolva daca te duci la medic, dar zgarcenia si mitocania Nu se vindeca niodata !

SI inca ceva: nici un baiat nu merita sa plangi in fata lui ! ce e asta? ! tu nu ai mandria ta?? sa -i cersesti mila lui ?? tu care castigi banii tai ??
Fii mai barbata si nu te mai lasa calcata in picioare, sunt si alti barbati pe lume, in mod sigur vei gasi unul potrivit pentru tine! chiar stiu baieti care prefera tipele mai plinute, ca sa nu puna mana pe o "scandura " Multa bafta !
kudika052198
Postat pe 29 Decembrie 2009 01:58
De la: dalilascumpy, la data 2009-12-14 11:41:10
De la: kudika090185, la data 2009-12-14 09:12:36Subscriu la ca s-a scris mai sus , CARACTERUL nu se poate schimba cel mult modela pana la o anumita varsta, caracterul in general este ereditar.
Ca sfat ti-as recomanda sa incerci sa stai cu chirie cu el si atunci relatia se va consolida si daca el te iubeste va renunta la mama lui, la tot ,pentru tine indiferent de cum arati dragostea adevarata implica si alte lucruri nu numai aspectul fizic , partea materiala, sexul,etcccccccccccc.Este clar ca impreuna cu mama lui nu veti putea locui niciodata.Banuiesc ca se duce si el la servici nu il intretii tu pe banii tai.



asa e si mare teama imi e ca seamana cu maica-sa la faptul ca e zgarcit...si extrem de incapatanat adica orice spun eu numai el are dreptate,dar nu are sa imi dea argumente de ce crede asa...
lucreaza si el dar castiga mai putin ca mine,dar nu ma supara asta CI FAPTUL CA IMI INTERZICE CE SA FAC CU BANII MEI...adica el spune cum trebuie sa ii cheltuim
eu am zis ca daca suntem impreuna avem banii la comun si facem totul impreuna dar imi scoate ochii pt orice imi cumpar de parca ar trebui sa imi fie firca sa imi cumpar din banii munciti de mine si mi-e jena si chiar imi pare rau sa ii spun sa avem banii separat ca singur nu s-ar descuca

fataaaaaaaaaaaaa,ce d-zeu,esti bataie de joc asa?!daca tot castigi destul de bine,muta-te doar TU ,de acolo,din banii tai (aia multi)iti platesti o chirie...si cu restul,iti iei ce vrei tu...iti garantez,e cel mai bun test pt el...n-o sa te mai caute,NICIODATA,doar asa ai sa intelegi ca nu esti buna pt ei,decat sa le platesti diferite chestii...si,daca te incapatanezi sa stai acolo-in continuare,bataie de joc-o sa te arunce ei ,din viata lor,dupa ce-i termini aluia de platit rata la masina...bleguto,in loc sa platesti o rata la masina pt TINE,stai sa platesti un barbat...ca desi nu recunosti,cam asta faci...il platesti sa stea cu tine...ala nu sta de dragul tau,din moment ce te jigneste asupra felului in care arati...chiar daca suna dur,sa stii ca nu suport femeile care se umilesc...
stravaro
Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:21
Ma scuzati pentru deranj, insa am si eu o mare dilema. Am pe cineva de vreo 2 ani , noi ne-am certat foarte mult aproape de la inceput probabil pentru ca suntem amandoi foarte incapatanati dar trecea. dar in ultimul timp a devenit tot mai grav pentru ca eu sunt la facultate si stau in camin, ma inteleg foarte bine cu fetele din camera si vrem mereu sa iesim in club la in oras etc. el este foarte gelos ( caminul este mixt deci sunt si baieti) ca nu are de unde sa stie ce fac si ca nu i se pare normal sa ma duc fara el in discoteca si tot asa eu vad situatia cu totul diferit si anume ca daca are incredere in mine e totul ok si nu are de ce sa isi faca griji.dar el nu intelege asta.el ar fi vrut sa ne mutam impreuna dar mi se pare absurd la 21 de ani ai mei sa stau numai cu el si tot ce fac sa fac cu el etc. eu fac tot ce vreau eu dar de aici incep niste certuri interminabile care pur si simplu ma obosesc psihic. cred ca am ajuns sa ne uram in loc sa ne iubim si cea mai buan solutie este despartirea. chestia este ca am incercat de foarte multe ori sa ma despart si nu am reusit pentru ca el nu a vrut si a facut tot posibilul sa ma convinga sa mai incercam pana cand am cedat si ne intelegeam bine o perioada si apoi normal ca interveneau aceleasi probleme pentru ca avem pareri diferite si nimic nu s-a schimbat.
De asemenea ma deranjeaza foarte tare ca are viciu de a baga banii la aparate si din salariu ramane cu foarte putini bani.Si de aceea el niciodata nu vrea sa mearga in discoteca si pretinde ca nici eu sa nu ma duc fara el. Plus ca suntem amandoi fumatori si cand el nu mai are bani cumpar doar ei tigari si raman fara bani si cand ia el banii cumpara el o saptamana si apoi iarasi eu.Nu mi se pare corect.
Acum sunt hotorata sa ma despart dar mi-e frica ca ma va convinge iar pentru ca insista foarte mult, plange etc.
Plus ca acum e Craciunul si el trebuia sa vina la mine de Craciun sa ii cunoasca pe ai mei si asa. Am avut o tentativa sa imi inchid telefonul si a zis ca oricum vine de craciun la mine.A trebuit sa vorbesc cu el ca sa il iau de la gara cand vine sa nu vina de capul lui si sa pic eu prost fata de ai mei.Si i-am zis ca vreau sa ma despart si a zis ca vorbim cand vine. As vrea sa ii zic cand o s plece de la mine ca e totul gata ca poate nu incepe sa planga si sa faca scandal in casa cu ai mei.( am un avantaj ca nu il mai vad vreo luna pana ma duc la facultate si imi schimb si nr de telefon si poate ma lasa in pace). el oricat i-as explica ca relatia noastra a devenit un chin nu vrea sa inteleaga si vrea sa mai incerce poate e mai bine. totodata e cam urat din partea mea sa ii stric sarbatorile si nu stiu ce sa fac. si daca fac asa sigur cand ma intorc la scoala nu o sa mai pot scapa de el o sa stea in fata caminului in fiecare zi.
Va rog mult ajutati-ma!!!
kudika343442
Postat pe 23 Decembrie 2010 00:54
De la: kudika343442, la data 2010-12-23 00:54:54Ma scuzati pentru deranj, insa am si eu o mare dilema. Am pe cineva de vreo 2 ani , noi ne-am certat foarte mult aproape de la inceput probabil pentru ca suntem amandoi foarte incapatanati dar trecea. dar in ultimul timp a devenit tot mai grav pentru ca eu sunt la facultate si stau in camin, ma inteleg foarte bine cu fetele din camera si vrem mereu sa iesim in club la in oras etc. el este foarte gelos ( caminul este mixt deci sunt si baieti) ca nu are de unde sa stie ce fac si ca nu i se pare normal sa ma duc fara el in discoteca si tot asa eu vad situatia cu totul diferit si anume ca daca are incredere in mine e totul ok si nu are de ce sa isi faca griji.dar el nu intelege asta.el ar fi vrut sa ne mutam impreuna dar mi se pare absurd la 21 de ani ai mei sa stau numai cu el si tot ce fac sa fac cu el etc. eu fac tot ce vreau eu dar de aici incep niste certuri interminabile care pur si simplu ma obosesc psihic. cred ca am ajuns sa ne uram in loc sa ne iubim si cea mai buan solutie este despartirea. chestia este ca am incercat de foarte multe ori sa ma despart si nu am reusit pentru ca el nu a vrut si a facut tot posibilul sa ma convinga sa mai incercam pana cand am cedat si ne intelegeam bine o perioada si apoi normal ca interveneau aceleasi probleme pentru ca avem pareri diferite si nimic nu s-a schimbat.
De asemenea ma deranjeaza foarte tare ca are viciu de a baga banii la aparate si din salariu ramane cu foarte putini bani.Si de aceea el niciodata nu vrea sa mearga in discoteca si pretinde ca nici eu sa nu ma duc fara el. Plus ca suntem amandoi fumatori si cand el nu mai are bani cumpar doar ei tigari si raman fara bani si cand ia el banii cumpara el o saptamana si apoi iarasi eu.Nu mi se pare corect.
Acum sunt hotorata sa ma despart dar mi-e frica ca ma va convinge iar pentru ca insista foarte mult, plange etc.
Plus ca acum e Craciunul si el trebuia sa vina la mine de Craciun sa ii cunoasca pe ai mei si asa. Am avut o tentativa sa imi inchid telefonul si a zis ca oricum vine de craciun la mine.A trebuit sa vorbesc cu el ca sa il iau de la gara cand vine sa nu vina de capul lui si sa pic eu prost fata de ai mei.Si i-am zis ca vreau sa ma despart si a zis ca vorbim cand vine. As vrea sa ii zic cand o s plece de la mine ca e totul gata ca poate nu incepe sa planga si sa faca scandal in casa cu ai mei.( am un avantaj ca nu il mai vad vreo luna pana ma duc la facultate si imi schimb si nr de telefon si poate ma lasa in pace). el oricat i-as explica ca relatia noastra a devenit un chin nu vrea sa inteleaga si vrea sa mai incerce poate e mai bine. totodata e cam urat din partea mea sa ii stric sarbatorile si nu stiu ce sa fac. si daca fac asa sigur cand ma intorc la scoala nu o sa mai pot scapa de el o sa stea in fata caminului in fiecare zi.
Va rog mult ajutati-ma!!!







... ce dramatic ... doi paduci flaushati care cica se (sau sau) ... iubit ...

marco918
Postat pe 23 Decembrie 2010 01:06
Mda.. mersi dar nu aveam nevoie de ironii.
kudika343442
Postat pe 23 Decembrie 2010 01:36
De la: kudika343442, la data 2010-12-23 00:54:54Ma scuzati pentru deranj, insa am si eu o mare dilema. Am pe cineva de vreo 2 ani , noi ne-am certat foarte mult aproape de la inceput probabil pentru ca suntem amandoi foarte incapatanati dar trecea. dar in ultimul timp a devenit tot mai grav pentru ca eu sunt la facultate si stau in camin, ma inteleg foarte bine cu fetele din camera si vrem mereu sa iesim in club la in oras etc. el este foarte gelos ( caminul este mixt deci sunt si baieti) ca nu are de unde sa stie ce fac si ca nu i se pare normal sa ma duc fara el in discoteca si tot asa eu vad situatia cu totul diferit si anume ca daca are incredere in mine e totul ok si nu are de ce sa isi faca griji.dar el nu intelege asta.el ar fi vrut sa ne mutam impreuna dar mi se pare absurd la 21 de ani ai mei sa stau numai cu el si tot ce fac sa fac cu el etc. eu fac tot ce vreau eu dar de aici incep niste certuri interminabile care pur si simplu ma obosesc psihic. cred ca am ajuns sa ne uram in loc sa ne iubim si cea mai buan solutie este despartirea. chestia este ca am incercat de foarte multe ori sa ma despart si nu am reusit pentru ca el nu a vrut si a facut tot posibilul sa ma convinga sa mai incercam pana cand am cedat si ne intelegeam bine o perioada si apoi normal ca interveneau aceleasi probleme pentru ca avem pareri diferite si nimic nu s-a schimbat.
De asemenea ma deranjeaza foarte tare ca are viciu de a baga banii la aparate si din salariu ramane cu foarte putini bani.Si de aceea el niciodata nu vrea sa mearga in discoteca si pretinde ca nici eu sa nu ma duc fara el. Plus ca suntem amandoi fumatori si cand el nu mai are bani cumpar doar ei tigari si raman fara bani si cand ia el banii cumpara el o saptamana si apoi iarasi eu.Nu mi se pare corect.
Acum sunt hotorata sa ma despart dar mi-e frica ca ma va convinge iar pentru ca insista foarte mult, plange etc.
Plus ca acum e Craciunul si el trebuia sa vina la mine de Craciun sa ii cunoasca pe ai mei si asa. Am avut o tentativa sa imi inchid telefonul si a zis ca oricum vine de craciun la mine.A trebuit sa vorbesc cu el ca sa il iau de la gara cand vine sa nu vina de capul lui si sa pic eu prost fata de ai mei.Si i-am zis ca vreau sa ma despart si a zis ca vorbim cand vine. As vrea sa ii zic cand o s plece de la mine ca e totul gata ca poate nu incepe sa planga si sa faca scandal in casa cu ai mei.( am un avantaj ca nu il mai vad vreo luna pana ma duc la facultate si imi schimb si nr de telefon si poate ma lasa in pace). el oricat i-as explica ca relatia noastra a devenit un chin nu vrea sa inteleaga si vrea sa mai incerce poate e mai bine. totodata e cam urat din partea mea sa ii stric sarbatorile si nu stiu ce sa fac. si daca fac asa sigur cand ma intorc la scoala nu o sa mai pot scapa de el o sa stea in fata caminului in fiecare zi.
Va rog mult ajutati-ma!!!


Sa te ajutam cu ce? Sa-ti spunem cum sa-i dai papucii?Se pare ca nici tu nu esti prea hotarata in privinta asta,cand vrei cu adevarat ceva pui in practica si nu mai cauti motive de a amana.Probabil ceva te retine si tu stii mai bine ce....Daca nu esti multumita de relatia pe care o ai spui STOP si mergi mai departe,in felul asta si tu poate iti gasesti un tip cu care sa fii fericita si ii dai si lui ocazia sa gaseasca alta care sa fie multumita de el.Poate o gaseste unde joaca el pacanele
Barbie30_
Postat pe 23 Decembrie 2010 07:36
totul depinde de cat de mult iti doresti tu sa continui aceasta relatie.ideea principala e sa te pui pe tine pe primul loc, sa fi putin egoista ;)
in caz de ai vrea sa mai fie ceva primul pas ar fi sa va mutati singuri,poate asta ar schimba ceva..
insa..daca comportamentul lui ramane acelasi,ceea ce e foarte posibil..pentru ca din pacate,e adevarat..oamenii nu se schimba..atunci trebuie sa incerci sa iei o decizie rationala
kyyra
Postat pe 29 Decembrie 2010 01:44
De la: kudika343442, la data 2010-12-23 00:54:54Ma scuzati pentru deranj, insa am si eu o mare dilema. Am pe cineva de vreo 2 ani , noi ne-am certat foarte mult aproape de la inceput probabil pentru ca suntem amandoi foarte incapatanati dar trecea. dar in ultimul timp a devenit tot mai grav pentru ca eu sunt la facultate si stau in camin, ma inteleg foarte bine cu fetele din camera si vrem mereu sa iesim in club la in oras etc. el este foarte gelos ( caminul este mixt deci sunt si baieti) ca nu are de unde sa stie ce fac si ca nu i se pare normal sa ma duc fara el in discoteca si tot asa eu vad situatia cu totul diferit si anume ca daca are incredere in mine e totul ok si nu are de ce sa isi faca griji.dar el nu intelege asta.el ar fi vrut sa ne mutam impreuna dar mi se pare absurd la 21 de ani ai mei sa stau numai cu el si tot ce fac sa fac cu el etc. eu fac tot ce vreau eu dar de aici incep niste certuri interminabile care pur si simplu ma obosesc psihic. cred ca am ajuns sa ne uram in loc sa ne iubim si cea mai buan solutie este despartirea. chestia este ca am incercat de foarte multe ori sa ma despart si nu am reusit pentru ca el nu a vrut si a facut tot posibilul sa ma convinga sa mai incercam pana cand am cedat si ne intelegeam bine o perioada si apoi normal ca interveneau aceleasi probleme pentru ca avem pareri diferite si nimic nu s-a schimbat.
De asemenea ma deranjeaza foarte tare ca are viciu de a baga banii la aparate si din salariu ramane cu foarte putini bani.Si de aceea el niciodata nu vrea sa mearga in discoteca si pretinde ca nici eu sa nu ma duc fara el. Plus ca suntem amandoi fumatori si cand el nu mai are bani cumpar doar ei tigari si raman fara bani si cand ia el banii cumpara el o saptamana si apoi iarasi eu.Nu mi se pare corect.
Acum sunt hotorata sa ma despart dar mi-e frica ca ma va convinge iar pentru ca insista foarte mult, plange etc.
Plus ca acum e Craciunul si el trebuia sa vina la mine de Craciun sa ii cunoasca pe ai mei si asa. Am avut o tentativa sa imi inchid telefonul si a zis ca oricum vine de craciun la mine.A trebuit sa vorbesc cu el ca sa il iau de la gara cand vine sa nu vina de capul lui si sa pic eu prost fata de ai mei.Si i-am zis ca vreau sa ma despart si a zis ca vorbim cand vine. As vrea sa ii zic cand o s plece de la mine ca e totul gata ca poate nu incepe sa planga si sa faca scandal in casa cu ai mei.( am un avantaj ca nu il mai vad vreo luna pana ma duc la facultate si imi schimb si nr de telefon si poate ma lasa in pace). el oricat i-as explica ca relatia noastra a devenit un chin nu vrea sa inteleaga si vrea sa mai incerce poate e mai bine. totodata e cam urat din partea mea sa ii stric sarbatorile si nu stiu ce sa fac. si daca fac asa sigur cand ma intorc la scoala nu o sa mai pot scapa de el o sa stea in fata caminului in fiecare zi.
Va rog mult ajutati-ma!!!
eu zic ca nu are rost sa iti mai pierzi anii cu acest om daca nu va intelegeti si mereu ajungeti la certuri e mai bine fiecare sa isi vada de ale lui
kudika029282
Postat pe 2 Ianuarie 2011 15:53
o greseala majora e ... locuitul cu ai lui si de schimbat o sa il poti schimba dar sa il faci sa de pinda de tine, du-te la medic, si ai grija de tine, si o femeie plinuuta poate fi deosebita depinde increderea pe care o are in ea ...
valitecuci
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare? 8 De la: Broscaru 19 Ianuarie 2012 13:15
monik 18 De la: dia_dis2010 28 August 2011 20:49
Sfaturi sa cuceresc o fata :D 83 De la: StreetSoul 12 Martie 2013 10:50
Fosta cea mai buna pritena si actuala 14 De la: kudika029282 11 Aprilie 2010 16:19
prieteni adevarati 29 De la: kudika094010 15 Decembrie 2009 19:00