Setari Cookie-uri

O relatie ciudata!!!

ma numesc Cristiana, am 24 ani, am cunoscut un tip acum 2 ani de zile, mi a fost pacient si anul trecut am inceput sa fim mai apropiati, anul asta am mers la munte si ne am comportat ca fiind 2 prieteni cei mai bun,nimic mai mul!Ciudat este ca ek este atras de mine si eu de el...oare de ce nu isi doreste o relatie serioasa cu mine ci doar sa facem dragoste?va rog sa ma sfatuiti ce sa fac in aceasta situatie!va multumesc!
Lolozica
Postat pe 12 Decembrie 2009 10:24
De la: Lolozica, la data 2009-12-12 10:24:39ma numesc Cristiana, am 24 ani, am cunoscut un tip acum 2 ani de zile, mi a fost pacient si anul trecut am inceput sa fim mai apropiati, anul asta am mers la munte si ne am comportat ca fiind 2 prieteni cei mai bun,nimic mai mul!Ciudat este ca ek este atras de mine si eu de el...oare de ce nu isi doreste o relatie serioasa cu mine ci doar sa facem dragoste?va rog sa ma sfatuiti ce sa fac in aceasta situatie!va multumesc!

De ce nu discuti cu el acest lucru? In al doilea rand ce fel de relatie iti doresti tu cu el? Ce astepti tu de la el si ce doresti sa-i oferi? Vad ca nu scrii nimic despre sentimentele pe care le nutriti unul fata de celalalt.
Poate comportamentul tau îi signalizeaza ca nici pe tine nu te intereseaza mai mult decat o relatie de "dragoste" (te referi ca aveti doar legaturi sexuale fara alte implicatii???)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 12 Decembrie 2009 14:13
Da,am o relatie cu el sexuala,sentimentele sunt reciproc,doar ca el divortant...ii este mai greu sa accepte o relatie in adevaratul sens al cuvantului,intr un fel il inteleg doar ca si eu imi doresc o rel.Nu vreau sa l sufoc sau sa l stresez,stie si simte ca mi doresc o rel cu el.Doar ca el are o vorba,"ce bine e sa fi iubit si sa nu ai obligatii".Eu chiar nu mai am replica la vb lui!Acum nu stiu daca sa mai astept si sa accept situatia asa,pana cand o sa vrea si el sa avem o relatie!
Lolozica
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:03
De la: Lolozica, la data 2009-12-12 22:03:49 el are o vorba,"ce bine e sa fi iubit si sa nu ai obligatii"!


Adica il doare in cot de faptul ca tu iti doresti o relatie atata timp cat el se simte iubit.Important e ca el sa fie fericit nu ?

Mie imi suna a egoism pur vorba lui si daca as fi in locul tau l-as trimite sa se iubeasca singur
iris_4_ever
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:13
dar tu te simti iubita? este romantic? atent? afectuos? te ia de mana...te tine in brate?? adica...aveti o realtie neoficiala sau va vedeti cate 2 ore pe saptamana ?
keepliving
Postat pe 12 Decembrie 2009 23:20
relatia mea este in incertitudine, s ar parea a fi o relatie oficiala....!pana si o anumita prietena de a mea l a intrebat ce este intr e noi....raspunsul: ma place, ma vrea,doar ca mai asteapta sa fac si eu ceva...o schimbare...ceva nou!
Lolozica
Postat pe 13 Decembrie 2009 16:25
daca lui ii place incertitudinea asta...ok....dar asigura-te ca si el o traieste ;) poate se schimba foaia....:P
.....prietena mea a trecut prin asa ceva....el nu vroia o relatie "traditionala" in schimb era innebunit dupa ea....ell o cauta....era tandru, iubitor , se simtea iubita....si i-am spus sa traiasca aceasta relatie asa cum e ea si sa nu ii ceara nimic mai mult....si guess what...la cateva luni a avut curaj sa intre intr-o relatie
..........fii relaxata...nu cere nimic....ai grija in acelasi timp de tine...si n-ar strica sa il mai refuzi cateodata...lasa loc de incertitudine
keepliving
Postat pe 13 Decembrie 2009 16:32
iti multumesc ptr sfaturi! :-* oricum el intreaba in stanga si in dreapta daca am in timpul acesta o rel cu cineva,sau ma rog...daca am "calcat putin stramb", un exemplu ff clar este cand am fost weekend-ul trecut la munte si cand am dormit cam 10 pers in aceeasi camera,cu paturi supraetajate si eu am dormit cu un prieten,iar a 2-a zi tipul cu care am o relatie l-a intrebat daca am facut ceva si bineinteles ca nu!Dar vezi....a intrebat,s a interesat
Lolozica
Postat pe 14 Decembrie 2009 19:14
De la: Lolozica, la data 2009-12-14 19:14:38iti multumesc ptr sfaturi! :-* oricum el intreaba in stanga si in dreapta daca am in timpul acesta o rel cu cineva,sau ma rog...daca am "calcat putin stramb", un exemplu ff clar este cand am fost weekend-ul trecut la munte si cand am dormit cam 10 pers in aceeasi camera,cu paturi supraetajate si eu am dormit cu un prieten,iar a 2-a zi tipul cu care am o relatie l-a intrebat daca am facut ceva si bineinteles ca nu!Dar vezi....a intrebat,s a interesat

Stii cum e vorba aceea" cine se arde cu ciorba sufla si in iaurt"? Probabil ca asa e prietenul tau, a divortat din cine stie ce motive si acum ii este frica pur si simplu sa intre intr-o noua relatie. Ai rabdare sa te cunoasca mai bine si sa-si dea seama ce fel de om esti .
miss_darine
Postat pe 14 Decembrie 2009 20:37
numele meu este Alexia,sunt divortata am un copil dar locuiesc cu fostul sotl
acum un an de zile am cunoscut un baiat cu 3 ani mai tanar decat mine care m a fermecat,mi a luat mintile.am intrerupt relatia cu el...si acum o luna ne am reintalnit.eu ma simt straina acum de lumeA CU CARE MA OBISNUISEM,TRAIESC DOAR IN LUMEA LUI,..spune ti mi voi ce sa fac/sa renunt la 12 ani de casnicie sau sa trec peste cel ce mi a furat inima
kudika018975
Postat pe 2 Ianuarie 2010 03:52
planteaza un copac
thadoog
Postat pe 2 Ianuarie 2010 04:04
si fa mamaliga buna
thadoog
Postat pe 2 Ianuarie 2010 04:11
buna si La multi ani!
Vreau sa ma opresc asupra unui aspect......." o prietema de a mea l-a intrebat"de ce o prietena??, cauta un amic de sex opus sincer si intreaba-l ce gandeste el, ca barbat cand femeia cu care se culca nu-l intreaba, dar il intreaba prietena ei!
Pacient?.............asta si cauta, protectie si liniste,asistenta sufleteasca si sexuala, le are,nu se mai lupta, barbatii prin nastere si constructia lor sunt razboinici, lupta si lupta pana castiga lupta, apoi esti trecuta pe o lista de rezerva unde suna cauta si merge ca-i sigur, dar asta nu asigura aproape nimic!
eu iti recomand , sincer sa-ti cumperi din librarie de la editura curtea veche , din gama cartilor sttilet, "de ce barbatii se casatoresc cu scorpii" merita sa inveti sa te iubesti si sa iubesti!
LUI?agita-i viata..........mai dispari si tu................sau pur si simplu stai imbracata in trening si vorbeste cu el exact asa cum ai scris aici, lamureste si hotarati amandoi(foarte important) ce faceti incontinuare................am incredere in tine ca vei alege bine.
Kalista35
Postat pe 2 Ianuarie 2010 04:15
De la: thadoog, la data 2010-01-02 04:04:38planteaza un copac



thuoamne!!!! asta da sfat
freakbabe
Postat pe 2 Ianuarie 2010 04:22
..numele meu este Alexia,sunt divortata am un copil dar locuiesc cu fostul sotl
acum un an de zile am cunoscut un baiat cu 3 ani mai tanar decat mine care m a fermecat,mi a luat mintile.am intrerupt relatia cu el...si acum o luna ne am reintalnit.eu ma simt straina acum de lumeA CU CARE MA OBISNUISEM,TRAIESC DOAR IN LUMEA LUI,..spune ti mi voi ce sa fac/sa renunt la 12 ani de casnicie sau sa trec peste cel ce mi a furat inima ..


pai , daca esti divortata , la ce casnicie mai renunti ?!!!!!!!
care este motivul pt care mai stai tu cu el si , mai ales , CARE ESTE MOTIVUL PT CARE FOSTUL TAU SOT INCA MAI LOCUIESTE CU TINE ?
el stie de relatia asta noua a ta ? ii pasa ? sau pur si simplu sta cu tine pt ca ii este f comod ? este si liber sa faca ce vrea si are si o menajera gratuita ?
iar tu ? divortul s-a produs din cauza acestui baiat pe care l-ai cunoscut sau l-ai cunoscut dupa ? si de ce v-ati despartit ? si ce vrea el de la tine ; doar intalniri din gand in gand , sau gandeste mai departe ? DE FAPT TU CE ITI DORESTI ? nu-mi raspunde mie , raspunde-ti tie la aceste intrebari si la multe altele .si nu te chinui prea mult sa afli un raspuns . cu cat vei fi mai relaxata , cu atat raspunsul va veni mai repede si de unde nu te astepti .
perce_neige
Postat pe 2 Ianuarie 2010 07:32
parerea meah este k ar trebui sa o lasi balta sau...daca ti prea mult la el si ii arati asta foarte des ar trebui sa te prefaci mai indiferenta...ar trebui sa nu ii mai dai atata atentie...daca te iubeste o sa vina el la tine, ia caz contrar v-a pleca...
Georgiana_Ar
Postat pe 2 Ianuarie 2010 09:30
Buna fetele:) interesant subiect..si mai ales mult intalnit in zilele astea...si eu traiesc ceva de genul....si stiu k nu e usor sa decizi ..ce si cum sa faci ..am zis ca renunt sa nu imi mai complic viata alaturi de o astfel de persoana care cum spune el "isi traieste viata, ce are 50 de ani sa se gandeasca la ceva serios" dar mereu a intervenit el parca intr'un moment prielnic si a rastalmacit iar totul...
mi'ar fi greu sa ii dau un sfat lolozicai..pt ca si eu sunt oarecum cam in aceeiasi situatie..diferentza o face ca ink nu am facut dragoste cu el, sunt f ambitioasa si nu imi place sa ii dau tot ce vrea fara ca el sa faca si un efort in a fi asa cum imi doresc asta nu ;) .. insa un lucru e sigur pt ca am incercat eu si pot spune...trateaza situatia exact la fel cum o face si el...dak el vrea doar sex..atunci fa'l sa creada ca si u vrei la fel de la el..nu mai mult..fii mai indiferenta..raspunde'i exact in aceeiasi maniera in care o face el..nu'i da si nu arata nimic mai mult ...;)
AndreM
Postat pe 2 Ianuarie 2010 09:38
uau..ce ciudati...cum d-zeu,sa "renunti"la 12 ani de casnicie,cand deja esti divortata?!...
stravaro
Postat pe 2 Ianuarie 2010 09:49
eu una nu sunt de acord cu astfel de relatie dar nici nu condamn pe nimeni,fiecare face cum vrea.dar sfatul meu gandeste-te bine ce vrei tu de la el pt ca nu se ajunge departe,vei incepe sa fii dependenta de el mai tarziu si va fi mult mai rau,vei simti ca nu poti sa renunti la el.
vorbiti deschis sunteti destul de maturi si daca intr-un final nu se poate o relatie serioasa mai bine renunta,sa nu ajungi sa suferi cand va fi prea tarziu.
Rodica_Stafania
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:06
buna!mi a atras atentia acest topic pt ca si eu am cam aceasi relatie.la inceput am fost mai indiferenta si facea tot felul de lucruri sa ma cucereasca si dupa ce m am indragostit a devenit indiferent si am vb la inceput despre ce relatie sa avem adica mai serioasa si acum totul a devenit incert si nu i am mai zis nimic.pur si simplu ne intl,facem dragoste,vb dar nimic concret.eu simt k din partea lui nu sunt una in plus pentru ca se comporta ca un indragostit cd ne intl si dupa pauza vb dupa cateva zile.nu stiu ce sa fac,poate ma ajutati cu un sfat.
madyna89
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:24
Barbatii sunt prin definitie niste cuceritori.Cand e vorba de interesul lor la mijloc pot fi cat de romantici vor, imping lucrurile pana la extrem, apoi cand simt ceva solid sub picioare, totul se transforma, dand vina pe partea lor cerebrala. Cica ei sunt mai cerebrali decat femeile, femeile stiu sa iubeasca cu sufletul pe cand ei sunt mai reci in relatii si iti cer sa ii accepti asa cum sunt. Se spune ca intr-o relatie unul iubeste mai mult decat celalalt, dar de ce oare cele mai multe cazuri sunt de gen feminin? Simplu, pentru ca de multe ori barbatul vrea doar aventuri, el are puterea de a se implica intr-o relatie doar cu mintea.....vede, ii place, vrea, apoi isi pune in practica tacticile de seducator pana ajunge la finalul dorit, dupa care se retrage sub o carcasa impenetrabila, bucurandu-se, simtindu-se flatat, dand pe dinafara de orgoliu ca a ajuns sa fie iubit intr-un fel unic de o femeie. Scopul lui a fost atins, a innebunit-o pe fiinta ce i-a stat alaturi si stie ca aceasta e atat de slaba incat el nu mai trebuie sa lupte, pentru ca ea din iubire pentru el, ii va oferi totul pe tava..........Deduceti voi mai departe ce concluzie trebuie sa trageti.....
kudika033769
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:53
poate ca omul nu se avinta asa cu capul inainte si nu isi doreste acum o relatie pe termen lung sau nelimitata. Dacava simttti deoacamdata bine las apovestea sa decurga d ea sine si vei vedea ce s eintimpla mai departe. Succes si mai ale srabdare !
Aproape_eu
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:54
nu ai vrea sa-l lasi dracului de dobitoc?
din astia gasesti la tot pasul jeni
jeniradescu
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:55
Draga mea, am fost si eu in aceeasi situatie, si raspunsul la intebarea :"Ce-ti doresti tu defapt?", nu ti-l poti decat tu, dar ai grija sa nu te minti . Cred c-ar trebui sa risti, sa traiesti clipa, sa dai frau liber sentimentelor tale, si daca tot ai divortat , ce setiment te mai leaga de fostul sot? Ai grija ce faci cu VIATA TA! Daca nu ''rupi manta-n doua'' nu vei face decat sa suferi si mai mult si nu vei fi decat tu vinovata. Zi mersi ca sansa sa fii iubita din nou, si nu scrie nicaieri ca asta trebuie sa dureza ''pana la adanci batranete''. Fii fericita cat ti se ofera ocazia.
zotaca
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:57
fetelor, incrc sa va raspund mai dur.decat inima franta,dcat vai de doi .trei ,mai bine singure,va spun din proprie experienta.am certitudinea ca dumnezeu nu lasa pe nimeni.sper sa intelegeti ceea ce vreau sa va spun?
jeniradescu
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:58
Asculta ce iti spune inima
alexa95
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:41
De la: iris_4_ever, la data 2009-12-12 22:13:31
De la: Lolozica, la data 2009-12-12 22:03:49 el are o vorba,"ce bine e sa fi iubit si sa nu ai obligatii"!


Adica il doare in cot de faptul ca tu iti doresti o relatie atata timp cat el se simte iubit.Important e ca el sa fie fericit nu ?

Mie imi suna a egoism pur vorba lui si daca as fi in locul tau l-as trimite sa se iubeasca singur


Nici ca puteai vorbi mai bine pe limba mea...Ai perfecta dreptate, da dovada de egosim clar si nu doreste deloc o relatie.Te trateaza cu superficialitate si asta nu-i bine pentru sentimentele tale.
Flor68
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:56
De la: Lolozica, la data 2009-12-12 22:03:49Da,am o relatie cu el sexuala,sentimentele sunt reciproc,doar ca el divortant...ii este mai greu sa accepte o relatie in adevaratul sens al cuvantului,intr un fel il inteleg doar ca si eu imi doresc o rel.Nu vreau sa l sufoc sau sa l stresez,stie si simte ca mi doresc o rel cu el.Doar ca el are o vorba,"ce bine e sa fi iubit si sa nu ai obligatii".Eu chiar nu mai am replica la vb lui!Acum nu stiu daca sa mai astept si sa accept situatia asa,pana cand o sa vrea si el sa avem o relatie!


Iubita mea, fugi cat te tin picioarele! Nu esti decat femeia care il ajuta sa-si linga ranile si il face sa-si recapete increderea in fortele lui. E pacat. De multe ori, dupa ce rup o repatie in care s-au implicat, oamenii se folosesc de altii ca sa-si revina. E pacat de tine, sincer. Si daca ar fi macar asa, ar avea o scuza, mie mi-e teama ca e mult mai rau : doar un profitor. Genul care daca ramane fara o femeie, isi zice linistit ca are balta peste si rupe inima altei femei. Faptul ca intreaba in dreapta si-n stanga daca ai o relatie cu altcineva, nu trebuie sa-ti dea sperante... Sentimentul de posesivitate este dezvoltat si la ei, dar nu intotdeauna inseamna dragoste. Incearca sa ai o alta relatie, sa vezi cum se comporta si ce-ti spune atunci. Daca nici atunci nu se implica mai mult, da-i papucii de tot. Nu merita decat daca o are de cel putin 30 cm si e mai mult decat un armasar in pat. Adica, doar pentru sex. Succes si iarta-ma pentru virulenta. Ma deranjeaza sa vad cum si altii isi pierd timpul asteptand o minune intr-o relatie.
lidiaolteanu
Postat pe 2 Ianuarie 2010 12:07
Femeile ar trai de o mie de ori mai bine,daca ar trai ca barbatii,dar tabuuri,care constituie leni nescrise,in special la noi in tara,unde exista mentalitati invechite,creiasa mereu,tot felul de controverse,in mintea unei femei,acum sa revin la cele spuse aici,dupa 2 ani,iti pui intrebarea,deci 2 ani ti-a placut,sa zicem,relatia,sau nu s-a ivit una mai buna,din moment ce esti cu ex-sotul in apart.,iti da dureri de cap si acest aspect,majoritatea femeilor,vor siguranta din partea unui barbat,dar tu oscilezi intre trecut si prezent,viitorul fiind in ceata,fi mai atenta cu tine,asta fiind valabil si pentru alte femei,in situatii oarecum similare,sunt multe de spus
E firesc sa intrebe daca mai ai si alta relatie,fie ca e precaut,sa nu capete vre-o boala,sau ca e un egoist,barbatii sunt posesivi prin excelenta.
Problema este de ce ai divortat.,care a fost motivul real,de ce stati impreuna,a cui e casa,etc.
scrichy
Postat pe 2 Ianuarie 2010 12:20
Poate ca doar te foloseste pt asta...de aia tine legatura cu tine...sa aiba mereu cu cine sa o faca...am intalnit si eu astfel de persoane dar nu le-a mers ;) mai bine rupe legatura..stiu cat de greu e...ca mereu te gandesti la el...dar nu uita ca exista un suflet pereche pt fiecare,trebuie doar sa-ti doresti atsa mai mult! fi puternica si las-o balta..daca doar asta vede el la u! sunt multi ca el...nu merita sa-ti irosesti timpul cu asemenea persoane pt ca viata e scurta! stiu ca poate iti e greu...dar trebuie sa fi puternica,sa te impui si sa treci peste! fa-ti in minte baiatul perfect pt tine...cu toate calitatile pe care vrei sa le aiba....si intr-o zi va aparea ;) la mine a aparut.....trebuie doar sa visezi si sa crezi in vise! nu uita ca aspectul fizic conteaza mai putin...ai grija ce-ti doresti...pe el nu-l poti schimba oricum! sti ca baietii se maturizeaza mai greu dar asta nu inseamna sa stai dupa el;nu te lasa batjocorita indiferent cat de mult ai iubi! te asigur ca vei gasi baiatul potrivit pt tine atata timp cat vei continua sa-ti doresti asta!
Corina1205
Postat pe 2 Ianuarie 2010 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Criza Financiara! 28 De la: ccKitty 28 Martie 2009 19:56
caut fete din iasi 14 De la: stardancer 29 Noiembrie 2009 10:02
Oare e cadoul potrivit... 11 De la: ave_alexu 17 Ianuarie 2010 17:46
Vreau un zambet 16 De la: LizMarinovici 29 Aprilie 2010 19:50
Terapeuti,da sau nu?! 7 De la: diana1981 7 August 2009 18:04