Setari Cookie-uri

unghii tehnice

buna tuturor spuneti-mi si mie de ce unghiile tehnice imi stau drepte ce nu am facut bine
Nu am facut scoala este un hoby m-am aoucat sa pun unghii tehnice doar ca ceva nu fac eu bine sigur dar nu stiu ce
poate ma ajutati voi
Inca ceva spuneti-mi de unde sa-mi procur acril?si geluri colorate si de constructie si la ce pret va rog ms mult VA PUPIC
monimonica12
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:09
Mi-a zis o tipa ca asa nu e prea indicat,ca daca unghiile cresc curbate si nu sint drepte,atunci gelul nu rezista si crapa
iulia069834
Postat pe 19 Decembrie 2009 15:01
eu cred ca nu ti-a aplicat bine gelul sau i-a placut mai mult drepte decat curbate mancichiuristei. ale mele sun foarte putin curbate si asat a fost la cererea mea. deci ar trebui sa o intrebi pe manichiurista...
laurik27
Postat pe 19 Decembrie 2009 16:42
De la: monimonica12, la data 2009-12-14 23:09:53buna tuturor spuneti-mi si mie de ce unghiile tehnice imi stau drepte ce nu am facut bine
Nu am facut scoala este un hoby m-am aoucat sa pun unghii tehnice doar ca ceva nu fac eu bine sigur dar nu stiu ce
poate ma ajutati voi
Inca ceva spuneti-mi de unde sa-mi procur acril?si geluri colorate si de constructie si la ce pret va rog ms mult VA PUPIC


coldwind
Postat pe 19 Decembrie 2009 17:52
Coco Nails, Hair, Make-Up, Bar Constanta - o experienta unica - Va ofera servicii complete de manichiura si pedichiura, hair styling exceptional si machiaje ultramoderne - carti de vizita ale personalitatii si frumusetii dumneavoastra, stil si eleganta. Rasfatati-va cu o manichiura spa, o pedichiura de relaxare, un refreshing facial, sau un hair styling exceptional. Veti adora timpul relaxant petrecut in salonul nostru de manichiura si frumusete! Fotoliile si minibarul, manichiura si pedichiura luxoase, sunt doar cateva exemple din oferta noastra de servicii de lux cu stil. Tehnicieni nostri de unghii sunt profesionisti si experimentati, precum si echipamentul nostru este de cea mai buna calitate, astfel va veti bucura de ingrijirea decadenta a unghiilor si de relaxarea serviciilor spa, numai la Coco Nails Constanta


Bulevardul MAMAIA, nr.232, Constanta, judetul Constanta
0341/881831; 0724178995
www.coconails.ro
BlondaX
Postat pe 11 Martie 2010 21:36
cauta pe hi5 sunt multe pers care vand asa cva, sau daca nu pe okazii!
Inna30
Postat pe 21 Martie 2010 20:09
De la: monimonica12, la data 2009-12-14 23:09:53buna tuturor spuneti-mi si mie de ce unghiile tehnice imi stau drepte ce nu am facut bine
Nu am facut scoala este un hoby m-am aoucat sa pun unghii tehnice doar ca ceva nu fac eu bine sigur dar nu stiu ce
poate ma ajutati voi
Inca ceva spuneti-mi de unde sa-mi procur acril?si geluri colorate si de constructie si la ce pret va rog ms mult VA PUPIC


st f multe lucruri de explicat..mai ales ca mai intai de toate exista niste reguli de baza...ce nu ai facut bine?pai ai si tu raspunsul...si acela este ca nu ai facut scoala...am mai spus si o repet...nu poti trata o meserie ca pe un hobby sau fa-o pe riscul tau...asta nu se face acasa sau ca te trezesti intr-o dimineata sa pui unghii..nu mi-o lua in nume de rau dar asta este adevarul..fa un curs,o specializare si poate toate nelamuririle tale se vor spulbera!
Unghii_superbe
Postat pe 27 Martie 2010 18:49
nu e bine sa te ocupi cu asta dak nu ai urmat un curs de specialitate! nu ai idee cat de periculos poate fi.
unghiile trebuiesc construite dupa anumite reguli, nerespectarea acestora poate duce la infectii, micoze si multe alte boli ale unghiilor pana la pierderea definitiva a acestora! iar cat despre unghiile drepte ... aceasta se datofreaza faptului ca neavand cursul la baza nu stii ca curba aceea (bombeul) se modeleaza din gel sau acril si este absolut necesar deoarece acesta ofera rezistenta unghiei! dak vrei sa afli mai multe (poate chiar sa vezi online cum construiesc unghiille) http://yingreed.blogspot.com sau yingreed@yahoo.com
cat despre produse : e-unghiii.ro diamond nails.ro nailshop.ro unghiitehnice.ro wigmond.ro .......
kudika162355
Postat pe 5 Aprilie 2010 23:32
De la: monimonica12, la data 2009-12-14 23:09:53buna tuturor spuneti-mi si mie de ce unghiile tehnice imi stau drepte ce nu am facut bine
Nu am facut scoala este un hoby m-am aoucat sa pun unghii tehnice doar ca ceva nu fac eu bine sigur dar nu stiu ce
poate ma ajutati voi
Inca ceva spuneti-mi de unde sa-mi procur acril?si geluri colorate si de constructie si la ce pret va rog ms mult VA PUPIC



Buna,
Poti incerca gelurile de la Janet nails (care sunt foarte bune si au rezistenta ma refer la gel baza, aerenta,sigilare,extensie etc)
iar crilul de la Diamond am inteles ca este foarte bun (sincer eu nu am folosit),
in ceea ce priveste problema ta, practica este de aur, cursurile evident si tehnica aplicata.
Mult succes si sper sa ne auzim cu bine inclusiv cu reusite :)
kudika123399
Postat pe 24 Aprilie 2010 15:17
De la: monimonica12, la data 2009-12-14 23:09:53buna tuturor spuneti-mi si mie de ce unghiile tehnice imi stau drepte ce nu am facut bine
Nu am facut scoala este un hoby m-am aoucat sa pun unghii tehnice doar ca ceva nu fac eu bine sigur dar nu stiu ce
poate ma ajutati voi
Inca ceva spuneti-mi de unde sa-mi procur acril?si geluri colorate si de constructie si la ce pret va rog ms mult VA PUPIC


Buna,

Gelul de la Janet nails il recomand deoarece este rezistent si se lucreaza foarte bine cu el. Ma refer la baza,aderenta,extensie si sigilare.
Acrilul din cate am inteles este foarte bun cel de la Diamond (nu stiu sigur nu lucrez cu acril)
Cat despre nereusita ta, imi pare rau dar cursurile si practica sunt cele ce te perfectioneaza.
Sa auzim de bine si la multe reusite.
Poop
kudika123399
Postat pe 24 Aprilie 2010 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
kit acryl unghii false ieftin 10 De la: stefyy86 27 Ianuarie 2013 11:32
Casa de Manichiura - Magazin online cu produse profesionale pentru manichiura | salon manichiura 2 De la: kudika_981687 22 Februarie 2015 19:07
unghii cu gel se rup pe margini 4 De la: kudika_1042373 7 August 2021 18:26
Oja permanenta 3 De la: Ileana_Sirbu_1 5 Octombrie 2015 15:14
Manichiura fara forfecuta 5 De la: kudika084010 28 Iulie 2010 09:28