Setari Cookie-uri

Nu mai reusesc sa las unghiile sa creasca...Ajutor!!!

Buna, am o problema foarte mare cu unghiile , mereu le rod, deja nu mai am unghii, nu-mi mai cresc deloc. ajutati-ma. ce tratament pt cresterea unghiilor sa folosesc sa-mi creasca mai repede sau cum sa fac sa nu le mai rod mereu, cum sa renunt la prostul meu obicei???? am nevoie de ajutor!!!!
sweety_ana
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:33
De la: popeas_k, la data 2009-12-07 22:33:02Buna, am o problema foarte mare cu unghiile , mereu le rod, deja nu mai am unghii, nu-mi mai cresc deloc. ajutati-ma. ce tratament pt cresterea unghiilor sa folosesc sa-mi creasca mai repede sau cum sa fac sa nu le mai rod mereu, cum sa renunt la prostul meu obicei???? am nevoie de ajutor!!!!


tratament ....de ce ca sa ai ce roade
valivieru96
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:34
De la: valivieru96, la data 2009-12-07 22:34:32
De la: popeas_k, la data 2009-12-07 22:33:02Buna, am o problema foarte mare cu unghiile , mereu le rod, deja nu mai am unghii, nu-mi mai cresc deloc. ajutati-ma. ce tratament pt cresterea unghiilor sa folosesc sa-mi creasca mai repede sau cum sa fac sa nu le mai rod mereu, cum sa renunt la prostul meu obicei???? am nevoie de ajutor!!!!


tratament ....de ce ca sa ai ce roade



exact... dc vrei sa iti creasca dak tot le rozi? solutia e sa ai tu ambitie si sa nu mai faci asta... si nu mai ai nevoie de tratament :p
katty0788
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:36
Pai va trebui sa faci maaari eforturi de vointa si sa-ti impui sa nu ti le mai rozi
tequila_cu_varza
Postat pe 11 Decembrie 2009 19:10
De la: popeas_k, la data 2009-12-07 22:33:02Buna, am o problema foarte mare cu unghiile , mereu le rod, deja nu mai am unghii, nu-mi mai cresc deloc. ajutati-ma. ce tratament pt cresterea unghiilor sa folosesc sa-mi creasca mai repede sau cum sa fac sa nu le mai rod mereu, cum sa renunt la prostul meu obicei???? am nevoie de ajutor!!!!


Asa eram si eu ,pana acum vreo 1 an de zile ...daca le dau cu oja nu mai imi vine sa le rod.
Poate functioneaza si la tine .
Un tratament...eu folosisem intr-o perioaada,unul de la avon ..nu mai stiu exact ,f bun.
Oricum,daca nu ai ambitie,poti sa te dai cu detotate ...
blaa
Postat pe 15 Decembrie 2009 23:15
Buna!Si eu am avut problema asta pana la 12 ani,cand am decis ca vreau sa am unghii lungi si frumoase.Cum am scapat de rosul unghiilor?Simplu:Mi-am zis k daca vreau sa am unghii lungi si frumoase trebuie sa ma opresc din asta.Trebuie sa ai ambitie,pentru ca altfel nu vei reusi.
Eu le am tari de la mama natura dar poti folosi vitamina A uleioasa (costa in jur de 3 lei si se gaseste la farmacie),iar pentru crestere poti folosi ulei de ricin (costa 3.5 lei si se gaseste tot la farmacie).
Fii puternica! Repeta-ti cum imi repetam si eu: "Nu se poate sa fie obiceiul asta mai "al naibii" ca mine!"
Si de cate ori vei duce mana la gura abtine-te!
Nu vreau sa ma laud dar sunt foarte invidiata pentru unghiile mele !

Incearca sa fii puternica! O sa fie bine!
DaNutzZa_DaNutzZyka
Postat pe 17 Decembrie 2009 11:14
exista o crema, nu stiu chiar cum se numeste, dar o poti gasi la farmacie, ... este ff amara crema asta si dak o sa te dai cu ea si o sa simti gustul acela in scurt timp nici nu o sa te mai gandesty sa iti rozi unghiile. succes
Fellly
Postat pe 17 Decembrie 2009 12:39
Eu te sfatuiesc sa-ti pui leucoplast sau scoci pe unghii, ca Michael.....Pare o gluma dar da rezultate...si vb din experienta...avandu-le acoperite nu o sa le mai poti roade..iar cu timpul o sa-ti treaca....Incearca sa te si calmezi...le rozi probabil de nervi...sau de lipsa de ocupatie...? Succes
pisicuta_danapaula
Postat pe 20 Decembrie 2009 01:31
De la: katty0788, la data 2009-12-07 22:36:53
De la: valivieru96, la data 2009-12-07 22:34:32
De la: popeas_k, la data 2009-12-07 22:33:02Buna, am o problema foarte mare cu unghiile , mereu le rod, deja nu mai am unghii, nu-mi mai cresc deloc. ajutati-ma. ce tratament pt cresterea unghiilor sa folosesc sa-mi creasca mai repede sau cum sa fac sa nu le mai rod mereu, cum sa renunt la prostul meu obicei???? am nevoie de ajutor!!!!


tratament ....de ce ca sa ai ce roade



exact... dc vrei sa iti creasca dak tot le rozi? solutia e sa ai tu ambitie si sa nu mai faci asta... si nu mai ai nevoie de tratament :p


ceva ambitie si un lac din acela cu gust naspa ca sa nu le mai rozi eu asa am scapat de prostul obicei
blondiewishes
Postat pe 20 Decembrie 2009 06:24
incearca sa tii degetele in ulei fierbinte.atat cat suporti macar o data/saptamana
vieriusinziana
Postat pe 20 Decembrie 2009 11:10
Simplu:UNGHII FALSE
kudikaalex
Postat pe 20 Decembrie 2009 15:32
De la: kudikaalex, la data 2009-12-20 15:32:51Simplu:UNGHII FALSE


nu cred ca e o solutie...ca oricum unghiile false trebuie schimbate dupa un anumit timp...asta costa si mult si iti si deterioreaza unghiile... sunt total contra! trebuie sa ai ambitie si daca esti fata e normal sa iti placa sa ai grija de unghiile tale... daca vrei sa fii frumoasa este o regula sa ai unghii frumoase,si nu trebuie neaparat sa fie false! Cu atat mai mult...daca sunt naturale,lungi si ingrijite sunt mult mai apreciate de cei din jur decat unghiile false... ca oricine poate sa aiba unghii false dar nu oricine poate sa aiba grija de propriile unghii ... si cine-i mai tare? cea cu unghii false sau cea cu unghii naturale bine ingrijite(frumoase)? normal ca cele din urma si nu ca sa ma laud dar si mie imi place sa am grija de unghiile mele si sunt mereu ingrijite

PS: de ce sa fim cu totii la fel, daca ne punem lentile de contact,facem operatii estetice,punem si unghii false si extensii...cu ce se alege naturaletea noastra? cu totii putem fi la fel,niste papuse barbie...dar cine vrea asta? ca doar fiind unice suntem noi insine,frumoase dupa felul nostru de a fi,frumoase asa cum nea dat Dumnezeu.
kudika095769
Postat pe 20 Decembrie 2009 16:07
eu daca le mentin mereu lacuite ,imi cresc ca nebunele,nui neaparat nevoie de lac color,e bun si incolor in strat mai gros
kudika083965fericita
Postat pe 20 Decembrie 2009 17:04
Buna!si eu am aproape aceeasi problema...exista ceva ce cred k te poate ajuta.Gasesti la farmacie un lac de unghii ce este amar si credema k dak o sa-l gusti nu vei mai vrea sa duci mana la gura a 2 oara(binenteles k trebuie sa ai grija cand mananci) Si mai este si un lac ce te va ajuta sa-ti cresca unghiile si sa ti le intareasca...nu cred k e bine pt publicitate sa-ti spun farmacia,dar e pt o cauza nobila :D Sensi blue,acolo a gasit cel putin o prietena de a mea
marry_irina
Postat pe 21 Decembrie 2009 14:54
buna am avut problema asta mai bine de 20 ani pana anul trecut. axista la farmacie un lac de unghii MAVALA STOP DISCURAGES NAIL BITING THUMB SUCKING facut in elvetia care sta pe unghii pana la 3 zile.ai grija cand mananci ca este foarte amar si te asigur ca in cateva zile o sa ai rezultate. si pentru cele care postati comentarii rautacioase mai abtineti-va!! sigur aveti un punct slab pe care nu il lasati sa se vada.....
kudika090125
Postat pe 22 Decembrie 2009 07:26
dupa ce te vei dezvata sa le rozi....(caci pt asta nu imi trece in minte nici un sfat ...pt k ma gandesc ca dak ai tu vointa vei reusii) iti recomand din toata inima tratamentul de la FARMEC este f bun si am niste unghii de invidiat ,toate prietenele care l-au folosit s-au convins. unghiile iti cresc f repede si nu se rup!
_maya_
Postat pe 12 Ianuarie 2010 13:02
De la: popeas_k, la data 2009-12-07 22:33:02Buna, am o problema foarte mare cu unghiile , mereu le rod, deja nu mai am unghii, nu-mi mai cresc deloc. ajutati-ma. ce tratament pt cresterea unghiilor sa folosesc sa-mi creasca mai repede sau cum sa fac sa nu le mai rod mereu, cum sa renunt la prostul meu obicei???? am nevoie de ajutor!!!!
..
pfiuuu.si cand ma gandesc ca ale mele cresc prea repede si ma eneveaza...
blondiewishes
Postat pe 14 Ianuarie 2010 06:50
Daca ma dau cu oja tot le rod,si le rod pana in carne
kudika410657
Postat pe 30 Iunie 2011 00:28
De la: kudika410657, la data 2011-06-30 00:28:00Daca ma dau cu oja tot le rod,si le rod pana in carne


Parca esti mama mea!!
sunt_valy90
Postat pe 30 Iunie 2011 00:40
De la: kudika410657, la data 2011-06-30 00:28:00Daca ma dau cu oja tot le rod,si le rod pana in carne







... daca te aude aminallover ca vorbesti de ... ros ... ai sfeclito ...
marco918
Postat pe 30 Iunie 2011 00:43
eu chiar daca ma dau cu oja tot imi vine sa le rod nu mai stiu ce sa fac incerc sa am vointa si nu le mai rod dar nu pot .cred ca de la plictiseala ori de la nervi
ptr ca la sc dupa ce am terminat de facut ce imi da nu-mi mai da altceva si iti dai seama ca ma plictisesc nu?????

vreau o solutie care sa ma ajute

eu acum nu sunt in romania sunt in italia asa ca nu pot sa cumpar nici o crema din romania

vreau o solutie care nu trebuie sa o cumpar care trebuie sa o fac eu
ptr ca cu vointa nu merge


multumesc sper ca intr-o zi sa am si eu unghiile mari ca mama
adelina2000_11
Postat pe 12 Decembrie 2011 16:08
ce scarbos daca su mama ta le roade ce sa mai zic de mn

adelina2000_11
Postat pe 12 Decembrie 2011 16:11
unde e rozatoarea? ca am eu sa-i dau un os de ros...
GODZILA
Postat pe 12 Decembrie 2011 16:14
cu vreau sa-mi rup dinti cu osul tau......... ......ms di tot sufletul dar....mai bine re rup unghiile decat dintii ......
adelina2000_11
Postat pe 17 Decembrie 2011 14:24
cu vreau sa-mi rup dinti cu osul tau......... ......ms di tot sufletul dar....mai bine re rup unghiile decat dintii ......
adelina2000_11
Postat pe 17 Decembrie 2011 14:24
cu vreau sa-mi rup dinti cu osul tau......... ......ms di tot sufletul dar....mai bine re rup unghiile decat dintii ......
adelina2000_11
Postat pe 17 Decembrie 2011 14:24
cu vreau sa-mi rup dinti cu osul tau......... ......ms di tot sufletul dar....mai bine re rup unghiile decat dintii ......
adelina2000_11
Postat pe 17 Decembrie 2011 14:24
cu vreau sa-mi rup dinti cu osul tau......... ......ms di tot sufletul dar....mai bine re rup unghiile decat dintii ......
adelina2000_11
Postat pe 17 Decembrie 2011 14:24
cu vreau sa-mi rup dinti cu osul tau......... ......ms di tot sufletul dar....mai bine re rup unghiile decat dintii ......
adelina2000_11
Postat pe 17 Decembrie 2011 14:24
cu vreau sa-mi rup dinti cu osul tau......... ......ms di tot sufletul dar....mai bine re rup unghiile decat dintii ......
adelina2000_11
Postat pe 17 Decembrie 2011 14:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
UNGHII FALSE IBD GEL 40% REDUCERE 1 De la: roxy_nails 19 Septembrie 2011 13:02
Cursuri Manichiura/Pedichiura Acreditate Bucuresti 1 De la: ferdystyleactive 2 Februarie 2012 18:28
Intarirea unghiilor intr-un mod natural 8 De la: zaharica 15 August 2010 10:50
Cursuri modelare unghii cu gel 2 De la: alexa_ph 25 Iulie 2011 12:14
unghii cu gel bucuresti 1 De la: kudika411321 4 Iulie 2011 20:18