Setari Cookie-uri

Ma iubeste sau nu?

dragele mele, am citit de multe ori povestea unora dintre voi si as dori f. mult sa ma sfatuiti si pe mine in problema mea. Am avut o relatie de 2 ani jumatate iar in ultimul ani deja ma mutasem la el. Atat parintii mei cat si ai lui stiau de noi, eram logoditi, doar ca parintii lui nu au vorbit cu ai mei. ne intelegeam f. bine, sau cel putin asa credeam eu....Acum 2 ani mama mea s-a inbolnavit. Au urmat spitale, 2 operatii, concedii medicale. De 2 ani mama mea nu mai munceste pt ca nu poate. Eu o intretin, insemnand ca eu ii platesc toate facturile, toate cheltuielile (parintii mei sunt divortati). Desi stateam cu prietenul meu de 1 an, ii plateam mamei toate cheltuielile, iar la el acasa nu plateam nicio factura, in schimb tot ce insemna cheltuieli in bucatarie (mancare), un sampon, un sapun, un zahar, o cafea, etc, le luam din banii mei. El a hotarat ca nu mai poate suporta situatia si ca ar fi mai bine sa ne despartim. Motivul: nu accepta ca eu ii platesc toate cheltuielile si in plu, " nu mai suporta fitele mamei mele". Din punctul lui de vedere, mama nu face altceva decat sa profite de mine. In toamna am avut niste probleme medicale, am facut metroragie( nu mi se oprea hemoragia), am ajuns la spital la urgenta. Eram distrusa! La munca era un stres continuu, pe el nu puteam sda il conving sa ne impacam, ajunsesem la spital si ma simteam f. rau (eram prea slaba, anemica, iar pierderea de sange mi-a dat organismul peste cap). Daca ma credeti fetelor, am avut o periada de vreo luna jumatate in care nici nu mai credeam ca voi mai trai! Am fost atat de distrusa de faptul ca el nu mai vrea sa fie cu mine, nu puteam sa cred ca nu voi ma fi sotia lui, ca nu voi mai sta in casa aia, ca nu vom mai avea copii. de cand ne-am desparit ne-am intalnit de vreo cateva ori, in care mi-a spus ca noi suntem in continuare despartiti, dar in acelasi timp ma suna la intervale regulate, de vreo cateva zile, imi trimite mesaje in care imi spune ca ma iubeste, ca eu am fost singura femeie pe care a iubit-o cel mai mult. Toate prietenele mele imi spun ca daca m-ar fi iubit cu adevarat, pana acum ar fi venit la mine sa ne impacam. Eu deja incep sa-l uit, dar simt ca undeva in adancul sufletului meu inca il mai iubesc. Nu stiu ce vrea. Spuneti-mi voi ce credeti,ma mai iubeste sau nu? Sa il cred sau nu?
flory_preety
Postat pe 18 Decembrie 2009 20:18
iubita....te apreciez foarte mult pentru ca ai gija de mamicuta ta ...Daca te iubeste ar trebui sa inteleaga ca esti nevoita sa o intretii pe mama ta...ziceai ca tu totusi contribui in casa cu alimente...nu il lasai doar pe el sa cheltuiasca...scumpo...gandeste-te ca o mama avem..Dumnezeu o sa te rasplateasca inzecit...Daca tipul te-ar iubi ar intelege ca nici tie nu iti este deloc usor sa-ti vezi mama bolnava..ar trebui sa-ti fie alaturi...eu cred ca a fost influentat si de parinti...in locul tau nu as incerca sa ma mai impac cu el...
mady_puppy
Postat pe 14 Februarie 2010 20:34
nu stiu cat de mult te iubeste (in mod sigur nu indeajuns), insa pot sa spun sigur ca ii lipseste maturitatea. Nici eu nu m-as mai impaca cu el, in primul rand pentru ca nu stie sa comunice: daca stia, imi explica frumos ce-l deranjeaza si asculta punctul meu de vedere, ajungand amandoi la un compromis.
kitty_krieger
Postat pe 14 Februarie 2010 22:26
cam greu de zis cand vine vorba de iubire daca cineva te iubeste sau nu si cat de mult, dar ce sa zic in iubire nu exista doar sentimentul asta exista si imaturitate si egoism asa ca daca el nu e capabil sa te inteleaga tot ce simte pt tn (daca simte) este degeaba
yumy
Postat pe 15 Februarie 2010 06:52
a trecut 1 an...te ai mai impacat cu el? ai face o greseala.eu te as intreba ..daca ti s ar fi intamplat tie ce a patit mama ta....el te ar intretine?cred ca la scurt timp s ar desparti de tine ,,nu are responsabilitate.tot la mama ta ai ajunge....
ana_34
Postat pe 21 Septembrie 2010 16:16
Pe fata o doare la basca,oricum decat a aruncat cu topicul!
Barbie30
Postat pe 21 Septembrie 2010 16:30
am niste floricele in gradinita poate vrei sa le folosesti pentru a termina cu incertitudine asta?!
dar vad ca ai terminat cu problema asta...
roz5blue6lila7
Postat pe 21 Septembrie 2010 16:32
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-09-21 16:32:18am niste floricele in gradinita poate vrei sa le folosesti pentru a termina cu incertitudine asta?!
dar vad ca ai terminat cu problema asta...


Ea a terminat,poate se duce ana la ea cu flori sa vada cum sta treaba!
Barbie30
Postat pe 21 Septembrie 2010 16:35
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-09-21 16:32:18am niste floricele in gradinita poate vrei sa le folosesti pentru a termina cu incertitudine asta?!
dar vad ca ai terminat cu problema asta...


De ce te bagi unde nu-ti fierbe oala? fugi tare1
Barbie3o
Postat pe 9 Noiembrie 2010 20:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rochii vaporoase de vara 3 De la: kudika228359 24 Iulie 2015 09:43
Tendințe: Agenda online pentru afaceri 1 De la: Anda-Petrescu 13 Noiembrie 2015 14:52
Tendinte....sau .... 4 De la: Dorina1 29 Martie 2010 11:58
ce credeti despre 13 De la: Flowers 6 Martie 2011 21:13
parfumuri originale 3 De la: Monique_2009 8 Martie 2010 12:51