Setari Cookie-uri

buna

vreau sa cer si eu un sfat daca puteti sa mi l dati .ce trebue sa fac daca am terminat o relatie pt ca o tot cauta fostul prieten dar inca mai tin la ea dar imi place si de o fosta iubita ???????
kudik095871
Postat pe 20 Decembrie 2009 08:53
De la: kudika095171, la data 2009-12-20 08:53:59vreau sa cer si eu un sfat daca puteti sa mi l dati .ce trebue sa fac daca am terminat o relatie pt ca o tot cauta fostul prieten dar inca mai tin la ea dar imi place si de o fosta iubita ???????



Daca tu nu stii ce vrei de fapt , cum vrei sa-ti dam sfaturi? Cerand pareri crezi ca o sa ai revelatii referitor la sentimentele tale , care sunt oricum cam incerte.?Singura metoda buna ar fi sa-ti analizezi singur sentimentele si sa decizi ce-ti doresti.

Postat pe 20 Decembrie 2009 09:06
eu imi doream sa ma intorc la ea dar nu sa schimbat de loc a venit intr o seara la mine si imi spunea ca o suna un fost elev si iam cerut sa ii spuna sa nu o ma sune dar ea nu a vrut pt ca daca se desp de mine sa aiba cu cine sa iasa in oras afa de fostu care a cautata tot timpul relat mele cu ia ca sa io mai traga din cand in cand pt ca sa procedau ei dupa ce se despartise ra . i am cerut sa nu mai tina legatura cu ei cu nici eu nu mai vb cu fostele care am avut relatii sexuale . dar nu ca ea se foloseste de ei dar nu sa folosit pt ca aia ii cereau sa ........ si nu prea imi cadea bine .
kudik095871
Postat pe 20 Decembrie 2009 09:33
De la: kudik095871, la data 2009-12-20 09:33:49eu imi doream sa ma intorc la ea dar nu sa schimbat de loc a venit intr o seara la mine si imi spunea ca o suna un fost elev si iam cerut sa ii spuna sa nu o ma sune dar ea nu a vrut pt ca daca se desp de mine sa aiba cu cine sa iasa in oras afa de fostu care a cautata tot timpul relat mele cu ia ca sa io mai traga din cand in cand pt ca sa procedau ei dupa ce se despartise ra . i am cerut sa nu mai tina legatura cu ei cu nici eu nu mai vb cu fostele care am avut relatii sexuale . dar nu ca ea se foloseste de ei dar nu sa folosit pt ca aia ii cereau sa ........ si nu prea imi cadea bine .


Pai daca fata este asa cu inima "mare" si aduce in relatie o poala de barbatzi dupa ea, eu nu te inteleg de ce mai amani momentul de a te detasa complet de ea.Sunt atatea femei si sunt sigura ca vei fi in stare sa gasesti una potrivita tie si care sa nu aiba ata bagaj de fosti dupa ea.

Postat pe 20 Decembrie 2009 11:35
pai asta incerc si eu dar imi este greu cA am mai patit cam la fel cu unu aveam un an si jumate cu asta aproape 9 luni . acum imi spune ca o sa se schimbe oare asa o fi ?u esti fata si cred ca stii mai bine
kudik095871
Postat pe 20 Decembrie 2009 15:43
De la: scorpio67, la data 2009-12-20 11:35:59
De la: kudik095871, la data 2009-12-20 09:33:49eu imi doream sa ma intorc la ea dar nu sa schimbat de loc a venit intr o seara la mine si imi spunea ca o suna un fost elev si iam cerut sa ii spuna sa nu o ma sune dar ea nu a vrut pt ca daca se desp de mine sa aiba cu cine sa iasa in oras afa de fostu care a cautata tot timpul relat mele cu ia ca sa io mai traga din cand in cand pt ca sa procedau ei dupa ce se despartise ra . i am cerut sa nu mai tina legatura cu ei cu nici eu nu mai vb cu fostele care am avut relatii sexuale . dar nu ca ea se foloseste de ei dar nu sa folosit pt ca aia ii cereau sa ........ si nu prea imi cadea bine .


Pai daca fata este asa cu inima "mare" si aduce in relatie o poala de barbatzi dupa ea, eu nu te inteleg de ce mai amani momentul de a te detasa complet de ea.Sunt atatea femei si sunt sigura ca vei fi in stare sa gasesti una potrivita tie si care sa nu aiba ata bagaj de fosti dupa ea.

Scorpio chiar a fost dulce in exprimare,la ce-ti trebuie tie o panarama, s-au ai senzatia ca va fi altfel cu tine? Pana la urma totul se reduce la vorba aceea "spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun cine esti"!
miss_darine
Postat pe 20 Decembrie 2009 16:38
De la: kudik095871, la data 2009-12-20 15:43:15pai asta incerc si eu dar imi este greu cA am mai patit cam la fel cu unu aveam un an si jumate cu asta aproape 9 luni . acum imi spune ca o sa se schimbe oare asa o fi ?u esti fata si cred ca stii mai bine


Dragule, firea omului n-o schimbi , nici daca o cioplesti cu toporul.Chiar crezi o asemenea gogomanie, ca se va schimba? O femeie care face asa ceva in primul rand nu te iubeste , in al doilea rand te tine manta de vreme rea, cum bine a spus chiar ea doar pentru a nu ramane singura.Eu zic sa-ti impui vointa si s-o lasi , frate, daca nu vrei sa te distruga de tot.

Postat pe 21 Decembrie 2009 07:21
mersi dragutelor . ai dreptate pt ca ea vrea sa se casatoreasca pt ca are o varsta eu sunt de acort cu ea dar eu nu sunt incantat de o asemenea alegere .sunt barbat si trebue sa imi traesc viata atat cat o am si nu sa fiu sluga unuia sau altuia si pe deasupra taso nu ma cm vroia la inceput ca nu am un servici in armata sau sri ca fostu . ma tinea ca sunt frum bun la pat si nu imi era frica de curatenie si de facut mancare
kudik095871
Postat pe 21 Decembrie 2009 09:33
cu cine vrea sa se marite?
cu celalalt?
Lucia38
Postat pe 21 Decembrie 2009 09:37
De la: kudik095871, la data 2009-12-21 09:33:16mersi dragutelor . ai dreptate pt ca ea vrea sa se casatoreasca pt ca are o varsta eu sunt de acort cu ea dar eu nu sunt incantat de o asemenea alegere .sunt barbat si trebue sa imi traesc viata atat cat o am si nu sa fiu sluga unuia sau altuia si pe deasupra taso nu ma cm vroia la inceput ca nu am un servici in armata sau sri ca fostu . ma tinea ca sunt frum bun la pat si nu imi era frica de curatenie si de facut mancare


Cred , totusi ca trebuie sa te mai maturizezi putin pentru ca ai o perceptie gresita asupra casatoriei.Casatoria nu inseamna servitute , nu trebuie ca nici unul dintre parteneri sa fie sluga celuilalt .
Daca astea au fost criteriile pentru care te accepta ar trebui sa cauti alta femeie care sa te iubeasca si pe care sa o iubesti fara alte interese ascunse.

Postat pe 21 Decembrie 2009 09:56
cu mine ca sunt singuru care se potriv in pat dintre toti . nu o contrazic dar nu vreau sa ma insor nici de nebun si vreau libertate sa pot esi nu sa stau cu ea si sa es decat cu ea si ..........
kudik095871
Postat pe 21 Decembrie 2009 14:13
De la: kudik095871, la data 2009-12-21 14:13:42cu mine ca sunt singuru care se potriv in pat dintre toti . nu o contrazic dar nu vreau sa ma insor nici de nebun si vreau libertate sa pot esi nu sa stau cu ea si sa es decat cu ea si ..........


O sa-ti vina mintea la cap o data si odata.Pana si De Niro s-a insurat , chiar daca la peste 50 de ani.
Oricum e alegerea ta.

Postat pe 21 Decembrie 2009 14:16
De la: kudik095871, la data 2009-12-21 14:13:42cu mine ca sunt singuru care se potriv in pat dintre toti . nu o contrazic dar nu vreau sa ma insor nici de nebun si vreau libertate sa pot esi nu sa stau cu ea si sa es decat cu ea si ..........


offf si ce parere buna ai despre tine!
de fapt tu asta voiai sa evidentiezi ca esti bun la pat!
si in final daca nu vrei sa stai cu ea.zboara ..ca doar nu te-o legat cu lantu de ea!
one_size
Postat pe 21 Decembrie 2009 14:19
De la: kudik095871, la data 2009-12-21 14:13:42cu mine ca sunt singuru care se potriv in pat dintre toti . nu o contrazic dar nu vreau sa ma insor nici de nebun si vreau libertate sa pot esi nu sa stau cu ea si sa es decat cu ea si ..........

..u trebuie sa te mai maturizezi putin, si sa te hotarasti ce vrei de fapt...k nimeni nu o sa iti spuna exact ce tb sa faci, si nimeni nu stie ce e mai bine pt tine, daca u nu iti dai seama altcineva nu o sa poata nici atat...
blue_moonbutterfly
Postat pe 21 Decembrie 2009 14:22
De la: one_size, la data 2009-12-21 14:19:51
De la: kudik095871, la data 2009-12-21 14:13:42cu mine ca sunt singuru care se potriv in pat dintre toti . nu o contrazic dar nu vreau sa ma insor nici de nebun si vreau libertate sa pot esi nu sa stau cu ea si sa es decat cu ea si ..........


offf si ce parere buna ai despre tine!
de fapt tu asta voiai sa evidentiezi ca esti bun la pat!
si in final daca nu vrei sa stai cu ea.zboara ..ca doar nu te-o legat cu lantu de ea!

problema este multa mai complexa, si EA este tot o zburatoare! Deci sunt doua inaripate in relatia aceasta cand a spus pat cred ca de fapt s-a referit la cuibar
miss_darine
Postat pe 21 Decembrie 2009 14:23
eu zic sa-ti pui gandurile in ordine si sa-ti dai seama de fapt pe cine vrei.....treb sa te hotarasti....timpul oricum le rezolva pe toate:P
andra_mateescu14
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
scientology 4 De la: bestdevilinside 5 Noiembrie 2008 17:26
cu cine ma potrivesc ? eu sunt scorpion... 27 De la: katwoman 13 Mai 2009 13:31
De unde va imbracati pentru petreceri?, Petreceri, bal mascat si alte minuni 14 De la: roz5bule6lila7 18 Mai 2009 17:42
eu gemeni ,el rac 13 De la: ramonnneeelll 31 Iulie 2009 01:14
cum sa+mi pregatesc majoratul? 5 De la: bursuka 10 Decembrie 2010 17:26