Setari Cookie-uri

Matreata si cojite

Am o mare probl. De 3-4 ani mi-au aparut in cap niste cojite amestecate cu matreata. Am fost la mai multi doctori dermatologi, am facut analize si nu am nimic. Am incercat multe tratamente si doctorii mi-au zis ca e posibil sa fie de la pubertate( am 13 ani) si sa dispara asa de repede cum a aparut sau sa fie pe baza de stres sau alimentatie.Cel mai bine si-a facut efectul un sampon de la Vichy pe care il folosesc de un an si o perioada nu am mai avut nimic, adica aproximativ 3 luni. Dar acum am din nou si dak pe pielea capului e mai putin uneori, mai nou mi-a aparut pe marginile fruntii si se vede ca si cum acolo nu ar fi pielea mea.Nu stiu ce sa ma mai fac! Va rog frumos sa ma ajutati. Accept orice sfat.
caramica_dulce
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:41
cand eram de varsta ta,aveam si eu problema asta.am scapat de ele cu samponul de la johnsons baby :D
blondiewishes
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:18
Incearca head&shoulders pentru par curat (clasic clean) si peste cateva zile nu vei mai avea nimic.
kudika086034
Postat pe 13 Ianuarie 2010 14:46
foloseste sampon pt copii si acolo unde ti-au aparut pe frunte cojitele alea ,da-te cu crema de galbenele(din farmacie).succes
cristinika29
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:25
si eu aveam matreaza si cojite ,samponul CLEAR e foarte bun chiar si CLEAR FOR MEN acum am scapat
kudika098469
Postat pe 13 Ianuarie 2010 22:06
cele mai bune sfaturi pentru ingriirea parului:

http://viatadebichon.blogspot.com/
marta_love
Postat pe 13 Ianuarie 2010 22:11
foloseste samponul nizoral,il gasesti la farmacie,da rezultate si pt intarirea radacinii firului de par.
amiruza1
Postat pe 14 Ianuarie 2010 09:14
baiatul meu are aceeasi problema numai a este mult mai grav.are si pe corp.am fost cu el la doctor si i-a spus ca are lipsa e vitamina a.asa ca ii dau vitamina ad2 3 luni la rind si o luna pauza sau vitamina a forte o luna da una nu.dar pentru corp mi-a dat si un preparat pe care il face la farmacie.doar iarna are probleme mai mari iar vara i se mai cuata pielea.nu stiu cit de mult am reusit sa te ajut dar eu zic sa iei si tu vitamine sau sa mergi la alt medic.
elly_aur
Postat pe 14 Ianuarie 2010 10:33
Am avut si eu si-am incercato sumedenie de tratamente si nu s-a rezolvat cu nimic. Au disparut numai intamplator cand am fost la mare.Eu fiind foarte amatoare de bai de mare stau foarte mult in apa si cu capul . Asa ca incearca cu apa de mare (nu stiu in ce masura mai este acum marea asa sarata cum era o data) sau chiar acasa cu solutie suprasaturata de sare (apa + foarte mulltasare).
Mult succes

speranta1
Postat pe 14 Ianuarie 2010 10:55
si eu am asemenea probleme si folosesc nizoral si imi e mai bn ... ;;)
dudulina19
Postat pe 14 Ianuarie 2010 17:55
Masca cu cremã grasã de faþã la rãdãcina pãrului este miraculoasã.Mi-a recomandat-o cineva ºi o recomand ºi eu.
Oannailie
Postat pe 7 Februarie 2010 15:54
Promotii : Tuns 20 de lei, coafat 20 ,manichiura 25, pedichiura 30, epilat lung 20, pensat 10, unghii false cu gel 100, bronzare organica 60, va asteptam la Salonul Magic Andreea Beauty Str. Gheorghe Manu, nr. 18B-Corp A, Parter(la 200m de Calea Victoriei).Pt detalii si programari 0762 58 08 70 sau hair_extensy
redvipera0
Postat pe 7 Februarie 2010 23:40
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 14:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Helt!..Nu mai stiu ce sampon sa folosesc 30 De la: balrog 14 Martie 2011 13:53
Saten inchis peste roscat va rog ajutati-ma!!! Urgent! 9 De la: kudika_937914 24 Octombrie 2013 16:25
hi! 10 De la: zuzaangel 12 Septembrie 2011 15:50
caut pe cineva din IASI care stie sa coase extensii de par 2 De la: extensii4u 6 August 2011 13:35
Vopsitul parului 2 De la: bya93 16 Octombrie 2013 19:54