Setari Cookie-uri

Am racit jos...

Buna fetelor si La multi ani, sanatate multa si implinirea tuturor dorintelor!
Am o problema....Mai mult ca sigur am racit jos....Mai exact in ziua de craciun am fost intr-o vizita (nu prea placuta pt mine). Am simtit frig la picioare si in plus nu am fost sa fac pipi pt ca am eu un fix...nu prea merg oriunde...vizita s-a prelungit...sincer simteam ca imi explodeaza vezica...pana la urma am fost si la baie. A doua zi am simtit nevoia sa merg mai des la toaleta, dar fara dureri...Dupa vreo 2 zile...aceeasi problema...frig la picioare...doar ca atunci pe langa faptul ca mergeam mai des sa fac pipi...am inceput safac si cu sange...asta a fost doar de vreo 2 ori in dimineata ceea dupa care mi-a trecut. Dar iata...acum in prima zi a anului...iar m-a luat...fac pipi des si cu sange...Am mai citit pe internet ca ar fi bine sa bei multe lichide pana ajungi la medic...Voi ce alte remedii mai stiti? Azi nici la farmacie nu pot ajunge, oricum nu stiu ce sa cer....
Va rog, ajutati-ma cu un sfat!
Va multumesc si inca odata La Multi Ani!
kudika062019
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:50
dute urgent la medic ! si eo am avut o problema ..asemanatoare ,ma dureau ovarele tare ...am fost la doctor a zis ca e raceala si mi-a prescris niste ovule si sa ma spal cu ceai jos ...Nu iti recomand sa iei ovule ...fara sa te fi dus la doctor intai ..incearca cu ceai ..caldut .. si ai grija ,fara mijloc gol ,picioare goale prin casa ...
La multi ani si tie!
blaa
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:57
Pai am grija si de picioare si de spate....intre timp beau ceai mult...simt ca parca ma ajuta in sensul ca nu mai simt sa merg la baie din 5 in 5 minute. Am sa ajung si la medic..dar cred ca abia sapt viitoare... pana atunci sper sa rezist!
Multumesc de sfaturi!
kudika062019
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:14
mergi la doctor si in general cauta s ate imbraci mai gros ca esti probabil o fir emai senzibila. Chilotei mai grosi si nu din aia cu ata n fund,,... ciorapi mai grosuti cumva si punei9n zona intima putina vata ca sa acopere zona intima sa nu patrunda frigul.
Aproape_eu
Postat pe 16 Ianuarie 2010 10:09
E prima data cand scriu aici, sper sa primesc un raspuns!
In clasa a 10 prin februarie am racit jos, sau ceva de genu, in urma ei m-am ales cu o secretie acida, uneori parca mirosea ca tabelul lui mendeleev (a clor), am fost la doctor, am incercat ceaiuri, bicarbonat, bai in apa clocotita (desi urasc apa fierbinte...), dar nu a avut nici un efect .... :(. Pana la urma am ales sa o ignor si dupa luni bune a trecut!
Acum sunt in a 12 si acum vreo 2 luni cred ca am racit again, am venit din oras, si aveam urgent nevoie la toilet (si din anumite convingeri nu-mi fac nevoile ori unde) asa ca am asteptat pana am ajuns acasa... dupa ce m-am usurat ma durea cavitatea pelviana si cosmarul secretiei a reinceput. eu am circulatia proasta si mereu am picioarele reci, dar uneori le simt sloi si stiu ca o sa fie groaznic cand vine acea perioada a luni (in care by the way am niste dureri ingrozitoare)!

Help, help, help! E greu sa fi fata :(
georgya181991
Postat pe 10 Martie 2010 14:20
yehoooo girl....pentru dureri menstruale bea ceai de cimbrisor....si nu o sa te mai doara ...never....


freakbabe
Postat pe 10 Martie 2010 14:27
De la: kentfarafiltru, la data 2010-01-16 10:09:35mergi la doctor si in general cauta s ate imbraci mai gros ca esti probabil o fir emai senzibila. Chilotei mai grosi si nu din aia cu ata n fund,,... ciorapi mai grosuti cumva si punei9n zona intima putina vata ca sa acopere zona intima sa nu patrunda frigul.


kentule e tare de tot ce ai scris
freakbabe
Postat pe 10 Martie 2010 14:30
pai si eu am racit de cateva ori la burta.. si mi`am pus o sticla de apa fierbinte pe burta langa,,,,si am baut mult ceai ...si am fost la farmacie si i`am zis ca am racit la burta la farmacista si mi`a dat un fel de tratament pnt 3 zile si mi`o trecut...:D si o zis ca daca nu trece cu pastilele respective sa ma duc la doctor :D da nu o fost nevoie pnt ca in 3 zile mi`o trecut:D;;)
oanyca15
Postat pe 28 Martie 2010 21:44
De la: blaa, la data 2010-03-29 16:20:43
De la: oanyca15, la data 2010-03-28 21:44:41pai si eu am racit de cateva ori la burta.. si mi`am pus o sticla de apa fierbinte pe burta langa,,,,si am baut mult ceai ...si am fost la farmacie si i`am zis ca am racit la burta la farmacista si mi`a dat un fel de tratament pnt 3 zile si mi`o trecut...:D si o zis ca daca nu trece cu pastilele respective sa ma duc la doctor :D da nu o fost nevoie pnt ca in 3 zile mi`o trecut:D;;)









racit la burta ???

Vezi sa nu stai pe kudika prea mult cu gura deschisa de uimire la atata prostie ca racesti la limba
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Martie 2010 16:48
asta este.........noi femeile suntem mereu in "garda"
ce iti pot spune, decat ceea ce am luat eu si sigur iti "ia durerea cu mana".......iei o pastiluta de No-Spa si o pastiluta Aflamil.......le iei pe amandoua d'odata.......iti garantez ca te vei simti mult mai bn.......dimineata si seara!
eu am incercat si a dat rezultate foarte bune!......nici nu costa mult ,16lei!
Sanatate multa!!!
camitzza7
Postat pe 28 Iunie 2010 13:14
Sarbatori Fericite si Craciun fericit!!!
kudika083285
Postat pe 25 Decembrie 2010 13:43
buna ..in afara de pastilute primul pas este sa te feresti de umezeala sa ai o igiena perfecta, sa te pazesti de frig si sa fii mereu vigilenta.este cea mai sensibila zona care poate provoca multe boli.deci fara tanga,sosetele n picioare, bai calde si imbraca te grosut.sanatate multa si sarbatori fericite
kudika335404
Postat pe 25 Decembrie 2010 13:55
Buna fetelor . Si eu m-am trezit intr-o noapte cu dureri de burta groaznice , chiar pe mijloc si in partea stanga,nicio durere in dreapta deci clar apendicita a cazut . Am rezitat cu greu , cand mergeam la toaleta sa urinez nu puteam decat putin,cu toate ca-mi simteam vezica plina pana peste cap . A doua zii am facut si febra,am luat un Parasinus,pentru a-mi ameliora febra. Mi-a spus o prietena ca ea cand o durea asa isi punea o sticla cu apa calda(fierbinte) intre picioare si o tinea putin acolo,sau facea o baie in apa fierbinte . Cum nu suport baia in apa fierbinte,am ales metoda cu sticla. M-a mai linistit putin , dar dupa 5-6 ore iar a inceput. Niste dureri groaznice . Am mers la urgente ,m-au tot apasat alea sa vada unde ma doare , m-au consultat , mi-au pus intrebari gen : aici te doare ? fumezi ? bei ? de cat timp de doare ? cat timp a trecut de la ultimul ciclu ? ai mai patit asa ceva ? mi-au facut o injectie cu algocalmin,si una cu nurofen si mi-au luat sange, iar apoi m-am dus la ecograf,unde m-a tinut aia vreo 30 de minute pana s-a tot uitat , si am revenit jos la UPU , unde mi-au luat si probe de urina . Nu ma mai durea asa tare , poate stiti si voi ca atunci cand esti cu doctorii acolo nu te mai doare asa tare . Mi-au facut acolo pe loc testul de urina , si spre sfarsit mi-au descoperit nisip la rinichi si cistita . Pentru asta mi-au dat sa iau Nurofen de 3 ori pe zii , No-spa de 3 ori pe zii si Nolicin de 2 ori pe zii , dupa mese . Si mi-au recomandat sa beau ceai (1/2 L - 1 L pe zii) si apa plata 3L-4L pe zii . In caz ca nu vreti sa luati medicamente , si aveti totusi nisip la rinichi , va recomand o metoda mai placuta : sa beti bere . Curata rinichii foarte bine . Sper sa va ajute sfatul meu , oricum va sfatuiesc sa mergeti la medic sa va prescrie el ceva la astfel de probleme pt. ca sunt foarte dureroase si pot aparea complicatii .
kudika415305
Postat pe 27 Iulie 2011 17:04
De la: kudika415305, la data 2011-07-27 17:04:30Buna fetelor . Si eu m-am trezit intr-o noapte cu dureri de burta groaznice , chiar pe mijloc si in partea stanga,nicio durere in dreapta deci clar apendicita a cazut . Am rezitat cu greu , cand mergeam la toaleta sa urinez nu puteam decat putin,cu toate ca-mi simteam vezica plina pana peste cap . A doua zii am facut si febra,am luat un Parasinus,pentru a-mi ameliora febra. Mi-a spus o prietena ca ea cand o durea asa isi punea o sticla cu apa calda(fierbinte) intre picioare si o tinea putin acolo,sau facea o baie in apa fierbinte . Cum nu suport baia in apa fierbinte,am ales metoda cu sticla. M-a mai linistit putin , dar dupa 5-6 ore iar a inceput. Niste dureri groaznice . Am mers la urgente ,m-au tot apasat alea sa vada unde ma doare , m-au consultat , mi-au pus intrebari gen : aici te doare ? fumezi ? bei ? de cat timp de doare ? cat timp a trecut de la ultimul ciclu ? ai mai patit asa ceva ? mi-au facut o injectie cu algocalmin,si una cu nurofen si mi-au luat sange, iar apoi m-am dus la ecograf,unde m-a tinut aia vreo 30 de minute pana s-a tot uitat , si am revenit jos la UPU , unde mi-au luat si probe de urina . Nu ma mai durea asa tare , poate stiti si voi ca atunci cand esti cu doctorii acolo nu te mai doare asa tare . Mi-au facut acolo pe loc testul de urina , si spre sfarsit mi-au descoperit nisip la rinichi si cistita . Pentru asta mi-au dat sa iau Nurofen de 3 ori pe zii , No-spa de 3 ori pe zii si Nolicin de 2 ori pe zii , dupa mese . Si mi-au recomandat sa beau ceai (1/2 L - 1 L pe zii) si apa plata 3L-4L pe zii . In caz ca nu vreti sa luati medicamente , si aveti totusi nisip la rinichi , va recomand o metoda mai placuta : sa beti bere . Curata rinichii foarte bine . Sper sa va ajute sfatul meu , oricum va sfatuiesc sa mergeti la medic sa va prescrie el ceva la astfel de probleme pt. ca sunt foarte dureroase si pot aparea complicatii .
decat sa bei bere...nu e mai bine sa mananci pepene rosu ?
PRALEA_
Postat pe 27 Iulie 2011 17:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anunt umanitar-colectare de fonduri 1 De la: crig 3 Mai 2010 12:52
anticonceptionale yasmin 1 De la: deliutza24 20 Mai 2011 21:18
Cum treci, psihic, de o pierdere de sarcina? 10 De la: kentfarafiltru 25 Decembrie 2009 16:45
ma poate sfatui cineva? 12 De la: ema_rice 14 Iulie 2009 21:42
Am o prebloma cu picioarele ! 2 De la: roz5blue6lila7 6 Iulie 2010 08:52