Setari Cookie-uri

Buna

Am si eu o intrebare.....stiu ca e ceva mai stanjenitor pt mine...dar am trecut si peste asta.....acum o luna jumatate am avut un avort si dupa am facut hemoragie...dar am trecut peste toate....desi am avut foarte mari cheaguri de sange...cat pumnul aproximativ...iar de 4 zile iau anticonceptionale diane- 35 ....si aici ajund si la intrebare...dupa cat timp pot avea relatii sexuale?
si vreau sa stiu daca pot ramane din nou insarcinata...si inca ceva cand trebie sa fac pauza intre anticonceptionale si cat timp..????
dyanna____pisi_baby______
Postat pe 4 Ianuarie 2010 17:12
Pisi, intrebarile astea trebuia sa i le pui ginecologului care te-a chiuretat sau persoanei care ti-a indicat anticonceptionalele. Totusi, in varianta turbo, raspunsurile ar fi: cand vrei, da, cand vrei...
Lucia38
Postat pe 4 Ianuarie 2010 17:16
De la: dyanna____pisi_baby______, la data 2010-01-04 17:12:20Am si eu o intrebare.....stiu ca e ceva mai stanjenitor pt mine...dar am trecut si peste asta.....acum o luna jumatate am avut un avort si dupa am facut hemoragie...dar am trecut peste toate....desi am avut foarte mari cheaguri de sange...cat pumnul aproximativ...iar de 4 zile iau anticonceptionale diane- 35 ....si aici ajund si la intrebare...dupa cat timp pot avea relatii sexuale?
si vreau sa stiu daca pot ramane din nou insarcinata...si inca ceva cand trebie sa fac pauza intre anticonceptionale si cat timp..????




pai ...anticonceptionalele ...pauza dupa ce termini toata tableta,adica sunt fix pt 21 de zile ,pauza 7 zile si dupaia reincepi iar .( sper sa nu ma insel ..am luat si eu o luna dar am renuntat ,k imi faceau rau )
Caat despre relatii sexuale ,dupa avort ...stiam ca intre 4-6 sapt .
Numai bine.
blaa
Postat pe 4 Ianuarie 2010 17:46
De la: dyanna____pisi_baby______, la data 2010-01-04 17:12:20Am si eu o intrebare.....stiu ca e ceva mai stanjenitor pt mine...dar am trecut si peste asta.....acum o luna jumatate am avut un avort si dupa am facut hemoragie...dar am trecut peste toate....desi am avut foarte mari cheaguri de sange...cat pumnul aproximativ...iar de 4 zile iau anticonceptionale diane- 35 ....si aici ajund si la intrebare...dupa cat timp pot avea relatii sexuale?
si vreau sa stiu daca pot ramane din nou insarcinata...si inca ceva cand trebie sa fac pauza intre anticonceptionale si cat timp..????



da' ginecologu' cela de te-o taiat....n-o putut spune cand esti ready sa te f--i?
greierash_is_back
Postat pe 4 Ianuarie 2010 19:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gingii retrase 8 De la: OanaSun 28 Februarie 2011 22:58
Drogurile 12 De la: adina_black 3 Noiembrie 2009 22:32
Herpes 7 De la: kudika328918 7 Noiembrie 2010 09:01
imformatii utle clic 5 De la: Barbie30_ 17 Noiembrie 2010 16:29
Dureri menstruale si ciclu menstrual neregulat 28 De la: ocs 3 Aprilie 2011 23:09