Setari Cookie-uri

CARTE SUPER DE MACHIAJ!

Am gasit la Teora o carte excelenta de machiaj- gasiti acolo toate detaliile-se numeste Machiajul perfect - Secretele unui profesionist pentru obtinerea unor transformari uluitoare ( Cod 6817 ). E putin mai scumpa da ro luati de pe site-ul lor cu 20% reducere ( adica cu la 63 lei) si zau ca merita! E tiparita afara, pe hartie super misto si te invata cum sa te machiezi , pas cu pas.
Intrati pe http://www.teora.ro/bunvenit.html si cautati cod 6817
Sper sa va placa!
Pupici!
kudika099533
Postat pe 7 Ianuarie 2010 16:57
De la: kudika099533, la data 2010-01-07 16:57:57Am gasit la Teora o carte excelenta de machiaj- gasiti acolo toate detaliile-se numeste Machiajul perfect - Secretele unui profesionist pentru obtinerea unor transformari uluitoare ( Cod 6817 ). E putin mai scumpa da ro luati de pe site-ul lor cu 20% reducere ( adica cu la 63 lei) si zau ca merita! E tiparita afara, pe hartie super misto si te invata cum sa te machiezi , pas cu pas.
Intrati pe http://www.teora.ro/bunvenit.html si cautati cod 6817
Sper sa va placa!
Pupici!


mi-am comandat-o si eu, de abia astept sa o citesc
fetelor, daca aveti si alte carti de make-up nu ezitati sa ni le recomandati
in lipsa de cusuri, macar ne documentam din alte surse
sper sa fie buna cartea si sa nu regret ca am dat banii pe ea
ioana_ion13
Postat pe 7 Ianuarie 2010 17:35
N-as putea sa citesc asa ceva. As simti cum mi se sinucid rand pe rand toti neuronii Cosmeticiana mea este extreeem de chinuita cand am eu chef de iesit in oras
Dar e bine sa fie si oameni informati, asa ca spor la citit
liliana2005
Postat pe 15 Ianuarie 2010 11:52
..... care de machiaj.... suna ok, dar sincer de cand s-a inventat internetul... gasesti acolo tot. inclusiv tutoriale. de ex http://www.youtube.com/watch?v=AcXxuxx8n54 ... sper sa va ajute
make_up_profesional
Postat pe 1 Februarie 2010 14:23
Buna fetelor,

O alta carte pe care v-o recomand este Make-up by Marie Claire. Eu am cumparat-o de la o librarie online saptamana trecuta http://www.librariatuturor.ro/Carti_Ghiduri_practice/Make_Up_by_Marie_Claire_-_Ghid_de_machiaj--I2557--C296--ED-.aspx

Sunt date explicatii pe intelesul tuturor, are fotografii foarte delicate si e si frumos copertata. M-a incantat foarte mult.
Sa-mi spuneti parerea voastra!
Pe curand!
emi_emi
Postat pe 27 Februarie 2010 01:56
Mi-am cumparat si eu cartea Marie Claire anu trecut....e interesanta nu zic nu...dar sunt putine informatii din pacate...am stat si am mai citit...eu am facut o scoala de make-up si inka mai am o luna si termin...si informatiile primite in timpul scolii sunt extrem de multe...nici nu sufera comparatii...dar si pe internet gasesti o gramada de informatii...in acea carte mi se pare ca totul este sintetizat...acum eu mi-am facut rost de ghidul MAC... ....eram curioasa...intr=adevar sunt multe informatii pe care ti le ofera...din pacate asa ceva nu se gaseste pe piata..am facut rost de acest ghid prin intermediul unei prietene..pur si simplu este un cd care contine ffffffff multe pagini....peste 2000 de pagini...contine videoclipuri...cum te dai cu rimel, cum iti pui gene false etc etc...nici pana acum nu am parcurs intreg ghidul..ghidu a fost facut pentru angajatii de la MAC...e bine sa-l ai in casa....alte carti nu mai stiu...cred ca un curs de automachiaj, sau chiar un curs de initiere in cadfrul unei scoli ar fi mai bun decat o carte...in scoala vezi ce si cum..practic....
melina26
Postat pe 13 Martie 2010 10:27
De la: melina26, la data 2010-03-13 10:27:09Mi-am cumparat si eu cartea Marie Claire anu trecut....e interesanta nu zic nu...dar sunt putine informatii din pacate...am stat si am mai citit...eu am facut o scoala de make-up si inka mai am o luna si termin...si informatiile primite in timpul scolii sunt extrem de multe...nici nu sufera comparatii...dar si pe internet gasesti o gramada de informatii...in acea carte mi se pare ca totul este sintetizat...acum eu mi-am facut rost de ghidul MAC... ....eram curioasa...intr=adevar sunt multe informatii pe care ti le ofera...din pacate asa ceva nu se gaseste pe piata..am facut rost de acest ghid prin intermediul unei prietene..pur si simplu este un cd care contine ffffffff multe pagini....peste 2000 de pagini...contine videoclipuri...cum te dai cu rimel, cum iti pui gene false etc etc...nici pana acum nu am parcurs intreg ghidul..ghidu a fost facut pentru angajatii de la MAC...e bine sa-l ai in casa....alte carti nu mai stiu...cred ca un curs de automachiaj, sau chiar un curs de initiere in cadfrul unei scoli ar fi mai bun decat o carte...in scoala vezi ce si cum..practic....


Buna melina
Nu ai putea face cateva copii ale cd-ului pe care il ai , sa ni le trimiti si noua , sau sa le vinzi, ca si eu as fi interesata de aceste cd care il.
anca12345
Postat pe 16 Mai 2010 06:09
caut modele pt machiaj, sunt make-up artist de 5 ani si realizez machiaje cu produse Dior,LANCOME, MAC etc, machiaj in functia de forma ochilor si de fizionomie,machiaj de zi dde seara si fantezie. astept propuneri si acest anunt este limitat, se fac programari va multumesc
cris_make_up_artist
Postat pe 16 Mai 2010 13:30
Buna
Eu as fi interesata, doar ca nu sunt din bucuresti, ai putea da mai multe detalii te rog.
anca12345
Postat pe 17 Mai 2010 04:14
Fetelor, va dau link catre blogul meu de make-up.
Acolo prezint realizarea pas cu pas a diferite look-uri, vorbesc despre pensule de machiaj, reguli de machiaj, culori si tehnici potrivite fiecarei fete in parte si primesc mesaje cu look-uri dorite. Va astept si pe voi si spersa va placa!!

http://ancabuzeamakeup.blogspot.com
anca_buzea
Postat pe 18 Mai 2010 11:33
Imi place blogul tau, check out mine too!http://beautywithinu.blogspot.com/
PinkyStar
Postat pe 1 Februarie 2011 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
genele false 5 De la: AdrianaRay 9 Aprilie 2010 12:40
MACHIAJ PROFESIONAL LA TINE ACASA 26 De la: carina87 29 Mai 2014 12:12
Machiaj Halloween 3 De la: FLORY_DULCIK 13 Noiembrie 2009 21:36
blue eyes 12 De la: FLORY_DULCIK 13 Octombrie 2009 14:07
The Magic of Making Up! 1 De la: SfatUtil 5 August 2009 00:42