Setari Cookie-uri

Help! am o manichiura de toata rusinea

Ei, ca orice fata, as vrea si eu unghii frumoase (sau maini frumoase mai bine zis) dar natura nu prea ma ajuta... sunt urate de mi-e rusine sa ies din casa! si incerc mereu sa le ascund, dar nu e posibil sa nu se observe. eu ma dau cu creme hidratante, dorm cu manusi de noapte si alte din astea.... dar pielea de pe maini tot uscata pare (si iarna, si vara )... zona de sub unghii (la radacina) e mereu rosie si nu stiu ce sa ii fac , ca sa nu mai spun ca am niste unghii late si urate exact ca tata, si chiar daca le pilesc, incerc sa le dau o forma, ele tot urate sunt.Stie cineva cum as putea sa rezolv? mai ales cu pielea rosie... ca de la frig se face si mai rosie si se vede extraordinar de urat. HELP!


va pun si o poza ca sa va convingeti:

Glitter Graphics

An3lle
Postat pe 14 Ianuarie 2010 09:34
De la: An3lle, la data 2010-01-14 09:34:29

va pun si o poza ca sa va convingeti:

Glitter Graphics



Unde pui poza? Ca la profil nu ai pus-o
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Ianuarie 2010 09:41
http://img14.imageshack.us/img14/8797/img0048zn.jpg

sry
An3lle
Postat pe 14 Ianuarie 2010 09:52
Binenteles ca exagerezi un pic si tu...
In primul rand nu mai taia pielita si nu o mai roade prin parti. Cel putin asa mi se pare mie ca faci;-)
Cand iesi afara iarna e necesar sa porti manusi si sa-ti protejezi mainile.
Iar acasa cand speli ceva poarte manusi sau daca ai gradina la fel....Cand faci ceva intr-un mediu unde se deterioreaza pielea mainililor foloseste manusi sa te protejezi. Degeaba te dai cu creme si cu una alta daca nu previi uscarea si te protejezi. In rest e ok ce ai incercat.
Poti face un peeling pt maini, baie in ulei caldut...
Ca sa le dai un aspect mai ingrijit, ori folosesti o plia de unghi (imi scapa cum se numeste exact) sa lustruiesti unghiile sau le dai cu un lac incolor intaritor.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Ianuarie 2010 10:15
dar sa para mai inguste ce le fac?
mersi oricum
An3lle
Postat pe 14 Ianuarie 2010 22:23
Hai, mey, ca nu sunt asa "urate".
Ai putea sa mergi la o manichiurista priceputa si sa ceri sfaturi, nu strica deloc. Apoi fie mergi in continuare la manichiurista, fie aplici sfaturile ei acasa
tequila_cu_varza
Postat pe 15 Ianuarie 2010 13:43
daca pielea ta e uscata si se inroseste la frig inseamna ca e foarte sensibila si trebuie hidratata..eu iti recomand sa te dai cu ulei de masline....e un pic cam nasol la inceput si vei simti mainile unsuroase, dar este foarte bun..pt mama mea a avut efect..am citit despre chestia asta intr-o revista si i-am spus..e foarte multumita...ea se da seara cand se pune in pat..pana dimineata pielea absoarbe uleiul ...
sper sa incerci si sa-ti faca bine...eu folosesc uleiul de masline si pt unghii .cu timpul mi s-au intarit si nu mi se mai exfoliaza, iar pielea de pe maini a devenit foarte fina
deliutzaa
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:41
o crema buna..si o oja care sare in pchi..si gata
iulia069834
Postat pe 18 Ianuarie 2010 17:02
De la: iulia069834, la data 2010-01-18 17:02:07o crema buna..si o oja care sare in pchi..si gata


in ochi
iulia069834
Postat pe 18 Ianuarie 2010 17:02
Coco Nails, Hair, Make-Up, Bar Constanta - o experienta unica - Va ofera servicii complete de manichiura si pedichiura, hair styling exceptional si machiaje ultramoderne - carti de vizita ale personalitatii si frumusetii dumneavoastra, stil si eleganta. Rasfatati-va cu o manichiura spa, o pedichiura de relaxare, un refreshing facial, sau un hair styling exceptional. Veti adora timpul relaxant petrecut in salonul nostru de manichiura si frumusete! Fotoliile si minibarul, manichiura si pedichiura luxoase, sunt doar cateva exemple din oferta noastra de servicii de lux cu stil. Tehnicieni nostri de unghii sunt profesionisti si experimentati, precum si echipamentul nostru este de cea mai buna calitate, astfel va veti bucura de ingrijirea decadenta a unghiilor si de relaxarea serviciilor spa, numai la Coco Nails Constanta


Bulevardul MAMAIA, nr.232, Constanta, judetul Constanta
0341/881831; 0724178995
www.coconails.ro
BlondaX
Postat pe 11 Martie 2010 21:34
Si eu aveam mana la fel ca a ta.. si ma'm hotarat ptr unghi false.. imi pun de 4 luni la un salon din Bucuresti zona Budapesta Nicole Nail Art se numeste.. lucreza foarte frumos si sunt f fericita unghia mea naturala nu are obsolut nmk si de fiecare data am cate un model diferit si foare reusit:X
merick
Postat pe 18 Iulie 2010 00:25
Daca unghiile tale naturale nu cresc suficient, se exfoliaza sau pur si simplu vrei o manichiura impecabila si care sa dureze mult timp atunci te vei indragosti de unghiile cu gel .

Avantajul acestor unghii e ca poti avea french permanent sau diverse alte aplicatii fara ca tu sa depui vreun efort pentru intretinere.

Intretinerea unghiilor cu gel uv trebuie efectuata in medie la 3 saptamani, in functie de ritmul de crestere al unghiei naturale.

PRETURI:
70 RON- aplicare tips natural + gel
50 RON- aplicare gel pe unghia naturala (protectie unghie naturala)
50 RON- intretinere ( se realizeaza la 2-3 saptamani)
MENTIUNI:
In pret este inclus: french simplu sau permanent si modele/aplicatii (pictura, strasuri, sclipici, floricele, etc).
Daca ti-ai rupt/distrus o unghie, inlocuirea ei este GRATUITA.
CONTACT:
Unghiile sunt aplicate la domiciliul meu – Dristor.
Pentru informatii suplimentare si programari va stau la dispozitie la telefon: 0721.367.384.
Manu_M
Postat pe 23 August 2010 09:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
probleme cu unghiile? 13 De la: kudika316081 23 August 2010 09:38
Recomandare manichiurista buna, zona Iuliu Maniu 3 De la: kudika312940 9 August 2010 18:46
APLIC UNGHII CU GEL, TIPSURI SAU EXTENSII DIN GEL IN PITESTI 1 De la: UNGHIIGELPITESTI 10 Septembrie 2011 12:58
Nu mai reusesc sa las unghiile sa creasca...Ajutor!!! 45 De la: sweety_ana 2 Martie 2014 22:35
Nails perfect! 2 De la: kudika_990359 6 Iulie 2015 15:29