Setari Cookie-uri

CIME BEJ CULOAREA LEMNULUI DE CIRES, CU CE LE ASORTEZ ?

Buna, am o intrebare daca ma poate ajuta cineva cu cateva sugestii... Mi-am luat niste cizme din piele culoarea asta,bej mai inchis spre portocaliu :X mi-au placut foarte mult, si as vrea sa stiu cu ce le pot asorta in restul tinutei...cu ce culori, ca sa nu dau gres....please help me. ;)) multumesc :-*
valytina
Postat pe 5 Februarie 2010 21:53
alb, negru,crem, ecru...depnde de ce culoare ai pielea, parul, cum te machezi. Poti sa porti cizme bleu si bluza roz, daca ai tenul si aspectul potrivit arati foarte ok;)
Probeaza-le cam cu taote tinutele din garderoba si vezi ce iti vine mai bine!
kossy
Postat pe 5 Februarie 2010 21:57
ms frumos pt raspuns ,parul il am saten, ochii caprui iar pielea nici alba dar nici inchisa..potrivita zic eu ...mai astept sugestii... multumesc
valytina
Postat pe 6 Februarie 2010 19:11
maro, bej inchis , chiar si portocaliu sunt culori care merg f bine cu turcoaz si albastru
sinzii
Postat pe 6 Februarie 2010 19:17
eventual poti sa porti niste ciorapi albastri (albastru inchis) ca sa scoti cizmele in evidenta
sinzii
Postat pe 6 Februarie 2010 19:19
dar cu bleumarin merge
valytina
Postat pe 8 Februarie 2010 19:54
Buna, cizmele avand culoarea pe care le au, posibilitatile de asortare cu vestimentatia sunt urmatoarele: sa te bazezi pe nuanta de bej si atunci culorile pastel de la somon ,culoarea pirsicii ,roz dar in nuante cat mai deschise in functie de cat de deschisa este nuanta de bej sau sa mergi pe nuanta de portocaliu sa asoteszi cu bleu, turcoaz deschis, rosu dar nuantele mai inchise gen burgundy, nuante de maro dar nu foarte inchise, acele nuante putin rosiatice.Evita albastrul inchis, galbenul, rozul in nuante inchise de gen ciclam, violetul rece care are ami mult albastru in componenta decat rosu si nuantele de maro care se apropie ca ton cu cizmele efectul nu este prea placut din punct de vedere estetic.Succes.
kudika071994
Postat pe 17 Februarie 2010 21:36
Da cu bleumarinul merge.
kudika071994
Postat pe 17 Februarie 2010 21:38
multumesc mult
valytina
Postat pe 18 Februarie 2010 21:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce credeti ca sunt mai presus "pilele"(cunostintele)decat ceea ce stii? 3 De la: mitura 8 Septembrie 2009 22:10
Help?! (va rog sa cititi....simt nevoia sa ma confesez cuiva) 34 De la: gifgaia 14 Septembrie 2010 23:26
Am nevoie de parerile voastre....please!!! 46 De la: delicacy 19 Mai 2011 17:45
Extensii de par cu clipsuri 1 De la: Charmmy 24 Noiembrie 2009 16:10
Suvite??Help! 7 De la: puma_girl 9 Martie 2010 08:07