Setari Cookie-uri

DIETA

AS DORI SA IMI ZICETI IMI RECOMANDATI SI MIE O DIETA SA POT SLABI,TREPTAT FARA SA MA INBOLNAVESC ,MULTUMESC
kudika096788
Postat pe 7 Februarie 2010 17:30
incearca dietele lui montignac..sunt bune, cumpara cartea lui de retete si spor la treaba. mai adauga si ceva sport, miscare, ceai verde sau ma rog..apa plata si e ok
Shhh
Postat pe 7 Februarie 2010 17:31
nu stiu altele cum sunt, da` la mine cand vine vorba de retete si supraretete minune imi vine pofta de mancare si mai tare (norocul meu ca am un program de lucru dezordonat)
-poti manca putin si des daca programul iti permite
-poti micsora cantitatea de mancare pe care o consumi in mod obisnuit
-apa
-stabileste seara o ora peste care sa nu depasesti cina (de regula,cica tre` sa mananci cu aprox 2 ore inainte de a te culca-spexialistii spun,nu io)
mitura
Postat pe 7 Februarie 2010 17:40
De la: mitura, la data 2010-02-07 17:40:24 nu stiu altele cum sunt, da` la mine cand vine vorba de retete si supraretete minune imi vine pofta de mancare si mai tare (norocul meu ca am un program de lucru dezordonat)
-poti manca putin si des daca programul iti permite
-poti micsora cantitatea de mancare pe care o consumi in mod obisnuit
-apa
-stabileste seara o ora peste care sa nu depasesti cina (de regula,cica tre` sa mananci cu aprox 2 ore inainte de a te culca-spexialistii spun,nu io)


mitu aici te contrazic cu 4 ore inainte de a te culca ...pentru a nu iti simti stomacul greu ,pentru a nu te foi in pat..mai apoi.pentru a nu te balona
iulia069834
Postat pe 18 Februarie 2010 10:14
Iti recomand sa apelezi la produse HERBALIFE .Sunt naturale si te ajuta sa slabesti si sa-ti reglezi metabolismul.Eu le-am folosit si sunt foarte multumita.Astept sa ma contactezi.
zaietmihaela
Postat pe 19 Februarie 2010 11:14
iulia069834, mitura a zis bine cu aproximativ 2ore ;) mai ales ca seara este indicat ceva usor...si chiar daca e sa consume carbo complexi, proteina cu abs lenta si grasimi si tot se poate digera in cca 2h si ceva. Pai daca sta 4h inainte de culcare, mai doarme inca 8h...ia gandeste si tu...sta 12h fara sa dea org hrana, tie ti se pare in regula?
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Februarie 2010 17:55
De la: zaietmihaela, la data 2010-02-19 11:14:55Iti recomand sa apelezi la produse HERBALIFE .Sunt naturale si te ajuta sa slabesti si sa-ti reglezi metabolismul.Eu le-am folosit si sunt foarte multumita.Astept sa ma contactezi.

Da, te va contacta....telepatic Mai oameni buni, hai sa fim seriosi ca nu exista pastile sa faca treaba in locul vostru. Mai deschideti si voi un tv unde sunt invitati oameni de specialitate (care nu doresc sa obt niciun profit si niciun avantaj de pe urma proastei voastre informari)sau daca nu aveti timp, apucati sa cititi "reguli" de baza ca apoi orice informatie sa o cerneti si sa o treceti prin filtrul ratiunii, nu sa le luati pe toate de-a buna ;)
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Februarie 2010 17:58
da multumesc de sfaturi am gasit eu o modalitate care e facila si mi se portiveste corpului meu ca tare plina nu sunt ca am 56 de kile la 1.67 si 25 ani,oricum va multumesc
kudika096788
Postat pe 21 Februarie 2010 16:36
Buna tuturor!O sa adaug si eu ceva la acest topic pentru toti cei interesati...putem slabi si fara diete sau alte sacrificii.
Poate unii dintre noi nu isi permit timpul liber ce trebuie acordat activitatilor fizice benefice si poate unele diete nu corespund organismului nostru.Am 21 de ani..1.63 inaltime si 48 de kilograme.A trebuit sa pun accent pe intretinerea corpului inca de la 18 ani.
Am reusit fara diete si fara prea multa activitate fizica.Va recomand tuturor reteta mea si va garantez rezultatele asteptate
IN fiecare dimineata in loc de cafeaua obisnuita inervati o cana de ceai verde cu 2 felii de 1 cm grsime de la o lamaie,acelasi lucru si inainte de somnik.la dusurile zilnice cateva grade in plus...putin mai firebinte si un gel de dus pentru relaxarea muschilor,e foarte benefic nu numai pentru a iti mentine silueta dar si pentru organism.de cate ori simtit nevoia sa mancati nu va abtineti dar incepeti masa cu un fruct consistent,o portocala,ananas si incheiati cu altul o banana un mar.nu e greu si nu trebuie sa va abtineti de la nimik
.infometarea nu e benefica si nu duce neaparat la intretinerea siluetei si doar la un efect intarziat.
orice intrebare e binevenita
casey_cat
Postat pe 21 Februarie 2010 18:51
De la: casey_cat, la data 2010-02-21 18:51:29Buna tuturor!O sa adaug si eu ceva la acest topic pentru toti cei interesati...putem slabi si fara diete sau alte sacrificii.
Poate unii dintre noi nu isi permit timpul liber ce trebuie acordat activitatilor fizice benefice si poate unele diete nu corespund organismului nostru.Am 21 de ani..1.63 inaltime si 48 de kilograme.A trebuit sa pun accent pe intretinerea corpului inca de la 18 ani.
Am reusit fara diete si fara prea multa activitate fizica.Va recomand tuturor reteta mea si va garantez rezultatele asteptate
IN fiecare dimineata in loc de cafeaua obisnuita inervati o cana de ceai verde cu 2 felii de 1 cm grsime de la o lamaie,acelasi lucru si inainte de somnik.la dusurile zilnice cateva grade in plus...putin mai firebinte si un gel de dus pentru relaxarea muschilor,e foarte benefic nu numai pentru a iti mentine silueta dar si pentru organism.de cate ori simtit nevoia sa mancati nu va abtineti dar incepeti masa cu un fruct consistent,o portocala,ananas si incheiati cu altul o banana un mar.nu e greu si nu trebuie sa va abtineti de la nimik
.infometarea nu e benefica si nu duce neaparat la intretinerea siluetei si doar la un efect intarziat.
orice intrebare e binevenita

Nu se incepe masa cu un fruct :) daca e sa il iei inainte de masa, tre sa treaca macar o juma de ora ca apoi sa mananci. poti sa il iei dupa masa la un interval orar care difera in fct de ce ai mancat si cat de consistenta a fost masa. Acest interval poate varia de la 1 ora pana la aproape 2.5-3h.
Ronnie_Coleman
Postat pe 21 Februarie 2010 21:42
Uite sa iti povestesc si experienta mea si poate te ajuta cumva.

Sa stii ca in general nu sunt de acord cu niciun fel de medicamente, etc si merg pe ideea de echilibru, dieta, sanatate, natural, sport. Eu am fost plecata un an la masterat in Franta si acolo mi-au fost recomandate de o colega din Belgia care le incercase si ea niste tablete de slabit pe baza de ingrediente naturale XL-S.Se iau inainte de masa si absorb grasimea si colesterolul din mancare. Am tinut 2 luni acest obicei si am ajuns sa slabesc 7 kg fara niciun fel de efort. Am fost foarte incantata, dar plecand din Belgia nu am mai putut sa tin cura. Oricum de curand am aflat ca au fost aduse si in Romania.

Chiar o kudika de pe acest forum mi-a trimis linkul din Romania al pastilelor de slabit: www.xl-s.ro

A inceput si o prietena de-ale mele sa le ia si de vreo 10 zile a slabit 2 kg, deci mi se pare incet uniform si frumos. Evident dupa 2 luni abia numaram si vedem care sunt rezultatele. Va tin la curent
dana_romos
Postat pe 23 Februarie 2010 17:24
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-02-20 17:58:24
De la: zaietmihaela, la data 2010-02-19 11:14:55Iti recomand sa apelezi la produse HERBALIFE .Sunt naturale si te ajuta sa slabesti si sa-ti reglezi metabolismul.Eu le-am folosit si sunt foarte multumita.Astept sa ma contactezi.

Da, te va contacta....telepatic Mai oameni buni, hai sa fim seriosi ca nu exista pastile sa faca treaba in locul vostru. Mai deschideti si voi un tv unde sunt invitati oameni de specialitate (care nu doresc sa obt niciun profit si niciun avantaj de pe urma proastei voastre informari)sau daca nu aveti timp, apucati sa cititi "reguli" de baza ca apoi orice informatie sa o cerneti si sa o treceti prin filtrul ratiunii, nu sa le luati pe toate de-a buna ;)


Nu e chiar asa! Exista clenbuterolul care intr-adevar te ajuta!! dar este si perixulos daca nu stii cum sa il administrezi si are si contraindicatii. daca vreti sa va informati despre medicament( este folosit pentru astmatici) google it.
kudika130506
Postat pe 26 Februarie 2010 14:16
De la: kudika130506, la data 2010-02-26 14:16:45
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-02-20 17:58:24
De la: zaietmihaela, la data 2010-02-19 11:14:55Iti recomand sa apelezi la produse HERBALIFE .Sunt naturale si te ajuta sa slabesti si sa-ti reglezi metabolismul.Eu le-am folosit si sunt foarte multumita.Astept sa ma contactezi.

Da, te va contacta....telepatic Mai oameni buni, hai sa fim seriosi ca nu exista pastile sa faca treaba in locul vostru. Mai deschideti si voi un tv unde sunt invitati oameni de specialitate (care nu doresc sa obt niciun profit si niciun avantaj de pe urma proastei voastre informari)sau daca nu aveti timp, apucati sa cititi "reguli" de baza ca apoi orice informatie sa o cerneti si sa o treceti prin filtrul ratiunii, nu sa le luati pe toate de-a buna ;)


Nu e chiar asa! Exista clenbuterolul care intr-adevar te ajuta!! dar este si perixulos daca nu stii cum sa il administrezi si are si contraindicatii. daca vreti sa va informati despre medicament( este folosit pentru astmatici) google it.

Ma bucur ca stii ca clenbuteraolul este MEDICAMENT. Ea nu este o persoana BOLNAVA
Ronnie_Coleman
Postat pe 26 Februarie 2010 17:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau o parere! 29 De la: yoney 26 August 2010 20:37
Un sfat va rog!! 1 De la: kudika024173 4 August 2009 14:51
Sex anal sau nu ..? 20 De la: blue07scorpion 20 Iulie 2009 15:33
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:46
Avort 9 De la: steffy91 9 Iulie 2011 20:44