Setari Cookie-uri

dieta vegetarianna

dieta vegetariana te va ajuta sa slabesti natural fara compicatii fara infomatari, usor dar sigur
mihaela22101988
Postat pe 22 Februarie 2010 13:46
si tu??tii dieta vegetariana?? nu prea pare...
Shhh
Postat pe 23 Februarie 2010 10:45
De la: Shhh, la data 2010-02-23 10:45:50si tu??tii dieta vegetariana?? nu prea pare...


cata rautate
_curly
Postat pe 23 Februarie 2010 10:50
De la: _curly, la data 2010-02-23 10:50:46
De la: Shhh, la data 2010-02-23 10:45:50si tu??tii dieta vegetariana?? nu prea pare...


cata rautate


si asta-i tot o "dieta" de care eu nu ma pot lasa deloc
Dontyyy
Postat pe 23 Februarie 2010 10:51
De la: Shhh, la data 2010-02-23 10:45:50si tu??tii dieta vegetariana?? nu prea pare...

eee daca o fi avut peste 100 se prea poate!
one_size
Postat pe 23 Februarie 2010 10:54
avem nevoie si de carne,de peste (ca doar are omega 3 ),de lactate....fructele si legumele nu sunt de ajuns...
pissy
Postat pe 28 Februarie 2010 14:58
sunt de acord cu cea vegetariana care de fapt este un fel de post si deci face bine din cand in cand, cu fructe si legume cam greu sa te ingrasi, o practic si eu din cand in cand si ma ajuta sa mai slabesc
bluenights
Postat pe 7 Martie 2010 14:18
Nu avem nevoie de carne. daca v-ati documenta indeajuns ati vedea ca se poate trai foarte bine, chiar mai bine fara, unu la mana pentru sanatatea voastra (ca suntem egositi si ne gandim prima data la noi) carnea de azi din magazine e falsa, si doi la mana din respect pentru viata din jur.
"Animalele traiesc din ratiunile lor proprii. Ele n-au fost create pentru oameni, asa cum negrii n-au fost creati pentru albi, sau femeile pentru barbati."

carnea se poate inlocui cu grau , nuci
BitchWithABazooka
Postat pe 19 Septembrie 2011 17:10
De la: ana_are_bere, la data 2011-09-19 17:10:27Nu avem nevoie de carne. daca v-ati documenta indeajuns ati vedea ca se poate trai foarte bine, chiar mai bine fara, unu la mana pentru sanatatea voastra (ca suntem egositi si ne gandim prima data la noi) carnea de azi din magazine e falsa, si doi la mana din respect pentru viata din jur.
"Animalele traiesc din ratiunile lor proprii. Ele n-au fost create pentru oameni, asa cum negrii n-au fost creati pentru albi, sau femeile pentru barbati."

carnea se poate inlocui cu grau , nuci

...mure, prune si alune.
anageo25
Postat pe 19 Septembrie 2011 17:13
De la: ana_are_bere, la data 2011-09-19 17:10:27
"Animalele traiesc din ratiunile lor proprii. Ele n-au fost create pentru oameni, asa cum negrii n-au fost creati pentru albi, sau femeile pentru barbati."


De acord cu animalele, de acord cu persoanele de culoare, dar contrariata in privinta ultimei afirmatii (negatii). Poti detalia ideea?
rashela
Postat pe 19 Septembrie 2011 17:16
De la: ana_are_bere, la data 2011-09-19 17:10:27
"Animalele traiesc din ratiunile lor proprii. Ele n-au fost create pentru oameni, asa cum negrii n-au fost creati pentru albi, sau femeile pentru barbati."


Apropo, am vazut ca ai citat, dar ma gandesc ca nu doar ai luat niste cuvinte de undeva ci esti de acord cu ele. De aceea te-as ruga sa-mi explici cum intelegi tu ultima parte.
rashela
Postat pe 19 Septembrie 2011 17:21
De la: rashela, la data 2011-09-19 17:21:18
De la: ana_are_bere, la data 2011-09-19 17:10:27
"Animalele traiesc din ratiunile lor proprii. Ele n-au fost create pentru oameni, asa cum negrii n-au fost creati pentru albi, sau femeile pentru barbati."


Apropo, am vazut ca ai citat, dar ma gandesc ca nu doar ai luat niste cuvinte de undeva ci esti de acord cu ele. De aceea te-as ruga sa-mi explici cum intelegi tu ultima parte.


Probabil vreo lesbiana infocata a scos un porumbel prin gurita.
anageo25
Postat pe 19 Septembrie 2011 17:26
Oamenii ar trebui sa devina vegetarieni pt ca animalele sa fie crutate,nu pt a slabi sau a tine vreo dieta.
broscoiu
Postat pe 19 Septembrie 2011 19:17
:-) prin ultima parte m-am referit la acelasi lucru care se intampla cu animalele... le luam si consideram ca sunt ale noastre ca putem face ce vrem cu ele, asa barbatii mai demult credeau ca pot face ce vor cu femeile si inca unii cred asta, se cred superiori(am precizat unii). pe Alice Walker am citat-o. nu are nici o legatura ce am scris cu preferintele sexuale cum zice persoana de mai sus :) daca atat a inteles ea.
O zi buna
BitchWithABazooka
Postat pe 20 Septembrie 2011 15:55
am gresit, nu eu m-am referit(cum am scris la inceputul mesajului) ci doamna pe care am citat-o.eu doar am zis ce am inteles din asta si sustin
BitchWithABazooka
Postat pe 20 Septembrie 2011 15:58
De la: mihaela22101988, la data 2010-02-22 13:46:31dieta vegetariana te va ajuta sa slabesti natural fara compicatii fara infomatari, usor dar sigur

Fulg-de-nea
Postat pe 20 Septembrie 2011 16:03
si cu avocado,baiatul meu nu mananca carne de nici un fel,nu ii place,asa ca doctora ne-a zis sa inlocuim carnea cu avocado sunt aproape identice,si e mult mai sanatos,plin de vitamine si minerale,asa ca guacamolele e preferatul baiatului,si este mai bun decat carnea,si eu vreau sa ma fac vegetariana,dar mie foarte greu,daca stii un truc sa renunt la carne,prajeli,prajituri,mai ales ca sunt o bucatareasa innascuta:))cum zice sotul meu,dar degeaba daca nu gatesc sanatos decat pt mine si baiat care are doar 2 anisori,dieta vegetariana inseamna sanatate,nu moarte sigura asa cum zic altii,mama e mai mult vegetariana,spun asta ca mananca carne si oua,lapte foarte rar din cauza sanatatii ,dar de cand mananca sanatos,fara carne si prajeli,arata mai bine ca mine si sora mea,toti prietenii rad de noi,ca nu se poate asa ceva,ca mama sa arate mai bine ca fiicele,este adevarat ca noi am nascut recent,dar arat tare urat,plina de cosuri,riduri de nedormit,si am fata imbatranita,mama nu are riduri,va vine sa credeti,mananca fructe foarte multe si verdeturi,nu prajeste nimic,si mananca cat de poate de crud sau fiert,si nu foloseste decat uleiul de masline si sarea,si condimente naturale,coriandru,oregano,chestii din astea,dar eu nu am vointa,nu stiu ce sa fac,desi o vad pe mama cu o gramada de minusuri in kg,fara riduri,cu o fata foarte curata,si cu o vointa de fier,nu pot avea vointa,cum vine asta,ma puteti ajuta,va rog,desi mananc foarte multa carne si oua si lapte,unt,branza si legume cu mult fier,tot anemica feripriva sunt
puiutmiha
Postat pe 21 Aprilie 2012 18:58
Cine poate sa manance fara carne, e foarte ok. Chiar de laudat. Dar asta nu inseamna ca asa trebuie sa si procedam, adica sa ne fortam. Daca nu avem vreo intoleranta la proteinele animale sau vreo convingere, e sanatos si ok sa mananci carne. Nu doar carne, evident. Ci cu legume sau in supe. Omul este omnivor, nu vegetarian, la origine. Asa ca, daca nu puteti fi vegetarieni, mancati carne cu moderatie.
kudika_7869
Postat pe 30 Noiembrie 2012 23:38
De la: kudika_7869, la data 2012-11-30 23:38:49Cine poate sa manance fara carne, e foarte ok. Chiar de laudat. Dar asta nu inseamna ca asa trebuie sa si procedam, adica sa ne fortam. Daca nu avem vreo intoleranta la proteinele animale sau vreo convingere, e sanatos si ok sa mananci carne. Nu doar carne, evident. Ci cu legume sau in supe. Omul este omnivor, nu vegetarian, la origine. Asa ca, daca nu puteti fi vegetarieni, mancati carne cu moderatie.


Nemaiconsumand carne te ajuti pe tine insati atat fizic, corpul tau devine mult mai energic, mai sanatos cat si sufleteste. Poate, daca esti un om bun, te vei simti mai implinita stiind ca traiesti fara a face rau unor fiinte nevinovate carora li se ia viata pentru ca tu sa ai o masa cu carne, cand ai putea trai si fara...Gandeste-te si la aceasta a doua parte...
kudika_16683
Postat pe 7 Februarie 2013 14:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa il uit 5 De la: GINY87 23 Aprilie 2014 19:12
ce ma fac cu nebuna? 48 De la: brunaa 21 Septembrie 2013 17:13
DIETA SANATOASA 33 De la: 10 Aprilie 2014 18:30
viata sanatoasa 12 De la: aishwa 28 Iulie 2009 20:48
Un mijloc usor de-a face impresie buna .... 17 De la: donttouch 13 Mai 2009 13:51