Setari Cookie-uri

Ajutati-ma!!!Va rog...

Buna.Am mare nevoie de niste informatii...Prima ar fi cat costa un avort?Am facut 3 teste de sarcina astazi si mi-a iesit pozitv,adica sunt insarcinata.Am 20 de ani sunt studenta,dar nu lucrez...am niste bani pus deoparte,dar as vrea sa stiu cam cat costa un avort??Va rog e foarte important!!!! Ajutati-ma!!!!!!
Bebe_Baba
Postat pe 10 Martie 2010 19:09
De la: Bebe_Baba, la data 2010-03-10 19:09:30Buna.Am mare nevoie de niste informatii...Prima ar fi cat costa un avort?Am facut 3 teste de sarcina astazi si mi-a iesit pozitv,adica sunt insarcinata.Am 20 de ani sunt studenta,dar nu lucrez...am niste bani pus deoparte,dar as vrea sa stiu cam cat costa un avort??Va rog e foarte important!!!! Ajutati-ma!!!!!!


intre 200-300 ron (2 milioane-3)
mara19
Postat pe 10 Martie 2010 19:21
BUNA.NU CRED CA O SA TE COASTE SCUMP UNDEVA IN JURU LA 100 150EURO.DAR AI GRIJA KA SUS MULT MAI MULT O SA TE COASTE.POATE TE CASATORESTI???????????????????
kudika141601
Postat pe 10 Martie 2010 19:36
De la: Bebe_Baba, la data 2010-03-10 19:09:30Buna.Am mare nevoie de niste informatii...Prima ar fi cat costa un avort?Am facut 3 teste de sarcina astazi si mi-a iesit pozitv,adica sunt insarcinata.Am 20 de ani sunt studenta,dar nu lucrez...am niste bani pus deoparte,dar as vrea sa stiu cam cat costa un avort??Va rog e foarte important!!!! Ajutati-ma!!!!!!


eu ma intreb cum naiba de ai calcat pe bec? contraceptia bat-o vina .......... offff copilele astea !
coldwind
Postat pe 10 Martie 2010 19:40
De la: coldwind, la data 2010-03-10 19:40:34
De la: Bebe_Baba, la data 2010-03-10 19:09:30Buna.Am mare nevoie de niste informatii...Prima ar fi cat costa un avort?Am facut 3 teste de sarcina astazi si mi-a iesit pozitv,adica sunt insarcinata.Am 20 de ani sunt studenta,dar nu lucrez...am niste bani pus deoparte,dar as vrea sa stiu cam cat costa un avort??Va rog e foarte important!!!! Ajutati-ma!!!!!!


eu ma intreb cum naiba de ai calcat pe bec? contraceptia bat-o vina .......... offff copilele astea !


pai a pus banii deoparte, nu'ntelegi? a facut economie!! si iaca rezultat.
Shhh
Postat pe 10 Martie 2010 21:00
depinde cate saptamani de sarcina ai....oricum nu te consta foarte mult ...200 de ron iti ajung....in schimb nu vad de ce te sperii de faptul ca ai sa ai un bebe....eu zic sa te gandesti mai bine....copilul asta poate o sa-ti fie alinare...
freakbabe
Postat pe 10 Martie 2010 21:07
De la: Bebe_Baba, la data 2010-03-10 19:09:30Buna.Am mare nevoie de niste informatii...Prima ar fi cat costa un avort?Am facut 3 teste de sarcina astazi si mi-a iesit pozitv,adica sunt insarcinata.Am 20 de ani sunt studenta,dar nu lucrez...am niste bani pus deoparte,dar as vrea sa stiu cam cat costa un avort??Va rog e foarte important!!!! Ajutati-ma!!!!!!


mult mai mult decat un prezervativ , o pilula contraceptiva , sau macar o 'pilula de a 2 zi' !!!
.....nu ma pot abtine....
mahy33
Postat pe 10 Martie 2010 21:12
De la: Bebe_Baba, la data 2008-10-24 09:06:28Off....cea mai nashpa partida de sex mi s-a intamplat vreo 4 ani,cand am avut un prieten despre care n-ai fi zis ca-i virgin.Asa ca am stat cu el timp de apr.4 luni,in care am facut sex de vreo 10 ori ...Primul act a fost in primele saptamani...dar a fost o partida esuata....nici nu stia cum sa ma sarute,sau cum sa ma mangaie...absolut nimic....m-a dezbracat,ne-am intins pe pat,si am asteptat vreo 5 minute \"pana cand a gasit calea unde sa-si puna penisu\" si a inceput sa se mishte prea banal,odata repede,odata mai lent,dar nici in ruptu capului n-a putut sa se mishte un pic normal,sa mai si simt ceva,niciodata n-am avut orgasm cu el(iar el avut destule,avand in vedere ca o partida de sex tinea cam 10 minute in care min de 2 ori s-a dus....iar cand a trecut la faza orala,sincer nu gasesd cuvinte cat de nashpa si de ras a fost...n-am simtit absolut orice!!Niciodata(pe parcursul realtiei cu el)nu am fost fericita din punct de vedere sexual.Ca sa mai fie si mai si....cand ne-am despartit mi-a zis ca o sa ma iubeasca pt todeauna,pt ca eu am fost prima partenera din viata lui...Iar atunci mi-a dat gata...asa ca eu cred ca inainte de toate tre sa cunosti partenerul cu care vrei sa stabilesthi orice gen de relatii!Vai ce bine ma simt ca a trecut


fata asta povesteste de o experienta de la 14 ani!!! ... ma intreb cand a inceput ea de fapt sportul asta...
Shhh
Postat pe 10 Martie 2010 21:16
Mesaj pentru SHHH....
In primul rand acum am 20 de ani....Al doilea rand.....ce-am scris la un alt topic s-a intamplat acum 6 ani.deci 20-6 e 14...Si DA...am avut 14 ani cand am inceput viata sexuala...nu inteleg de ce trebuie sa te uiti la o persoana cu alti ochi daca a facut sex la varsta mai tanara...se mai intampla... :(.
Si ca sa va lamuresc....cand am implinit 16 m-am despartit de fostu' despre care vorbeam in topicul celalalt.Iar de atunci am o relatie serioasa.Iar faptul ca am patit acum ce-am patit nu prea era vina noastra,pentru ca am luat Postinor,cu care n-am avut niciodata problema,si totul era in regula...dar acum se pare ca n-a mai functionat,sau nu stiu care poate fi un alt motiv.Nu sunt usuratica,si nici prostituata,ca sa-mi schimb partenerul in fiecare luna.Deci va rog respect...
Bebe_Baba
Postat pe 10 Martie 2010 22:59
De la: freakbabe, la data 2010-03-10 21:07:58depinde cate saptamani de sarcina ai....oricum nu te consta foarte mult ...200 de ron iti ajung....in schimb nu vad de ce te sperii de faptul ca ai sa ai un bebe....eu zic sa te gandesti mai bine....copilul asta poate o sa-ti fie alinare...




Problema e ca sunt studenta in anul 2,si n-as putea sa cresc un copil in astfel de conditii,ori n-as avea timp de faculta,ori n-as avea timp de bebe...pana nu pot sa-mi asum raspunderea,nu cred ca e o idee buna sa nasti un copil,cu care nu poti sa fii 24/7.Mai am un an,si vreau sa fac masterat,sa mai am si un job stabil,iar dupa aceea pot sa-mi intemeiez o familie....Poate sunt demodata,dar asa mi se pare corect un mediu pt copil.Faptul ca lucrez ocazional la baruri,restaurante sau diferite eveniment nu ajuta la intretinerea unui copil. Si constiinta da o sa coaste mai mult,dar deocamdata e ma bine si pt mine si pt copil....asta e...SHIT HAPPENS :(
Bebe_Baba
Postat pe 10 Martie 2010 23:15
De la: Bebe_Baba, la data 2010-03-10 23:15:51
De la: freakbabe, la data 2010-03-10 21:07:58depinde cate saptamani de sarcina ai....oricum nu te consta foarte mult ...200 de ron iti ajung....in schimb nu vad de ce te sperii de faptul ca ai sa ai un bebe....eu zic sa te gandesti mai bine....copilul asta poate o sa-ti fie alinare...




Problema e ca sunt studenta in anul 2,si n-as putea sa cresc un copil in astfel de conditii,ori n-as avea timp de faculta,ori n-as avea timp de bebe...pana nu pot sa-mi asum raspunderea,nu cred ca e o idee buna sa nasti un copil,cu care nu poti sa fii 24/7.Mai am un an,si vreau sa fac masterat,sa mai am si un job stabil,iar dupa aceea pot sa-mi intemeiez o familie....Poate sunt demodata,dar asa mi se pare corect un mediu pt copil.Faptul ca lucrez ocazional la baruri,restaurante sau diferite eveniment nu ajuta la intretinerea unui copil. Si constiinta da o sa coaste mai mult,dar deocamdata e ma bine si pt mine si pt copil....asta e...SHIT HAPPENS :(


...e mai bine pt tine....nu pentru copil, fiindca el ar vrea sa se nasca, am citit ieri pe un topic o poezie despre mamele care fac avort...ti se rupe sufletul, a fost foarte induiostor ...dar na, eu nu te pot judeca, nici nu am dreptul
freakbabe
Postat pe 10 Martie 2010 23:24
De la: Bebe_Baba, la data 2010-03-10 22:59:27 .Iar faptul ca am patit acum ce-am patit nu prea era vina noastra,pentru ca am luat Postinor,cu care n-am avut niciodata problema,si totul era in regula...dar acum se pare ca n-a mai functionat,sau nu stiu care poate fi un alt motiv..


Postinorul l-ai luat inainte sau dupa ce ati facut sex ? Ca daca nu-l iei inainte sa incepi actiunea cu juma de ora atunci nu-si mai face efectul
iris_4_ever
Postat pe 11 Martie 2010 02:37
De la: Bebe_Baba, la data 2010-03-10 22:59:27Mesaj pentru SHHH....
In primul rand acum am 20 de ani....Al doilea rand.....ce-am scris la un alt topic s-a intamplat acum 6 ani.deci 20-6 e 14...Si DA...am avut 14 ani cand am inceput viata sexuala...nu inteleg de ce trebuie sa te uiti la o persoana cu alti ochi daca a facut sex la varsta mai tanara...se mai intampla... :(.
Si ca sa va lamuresc....cand am implinit 16 m-am despartit de fostu' despre care vorbeam in topicul celalalt.Iar de atunci am o relatie serioasa.Iar faptul ca am patit acum ce-am patit nu prea era vina noastra,pentru ca am luat Postinor,cu care n-am avut niciodata problema,si totul era in regula...dar acum se pare ca n-a mai functionat,sau nu stiu care poate fi un alt motiv.Nu sunt usuratica,si nici prostituata,ca sa-mi schimb partenerul in fiecare luna.Deci va rog respect...


am sa te respect pt vorbele astea o mie de ani de aici inainte!!!
Shhh
Postat pe 11 Martie 2010 09:57
programeaza-te la policlinica Polizu, te costa 150 ron.
kudika134283
Postat pe 16 Martie 2010 16:30
si tu in 6 ani de futere nu ai ajuns sa stii cum sa te protejezi suficient?
mie sincer mi'ar fi rusine sa intreb pe un forum cat costa ca sa curm o viata.
felixcat
Postat pe 16 Martie 2010 16:34
De la: iris_4_ever, la data 2010-03-11 02:37:50
De la: Bebe_Baba, la data 2010-03-10 22:59:27 .Iar faptul ca am patit acum ce-am patit nu prea era vina noastra,pentru ca am luat Postinor,cu care n-am avut niciodata problema,si totul era in regula...dar acum se pare ca n-a mai functionat,sau nu stiu care poate fi un alt motiv..


Postinorul l-ai luat inainte sau dupa ce ati facut sex ? Ca daca nu-l iei inainte sa incepi actiunea cu juma de ora atunci nu-si mai face efectul


Postinorul se ia in maxim 72 de ore de la actul sexual neprotejat , nu inainte !
Cu cat intervalul de timp scurs de la consumarea actului sexual pana la administrarea comprimatului e mai mic , cu atat cresc sansele sa-si produca efectul .
O cutie de Postinor contine 2 comprimate . Primul , asa cum am spus mai sus , trebuie luat cat mai repede , iar al 2 lea - la 12 ore de la administrarea celui dintai .
mahy33
Postat pe 17 Martie 2010 17:32
De la: Bebe_Baba, la data 2010-03-10 19:09:30Buna.Am mare nevoie de niste informatii...Prima ar fi cat costa un avort?Am facut 3 teste de sarcina astazi si mi-a iesit pozitv,adica sunt insarcinata.Am 20 de ani sunt studenta,dar nu lucrez...am niste bani pus deoparte,dar as vrea sa stiu cam cat costa un avort??Va rog e foarte important!!!! Ajutati-ma!!!!!!
te costa in jur de 150 de euro depinde de medic pastreaza sarcina nu avorta in urma unui avort poti ramane sterila si pe viitor nu vei mai avea copii toate astea sau intamplat cu un scop DUMNEZEU ti la dat este o viata creata de EL ti-a daruit un dar frumos adica acela de a fi mama convingel pe respectivul "tatic"sa-si asume responsabilitatea ca doar ia fost bine cand a.... iar in privinta facultatii nu-ti face griji o faci tu dupa aceea sunt destule mamici de varsta ta care au grija si de bebe si se duc la facultate statu timp de 2 ani iti da ajutor pentru copil 800 de roni
kudika143709
Postat pe 17 Martie 2010 21:33
Statul iti da ajutor din cate stiu, numai daca ai lucrat undeva cu contract, timp de un an... Altfel...te descurci singura...
Micael
Postat pe 24 Martie 2010 08:40
De la: Bebe_Baba, la data 2010-03-10 19:09:30Buna.Am mare nevoie de niste informatii...Prima ar fi cat costa un avort?Am facut 3 teste de sarcina astazi si mi-a iesit pozitv,adica sunt insarcinata.Am 20 de ani sunt studenta,dar nu lucrez...am niste bani pus deoparte,dar as vrea sa stiu cam cat costa un avort??Va rog e foarte important!!!! Ajutati-ma!!!!!!


Buna!
E dureros ce spui tu acolo, la naiba...o folie de anticonceptionale costa de 10 ori mai putin decat un avort,plus ca nu ai riscul sa faci complicatii sau alte prostii. Dar acum e tarziu pentru anticonceptionale.Eu ti-am pus un link, si te-as ruga sa te uiti foarte atenta la el, si mai apoi sa te gandesti daca vrei cu adevarat sa faci un avort.
http://www.youtube.com/watch?v=hWG8ZXdb50I&feature=related
Eu am auzit odata un om foarte necajit care spunea asa" Dumnezeu nu da niciodata unui om mai mult decat poate indura", asa ca ....reflecta un pic la asta si vezi ca poate Dumnezeu are alte planuri cu tine si cu micutul/ micuta care creste in interiorul tau.
E pacat sa distrugi o viata. Nu ne-a dat nimeni dreptul de a lua viata cuiva. Gandeste-te foarte bine , ca mai tarziu sa nu-ti para rau pentru greseala asta.
Iti doresc tot binele din lume.
ioanam859
Postat pe 24 Martie 2010 09:20
buna eu zic sa pastrezi copilul este un dar de la domnul sa ai un pintec o alta viata mai bine pastreazal si nu o sa regreti si daca nu poti sa il cresti mai bine dal spre adoptie gindestete foarte mult ca sint tienri casatoriti care nu pot face copii iai putea sa iii faci fericiti pe acei tineri care vor sa adopte bebelusul tau gindestete asta mcar de dragul domnului iisus pet cs el te intelege cel mai bine el nu te judeca pet ce ai facut el te iubeste enorm de mult mai gindestete inate da a face avort o sa il ai pe cunostinta toata viata nu fiii egoista si sa gindeti la tine maam ta nu a fost egoista si tea pastrat in pintecele ei si tia dat viata putea sa faca maam ta si ia cu tine nu? ia mai gindestete un pic sint oameni cu suflet mare gata sa te ajute nu fa prostia cu avortul pastreaza copilul viata este o binecuvintare nu un blestem mai gindestete si scremi un mesaj si eu te voi ajuta cu respect vasy
kudika151382
Postat pe 24 Martie 2010 23:02
deci mai gindestete inca o data si sa nu regreti enorm de mult ai o viata in pintecele tau dai o sansa lasal sa iti zimbeasca si sa iti spuna mama eu te iubesc dami voie sa iti zimbesc pet tine asa iti va zice acel bebelus la tine iti va zice lasama sa iii fac pe alti tineri casatorit fericiti care nu pot avea copiii si nu uita ca domnul iisis te iubeste si nimika nu este la voia intimplariii el a ingaduit sa fie asa nul subestima lasal pe el sa te faca fericita ca mama pe bune
kudika151382
Postat pe 24 Martie 2010 23:08
kudika098645
Postat pe 24 Martie 2010 23:11
Ai grija sar putea daca faci svort cu primul sa nu mai ai niciodata copii.Si vei regreta amar decizia de acum.Daca stiai ca nu ai bani, de ce nu te-ai protejat? PLACEREA E MINUNATA DAR riscurile sunt mari.
kudika098645
Postat pe 24 Martie 2010 23:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Enjoy the test :) 1 De la: Dimitra26 25 Octombrie 2010 13:49
sex talk in dormitor 109 De la: kudika330602 5 Decembrie 2010 22:02
Ajutoooooooor!!!!! 19 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 14:20
Baie in doi:d 143 De la: gugulina74 9 August 2009 19:11
pentru toate bithes care imi scrie 37 De la: Barbie30_ 6 August 2011 22:13