Setari Cookie-uri

Povestea nuntii mele

Viitoare mirese, am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sa-mi descrieti cu lux de amanunte nunta voastra, cea pe care o organizati/visati. Am nevoie de povesti amanuntite, care sa atinga urmatoarele subiecte:
-decoratiuni (huse, arcade, lumini, lumanari, boluri, baloane)
-decoratiuni florale
-accesorii nunta(marturii, invitatii, casuta dar, pahare miri, cocarde)
-tortul de nunta
-vestimentatie mireasa
-vestimentatie mire
-momente speciale (artificii, fantani, statui gheata, numere artisitice)
-fotograf/cameraman
-dj/formatie
-locatie
-wedding planner
-machiaj/hair-style
Toate aceste descrieri vorbesc despre voi si despre nunta voastra(de ce le-ati ales asa si nu altfel, cu ce scop). Asadar, la ce tip de nunta visati?
Multumesc pt ajutor si va rog sa raspundeti numai daca aveti chef, deoarece, subliniez din nou, am nevoie de povesti cat mai detaliate!
georgi_gorgi
Postat pe 12 Martie 2010 10:33
Pentru ce iti trebuie?
kitty_krieger
Postat pe 12 Martie 2010 11:02
De la: kitty_krieger, la data 2010-03-12 11:02:45Pentru ce iti trebuie?


studiu de piata!
one_size
Postat pe 12 Martie 2010 11:11
De la: one_size, la data 2010-03-12 11:11:16
De la: kitty_krieger, la data 2010-03-12 11:02:45Pentru ce iti trebuie?


studiu de piata!

poate vrea sa-mi fure povestea

e povestea mea si nu o dau, na
kitty_krieger
Postat pe 12 Martie 2010 11:18
De la: kitty_krieger, la data 2010-03-12 11:18:30
De la: one_size, la data 2010-03-12 11:11:16
De la: kitty_krieger, la data 2010-03-12 11:02:45Pentru ce iti trebuie?


studiu de piata!

poate vrea sa-mi fure povestea

e povestea mea si nu o dau, na

pisi nu fi rea!
one_size
Postat pe 12 Martie 2010 11:19
Cata curiozitate, timpul costa bani, si detaliile dureaza
oana84onutza
Postat pe 14 Martie 2010 00:50
Ok ...uite sa iti povestesc depre nunta mea care va avea loc in iasi in luna august .Am ales mai intai restaurantul ....unul in afara orasului pe una din cele 7 coline ,co panorama foarte frumoasa ,piscina afara si o gradina foarte primitoare .
Doi .Am ales formatia ...sute de telefoane pe la cunoscuti si numera gasite pe internet ...pana la urma am fost la un alt restaurant in iasi unde canta o formatie ,ne-a placut si am senmat contractul ...foarte importanta pt noi ...formatia nu canta manele (aici tine de gusturile fiecariua).
Trei .Am ales cameramanul ...unul cu experienta ...am vizionat ceva filmate si foto facute pe la nunti si pana la urma am semnat contractul .
Patru .Am ales nasii ...care ar fi trebuiyt sa fie la locul unu dar asa a fost sa fie .De cand au intrat nasii in peisaj lucrurile s-au mai simplificat deoarece ei s-au implicat mult si am inceput goana pe la targuri de nunti .Am adunat pliante si am gasit o firma pt flori si decor sala .Am semnat contractul .
Biserica a fost usor de ales pt ca am ales biserica cea mai aproape de casa parintilor mei ...pentru comoditate ...e o biserica mica si draguta ,foarte curata iar preotul este tanar si ne-a facut placere sa vorbim cu el .
Au mai ramas invitatiile,dar asta cu 2 luni inainte de nunta .
Hainele: pt rochia de mireasa am gasit pe internet un model si acum caut sa vad cine este dispus sa imi faca modelul gasit de mine ...
iar pentru mire mergem la un magizin di bucuresti ...pt ca oricum avem drum acolo si asa rezolvam si cu mirele .
Cam ce ar mai fi ?
AAA
Am gasit (tot prin cunostinte )un instructor de dans care sa ne ajute cu dansul mirilor si cu populara .
Am mai optat pentru o fantana de ciocolata iar tortul este inclus in meniu deci ramane doar sa alegem modelul .
Parerea mea este ca ar trebui sa invatam sa ne orientam spre restaurantele care ne ofera servicii complete ..meniu +tort+flori+huse scaune+decor sala ....sunt foarte multe restaurante care adopta aceasta varianta si ne simplifica foarte mult viata inainte de nunta .
Am uitat sa zic ...firma care se ocupa de decor se ocupa si de invitatii ,marturii ,cocarde ...tot ce ne trebuie .
Simplu nu?
multa bafta
(
cm ce ar mai fi?
mryenachi
Postat pe 17 Martie 2010 16:24
verighetele:P
kudika070012
Postat pe 18 Martie 2010 10:25
De la: mryenachi, la data 2010-03-17 16:24:37Ok ...uite sa iti povestesc depre nunta mea care va avea loc in iasi in luna august .Am ales mai intai restaurantul ....unul in afara orasului pe una din cele 7 coline ,co panorama foarte frumoasa ,piscina afara si o gradina foarte primitoare .
Doi .Am ales formatia ...sute de telefoane pe la cunoscuti si numera gasite pe internet ...pana la urma am fost la un alt restaurant in iasi unde canta o formatie ,ne-a placut si am senmat contractul ...foarte importanta pt noi ...formatia nu canta manele (aici tine de gusturile fiecariua).
Trei .Am ales cameramanul ...unul cu experienta ...am vizionat ceva filmate si foto facute pe la nunti si pana la urma am semnat contractul .
Patru .Am ales nasii ...care ar fi trebuiyt sa fie la locul unu dar asa a fost sa fie .De cand au intrat nasii in peisaj lucrurile s-au mai simplificat deoarece ei s-au implicat mult si am inceput goana pe la targuri de nunti .Am adunat pliante si am gasit o firma pt flori si decor sala .Am semnat contractul .
Biserica a fost usor de ales pt ca am ales biserica cea mai aproape de casa parintilor mei ...pentru comoditate ...e o biserica mica si draguta ,foarte curata iar preotul este tanar si ne-a facut placere sa vorbim cu el .
Au mai ramas invitatiile,dar asta cu 2 luni inainte de nunta .
Hainele: pt rochia de mireasa am gasit pe internet un model si acum caut sa vad cine este dispus sa imi faca modelul gasit de mine ...
iar pentru mire mergem la un magizin di bucuresti ...pt ca oricum avem drum acolo si asa rezolvam si cu mirele .
Cam ce ar mai fi ?
AAA
Am gasit (tot prin cunostinte )un instructor de dans care sa ne ajute cu dansul mirilor si cu populara .
Am mai optat pentru o fantana de ciocolata iar tortul este inclus in meniu deci ramane doar sa alegem modelul .
Parerea mea este ca ar trebui sa invatam sa ne orientam spre restaurantele care ne ofera servicii complete ..meniu +tort+flori+huse scaune+decor sala ....sunt foarte multe restaurante care adopta aceasta varianta si ne simplifica foarte mult viata inainte de nunta .
Am uitat sa zic ...firma care se ocupa de decor se ocupa si de invitatii ,marturii ,cocarde ...tot ce ne trebuie .
Simplu nu?
multa bafta
(
cm ce ar mai fi?
[/quote

Nunta de piatra ... sper sa ai o casnicie foarte frumoasa si copii sanatosi :D ...
sunt sigura ca nunta ta o sa fie frumoasa :D ...
Petrecerea Burlacelor nu o faci ... inainte cu o noapte de nunta??? ar cam trebuii :D:> este ultima noaptede femeie necasatorita.
Probabil este o "traditie" luata de la americani, dar eu zic ca este foarte intereresanta ... faci trecerea de la o femeie libera (chiar daca ai logodnic viitor sot) la o femeie cu responsabilitati, la o femeie "luata" ...
Bafta si tot ce iti doresti!! :*
cleopatra89
Postat pe 9 Aprilie 2010 19:50
Da ...uitasem de verighete ....le-am cumparat acum un an ....cu ocazia aniversarii noastre ...am luat-o din timp si asa am scutit inca o grija.
Despre petrecerea burlacitelor nu stiu ce sa zic ....eu nu prea sunt fana ...sa zicem ca sunt mai e moda veche . Mai simplu spus ...daca fac eu petrecerea burlacitelor o sa vrea si el petrecerea burlacilor .. : si nu imi convine ...deci ....mai bine ne abtinem (ca nu stiu ce ideii pot veni prietenilor lui )
Multumesc de urari ...din pacare la capitolul copii nu pre avem noroc ...am nevoie sa urmez un tratament pentru a putea ramane insarcinata si nu stiu ce sanse reale sunt ...dar sa speram ca va fi bine .
Va pup ...si toate cele bune
mryenachi
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:46
Casa de piatra si iti doresc atatia copii incat sa ma injuri pe mine dupa ca ti-am urat sa ai casa plina "ochi"de boracei...
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum poate fi prevenitã declanºarea Armaghedonului? 3 De la: anastasia_m 27 Aprilie 2010 10:32
Felicitari handmade 1 De la: danadi_87 29 Octombrie 2009 11:58
ajutati ma va rog...am nevoie de un sfat si de un plan sa il aduc inapoi... 11 De la: PinkilyDinkily 15 Iulie 2010 03:57
Buna, vreau un sfat sincer 95 De la: ali_ 12 Aprilie 2013 16:49
nu sunt sigura pe el 17 De la: ankris 14 Iulie 2010 23:02