Setari Cookie-uri

Femeile înșealã în cãutarea perfecțiunii. Oare?

Pãrerea mea e cã înșealã numai cele proaste. Deoarece perfecțiunea în sine nu existã. Benjamin Disraeli a spus cã secretul unei cãsnicii fericite nu este sã gãsești partenerul/a ideal/ã, ci sã fii tu însãți un partener/ã ideal/ã.
Cel mai indicat ar fi sã cãutãm pe cineva întrutotul similar. Este, de asemenea, posibil sã gãsim mai multe persoane asemãnãtoare nouã și doritoare sã închege o relație. Atunci trebuie sã alegem, ghidându-ne dupã ceea ce ne spune domnul instinct ori doamna intuiție. Care nu greșesc decât rareori. Eu însãmi am trecut prin aceastã dramã. Sã iubești cu disperare un bãrbat și sã vã separe o anumitã problemã, în cazul dat, religia. Dar treburile se rezolvã în timp prin apariția Celuilalt. Din acest motiv nu trebuie sã disperați atunci când lucrurile evolueazã negativ. Optimismul este atu-ul suprem al învingãtorului/rei. Optimismul și încrederea în sine. Nu uitați cã Mântuirea depinde de noi. Numai de noi. Se aflã, așa cum pretind sioniștii și, mai nou, domnul Pavel Coruț, în propriul nostru creier.
ileanaadrianastan
Postat pe 16 Martie 2010 09:39
poate ca nu perfectiunea este singurul motiv pentru care femeile ajung sa insele si clar nu suntem noi in masura sa le judecam si sa le impartim in destepte si proaste!
one_size
Postat pe 16 Martie 2010 09:53
ti'as spune eu ceva da imi irosesc energia degeaba
Shhh
Postat pe 16 Martie 2010 10:31
Ai confundat cumva forumul cu blogul?
kitty_krieger
Postat pe 16 Martie 2010 11:49
eu insel fiindca mi se pare funny.... in schimb berea nu am schimbat-o niciodata...
freakbabe
Postat pe 16 Martie 2010 13:04
De la: ileanastan, la data 2010-03-16 09:39:40Pãrerea mea e cã înșealã numai cele proaste. Deoarece perfecțiunea în sine nu existã. Benjamin Disraeli a spus cã secretul unei cãsnicii fericite nu este sã gãsești partenerul/a ideal/ã, ci sã fii tu însãți un partener/ã ideal/ã.
Cel mai indicat ar fi sã cãutãm pe cineva întrutotul similar. Este, de asemenea, posibil sã gãsim mai multe persoane asemãnãtoare nouã și doritoare sã închege o relație. Atunci trebuie sã alegem, ghidându-ne dupã ceea ce ne spune domnul instinct ori doamna intuiție. Care nu greșesc decât rareori. Eu însãmi am trecut prin aceastã dramã. Sã iubești cu disperare un bãrbat și sã vã separe o anumitã problemã, în cazul dat, religia. Dar treburile se rezolvã în timp prin apariția Celuilalt. Din acest motiv nu trebuie sã disperați atunci când lucrurile evolueazã negativ. Optimismul este atu-ul suprem al învingãtorului/rei. Optimismul și încrederea în sine. Nu uitați cã Mântuirea depinde de noi. Numai de noi. Se aflã, așa cum pretind sioniștii și, mai nou, domnul Pavel Coruț, în propriul nostru creier.

sioniºtii?? aia cine mai sunt??
iacinta
Postat pe 16 Martie 2010 13:48
De la: iacinta, la data 2010-03-16 13:48:34
De la: ileanastan, la data 2010-03-16 09:39:40Pãrerea mea e cã înșealã numai cele proaste. Deoarece perfecțiunea în sine nu existã. Benjamin Disraeli a spus cã secretul unei cãsnicii fericite nu este sã gãsești partenerul/a ideal/ã, ci sã fii tu însãți un partener/ã ideal/ã.
Cel mai indicat ar fi sã cãutãm pe cineva întrutotul similar. Este, de asemenea, posibil sã gãsim mai multe persoane asemãnãtoare nouã și doritoare sã închege o relație. Atunci trebuie sã alegem, ghidându-ne dupã ceea ce ne spune domnul instinct ori doamna intuiție. Care nu greșesc decât rareori. Eu însãmi am trecut prin aceastã dramã. Sã iubești cu disperare un bãrbat și sã vã separe o anumitã problemã, în cazul dat, religia. Dar treburile se rezolvã în timp prin apariția Celuilalt. Din acest motiv nu trebuie sã disperați atunci când lucrurile evolueazã negativ. Optimismul este atu-ul suprem al învingãtorului/rei. Optimismul și încrederea în sine. Nu uitați cã Mântuirea depinde de noi. Numai de noi. Se aflã, așa cum pretind sioniștii și, mai nou, domnul Pavel Coruț, în propriul nostru creier.

sioniºtii?? aia cine mai sunt??

"Sionismul (de la Sion) a fost ºi este o miºcare naþionalã a evreilor cu scopul promovãrii, restabilirii ºi consolidãrii unei vieþi evreieºti independente în Ereþ Israel (Þara Israel) ºi, în continuare, crearea ºi consolidarea statului evreiesc"- wikipedia
a citit cam mult Corut si nu intotdeauna face bine
miss_darine
Postat pe 16 Martie 2010 19:31
De la: miss_darine, la data 2010-03-16 19:31:50
De la: iacinta, la data 2010-03-16 13:48:34
De la: ileanastan, la data 2010-03-16 09:39:40Pãrerea mea e cã înșealã numai cele proaste. Deoarece perfecțiunea în sine nu existã. Benjamin Disraeli a spus cã secretul unei cãsnicii fericite nu este sã gãsești partenerul/a ideal/ã, ci sã fii tu însãți un partener/ã ideal/ã.
Cel mai indicat ar fi sã cãutãm pe cineva întrutotul similar. Este, de asemenea, posibil sã gãsim mai multe persoane asemãnãtoare nouã și doritoare sã închege o relație. Atunci trebuie sã alegem, ghidându-ne dupã ceea ce ne spune domnul instinct ori doamna intuiție. Care nu greșesc decât rareori. Eu însãmi am trecut prin aceastã dramã. Sã iubești cu disperare un bãrbat și sã vã separe o anumitã problemã, în cazul dat, religia. Dar treburile se rezolvã în timp prin apariția Celuilalt. Din acest motiv nu trebuie sã disperați atunci când lucrurile evolueazã negativ. Optimismul este atu-ul suprem al învingãtorului/rei. Optimismul și încrederea în sine. Nu uitați cã Mântuirea depinde de noi. Numai de noi. Se aflã, așa cum pretind sioniștii și, mai nou, domnul Pavel Coruț, în propriul nostru creier.

sioniºtii?? aia cine mai sunt??

"Sionismul (de la Sion) a fost ºi este o miºcare naþionalã a evreilor cu scopul promovãrii, restabilirii ºi consolidãrii unei vieþi evreieºti independente în Ereþ Israel (Þara Israel) ºi, în continuare, crearea ºi consolidarea statului evreiesc"- wikipedia
a citit cam mult Corut si nu intotdeauna face bine

ms am uitat din clasa a 7-a de la olimpiadã
iacinta
Postat pe 17 Martie 2010 14:00
De la: one_size, la data 2010-03-16 09:53:42poate ca nu perfectiunea este singurul motiv pentru care femeile ajung sa insele si clar nu suntem noi in masura sa le judecam si sa le impartim in destepte si proaste!



ai pe bune??/serios ????mamaaaa....da ce filozoafa mai esti pe topicul asta....de cind???ca nu stiam??pe altele .....te cam grabesti cu ,calificarile si le blagoslovesti pe unele utilizatoare( care indraznesc sa-si spuna offul)ca sint p_oaste la greu!!ride ciob de oala sparta
kudika132368
Postat pe 17 Martie 2010 14:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
job part-taime 3 De la: one_size 8 Ianuarie 2010 22:46
Doi pui de catel au nevoie de ajutor 1 De la: lollitta 24 Ianuarie 2010 18:39
Vopsea pentru haine 8 De la: death_butterfly 31 Octombrie 2012 11:26
buna 5 De la: freakbabe 25 Aprilie 2010 16:25
pisicutza_razboinca cu profil htlm.....tine-ti sfaturile pt fam 30 De la: Calandrinon 20 Decembrie 2009 01:29