Setari Cookie-uri

trista

Buna,
Sunt casatorita de 15 ani si am o fetita de 13 ani , am plecat din tara acum 8 luni din cauza problemelor pe care le am ,avem o gramada de datorii facute din cauza neglijentei noastre a sotului si a mea pentru ca ma simt enorm de vinovata ca nu am putut spune nu atunci cand trebuia ,el este un barbat foarte incapatanat si a facut numai ce a vrut el.... sunt multe de spus .... e destul de grava situatia pt ca sunt bani luati cu dobanda .....nu pot sa zic mai mult .
Am scris numai o particica din ce as fi vrut sa scriu e mult mai mult de atat .....
Cu speranta ca voi primi macar un raspuns .... pt a scrie si restul ......

kudika326024
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:47
Cu ce putem sa te ajutam noi?
Barbie30
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:52
De la: kudika326024, la data 2010-10-17 22:47:22Buna,
Sunt casatorita de 15 ani si am o fetita de 13 ani , am plecat din tara acum 8 luni din cauza problemelor pe care le am ,avem o gramada de datorii facute din cauza neglijentei noastre a sotului si a mea pentru ca ma simt enorm de vinovata ca nu am putut spune nu atunci cand trebuia ,el este un barbat foarte incapatanat si a facut numai ce a vrut el.... sunt multe de spus .... e destul de grava situatia pt ca sunt bani luati cu dobanda .....nu pot sa zic mai mult .
Am scris numai o particica din ce as fi vrut sa scriu e mult mai mult de atat .....
Cu speranta ca voi primi macar un raspuns .... pt a scrie si restul ......


Ai plecat singura sau cu familia?
Lucia38
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:53
"Cu speranta ca voi primi macar un raspuns"... la ce anume ?
blaa
Postat pe 17 Octombrie 2010 23:01
Nu-i nevoie sa deschizi mai multe topicuri,asa nu iti trece supararea.
Valy90
Postat pe 18 Octombrie 2010 21:17
Ce poti sa faci?Ia-ti cateva zile libere,si incearca sa stai singura sa te gandesti la tot ceea ce vrei sa faci pe viitor ca apoi sa nu regreti.Cat despre datoriile tale,mai incearca sa strangi de buzunar,caci banii nu cresc in pom.Spune-i acelasi lucru si sotului tau si incercati sa fiti uniti in tot ceea ce faceti.Vorbeste cu familia ta si explica-le ca situatia nu este chiar roz si pe viitor nu mai faceti datorii sau imprumuturi.Cat despre sotul tau,pune-l si pe el sa se implice ca asa ve-ti izbuti mai usor.
doar_yngeras01
Postat pe 26 Octombrie 2010 00:40


http://www.trust-community.com/RaluSoare/Account/Register?hl=ro

Ofera-ti sansa de a vedea si altceva!
Legea Atractiei Universale spune ca daca vei continua sa te gandesti doar la datorii, nu vei face decat sa ai datorii. Daca incepi sa vizualizezi ca problemele tale au disparut, vei vedea ca, incet-incet, actiunile tale se vor focaliza pe stingerea acestor datorii si spre bunastare. E foarte greu stiind cat de apasator este cand nu gasesti solutii. GRESIT! LA FIECARE PROBLEMA EXISTA CEL PUTIN TREI SOLUTII! Concentreaza-te pe solutii si nu pe lamentari. Puterea vine intodeauna din interior. Trebuie sa faci un consiliu de familie, sa vedeti impreuna la ce puteti renunta, ce sacrificii trebuie sa faceti pentru a putea iesi din impas, dar, nu uitati sa multumiti in fiecare zi lui Dumnezeu ca sunteti impreuna, ca sunteti sanatosi, ca aveti un copil minunat si ca, toate greutatile sunt puse in calea oamenilor pentru ai intari si nu pentru ai inrai!
Va doresc multa sanatate, pace si dragoste, si sa auzim numai de bine!
Doamne-ajuta!
bunicuta66
Postat pe 1 Noiembrie 2010 11:28
Uneori ne simtim la pamant din cauza greutatilor si neavand pe nimeni aproape este si mai greu, dar nu uitati ca oricare din aceste greutati ajuta sa fim mai puternici,sa dobandim experienta invatand din propriile noastre greseli. Nici o incercare la care suntem supusi si vom fi nu este peste masura puterilor noastre fizice si psihice asta e o LEGE, chiar daca de cele mai multe ori ne simtim la capatul puterilor...Provocarile sunt doar pentru cei puternici! Incercati sa nu uitati acest lucru chiar si in timpul reutatilor, va va face mult bine,credeti-ma
Yukirin
Postat pe 5 Noiembrie 2010 18:44
Nu se merita sa te consumi si sa suferi atat...Viata e atat de scurta...Lasa totul la o parte si gandeste te numai la tine si la fetita care banuiesc ca de fapt e o domnisoara in toata firea.Ea are atata nevoie de tine si de iubirea ta..nu te lasa prada deznadejdii si mergi inainte tu cu copilul tau.Nu stiu prea multe si nu vreau sa fiu bagacioasa,dar viata,telul tau in viata asta grea cred ca e copilul tau!Sa nu uiti asta niciodata!!!!!
kudika166324
Postat pe 7 Noiembrie 2010 11:25
De la: kudika166324, la data 2010-11-07 11:25:25Nu se merita sa te consumi si sa suferi atat...Viata e atat de scurta...Lasa totul la o parte si gandeste te numai la tine si la fetita care banuiesc ca de fapt e o domnisoara in toata firea.Ea are atata nevoie de tine si de iubirea ta..nu te lasa prada deznadejdii si mergi inainte tu cu copilul tau.Nu stiu prea multe si nu vreau sa fiu bagacioasa,dar viata,telul tau in viata asta grea cred ca e copilul tau!Sa nu uiti asta niciodata!!!!!


da, copilul ,tu,sipe urma sotul incostient si ceilalti
pickard
Postat pe 7 Noiembrie 2010 11:32
De la: kudika326024, la data 2010-10-17 22:47:22Buna,
Sunt casatorita de 15 ani si am o fetita de 13 ani , am plecat din tara acum 8 luni din cauza problemelor pe care le am ,avem o gramada de datorii facute din cauza neglijentei noastre a sotului si a mea pentru ca ma simt enorm de vinovata ca nu am putut spune nu atunci cand trebuia ,el este un barbat foarte incapatanat si a facut numai ce a vrut el.... sunt multe de spus .... e destul de grava situatia pt ca sunt bani luati cu dobanda .....nu pot sa zic mai mult .
Am scris numai o particica din ce as fi vrut sa scriu e mult mai mult de atat .....
Cu speranta ca voi primi macar un raspuns .... pt a scrie si restul ......



Ai mai deschis un topic la fel.....acum cateva saptamani......
In fine.....deci el te-a " obligat" sa iei bani cu dobanda.......
Acum tot el te-a obligat sa pleci din tara sa faci bani?
Pt. ca sa-ti dai seama ca el face doar ce vrea, ti-au trebuit 15 ani?!
......scuza-ma, eu nu te pot compatimi.
Cand faci imprumuturi trebuie sa stii cat te tine.....
e o zicala:" capul face, capul trage".........
Dumnezeu sa-ti ajute sa-ti platesti datoriile......in rest.....ca tine multi fara cap dar cu pretentii de a avea tot.
stem_29
Postat pe 7 Noiembrie 2010 11:41
De la: kudika166324, la data 2010-11-07 11:25:25Nu se merita sa te consumi si sa suferi atat...Viata e atat de scurta...Lasa totul la o parte si gandeste te numai la tine si la fetita care banuiesc ca de fapt e o domnisoara in toata firea.Ea are atata nevoie de tine si de iubirea ta..nu te lasa prada deznadejdii si mergi inainte tu cu copilul tau.Nu stiu prea multe si nu vreau sa fiu bagacioasa,dar viata,telul tau in viata asta grea cred ca e copilul tau!Sa nu uiti asta niciodata!!!!!


Daca s-a bagat in camatarii, n-are cum sa lase deoparte nimic......nici bancile nu te scutesc, au deja firme care-s platite sa recupereze banii, aia o suna zi si noapte, doar vedem atatea la stiri...
Daca a luat de la camatari bani multi cu dobanda, aia ii iau gatul de nu-i inapoiaza.....
stem_29
Postat pe 7 Noiembrie 2010 11:45
De la: stem_29, la data 2010-11-07 11:45:25
De la: kudika166324, la data 2010-11-07 11:25:25Nu se merita sa te consumi si sa suferi atat...Viata e atat de scurta...Lasa totul la o parte si gandeste te numai la tine si la fetita care banuiesc ca de fapt e o domnisoara in toata firea.Ea are atata nevoie de tine si de iubirea ta..nu te lasa prada deznadejdii si mergi inainte tu cu copilul tau.Nu stiu prea multe si nu vreau sa fiu bagacioasa,dar viata,telul tau in viata asta grea cred ca e copilul tau!Sa nu uiti asta niciodata!!!!!


Daca s-a bagat in camatarii, n-are cum sa lase deoparte nimic......nici bancile nu te scutesc, au deja firme care-s platite sa recupereze banii, aia o suna zi si noapte, doar vedem atatea la stiri...
Daca a luat de la camatari bani multi cu dobanda, aia ii iau gatul de nu-i inapoiaza.....

eu de ce am zis ca e inconstient sotul?!
hai ca de la banca mai merge, dar de la camatari e sinucidere
pickard
Postat pe 7 Noiembrie 2010 11:50
De la: pickard, la data 2010-11-07 11:50:25
De la: stem_29, la data 2010-11-07 11:45:25
De la: kudika166324, la data 2010-11-07 11:25:25Nu se merita sa te consumi si sa suferi atat...Viata e atat de scurta...Lasa totul la o parte si gandeste te numai la tine si la fetita care banuiesc ca de fapt e o domnisoara in toata firea.Ea are atata nevoie de tine si de iubirea ta..nu te lasa prada deznadejdii si mergi inainte tu cu copilul tau.Nu stiu prea multe si nu vreau sa fiu bagacioasa,dar viata,telul tau in viata asta grea cred ca e copilul tau!Sa nu uiti asta niciodata!!!!!


Daca s-a bagat in camatarii, n-are cum sa lase deoparte nimic......nici bancile nu te scutesc, au deja firme care-s platite sa recupereze banii, aia o suna zi si noapte, doar vedem atatea la stiri...
Daca a luat de la camatari bani multi cu dobanda, aia ii iau gatul de nu-i inapoiaza.....

eu de ce am zis ca e inconstient sotul?!
hai ca de la banca mai merge, dar de la camatari e sinucidere


exact!
stem_29
Postat pe 7 Noiembrie 2010 12:27
Banii nu sunt totul pe lumea asta...inteleg ca te straduiesti sa ii asiguri copilului tau un viitor ok...inteleg ca vrei o viatza fara griji pe plan financiar, dar gandestete...pretul pe care il platesti si tu si copilul nu e prea mare? eu am doar 22 de ani (si aia neimpliniti) si nu sunt omul potrivit sa sfatuiasca o femeie in toata regula, dar stiu ce inseamna sa nu ai unul din parinti langa tine in momentele in care ai cea mai mare nevoie de ei...din "fericire" in cazul meu tata a fost cel care alerga tot timpul pt bani si mama a fost langa mine, dar te rog sa ma crezi ca daca as fi putut sa aleg intre a avea tot ce imi doresc pe plan financiar si tata as fi ales cu siguranta ca tata sa fie langa mine...sa va ganditi bine ca un copil nu e o papusa pe care o asezatipe marginea patului si o sa o gasiti tot acolo nemiscata peste un an-doi...fetita creste si are mare nevoie de mama. Multa bafta!
kudika128932
Postat pe 11 Noiembrie 2010 11:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce tinuta imbracati de sarbatori?..sugestii,modele si sfaturi 12 De la: ileanastan 13 Martie 2010 07:30
to be or not to be!!!! 73 De la: kudika021451 12 Noiembrie 2010 15:01
Ce accesorii sa port la nunta si cum sa le asortez 5 De la: kudika008125 4 August 2009 14:11
Paaaaantofi, pantofiori, pantofi!! 12 De la: kudika_27004 28 Februarie 2013 21:51
hg 4 De la: iacinta 8 Martie 2010 09:01