Setari Cookie-uri

despartire

buna....am si eu un of sa zic asa.....am avut un prieten timp de un an...sa specific ca io isde etnie rroma si el roman...toate bune si frumoase pana acu o saptamna cand imi spune ca s-a saturat de distanta dintre noi...io fiind studenta in iasi el fiind din alt oras,ne intalneam odata la saptamana....ne-am despartit din cauza parintilor lui si din cauza distantei cica.acu cateva zile am vazut poza cu alta la avatar...nush ce sa mai cred,parea ca ma iubeste atat de mult ba chiar mi-a jurat ca nu va renunta la mine....n-am mai vb de o saptamana cu el.....credeti ca voi mai avea o sansa?
kudika025682
Postat pe 18 Martie 2010 18:25
nu stiu cum e cu juramintele la voi la rromi, dar la romani sunt egale cu zero, pana si cele din fata preotului cand ambii spun DA.daca are pe alta la avatar ce nu intelegi?
Shhh
Postat pe 18 Martie 2010 18:38
De la: kudika025682, la data 2010-03-18 18:25:27buna....am si eu un of sa zic asa.....am avut un prieten timp de un an...sa specific ca io isde etnie rroma si el roman...toate bune si frumoase pana acu o saptamna cand imi spune ca s-a saturat de distanta dintre noi...io fiind studenta in iasi el fiind din alt oras,ne intalneam odata la saptamana....ne-am despartit din cauza parintilor lui si din cauza distantei cica.acu cateva zile am vazut poza cu alta la avatar...nush ce sa mai cred,parea ca ma iubeste atat de mult ba chiar mi-a jurat ca nu va renunta la mine....n-am mai vb de o saptamana cu el.....credeti ca voi mai avea o sansa?


Da .Mai ai o sansa ca amanta, pardon prietena nr. 2!

Ce mai vrei de la un barbat care a terminat relatia cu tine si are deja pe alta?????????????Si toate astea se intampla in decursul unei saptamani...

Daca eu as fi de etnie roma mi-as dori pe cineva la fel, care sa aibe aceleasi identitate culturala si morala ca mine...Chiar daca nu sunt sclava identitatii mele culturale, nu as lasa-o pentru nimeni.
Nu sunt adepta relatiilor mixte cand este vorba de religie si etnie;-)
In majoritatea familiilor de romani tu vei ramane intodeauna "tiganca"...Iar fiecare greseala pe care o vei face, va fi dublu barfita, deoarece esti "tiganca"..Clar ca exista cazuri unde totul este perfect...Dar "povestea" ta nu facea parte din ele...Poate cu urmatorul va fi perfect si va sti sa te admire, respecte si iubeasca asa cum esti tu.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 18 Martie 2010 22:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
beauty 2 De la: Shhh 18 Februarie 2010 08:19
dragoste adevarata 108 De la: anastas 11 Decembrie 2009 14:38
Rochii de ocazie 13 De la: Dreamyheart 8 Iunie 2020 18:26
Extensiile de par....fitza sau necesitate? 1 De la: extensii4u 8 Septembrie 2009 21:57
oana 2 De la: marco918 13 Noiembrie 2009 05:35