Setari Cookie-uri

Buna, vreau un sfat sincer

Numele meu este Alexandra, sunt din Ploiesti, am 39 de ani si sunt divortata de 13 ani. Am un baiat de 12 ani, sunt somera momentan am lucrat ca educator. Dupa divort am avut o rel timp de 5 ani, insa nu a mers. Dupa aceea o buna perioada de timp nu am mai incercat sa mai imi fac reletii, insa o colega de munca m-a inscris pe un site de matrimoniale, am cunoscut cativa barbati, insa marea majoritatea spunea ceva si dupa ceva timp realizam ca ei mint. Insa de ceva timp am cunoscut un barbat de 42 ani. am vb la tel mi-am dat seama ca amandoi aveam aceeleasi mod de gandire, pina si gusturile culinare erau aceeleasi. Intr-o zi vb la tel mi-a spus ca ma iubeste, am ramas surprinsa si i-am spus ca poate se inseala, pt ca nu poti sa iubesti pe cineva doar vb la tel sau vazaindu-l in poza. Am decis sapt trecuta sa ne vedem, cum eu nu aveam cum sa-l chem la mn deorece stau cu ai mei si relatia mea cu parintii mei nu este ff buna, mai ales ca de cand sunt in somaj, am hotarat sa merg eu la el, asa ca am plecat la buc, au fost 3 zile fff frumoase in care am simtit ca ma iubeste, fireste ca m-am indragostit de el si am hotarat amandoi sa imi caut de minca la buc si sa stam impreuna. Insa dupa plecarea mea de la el, ceva s-a intamplat, el mi-a vb de o tipa cu care vb de 2 ani si dupa ceea ce mi-a spus el eu am dedus ca aceasta este indragostita de el. El spune ca da asa este , insa ca el i-a spus ff serios ca el nu o place pe ea si ca au ramas buni prieteni, insa ea stia ca eu ma duc acolo si a inceput sa sune sa-i spune ca nu l-a vazut pe mess si ca a crezut ca ceva se intamplase cu el. I-am spus ca este posibil sa fii sunat intentionat sa vada daca eu am venit la el, asa cum am mai psus dupa plecarea mea, a fost ok, insa dupa numai 24 de h, am avut parte de ceva ff neplacut. L-am sunat sa vad ce face, iar el nu mi-a raspuns, mi-am inchipuit ca nu a auzit tel si ca atunci cand o sa vada apelul o sa ma sune, asa si a fost, insa el mi-a spus ca era intr-o discutie cu aceea fata, vb in leg cu mine, ea ii cerea sfaturi...etc. eu i-am spus ca m-a deranjat caest lucru, pt ca as dorii sa se puna in locul meu. vreau sa va mai spusn ca la un moment dat pe mine m-a sunat un prieten de familie sa-mi ceara sfatul in leg cu copilul sau, sotia lui fiind plecata in strainatate la munca, dupa ce i-am dat sfaturile de care avea nevoie, el mi-a spus ca nu pot avea prieteni barbati, deoarece el isi poate imagina ca acestia au fost cu mn, i-am explicat ca o sa-i spusn sa nu ma mai sune si a fost fericit, insa mentionez ca el are in randul prietenilor numai femei, de aceea i-am spus ca este reciproc acest sentiment. De aceea dupa ce i-am spus ca m-a deranjat faptul ca aceea femeie il suna mi-a spus ca el nu poate renunta la prietenele lui pt mn si ca daca nu-mi convine o sa renunte el la mn. efectiv am ramas socata, i-am spus ca daca ma iubea nu spunea aceste lucruri. As ca el a hotarat ca nu o sa mai vb o perioada de timp la tef, ca vrea sa se calmeze pt ca i-am spus acest lucru. Vineri urma sa merg la buc din nou, insa el mi-a spus ca o sa ma sune joi sa-mi spuna daca o sa ne vedem sau nu. Voi ce parerea aveti? Credeti ca eu am gresit? As dorii un sfat sincer. VA MULTUMESC
kudika190550
Postat pe 30 Iunie 2010 18:12
tu gresesti in multe privinte. cea mai mare greseala e ca ai incredere in ce indivizi gasesti pe site'urile de matrimoniale. TOTI vor sex. fara implicatii, sex cu cat mai multe, cu care evident trebuie sa ramana prieten bun pt ca asa isi asigura o noua pasarica disponibila ori de cate ori i se scoala lui cucul. intelegi? tu esti "una dintre ele" . daca ai fi femeie desteapta ori ai face ca dansul, ai trai alaturi de el clipe minunate de fiecare data cand va vedeti, fara implicari emotionale, ori te'ai retrage. e alegerea ta pana unde mergi.
Shhh
Postat pe 30 Iunie 2010 19:17
avand in vedere si luand in considerare ((( )) ca ai mai deschis un topic .....si daca mai deschizi, tot asa o sa-ti raspund chiar daca nu iti place !!!!!!!!







tu sigur ai 39 de ani??????????te-a inscris colega pe site ...crezi ca s-a indragostit de tine la telefon ...te-ai dus tu la el ca na , stai cu parintii .......iti arunci prietenii la gunoi .........si te intrebi cu ce ai gresit???????????

ma consolez cu ideea ca esti doar disperata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 19:30
V amultumesc aveti in mare parte dreptate.
kudika190550
Postat pe 30 Iunie 2010 20:46
Ai gresit,aruncandu-te in bratele primului venit,dar acum faptul e consumat !!!Acest barbat nu se va limita niciodata la o singura femeie !!! Daca doresti aventura continua,daca nu incearca sa-ti gasesti o persoana pe care o cunosti personal,daca vrei o relatie serioasa ! Consider ca nu ti-a stricat aceasta experienta,dar avand in vedere ca timpul " zboara",va trebui sa cauti o relatie stabila,un om langa care ai sanse sa imbatranesti frumos !!!! Iti doresc o iubire adevarata !!!
kudika133347
Postat pe 2 Iulie 2010 07:52
uf ,gresesti pentru ca dai prea multa crezare tipului !asta e un don juan care ,vorba ceea, ii place sa experimenteze si sa aiba oricand la dispozitie o femeie !stiu sa minta si cred pana si ei propria minciuna.
nu te imbata cu apa rece ..ce naiba si nu mai visa .poti sa crezi cand cineva iti spune ca te iubeste dupa un an,doi de convietuit impreuna ,de bucurii ,greutati etc,etc !
poate ca in sufletul tau ai sperat la un fat frumos langa care sa-ti gasesti linistea ,dar in ziua de azi nu stiu ce poti sa gasesti ....imi pare rau ,dar vezi realitatea si daca o fi sa fie ceva bun vreodata ....cu atat mai bine !
kudika005095
Postat pe 2 Iulie 2010 10:38
buna Alexandra. gresesti in a crede in el la faza ca ''te iubeste'' , cum poti crede asa minciuna ? cel mai bine e sai dai pace .nu il mai cauta, acest tip nu vrea decat inca o ''prietena noua''.e clar.
fata_healthy
Postat pe 2 Iulie 2010 13:11
... am impresia ca va purtati ca niste adolescenti la prima intalnire ... chiar crezi ca aceasta relatie va merge? eu zic sa cauti alte relatii, dar nu pe internet... nu crezi ca e ciudat faptul ca el are numai prietene? ....te-ai gandit vreodata ca poate fiecare "prietena" poate fi defapt o fosta relatie? ... asa poti deveni si tu pe viitor... poti fi una dintre cele care ii cere sfaturi, iar cand i se va face dor de tine sau nu mai are cine sa il consoleze te va suna si iti va spune iar ca si-a amintit ca te iubeste.... ... iar la 39 de ani cred ca ar trebui sa ai putina experienta de viata si nu ar trebui sa crezi tot ceea ce iti spune... poate face si putina psihologie inversa cu tine...
... nu e decat vrajeala...
yioannna
Postat pe 3 Iulie 2010 01:15
Sa fiu sincera, eu n-am intalnit niciodata barbatul care spune: "dupa ce fac sex cu tine, te parasesc, ai grija". Si nici holteiul de se multumeste doar cu una care, unde mai pui, sa fie si din alta localitate si el sa-i ramana fidel. Nu spun ca nu ar exista, spun doar ca nu am intalnit.
Stim cu totii ca barbatul e foarte slobod la gura cu complimentele daca-si propune sa te aiba in pat. Si a spune "te iubesc" nici nu-i mare filosofie, abia deschizi gura si a si iesit.
Sigur ca in asemenea situatie (ca ce povestita mai sus), daca femeia a fost mult timp singura, e si mai usor de pacalit. Si suferinta este insa pe masura. Sau dezamagirea.
Sa-mi spuna mie barbatul "meu" ca are dreptul sa aiba prietene cate vrea el, tocmai in perioada cand imi face curte si cand incercam sa inchegam o relatie, nu-i a buna. Oricate vorbe de amor de la el mi-ar auzi urechea la telefon, zau asa!
rashela
Postat pe 3 Iulie 2010 01:31
De la: kudika190550, la data 2010-06-30 18:12:45Numele meu este Alexandra, sunt din Ploiesti, am 39 de ani si sunt divortata de 13 ani. Am un baiat de 12 ani, sunt somera momentan am lucrat ca educator. Dupa divort am avut o rel timp de 5 ani, insa nu a mers. Dupa aceea o buna perioada de timp nu am mai incercat sa mai imi fac reletii, insa o colega de munca m-a inscris pe un site de matrimoniale, am cunoscut cativa barbati, insa marea majoritatea spunea ceva si dupa ceva timp realizam ca ei mint. Insa de ceva timp am cunoscut un barbat de 42 ani. am vb la tel mi-am dat seama ca amandoi aveam aceeleasi mod de gandire, pina si gusturile culinare erau aceeleasi. Intr-o zi vb la tel mi-a spus ca ma iubeste, am ramas surprinsa si i-am spus ca poate se inseala, pt ca nu poti sa iubesti pe cineva doar vb la tel sau vazaindu-l in poza. Am decis sapt trecuta sa ne vedem, cum eu nu aveam cum sa-l chem la mn deorece stau cu ai mei si relatia mea cu parintii mei nu este ff buna, mai ales ca de cand sunt in somaj, am hotarat sa merg eu la el, asa ca am plecat la buc, au fost 3 zile fff frumoase in care am simtit ca ma iubeste, fireste ca m-am indragostit de el si am hotarat amandoi sa imi caut de minca la buc si sa stam impreuna. Insa dupa plecarea mea de la el, ceva s-a intamplat, el mi-a vb de o tipa cu care vb de 2 ani si dupa ceea ce mi-a spus el eu am dedus ca aceasta este indragostita de el. El spune ca da asa este , insa ca el i-a spus ff serios ca el nu o place pe ea si ca au ramas buni prieteni, insa ea stia ca eu ma duc acolo si a inceput sa sune sa-i spune ca nu l-a vazut pe mess si ca a crezut ca ceva se intamplase cu el. I-am spus ca este posibil sa fii sunat intentionat sa vada daca eu am venit la el, asa cum am mai psus dupa plecarea mea, a fost ok, insa dupa numai 24 de h, am avut parte de ceva ff neplacut. L-am sunat sa vad ce face, iar el nu mi-a raspuns, mi-am inchipuit ca nu a auzit tel si ca atunci cand o sa vada apelul o sa ma sune, asa si a fost, insa el mi-a spus ca era intr-o discutie cu aceea fata, vb in leg cu mine, ea ii cerea sfaturi...etc. eu i-am spus ca m-a deranjat caest lucru, pt ca as dorii sa se puna in locul meu. vreau sa va mai spusn ca la un moment dat pe mine m-a sunat un prieten de familie sa-mi ceara sfatul in leg cu copilul sau, sotia lui fiind plecata in strainatate la munca, dupa ce i-am dat sfaturile de care avea nevoie, el mi-a spus ca nu pot avea prieteni barbati, deoarece el isi poate imagina ca acestia au fost cu mn, i-am explicat ca o sa-i spusn sa nu ma mai sune si a fost fericit, insa mentionez ca el are in randul prietenilor numai femei, de aceea i-am spus ca este reciproc acest sentiment. De aceea dupa ce i-am spus ca m-a deranjat faptul ca aceea femeie il suna mi-a spus ca el nu poate renunta la prietenele lui pt mn si ca daca nu-mi convine o sa renunte el la mn. efectiv am ramas socata, i-am spus ca daca ma iubea nu spunea aceste lucruri. As ca el a hotarat ca nu o sa mai vb o perioada de timp la tef, ca vrea sa se calmeze pt ca i-am spus acest lucru. Vineri urma sa merg la buc din nou, insa el mi-a spus ca o sa ma sune joi sa-mi spuna daca o sa ne vedem sau nu. Voi ce parerea aveti? Credeti ca eu am gresit? As dorii un sfat sincer. VA MULTUMESC
=eu >>DOAMNE >>DAR NAIVA MAI ESTI !!!!>>>dragut-o facusi sex protejat ??? >>DE PRIN 1992 >> AM SPUS : ca daca dau pe acest "net " de un singur individ ,AUZII DUDUIE..?! DE UN SINGUR INDIVID >> care nu vrea aventurii ,EU M-A IMBAT IN PIATA VICTORIEI !! >> ASA CA ,duduie IA AMINTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika080388
Postat pe 3 Iulie 2010 09:19
Eu zic sa nu iti pui bazele in aceasta relatie si in acest tip. Nu e un om serios. Nu are simtul realitatii si al egalitatii. Trateaza relatia ca fiind strict sexuala si atat. In rest fiecare cu treaba lui si cu viata lui. Protejeaza-te sa nu te imbolnavesti. In primul rand ca un om nu spune te iubesc decat dupa ani de convietuire, mai ales un barbat. Si in al doilea rand nu e vorba de nicio iubire aici. Nici nu a inceput bine relatia si deja se pun conditii. Nu sunteti atat de potriviti. Daca conditiile se respecta atunci e ok dar el ti-a retezat-o din start. Deci, decide singura! E destul de clar.
Plopia
Postat pe 3 Iulie 2010 09:28
De la: Shhh, la data 2010-06-30 19:17:58tu gresesti in multe privinte. cea mai mare greseala e ca ai incredere in ce indivizi gasesti pe site'urile de matrimoniale. TOTI vor sex. fara implicatii, sex cu cat mai multe, cu care evident trebuie sa ramana prieten bun pt ca asa isi asigura o noua pasarica disponibila ori de cate ori i se scoala lui cucul. intelegi? tu esti "una dintre ele" . daca ai fi femeie desteapta ori ai face ca dansul, ai trai alaturi de el clipe minunate de fiecare data cand va vedeti, fara implicari emotionale, ori te'ai retrage. e alegerea ta pana unde mergi.
kudika095215
Postat pe 3 Iulie 2010 09:55
ai mare dreptate
kudika172174
Postat pe 3 Iulie 2010 10:12
eu zic sa il lasi in pace un timp,nu meriti asa ceva,esti o femeie singura cu un copil,kre in curand va trece prin criza vasrstei nu ai nevoie de inca o pb.cauta ti de munk ai grija de tine si fam ta si sex gasesti oriunde nu trebuie sa induri chinuri pe kre le ai uitat cand ai zis gata cu fostul sot.
sil_mary
Postat pe 3 Iulie 2010 11:30
Cum poti sa crezi ca un tip cu care ai vb la telefon o anumita perioada de timp iti poate declara ca te iubeste ? Asta e cea mai mare vrajeala posibila pe care o folosesc majoritatea in ideea de a-si vedea "jumatatea" in pat dupa care, esti o alta cucerire in palmaresul sau. Si intradevar , daca s-ar fi indragostit de tine , nu ar fi avut atata nesimtire incat sa-ti impuna tie sa nu mai vb cu prietenii tai ,indiferent de sexul lor , atata timp cat el face ceea ce vrea sau ceea ce-l duce capul si iti mai si spune ca el nu poate renunta la prietenele lui .Nu vezi ca e ceva putred la mijloc ? Adica tu sa renunti la tot si la toti iar el sa se comporte ca si pana acum, adica fara sa renunte la nimic din placerile lui.Imi pare rau pentru tine dar in primul rand , nu imi vine sa cred ca ai 39 de ani si esti asa naiva ca o pustoaica de 17 ani, care si aia la varsta ei "a fumat texte si barbati / baieti " de genul asta; cat de naiva poti fi incat sa te arunci cu "gatul in lat" la prima declaratie de dragoste ?Pentru el nu esti decat alt "teren explorat" de el si samanta lui

ancabivolaru@yahoo.com
Postat pe 3 Iulie 2010 11:59
Buna Alexandra,am citit toate raspunsurile pentru tine si m-am bucurat ca au fost destule care ti-au sarit in ajutor.Am si eu ceva ani acumulati cu experiente de tot felul si eu pot sa-ti spun ca nu mai am nimic de adaugat la aceste comentarii pe care le gasesc mai mult decat binevenite.As mai adauga ,doar ca urgent treb.sa-ti iei gandul de la el,sa-l scoti din minte,iar ce ai trait pentru el ,sa zici ca a fost doar un vis.Uita-l repede...trebuie sa poti ca e pusa cinstea ta in joc.Succes!
healthy015840
Postat pe 3 Iulie 2010 19:07
Buna Alexandra !! in zilele noastre in care exista asa multe boli nu cred ca este foarte indicat sa iti permiti asa o relatie pasagera fara sa cunosti persoana respectiva ...de la un simplu ,,te iubesc,, sa ajungi asa repede in pat cu un necunoscut ??!! nu este nici igienic si nici sanatos cred ca acel barbat foloseste acest cuvant in loc de salut .....ai fost o noua cucerire pt el te-a trecut in palmaresul lui bogat iar acum ar trebui sa fi fericita ca nu ai contactat ceva boli sau poate chiar o sarcina nedorita ...un ultim sfat ....pt viitor nu te mai lasa condusa de hormoni...esti femeie in toata firea si mama responsabila .
kudika134394
Postat pe 4 Iulie 2010 00:58
Cititoarea de Mai devreme s-a exprimat prea direct dar sa stii ca are dreptate.intalnirire virtuale sant cele Mai riscante,tu iti doresti o familie,un camin si crezi ca o intalnire de cateva saptani ti-o poate oferi?nu te-ai gandit ca el iti spine ce-ti doresti tu sa auzi??nu uita ca ai un copil si pentru el este mult la greu esecurile tale in dragoste.eu cred ca barbatul din buc se joaca cu tine dupa regulile lui.nu cred ca te merita Mai ales sa bati drumul pana la buc cand are el chef.iubirea e mult Mai mult.succes
kudika1985
Postat pe 4 Iulie 2010 10:25
Buna Alexandra!
Eu am intalnit un cuplu care s-au cunoscut pe internet , s-au indragostit , s-au casatorit si au un copil extraordinar. Dar si atunci cand i-am cunoscut ca si acum consider ca sunt doar o exceptie.
Inainte de a se casatori au petrecut ceva timp impreuna pentru a sr cunoaste, s-au intalnit , si-au facut curte .
Mutatul la Bucuresti nu cred ca iti va garanta o relatie .
Eu una nu as avea incredere intr-un barbat care in perioada care imi face curte imi interzice sa.....
Sunt casatorita de 15 ani, am prieten barbat necasatorit din anii liceului, nu mi-a reprosat sotul meu niciodata acest lucru ,iar atunci cand am avut necazuri i-a acceptat ajutorul.
Sotul meu are prietena , care atunci cand am avut crize de familie a fost langa noi , nu l-a sfatuit decat de bine, si sunt convinsa ca sunt doar prieteni.
O reteta pentru o relatie nu cred ca exista, dar consider ca atunci cand esti constrans sa renunti la lucruri, la prieteni, in timp devii frustrat , nu mai esti tu , si in final vei ajunge sa suferi.
Poate te iubeste. Dar daca este asa eu m-as feri de o asemenea dragoste: egoista , posesiva.
Mult noroc si multa intuitie!
angelica74nicu
Postat pe 4 Iulie 2010 13:03
Educarea ta lasa de dorit. Spui ca ai un copil de 12 ani. Pai, cred ca atentia ta ar trebui sa fie indreptata catre familia ta si nu in alta parte...Iar banii care-i cheltui cu deplasarile tale amoroase nu ar fi fost mai moral sa-i cheltui cu copilul tau? Zic si eu asa...la 39 de ani sa mai cazi in fund ca bobocul dupa un ,,handralau,,....relatiile de calitate nu se construiesc pe ,,matrimoniale,,. Da, destept individul asta!daca vroia ceva nou trebuia sa plateasca, nu? Dar tu? Nu, ma duc la Harap Alb...Ce sprijin moral, ce educatie, ce exemplu dai tu copilului tau??????Mmm.Nu te judec dar sunt indignata ca ai cazut intr-o asemenea plasa. Sper sa o iei ca pe o experienta ,,dureroasa,, si sa-ti vezi de drumul tau. Ai o responsabilitate si nu se merita pentru nimic in lume sa-ti neglijezi copilul.
Bafta!
kudika140105
Postat pe 4 Iulie 2010 13:04
Alexandra draga, sa stii ca eu am o poveste mai tare ca orice film , patind la inceput ce ai patit tu cu un tip cunoscut pe un site de matrim. Cu toate ca am 55 ani, spre rusinea mea, am fost mai naiva ca tine.. Am cunoscut un barbat de virsta mea ,cu care m-am intilnit si mi-a placut f.mult de el in toate privintele. Fiind f.vulnerabila dupa multi ani de singuratate si suferinta am crezut tot ce spunea .Totul parea un vis frumos.. mai ales ca el era domiciliat in Elvetia .parea un om f.serios, destept, frumos si plin de intentii bune. Dar.. am facut greseala sa-i dau bani imprumut (o suma f.mare de bani) spunindu-mi printre multe altele ca fiul lui a avut un groaznic accident in Elvetia si are nevoie de bani pt.o operatie urgenta. Apoi a spus ca baiatul a murit si asa au inceput dubiile mele .Dupa putin timp am aflat ca nu-mi spusese decit minciuni9pare incredibil ca un om la virsta lui sa spuna ca i-a murit copilul!) si uite ca am aflat ca era bigam(are o nevasta in Elvetia, alta in Bucuresti), ca nu este profesor universitar cum spunea, si multe multe altele. Intimplarea a facut sa cunosc o doamna care patise ca si mine tot cu acelasi individ.!!! Si asa am inceput impreuna cu ea sa mai cautam si alte femei care l-au cunoscut si am gasit ff. multe,cam prin toata taraPovestea este f.lunga, am speranta ca una din noi care are talent la scris(a fost ziarista) va scrie o carte despre aceste intimplari.
Deci am facut plingere penala la politie pt.inselaciune, acum dosarul e in cercetare,tagem ceva sperante sa ne recuperam banii, Concluzia e ca omul este bolnav psihic(el pretinde acum ca se drogheaza de f. multi ani si de asta face ce face) A reusit sa pacaleasca f.multe doamne ,toate femei de calitate, cu pozitii sociale bune,intelectuale.Asa ca trage singura concluziile...
Am suferit enorm , de cind l-am cunoscut viata mea a devenit un calvar...
Cazul tau mi se pare o joaca in comparatie cu ce am patit eu...
Te rog din suflet asculata sfaturile tuturor celor care au scris inaintea mea. subscriu si eu.
Uita-l cit mai repede.. stiu ca nu e usor, dar nu ai alta solutie.Concentreaza-ti puterile sa-ti gasesti un servici sa ai grija de coplul tau, si de partea cu cautatul unui barbat pe internet ,uita definitiv. Cind va fi sa fie ,vei cunoaste cu siguranta pe cineva, dar nu forta lucrurile ca uite ce iese. Tipul cunoscut de tine nu merita nici sa-i mai dai buna ziua. Apreciaza-te pe tine,iubeste-te si ai sa vezi va va fi bine.
Iti doresc numai bine
Caliopeea
Postat pe 4 Iulie 2010 13:40
Daca tot am scis aici , vreau sa profit , poate mai citeste cineva care l-a cunoscut pe "domnul" de care am povestit. Il cheama Mircea Nicorici , si in unele cazuri s-a prezentat Horia Soare.
Caliopeea
Postat pe 4 Iulie 2010 13:44
Te iubeste fara sa te cunoasca, te ia cu vrajeli cu mess, cu prietene si cu mai stiu eu ce si tot nu-ti dai seama??? Vrea doar sa se f***. Cat despre gusturile voastre similare, ma indoiesc ca e asa: sunt sigura ca ti-a spus "si eu" sau a vazut ce-ti place si a completat cu ceva similar. Nu e nimic rau in a-ti cauta jumatatea pe net, dar fii mai circumspecta.
kitty_krieger
Postat pe 4 Iulie 2010 14:00
la 39 de ani mai cauti dragoste pe net.........
oana_gabi
Postat pe 4 Iulie 2010 18:37
un singur aspect vad ca neglijati toti
aceasta femeie la 26 de ani , cand avea un copilas de1 an a si divortat si de atunci de mai mult singura si locuieste cu parintii

traumele sunt multiple si sunt sigura ca au contribuit multa la "stangaciile" pe care le-a facut

uita ca ai fost la bucuresti si ca l-ai cunoscut
nu merita, nu meriti tu inca un episod de nefericire in viata

nu am sfaturi despre cum poate o mama singura sa isi gaseasca fericirea ca femeie
unul singur... daca tot ai luat in calcul sa iti gasesti de lucru in bucuresti... incearca sa gasesti un serviciu in alt oras, unde sa te muti , cu tot cu copil, sa incepi o viata noua.uneori de asta e nevoie ca sa se schimbe totul

gandeste-te si nu zi ca nu poti , daca puteai pt un berbec de la bucuresti poti si pt tine

nimeni nu iti va reprosa nimic, nici parintii nici copilul

mult succes

si multa atentie

inchide un pic acest aspect al vietii tale
healthy004061
Postat pe 4 Iulie 2010 19:28
"Numele meu este Alexandra, sunt din Ploiesti, am 39 de ani si sunt divortata de 13 ani. Am un baiat de 12 ani, sunt somera momentan am lucrat ca educator."

Nu am neglijat nimic!
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 19:41
Spre deosebire de ceilalti eu sunt de parere ca poti gasi si pe internet oameni foarte ok in acelasi procent ca si in viata reala. cu ce iti garanteaza cineva ca pe strada intalnesti un om mai bun decat cel de pe internet? astea sunt clisee.

problema e alta... eu daca mi-ai fi atacat prietenele ti-as fi dat next atunci, nu as mai fi tatonat terenul. scuze te rog, prietenii fiecarui om, indiferent ca sunt barbati sau femei, sunt o parte din el si reprezinta o extensie a personalitatii lui. pentru ei a investit resurse si asteapta un outcome. iubita este azi si maine zice ca s-a indragostit de altcineva, insa un prieten nu se indragosteste de altii si pleaca. si eu sunt genul care imi fac multe prietene printre femei, nu suport barbatii si nici ei pe mine. asta nu inseamna ca nu stiu care e diferenta intre prietena si iubita extrem de bine. e normal sa nu accept ca fiecare noua iubita sa imi curete de prin ele fara sa dea ceva in schimb, nu?
deci, ori esti pregatita sa accepti unele lucruri ori next.

o alta chestie este ca desi esti somera, ai avut destui bani sa pleci dupa un barbat la bucuresti. eu in locul tau ma gandeam daca are copilul ala o haina in plus, dar deh... fiecare cu prioritatile, asta poate ca e insuccesul meu, faptul ca nu risc.

cat despre el, nu stiu ce sa zic... nu mai bine vrei tu sa iti construiesti o viata si o cariera?stii... varsta aia la care acceptai femeia ca e frumoasa "is over". barbatii de varsta ta au mai mult decat noi in creier si vor si o femeie care sa isi permita si sa fie capabila sa isi plateasca propriile facturi. daca vrei poti avea succes la noi, cei de 23 - 29 de ani, asa cum te prezinti.
leo_
Postat pe 5 Iulie 2010 14:06
imi pare rau ca trebuie sa te contrazic, insa eu nu am facut decat sa-i spun ca nici eu nu renut la prietenii mei, daca nici el nu poate renunta la prietenele lui, iar nu caut barbati pt a ma intretine, am gasit servici in buc, ff bine platit, iar daca despre varsta soryy cauta in alta parte nu sunt dispusa sa cresc pe cei de teapa ta.
kudika190550
Postat pe 5 Iulie 2010 15:08
parerea mea...sincer renunta la el,daca dupa 3 zile face scene si iti pune conditii...deschide ochii pana nu-i prea tarziu,undeva este si sufletul tau pereche si te asteapta
kudika002704
Postat pe 5 Iulie 2010 21:12
No offence! Deschide ochii, caci de nu, deschizi punga! Nu vreau sa aduc atingere cuiva cu mesajul meu. Ma alatur si eu celor ce ti-au dat o parere pertinenta. Incearca alte tipuri de socializare. E o sugestie. La 39 ani nici nu ti-a secat izvorul dragostei, dar nici zilele nu ti-au intrat in sac. Cu rabdare poti sa o iei de la capat cand nici nu visezi. Iti doresc fericire maxima, inteligenta suprema si ...nu dezarma!
kudika_kudika
Postat pe 5 Iulie 2010 21:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parfumuri Refan in sistem mlm 1 De la: boy2612 3 Mai 2010 01:04
HAINE DE VANZARE!!!100% ORIGINALE!!! 2 De la: paulokaziii 30 Mai 2009 03:26
www.donatella.ro 2 De la: mitura 30 Noiembrie 2009 21:48
Vand haine! 2 De la: kudika226042 13 Iulie 2010 17:10
our fantasy store 1 De la: red_rose_girl 28 Decembrie 2011 13:20