Setari Cookie-uri

NU MA POT INGRASA !!!!!!!!!!!!!

In aceasta lume in care toate persoanele vor sa slabeasca aduc si eu un subiect greu de digerat si explicat ! CUM MA POT INGRASA ?????????
CE Trebuies sa fac ?
Mi s- a spus sa beau 2 beri !Am dublat portia ! Mi s-a spus sa maninc ciocolata Am dublat portia si asa mai departe totul dublu sau nimic mai putin efortul fizic ! Nu il pot face decit de pe scaun! Si aici ma refer la scaunul din fata PC -ului! ! Nu la acel electric ! Nu am omorit pe nimeni !Nici la acel fiziologic ! Nu am sarit calul la consumatie ( de nici o culoare, nici verde" nici bruna)
Sa va fie rusine daca...............

Ce tratament(e) imi puteti oferi ?
fratzica
Postat pe 31 Martie 2010 03:04
Anumiti factori impiedica luarea in greutate: stresul prelungit,lipsa somnului de calitate,fumatul excesiv,ereditatea.In cazul in care esti afectat de unul dintre acesti factori incearca sa l elimini sau sa l atenuezi.Printre alimentele care ajuta la ingrasat sunt: mierea,cerealele integrale,alunele,nucile(nesarate),stafidele,ciocolata,painea integrala (4-5 felii/zi) ,branza neprocesata si laptele gras,smantana ,uleiul din seminte de susan pe care poti sa l adaugi in mancare(nu folosit la prajit,devine toxic).Iti recomand sa ai 3 mese stabile plus inca 2 ,3 gustari intre ele.
E important de stiut ca nu vei obtine un surplus de kg doar cu ajutorul unui singur aliment.Organismul uman este complex si are nevoie sa fie echilibrat inainte de a reactiona pozitiv.
Succes!
cristy21bv
Postat pe 19 Aprilie 2010 14:32
1 kg de grau se spala cu multa apa, se pune apoi intr-un castron de sticla si se adauga apa calduta cat sa il cuprinda. Castronul se acopera cu un tifon. Dupa cateva ore se clateste si se acopera din nou cu apa calduta. Se repeta operatia din 6 in 6 ore. In 3 zile bobul va face mustati de 1 mm, semn ca este gata. Administrare: dimineata, pe stomacul gol, ia 4-5 linguri de grau incoltit cu miere de albine poliflora si 30 de grame de nuci. In cursul zilei poti manca normal. Acest tratament energizeaza organismul si te ajuta sa castigi cel putin 5 kg intr-o luna, daca este urmat fara intrerupere.
Si eu ma confrunt cu aceeasi problema si vreau sa il urmez din nou. Am incercat anul trecut, insa gustul graului incoltit m-a facut sa renunt din a 2 zi. Insa nu m-am gandit sa il amestesc inainte sa il mananc cu mierea. Cred ca asa va avea un gust acceptabil. Sunt hotarata sa il urmez din nou :) Bafta!
kudika142915
Postat pe 19 Aprilie 2010 22:06
am fost foarte slaba,din cauza stresului,tutunul,nu aveam mai mult de 42 de kg. cineva mi-a recomandat quenzima q 10 cu ulei de catina.am luat zilnic la aceeasi ora 2 tablete de 30 mg( adica 60 mg total).in curs de citeva zile am inceput sa maninc foarte mult. nu mai puteam de foame,trebuia mereu sa pun ceva in gura. mi-a fost foarte greu la inceput pt ca ma balonam,stomacul era greu,dar nu m-am oprit. in curs de 3 luni am ajuns la 56 de kg.am oprit quenzima,si am un corp minunat. daca doriti puteti sa incercati. la mine a dat roade. va doresc ingrasare grabnica.
kudika010094
Postat pe 20 Aprilie 2010 04:05
De la: kudika010094, la data 2010-04-20 04:05:09 va doresc ingrasare grabnica.


asta da blestem
Shhh
Postat pe 20 Aprilie 2010 08:54
De la: Shhh, la data 2010-04-20 08:54:27
De la: kudika010094, la data 2010-04-20 04:05:09 va doresc ingrasare grabnica.


asta da blestem




BluOndA
Postat pe 21 Aprilie 2010 16:53
Mi-am cumparat si eu conzima Q10 din farmacie ,sper sa aiba efect k e putin cam scumpa.
roxi_m
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:42
eu mananc exagerat de mult si totusi nu se pune...mananc orice.....chestii pe care alte persoane nu si le pot permite pt k ingrasa foarte tare si totusi nu se pune pe mine nimic. am 48 kg, iar nutritionistul spune ca ar trebui sa am 53. Bine, vara trecuta aveam in jur de 45...m-am ingrasat putin de cand am inceput sa lucrez, dar dupa ce nu am mai lucrat am mai slabit putin. Acum ma straduiesc sa ma mai ingras....dar nu se prea pune nimic pe mine:P:P:P
rox_sb
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:37
hy:d si eu vreau sa ma ingras de ceva timp.. aveam maxim 61 de kg.. nu am depasit niciodata aceasta greutate.. insa de ceva vreme am inceput sa slabesc brusc si acum am in jur de 54-55 de kg.. ceea ce mie mi se pare foarte putin la cei 16 ani ai mai si la 1, 70 m.. am incercat si cu ceva vitamine calciu.. magneziu.. zinc.. pofta de mancare o perioada dupa care stagnare totala.. si totusi fara niciun kg in plus.. am fost si am facut niste analize de sange.. incearca si tu.. poate te vor ajuta cu ceva...:| succes:*
dypy
Postat pe 23 Aprilie 2010 15:47
De la: dypy, la data 2010-04-23 15:47:23hy:d si eu vreau sa ma ingras de ceva timp.. aveam maxim 61 de kg.. nu am depasit niciodata aceasta greutate.. insa de ceva vreme am inceput sa slabesc brusc si acum am in jur de 54-55 de kg.. ceea ce mie mi se pare foarte putin la cei 16 ani ai mei si la 1, 70 m.. am incercat si cu ceva vitamine calciu.. magneziu.. zinc.. pofta de mancare o perioada dupa care stagnare totala.. si totusi fara niciun kg in plus.. am fost si am facut niste analize de sange.. incearca si tu.. poate te vor ajuta cu ceva...:| succes:*
dypy
Postat pe 23 Aprilie 2010 15:48
Greutatea corporala se calculeaza tinand cont de inaltime, varsta si sex.
La 1.70 kg, sex fem si 16 ani ar trebui sa ai 57.8 kg. Nu ai foarte putin, esti pe aproape. Inca putin si gata! Bafta Dypy!

Nici eu nu am greutatea normala, desi sunt insarcinata, abia am ajuns la kg pe care ar fi trebuit sa le am fara sarcina, dar ce sa faci atunci cand intervine serviciul, stresul, tot timpul pe drumuri. Deh! Astept sa nasc si sper sa raman cam la cate kg ai tu acum. Iar apoi sper sa mai pun, dar or sa vina nopti albe...
Lowiny
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:07
Ajunsesem la 47 kg din cauza serviciului,stresului.Am renuntat la fumat si am luam niste vitamine din drojdie de bere .Ajunsesem la 60 kg in cateva luni.M-am apucat din nou de fumat si acum am 56kg.Nu ma mai pot ingrasa sub nici o forma si mananc,dar nu se mai pune nimic pe mine.Ce-as putea sa fac sa ajung din dou la 60kg?
Aryana_
Postat pe 27 Aprilie 2010 10:35
frate !!!! doar ce am terminat tratamentul cuenzima q 10 de 3 zile si nu m-am ingrasat mai mult de 2 kg...spuneti-mi un alt tratament mai efectiv in care ma pot ingrasa!!! sunt prea slab..21 anii 1.71 si 64 kg..deci ?? ast rasp urgent rog seriozitate
Cristea_Alexandru_1
Postat pe 6 Iunie 2011 11:14
imi poti spune si mie pretul?,
kudika_17831
Postat pe 8 Octombrie 2012 14:48
De la: kudika_17831, la data 2012-10-08 14:48:30imi poate spune si mie cnva pretul la Coenzima Q10 ???
kudika_17831
Postat pe 8 Octombrie 2012 14:51
5kg pe luna?
Sergiu_Barbandeal_1
Postat pe 7 Martie 2013 18:49
Coenzyme Q10 de la Calivita la pret 83.60 lei contine 90 tablete
Sergiu_Barbandeal_1
Postat pe 7 Martie 2013 18:53
Buna,si eu pot sa spun ca am aceiasi problema,as vrea sa ma mai ingras 3-4 kg , eu ma consider slaba dar prieteni toti imi spun ca sunt superb bine asa...Dar sti cum e daca nu te simti bine in pielea ta pedegeaba iti fac altii complimente:) ca tot nu te binedispune... Am incercat tot felu de tratamente tampeni ... vitamine,calciu ttot felu de prosti care costa mult si nu sunt bune de nimic. Acum o luna mi`a recomandat o prietena sa incerc Peritol ,seara inainte de culcare 1 pastila si vitamine compact 1 pe zi.M`au ajutat m`am ingrasat cu 3 kg intr`o luna, dar mi sa parut ca timpul trece mult prea greu.. Nu pot sa zic ca se vede ca nu prea se vede dar asa arata cantarul:)) . . Am fost la PLAFAR si o vanzatoare mi`a recomandat "spirulina si catina" in loc de vitamine compact . pentru ca "spirulina si catina" contine vitamina A si B complex( B2 B6 B12..) ,FIER CALCIU ZINC,POTASIU ,MAGNEZIU. Am inceput acest tratament de 2 zile si ma simt mult mai plina de viata , si dimineata cand ma trezesc am mai multa energie. Inca ceva "spirulina si catina" trebuie luata DUPA MASA, subliniez asta ....pt ca "spirulina si catina" daca o iei inainte de masa te ajuta sa slabesti daca o iei dupa masa cu 10-20 min te ajut sa te ingras. Si peritolul trebuie luat seara inainte cu culacare pt ca iti da o stare de somnolenta .Succes!!!!
reapissicuta
Postat pe 20 Martie 2013 17:13
Daca mai stie cineva o solutie sau a mai incercat alt tratament , va rog lasati mesaj. Pentru mine chiar e o problema si as vrea sa trec de ea cat mai rapid. Multumesc aticipat!
reapissicuta
Postat pe 20 Martie 2013 17:16
Draga slabanoaga, faptul ca simteai mereu nevoia sa "bagi ceva in gura" , e un lucru minunat. :D Intrebarea mea este : cate vergeturi ai acum ? Ca trebuie sa-ti fi pocnit bine de tot pielea, cu 14 kg in plus. :)
Iuliana_Chirila_1
Postat pe 15 Iulie 2013 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INTRA IN JOC 2 De la: Dor_a 7 Octombrie 2009 12:43
fostul iubit!!!! 45 De la: camelyta_camy 19 Iunie 2011 16:59
please help! 1 De la: vanillla 31 Martie 2010 17:00
Accesorii handmade 9 De la: peppermint 12 Aprilie 2010 20:25
Ce incaltari se potrivesc? 15 De la: jussst_me 21 Septembrie 2009 16:29