Setari Cookie-uri

visuri neimplinite...

ce v-ati vi dorit si nu aveti? sau...unde ati fi vrut sa mergeti si nu ati putut merge? sau...ce ati vrut sa faceti si nu ati facut? stiati ca daca ...ne dorim un lucru foarte mult...pana la urma se implineste? dar trebuie multa perseverenta, ambitie..si de toate
danaeu
Postat pe 7 Aprilie 2010 10:32
hai, curaj
danaeu
Postat pe 3 Iulie 2010 19:12
daca nu ti-a raspuns nimeni 3 luni te astepti sa tabare acum?
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 19:18
clau19
Postat pe 3 Iulie 2010 19:25
daaaaa
danaeu
Postat pe 9 Iulie 2010 11:19
da ,usor de zis greu de facut..am o familie frumoasa,care ma sprijina si ma iubesc f mult,la fel simt si eu pt ei..dar chestia ca daca iti doresti ceva si cu multa perseverenta si ambitie se poate obtine nu e mereu valabila..mi-a dedecat iubita,prietena mea,sufletul meu care era si viata mea pt mine(acum 1 an intr-un accident de masina)asa ca visul meu de a-mi creea si a avea o familie sa spulberat(azi se face fix un an)asa ca in afara de a ma intreba de ce am avut eu ghinionul asta si de ce o viata blestemata,nu mi-a mai ramas..sunt tanar ,am 23 de ani dar mai are vreun rost sa traiesc?...:(
kudika411604
Postat pe 6 Iulie 2011 08:04
De la: kudika411604, la data 2011-07-06 08:04:14da ,usor de zis greu de facut..am o familie frumoasa,care ma sprijina si ma iubesc f mult,la fel simt si eu pt ei..dar chestia ca daca iti doresti ceva si cu multa perseverenta si ambitie se poate obtine nu e mereu valabila..mi-a dedecat iubita,prietena mea,sufletul meu care era si viata mea pt mine(acum 1 an intr-un accident de masina)asa ca visul meu de a-mi creea si a avea o familie sa spulberat(azi se face fix un an)asa ca in afara de a ma intreba de ce am avut eu ghinionul asta si de ce o viata blestemata,nu mi-a mai ramas..sunt tanar ,am 23 de ani dar mai are vreun rost sa traiesc?...:(


Da, are rost! Ti-o spun eu, care am varsta mamei tale sau poate chiar mai mult. Si stii de ce are rost? Ca sa nu moara "de tot" iubita, prietena, sufletul si viata ta, acea fata care s-a sfarsit intr-un accident de masina! Are rost pentru ca mama ta s-ar dezintegra de durere daca tu n-ai mai fi, pentru ca soarele ar deveni un imens jar ce ar ucide floarea-soarelui, iar zorii zilei ar fi atat de toxici incat n-ar mai exista cantecul ciocarliei... Are rost pentru ca lacrimile, ca si florile si cantecul pasarilor te au pe tine de custode si esti responsabil pentru obrazul tau, pentru gradinile si cerurile lumii.
Toate astea sunt responsabilitatea ta, tanarul de 23 de ani care si-a pierdut iubita in accident de masina...Si mai ai o multime de alte responsabilitati, obligatii fata de viata asta, atat de nedreapta uneori...
mobilemaimai_no1
Postat pe 24 Iulie 2011 13:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problema 6 De la: monaalexa 16 Martie 2010 11:25
Fascinantele rochii de seara! 3 De la: MinervaAktiv 17 Septembrie 2014 08:18
bijuterii vintage 2 De la: kudika_4520 10 Aprilie 2012 12:41
Bomboane Bucuria 7 De la: kudika_3204 26 Februarie 2012 17:19
DESPARTIRE DUPA 15 ANI !!!!!! 100 De la: kudika195501 21 Noiembrie 2010 12:11