Setari Cookie-uri

ma tenteaza sa.mi incep viatza sexuala

am doar 17 de curand implinitzi si o relatzie de o luna ,el nu ma foteza in acest domeniu dar parca asi dori sa incep,dar mie frica de mama
cutn
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:17
De la: cutn, la data 2010-04-08 12:17:09am doar 17 de curand implinitzi si o relatzie de o luna ,el nu ma foteza in acest domeniu dar parca asi dori sa incep,dar mie frica de mama


daca bate apropouri cheam-o pe mama ta......daca numai ea te tine in frau


si cu inceputul e greu........dar apoi va fi tot mai usor....depinde de cati parteneri o sa ai

fi tu pregatita ,nu iubitul sau teama de mama si nu uita de protectie......
Celia_29
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:20
depinde de tine daca o faci sau nu,..dar vezi sa merite..
baiat_anonim
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:22
De la: cutn, la data 2010-04-08 12:17:09am doar 17 de curand implinitzi si o relatzie de o luna ,el nu ma foteza in acest domeniu dar parca asi dori sa incep,dar mie frica de mama


Nu de mama ar trebui sa-ti fie frica , de faptul ca dezvoltarea ta fizica ( a organelor sexuale) si hormonala nu e inca terminata , ca asta poate duce la fel de fel de dezechilibre, la cancerul de col uterin capatat mai ales din cauza inceperii vietii sexuale prea devreme , etc.Daca ai mai astepta 1-2 ani ar fi moarte de om? Ah, da , il pierzi pe fat frumos si altul ca el nu mai gasesti.

Postat pe 8 Aprilie 2010 12:23
De la: Celia_29, la data 2010-04-08 12:20:13
De la: cutn, la data 2010-04-08 12:17:09am doar 17 de curand implinitzi si o relatzie de o luna ,el nu ma foteza in acest domeniu dar parca asi dori sa incep,dar mie frica de mama


daca bate apropouri cheam-o pe mama ta......daca numai ea te tine in frau


si cu inceputul e greu........dar apoi va fi tot mai usor....depinde de cati parteneri o sa ai

fi tu pregatita ,nu iubitul sau teama de mama si nu uita de protectie......
dap..ms ..dar asi dori putini parteneri..:(ms
cutn
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:25
De la: cutn, la data 2010-04-08 12:25:53
De la: Celia_29, la data 2010-04-08 12:20:13
De la: cutn, la data 2010-04-08 12:17:09am doar 17 de curand implinitzi si o relatzie de o luna ,el nu ma foteza in acest domeniu dar parca asi dori sa incep,dar mie frica de mama


daca bate apropouri cheam-o pe mama ta......daca numai ea te tine in frau


si cu inceputul e greu........dar apoi va fi tot mai usor....depinde de cati parteneri o sa ai

fi tu pregatita ,nu iubitul sau teama de mama si nu uita de protectie......
dap..ms ..dar asi dori putini parteneri..:(ms



ceea ce vreau sa spun ca depinde de tine daca esti pregatita sa faci acest pas....iar dupa o luna de relatie e prea repede ,parerea mea.....cine vrea sa te astepte ....poate sta si ani....
eu mi-am inceput viata sexuala dupa 1 an jumate in care 4 luni am locuit impreuna........
asteapta ,nu te arunca inca in acest val al sexului!
Celia_29
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:28
De la: Celia_29, la data 2010-04-08 12:28:05
De la: cutn, la data 2010-04-08 12:25:53
De la: Celia_29, la data 2010-04-08 12:20:13
De la: cutn, la data 2010-04-08 12:17:09am doar 17 de curand implinitzi si o relatzie de o luna ,el nu ma foteza in acest domeniu dar parca asi dori sa incep,dar mie frica de mama


daca bate apropouri cheam-o pe mama ta......daca numai ea te tine in frau


si cu inceputul e greu........dar apoi va fi tot mai usor....depinde de cati parteneri o sa ai

fi tu pregatita ,nu iubitul sau teama de mama si nu uita de protectie......
dap..ms ..dar asi dori putini parteneri..:(ms



ceea ce vreau sa spun ca depinde de tine daca esti pregatita sa faci acest pas....iar dupa o luna de relatie e prea repede ,parerea mea.....cine vrea sa te astepte ....poate sta si ani....
eu mi-am inceput viata sexuala dupa 1 an jumate in care 4 luni am locuit impreuna........
asteapta ,nu te arunca inca in acest val al sexului!
ms am sa va ascult sf chiar un an nu moare nimeni ,dak char tine ma va astepta..ms mult:*:*
cutn
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:31
acum am intzeles care-i faza de pe celalalt topic cum ca la americani se poarta"virginele"!!!
Dontyyy
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:36
De la: Dontyyy, la data 2010-04-08 12:36:35 acum am intzeles care-i faza de pe celalalt topic cum ca la americani se poarta"virginele"!!!


waw...eu n-am observat legatura pana acum, si am postat pe ambele..bv
baiat_anonim
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:41
De la: baiat_anonim, la data 2010-04-08 12:41:28
De la: Dontyyy, la data 2010-04-08 12:36:35 acum am intzeles care-i faza de pe celalalt topic cum ca la americani se poarta"virginele"!!!


waw...eu n-am observat legatura pana acum, si am postat pe ambele..bv


ce "geniala" sunt!!!
Dontyyy
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:47
De la: Dontyyy, la data 2010-04-08 12:47:54
De la: baiat_anonim, la data 2010-04-08 12:41:28
De la: Dontyyy, la data 2010-04-08 12:36:35 acum am intzeles care-i faza de pe celalalt topic cum ca la americani se poarta"virginele"!!!


waw...eu n-am observat legatura pana acum, si am postat pe ambele..bv


ce "geniala" sunt!!!



baiat_anonim
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:54
nu trebuie sa iti incepi viata sexuala doar ca asa vrea el...daca te preseaza nu are rost sa o faci pentru ca inseamna ca numai asta isi doreste..trebuie sa simti ca vrei tu, ca esti pregatita si nu numai pentru ca asa vrea el...trebuie sa incredere in tine si in dorintele tale pentru ca tu esti cea de care depinde totul..si iti mai spun ceva...fetele care se lasa mai greu sunt mai apreciate, indiferent de dorintele lui......daca te respecta si te iubeste nu face presiuni asupra ta.ai grija de tine si sunt sigura ca vei decizia cea buna.
swtgrl_alina
Postat pe 8 Aprilie 2010 22:51
urla hormonii in tine!
tavi85
Postat pe 8 Aprilie 2010 22:53
ar fi mai multe motive pt kre sa nu o faci.... 1-nu are rost pt un tip q kre esti doar d asa putin timp....2-iti va parea rau cel mai mult probabil 3-dak prietenele tale dja au facuto u tre sa te simti mandra intre ele pt k ai cv in plus... si sincer...cei mai frumos dekt sati aduci aminte cu draq d prima data..dekt sa iti amintesti..c fraiera am fost mam tras q ila ..si aku nu mai am nici o trb q el....parerea mea...
Cicutza04
Postat pe 10 Aprilie 2010 13:08
Buna.Eu am aproape 18 ani si nu ma tenteaza asa de tare ..Pur si simplu m-am gandit ca nu sunt destul de dezvoltata(sunt micuta) si hormonal vorbind,cum spunea cineva mai sus am unele mici probleme,dar nu ma impiedica sa fac asta .Iainte de a lua o decizie gandeeste-te bine.
kudika025939
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:34
Iubita fetita,nu trebuie sa iti fie frica de mama ci de ce va fi in viitor.
am o fiica de 19 ani si asa i-am tot spus si totul s-a adeverit.A vazut cu ochii ei cum baietii au povestit la toata lumea cu cine au fost.Norocul ei ca a trecut de perioada critica si nu a raspuns acestor presiuni caci acum ar fi trebuit sa aiba la activ4 prieteni(patru potentiali candidati la sex).Astazi ti se pare ca actualul prieten este totul pentru tine dar peste o vreme te va dezamagi si ce vei face?
Te vei agata de el ca de baiatul cu care ai facut sex? si el te va dezamagi mereu?
Se spune ca sex trebuie sa faci cu cineva pe care il iubesti foarte mult ,care te respecta,cu care ai dori sa ai in viitor copii si sa fii pregatita pentru asta.Pregatita inseamna sa incepi sa iei anticonceptionale,sa fii sigura ca nu vei "primi" vreo boala venerica si sa fie persoana care sa te protejeze psihic.Esti pregatita?
Uita-te in jurul tau si vezi daca alte fete care si-au inceput viata sexuala sunt mai fericite ca tine si sunt privite ca fiind fete cuminti.Ar fi pacat sa regreti mai tarziu.
Oricum,daca o vei face sa nu povestesti niciunei prietene caci ea va povesti imediat mai departe si va afla tot cercul de cunoscuti sau necunoscuti.Daca te iubeste va mai astepta...o luna e mult prea repede ....dar hotararea este doar a ta.
clodine
Postat pe 12 Aprilie 2010 12:38
Sunt de aceeasi parere cu ceilalti care au postat. Eu am insa o alta poveste. Mi-am inceput viata sexuala la doar 15 ani cu un baiat minunat. M-a iubit enorm si tine enorm de mult la mine si acum desi au trecut 11 ani de atunci. Inca, dupa atata timp, pot sa ma bazez pe el indiferent de problema,oricand am nevoie de un umar. Nu mai e iubirea aceea inocenta ce a fost odata, dar e un respect si o prietenie ce stiu ca ne va lega toata viata. Nu regret nimic din ce sa intamplat atunci si nu am regretat niciodata in toti acesti ani insa te rog sa nu iei povestea mea ca o incurajare. Nu toti baietii sunt ca si cel de care iti vorbesc eu. Majoritatea, si iti spun din experienta, sunt niste neseriosi. Pupici dulci si sper sa iei decizia cea buna. Asta vine din sufletul tau deci......nu mai intreba pe altii.
alynamatey
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:36
De la: swtgrl_alina, la data 2010-04-08 22:51:18nu trebuie sa iti incepi viata sexuala doar ca asa vrea el...daca te preseaza nu are rost sa o faci pentru ca inseamna ca numai asta isi doreste..trebuie sa simti ca vrei tu, ca esti pregatita si nu numai pentru ca asa vrea el...trebuie sa incredere in tine si in dorintele tale pentru ca tu esti cea de care depinde totul..si iti mai spun ceva...fetele care se lasa mai greu sunt mai apreciate, indiferent de dorintele lui......daca te respecta si te iubeste nu face presiuni asupra ta.ai grija de tine si sunt sigura ca vei decizia cea buna.

cut the feminist crap.. nu ai citit, el nu a batut nici un apropo.. o arde pe ea..
fa sex cu el daca asta vrei, frate cum se schimba lumea, cand tragem un exit-poll si despre virginitatea mea?!
felixcat
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:20
De la: Celia_29, la data 2010-04-08 12:28:05
De la: cutn, la data 2010-04-08 12:25:53
De la: Celia_29, la data 2010-04-08 12:20:13
De la: cutn, la data 2010-04-08 12:17:09am doar 17 de curand implinitzi si o relatzie de o luna ,el nu ma foteza in acest domeniu dar parca asi dori sa incep,dar mie frica de mama


daca bate apropouri cheam-o pe mama ta......daca numai ea te tine in frau


si cu inceputul e greu........dar apoi va fi tot mai usor....depinde de cati parteneri o sa ai

fi tu pregatita ,nu iubitul sau teama de mama si nu uita de protectie......
dap..ms ..dar asi dori putini parteneri..:(ms



ceea ce vreau sa spun ca depinde de tine daca esti pregatita sa faci acest pas....iar dupa o luna de relatie e prea repede ,parerea mea.....cine vrea sa te astepte ....poate sta si ani....
eu mi-am inceput viata sexuala dupa 1 an jumate in care 4 luni am locuit impreuna........
asteapta ,nu te arunca inca in acest val al sexului!

asta pt ca tipul ala era un pampalau! :)))))))))))))))))
dancombi
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:32

Mai lasa sa treaca ceva timp , stiu ca este curiozitatea , fiorii dragostei , tic-tacul ovarelor , dar ai tot timpul din lume sa faci pasul asta , mai ales ca nu aveti decat o luna impreuna , mai tine-l in joc de glezne sa vezi ca merita sacrificiu , prima oara este memorabil deobicei ptr o domnisoara , trebuie sa-l simti ca apreciaza sacrificiu , momentul , persoan....trebuie sa il simti ca este romantic si nu ca te asteapta ca pe inca una pe care sa o stearga sau sa o adauge pe lista .Parerea mea este mai asteapta cateva luni , daca te paraseste dupa putin timp dupa ce ai vrut sa-ti satisfaci curiozitatea ? te-ai gandit ce suferinta ai avea , o sa ti se para ca este sfarsitul ptr tine.Hai sa-ti spun un mic secret pe care l-am descoperit singur : stiai ca dragostele si despartirile la tinerete si la batranete pot fii anumite drame ptr. pesoanele care le sufera , fata de cele la maturitate ? Explicatia pe care am gasit-o eu este ca ele sunt asociate cu inceputul si sfarsitul vietii ptr. persoanele in cauza , primele descopera fiiorii dragostei si li se pare ca nimic nu se mai poate face din cauza lipsei de experiente iar a doua categorie stiu ca mai au putin de trait si sansele li se reduc considerabil , persoanele mature in floarea vietii o pot lua de la capat atat prin prisma experientei de viata cat si ca au toata viata inainte .
Deci daca nu vrei sa te incadrezi in prima categorie , mai asteapta , parerea mea este ca daca ai o mama deschisa la minte , poti vb cu ea si te va intelege , te va sfatuii si il va simtii pe el si care este interesul lui vis a vis de tine , mama nu trebuie sa-ti fie un dusman ci un aliat puternic.Acum depinde si de mama ta , dar ea trebuie sa inteleaga ca asest lucru este un proces natural , inevitabil care trebuie sa se produca , in urma lui ne-am nascuti toti care chiar daca am fost sau nu doriti , d-zeu ne-a zamislit. Ca sa faci pasul trebuie sa-l simti ca el este alesul sau unul dintre ei , musai sa fie romantic , sa stie sa aleaga momentul si sa te faca sa-l depasesti usor , sa nu te forteze , totul sa fie natural si placut , sa aleaga ambientul ..o muzica pe masura , poate si un pahar de vin , care sa te faca mai relaxata , sa stie sa faca un preludiu reusit si al naibii de lung , ca doar o data este prima data si sa aibe ceva experienta si nu in ultimul rand , cu protectie , este important , asta ti-ar mai lipsii sa ramai insarcinata de la prima experienta sau poate vreo boala , doamne fereste .Eu am incredere ca la cate sfaturi bune ve-i primii de la atatea femine generoase ve-i fii mai ponderata si sincer cand o asa parere mai vine si din partea unui barbat care poate in tineretea lui ar fii dat orice sa intalneasca o fata ca tine , dar d-zeu nu a fost asa generos cu el la vremea aia , sigur ve-i cugeta mai mult .Pot sa te mai ajut cu ceva important , ma pricep la astrologie si va pot spune mai multe despre voi si compatibilitatea voastra.Nu-mi raspunde pe topik deoarece nu prea obisnuiesc sa citesc ce scriu altii , deoarece unii dintre ei bat campii , nu-i pot clasifica ptr . ca incerc sa imi mentin un anumit nivel decent de vorbire si consider ca unii nu au ce face si doar sa se amuze sau poate ca acela este nivelul lor , deci consider o pierdere de timp sa citesc din operele complete a unor ....ma opresc aici , iti raspund pe privat la datele voastre de nastere , eu cu asta te mai pot ajuta , iar daca vreodata te voi mai putea ajuta , o voi face cu cea mai mare placere , chiar imi place sa ajut , la varsta ta as fii avut si eu nevoie de cineva ca mine , dar asa a fost sa fie , iar cineva care stie ce este suferinta , rautatea celor din jur , tradarea etc ajuta din suflet.
banalulanonim
Postat pe 13 Aprilie 2010 17:10
De la: manumarius, la data 2010-04-13 17:10:18
Mai lasa sa treaca ceva timp , stiu ca este curiozitatea , fiorii dragostei , tic-tacul ovarelor , dar ai tot timpul din lume sa faci pasul asta , mai ales ca nu aveti decat o luna impreuna , mai tine-l in joc de glezne sa vezi ca merita sacrificiu , prima oara este memorabil deobicei ptr o domnisoara , trebuie sa-l simti ca apreciaza sacrificiu , momentul , persoan....trebuie sa il simti ca este romantic si nu ca te asteapta ca pe inca una pe care sa o stearga sau sa o adauge pe lista .Parerea mea este mai asteapta cateva luni , daca te paraseste dupa putin timp dupa ce ai vrut sa-ti satisfaci curiozitatea ? te-ai gandit ce suferinta ai avea , o sa ti se para ca este sfarsitul ptr tine.Hai sa-ti spun un mic secret pe care l-am descoperit singur : stiai ca dragostele si despartirile la tinerete si la batranete pot fii anumite drame ptr. pesoanele care le sufera , fata de cele la maturitate ? Explicatia pe care am gasit-o eu este ca ele sunt asociate cu inceputul si sfarsitul vietii ptr. persoanele in cauza , primele descopera fiiorii dragostei si li se pare ca nimic nu se mai poate face din cauza lipsei de experiente iar a doua categorie stiu ca mai au putin de trait si sansele li se reduc considerabil , persoanele mature in floarea vietii o pot lua de la capat atat prin prisma experientei de viata cat si ca au toata viata inainte .
Deci daca nu vrei sa te incadrezi in prima categorie , mai asteapta , parerea mea este ca daca ai o mama deschisa la minte , poti vb cu ea si te va intelege , te va sfatuii si il va simtii pe el si care este interesul lui vis a vis de tine , mama nu trebuie sa-ti fie un dusman ci un aliat puternic.Acum depinde si de mama ta , dar ea trebuie sa inteleaga ca asest lucru este un proces natural , inevitabil care trebuie sa se produca , in urma lui ne-am nascuti toti care chiar daca am fost sau nu doriti , d-zeu ne-a zamislit. Ca sa faci pasul trebuie sa-l simti ca el este alesul sau unul dintre ei , musai sa fie romantic , sa stie sa aleaga momentul si sa te faca sa-l depasesti usor , sa nu te forteze , totul sa fie natural si placut , sa aleaga ambientul ..o muzica pe masura , poate si un pahar de vin , care sa te faca mai relaxata , sa stie sa faca un preludiu reusit si al naibii de lung , ca doar o data este prima data si sa aibe ceva experienta si nu in ultimul rand , cu protectie , este important , asta ti-ar mai lipsii sa ramai insarcinata de la prima experienta sau poate vreo boala , doamne fereste .Eu am incredere ca la cate sfaturi bune ve-i primii de la atatea femine generoase ve-i fii mai ponderata si sincer cand o asa parere mai vine si din partea unui barbat care poate in tineretea lui ar fii dat orice sa intalneasca o fata ca tine , dar d-zeu nu a fost asa generos cu el la vremea aia , sigur ve-i cugeta mai mult .Pot sa te mai ajut cu ceva important , ma pricep la astrologie si va pot spune mai multe despre voi si compatibilitatea voastra.Nu-mi raspunde pe topik deoarece nu prea obisnuiesc sa citesc ce scriu altii , deoarece unii dintre ei bat campii , nu-i pot clasifica ptr . ca incerc sa imi mentin un anumit nivel decent de vorbire si consider ca unii nu au ce face si doar sa se amuze sau poate ca acela este nivelul lor , deci consider o pierdere de timp sa citesc din operele complete a unor ....ma opresc aici , iti raspund pe privat la datele voastre de nastere , eu cu asta te mai pot ajuta , iar daca vreodata te voi mai putea ajuta , o voi face cu cea mai mare placere , chiar imi place sa ajut , la varsta ta as fii avut si eu nevoie de cineva ca mine , dar asa a fost sa fie , iar cineva care stie ce este suferinta , rautatea celor din jur , tradarea etc ajuta din suflet.


Felicitari pentru raspuns! Demult n-am mai vazut laolalta atat intelepciune, bunatate, disponibilitate si sinceritate. Ferice celei ce te are si copiilor tai! jos palaria.
lotusrom1
Postat pe 13 Aprilie 2010 18:31
eu zic sa mai astepti si sa te mai gandesti :)
kudika164608
Postat pe 18 Aprilie 2010 12:42
iti incepi viata sexuala cand te simti pregatita. o sa stii cand va veni momentul, totul va veni de la sine. daca te intrebi, daca te gandesti la mama, inseamna ca mai ai de asteptat. nu o face doar ca te gandesti la el, sau la celelalte fete care au facut-o deja. totul trebuie sa vina natural, sa se intample pur si simplu, nu sa palnifici cand si cum. bafta
delicacy
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:56
o relatie de doar o luna imi pare ca este de prea putin timp.eu personal am avut o relatie dupa aproape 9 luni bine atunci imi era doar iubit intre timp a devenit sotul meu si avem o minune de copil si o relatie bazata pe iubire si prietenie.asigurate ca merita si un sfat mai stai un pic 17 ani este o varsta micuta.multi pupici si ai grija de tine gandeste_te inainte de a face ceva ca maiapoi sa nu regreti.
kudika058254
Postat pe 21 Aprilie 2010 00:05
eu mi-am inceput viata sexula nu foarte de mult cu un baiat cu care avem doar 2 luni...dar tineam foarte mult la el si imi doream foarte mult sa se intample..si s-a intamplat..
intr-un mod foarte placut as putea sa zic..cu lumanari peste tot cu muzica..tot ce iti poti dori..
extrem de frumos si de romantic..de atunci am ramas impreuna si avem 7 luni de cand suntem impreuna
mi-as dori ca toate fetele sa aiba o prima experienta la fel de frumosa ca a mea..
deci iti zic tie ce le-am zis si prietenelor mele sau ceea ce am auzit ji eu la randul meu cand ma bate acest gand: trebuie sa fii sigura ca asta iti doresti.. nu conteaza cat timp a trecut de cand sunteti impreuna..trebuie ssa fii sigura ca asta iti doresti si ca dupa aceia vei ramane cu el..
bommbonikk
Postat pe 21 Aprilie 2010 16:00
Nu crezi ca e cam repede, doar dupa o luna de relatie sa-ti incepi viata sexuala?crezi ca il cunosti destul de bine pe prietenul tau?
alexa_k_m
Postat pe 21 Aprilie 2010 21:46
o intrebare subtila???????!!!!!!!!!!!!!!!!!te cauta im pantaloni???????????
ella_tody
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:19
De la: scorpio67, la data 2010-04-08 12:23:54
De la: cutn, la data 2010-04-08 12:17:09am doar 17 de curand implinitzi si o relatzie de o luna ,el nu ma foteza in acest domeniu dar parca asi dori sa incep,dar mie frica de mama


Nu de mama ar trebui sa-ti fie frica , de faptul ca dezvoltarea ta fizica ( a organelor sexuale) si hormonala nu e inca terminata , ca asta poate duce la fel de fel de dezechilibre, la cancerul de col uterin capatat mai ales din cauza inceperii vietii sexuale prea devreme , etc.Daca ai mai astepta 1-2 ani ar fi moarte de om? Ah, da , il pierzi pe fat frumos si altul ca el nu mai gasesti.

se pare ca ar fi moarte de om,nu vezi ca fatuca e f nerabdatoare??
ella_tody
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:23
De la: ella_tody, la data 2010-04-23 14:23:59
De la: scorpio67, la data 2010-04-08 12:23:54
De la: cutn, la data 2010-04-08 12:17:09am doar 17 de curand implinitzi si o relatzie de o luna ,el nu ma foteza in acest domeniu dar parca asi dori sa incep,dar mie frica de mama


Nu de mama ar trebui sa-ti fie frica , de faptul ca dezvoltarea ta fizica ( a organelor sexuale) si hormonala nu e inca terminata , ca asta poate duce la fel de fel de dezechilibre, la cancerul de col uterin capatat mai ales din cauza inceperii vietii sexuale prea devreme , etc.Daca ai mai astepta 1-2 ani ar fi moarte de om? Ah, da , il pierzi pe fat frumos si altul ca el nu mai gasesti.

se pare ca ar fi moarte de om,nu vezi ca fatuca e f nerabdatoare??


Ce dezamagire , cand o sa constate ca nu e mare scofala!

Postat pe 24 Aprilie 2010 15:00
De la: scorpio67, la data 2010-04-08 12:23:54
De la: cutn, la data 2010-04-08 12:17:09am doar 17 de curand implinitzi si o relatzie de o luna ,el nu ma foteza in acest domeniu dar parca asi dori sa incep,dar mie frica de mama


Nu de mama ar trebui sa-ti fie frica , de faptul ca dezvoltarea ta fizica ( a organelor sexuale) si hormonala nu e inca terminata , ca asta poate duce la fel de fel de dezechilibre, la cancerul de col uterin capatat mai ales din cauza inceperii vietii sexuale prea devreme , etc.Daca ai mai astepta 1-2 ani ar fi moarte de om? Ah, da , il pierzi pe fat frumos si altul ca el nu mai gasesti.


Vai, dar asta-i chiar o prostie. Cancerul de col uterin se face de la virusul HPV si nu de la altceva. Iar faptul ca poti primi acel virus nu are nici o legatura cu virsta, ci cu lipsa de protectie. :)
Ce era sa sperii fata cu informatii false.

17 ani este o virsta chiar ok pentru inceperea vietii sexuale.
soraderazboi
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sexul, afectiunea, intr-o relatie de lunga durata! 17 De la: karaelena 1 Octombrie 2009 20:20
Sunt barbat am 24 de ani iar prietena mea nu stie daca ma iubeste 25 De la: greenmile 21 Octombrie 2011 20:40
intrebare 69 De la: kudika045035 5 Septembrie 2009 22:05
rasp 3 De la: anastasia_m 24 Aprilie 2010 21:05
punctul jenant pt femeie 32 De la: Georgiana28 5 Septembrie 2013 23:03