Setari Cookie-uri

Lipsa apetitului sexual la barbati!!!!!!!!! O PROBLEMA REALA!!!

mda..........interesant....dar in acelasi timp cam ciudat.....e greu sa crezi ca un barbat isi pierde dorinta pt sex......si chiar daca ar avea pe alta ,ar mai face sex si cu tine...nu te-ar lasa 2-3-6 luni fara......cred ca personajul nostru din discutie are o problema din punct de vedere sexual......tu ziceai ca ai mai incercat prin diferite medote sa te apropii de el. A avut vrun efect si stii la ce ma refer.....la jucarioara lui .......a prins viata????? si daca nu....e clar ca ceva se intampla cu el..........si aici conteaza foarte mult comunicarea dintre voi.....4 ani din viata conteaza totusi si ar fi bine sa aveti o discutie, cu toate ca este posibil ca el sa refuze aceasta conversatie pe motiv ca s-ar putea sa se simta stanjenit pt ca, ca barbat este dificil sa recunosti in fata partenerei sau al altor femei ca ai o problema din punct de vedere sexual......aveti 4 ani impreuna, mi-e greu sa cred ca nu puteti comunica.....sa discutati despre ceea ce va nemultumeste.....pune piciorul in prag....discuta despre aceasta problema si daca refuza subiectul, atunci lasa-l fata mea, tu cel putin ai incercat sa afli care este problema si daca el nu vrea sa comunice sau cel putin sa fie ajutat de partenera lui de 4 ani, in cazul in care ar avea ceva mai grav, atunci spune PA.. si fara regret.......barbati sunt destui si ai putea gasi ceva mult mai bun din toate punctele de vedere......
Dassiana
Postat pe 28 Aprilie 2010 10:35
De la: ralucamitz, la data 2010-04-22 13:08:47.......Au inceput cu lipsa atentiei din partea lui, a pasiunii, nu mai stia cum sa fie tandru...etc. Apoi au inceput perioade foarte lungi te timp fara sa avem relatii sexuale.......... i-am spus deschis ca eu sunt o fire mai pasionala si ca pentru mine lipsa sexului inseamna moartea relatiei.......... DECI .... problema mea este...ce sa fac in cazul asta?

Simplu.... in primul rand TU trebuie sa te decizi daca esti dispusa sa accepti o viata lipsita de iubire si de pasiune! (daca nu te deranjeaza...nu te mai tangui!... oricum peste 90% din populatie accepta acest compromis ca pe ceva firesc.... si chiar moral), daca iti doresti o viata plina de iubire si de pasiune... traieste-o ca atare! Accepta dorinta ta de a fi fericita ca pe ceva firesc... asta pentru a nu fi nevoita sa-l minti.... si nu-ti fa griji, o sa vezi ii va tarai c.... cand o sa te simta o persoana independenta!
marceltuky
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:20
Sincer nu vreau sa stiu cum te simti zilnic in conditiile astea....
am primit si eu refuzuri cateodata de la sotul meu cum ca este obosit ceea ce ma facut sa ma simt aiurea si sa imi pierd increderea in mine. apoi am stat de vb cu el si am rezolvat problema .uneori pot fi obositi dar cateva luni e prea mult
byancacrystyna
Postat pe 30 Aprilie 2010 18:06
draga mea dak el nu vrea sa mai faca sex cu tine inseamna k are pe altcineva si tu deja esti in plus in viata lui sau pur si simplu nu il mai atragi parerea mea e sal parasesti si sati gasesti pe cineva care chiar te merita asta nui viata pe care o ai tu intro relatie dak nu ai comunicare intelegere dragoste si mai ales sex nu mai ai nimic asa k lasal si veziti de viata ta k nu ai nik de pierdut dak esti indiferenta pt el nu te mai iubeste si sigur e o alta femeie in viata lui.succes
kudika162094
Postat pe 1 Mai 2010 13:53
DA..DIN PACATE,FATA SE CONFRUNTA INTR-ADEVAR CU O MARE PROBLEMA,IAR NOI,IN LOC SA-I DAM UN SFAT SAU MAI BINE ZIS,SA NE DAM CU PAREREA,SUNTEM TENTATI SA O LUAM LA MISTO SI SA FACEM"BASCALIE"PE SEAMA SUBIECTULUI,CARE TREBUIE SA RECUNOASTEM CA ESTE DESTUL DE DELICAT!SINCER,NU STIU CATE DINTRE NOI SI-AR DORI SA AJUNGA IN ACEST IMPAS CU PARTENERUL DE VIATA ,CA SA NU MAI SPUN...DE CATE DINTRE NOI AR FI DISPUSE SA O RECUNOASCA SI SA-SI ASEZE TEMERILE "PE O FOAIE DE HARTIE"....RISCAND SA SE EXPUNA IRONIILOR ALTORA!PERSONAL,APRECIEZ FAPTUL CA A AVUT CURAJUL SA NE CEARA PAREREA,CHIAR DACA,APARENT,NU-TI TREBUIE CURAJ,PENTRU CA ORICUM,CICA,NU TE CUNOASTE NIMENI!E VORBA DE CURAJUL FATA DE TINE,DE A AVEA PUTEREA DE A RECUNOASTE CA CEEA CE TI SE INTAMPLA NU ESTE OK.CRED CA ASTA-I CEL MAI IMPORTANT LUCRU!SA RECUNOSTI...E PRIMUL PAS SPRE VINDECARE SAU IERTARE,DUPA CAZ!PAREREA MEA,CA SFAT POATE E PREA MULT SPUS,FIECARE FACE PAN LA URMA CEEA CE SIMTE...ESTE CA SE VEDE CU OCHIUL LIBER CA AICI ESTE VORBA NU DE O PROBLEMA,CI DE OMARE PROBLEMA!SINCER,INDIFERENT CARE AR FI MOTIVELE LUI PT CARE S-A AJUNS AICI(CA AR AVEA PE ALTA,CA AR AVEA PROBLEME FIZICE,PSIHICE SAU CA PUR SI SIMPLU NU MAI TREZESTI IN EL PASIUNEA DE LA INCEPUT!)NU CRED CA MERITA SA TE COMPLACI IN ACEASTA SITUATIE LA INFINIT,DAT FIIND FAPTUL CA INDIFERENT DE INCERCARILE TALE,NU S-A AJUNS LA NICI UN REZULTAT!DESI NU AI SPECIFICAT VARSTA,MA GANDESC CA NU ESTI TOCMAI BATRANICA...TOCMAI DE ACEEA CONSIDER CA NU ARE ROST SA-TI IROSESTI POATE CEI MAI FRUMOSI ANI DIN VIATA ALATURI DE UN BARBAT CARE NU-I IN STARE SAU NU MAI VREA SA VADA IN TINE FEMEIA!CU SIGURANTA SE VA GASI ACEL BARBAT CARE SA TE FACA SA TE SIMTI IAR FEMEIE SI SA ADUCA LA SUPRAFATA FEMINITATEA SI SEXUALITATEA TA CARE CU SIGURANTA A INTRAT...FORTAT IN HIBERNARE!ITI TREBUIE DOAR CURAJUL DE A INCHIDE USA PENTRU A AVEA SANSA SA TI SE DESCHIDA O ALTA!MULTA BAFTA IN CONTINUARE SI GANDESTE-TE BINE DACA ASTA-TI DORESTI DE LA OMUL CARE...CICA,TI-AR FI ALTURI!APROPOS...EU PERSONAL NU AS FI STAT ATAT DE MULT PE GANDURI!SEXUL ESTE DESTUL DE IMPORTANT INTR-UN CUPLU,FIE CA SUNTEM SAU NU DISPUSI SA O RECUNOASTEM!CRED CA E TIMPUL SA TE TREZESTI,SA DESCHIZI FEREASTRA SI SA RESPIRI AERUL CURAT....!POATE ASA-TI VA VENI DIN NOU CHEFUL DE VIATA!
sydoonette
Postat pe 11 Mai 2010 11:59
De la: sydoonette, la data 2010-05-11 11:59:51DA..DIN PACATE,FATA SE CONFRUNTA INTR-ADEVAR CU O MARE PROBLEMA,IAR NOI,IN LOC SA-I DAM UN SFAT SAU MAI BINE ZIS,SA NE DAM CU PAREREA,SUNTEM TENTATI SA O LUAM LA MISTO SI SA FACEM"BASCALIE"PE SEAMA SUBIECTULUI,CARE TREBUIE SA RECUNOASTEM CA ESTE DESTUL DE DELICAT!SINCER,NU STIU CATE DINTRE NOI SI-AR DORI SA AJUNGA IN ACEST IMPAS CU PARTENERUL DE VIATA ,CA SA NU MAI SPUN...DE CATE DINTRE NOI AR FI DISPUSE SA O RECUNOASCA SI SA-SI ASEZE TEMERILE "PE O FOAIE DE HARTIE"....RISCAND SA SE EXPUNA IRONIILOR ALTORA!PERSONAL,APRECIEZ FAPTUL CA A AVUT CURAJUL SA NE CEARA PAREREA,CHIAR DACA,APARENT,NU-TI TREBUIE CURAJ,PENTRU CA ORICUM,CICA,NU TE CUNOASTE NIMENI!E VORBA DE CURAJUL FATA DE TINE,DE A AVEA PUTEREA DE A RECUNOASTE CA CEEA CE TI SE INTAMPLA NU ESTE OK.CRED CA ASTA-I CEL MAI IMPORTANT LUCRU!SA RECUNOSTI...E PRIMUL PAS SPRE VINDECARE SAU IERTARE,DUPA CAZ!PAREREA MEA,CA SFAT POATE E PREA MULT SPUS,FIECARE FACE PAN LA URMA CEEA CE SIMTE...ESTE CA SE VEDE CU OCHIUL LIBER CA AICI ESTE VORBA NU DE O PROBLEMA,CI DE OMARE PROBLEMA!SINCER,INDIFERENT CARE AR FI MOTIVELE LUI PT CARE S-A AJUNS AICI(CA AR AVEA PE ALTA,CA AR AVEA PROBLEME FIZICE,PSIHICE SAU CA PUR SI SIMPLU NU MAI TREZESTI IN EL PASIUNEA DE LA INCEPUT!)NU CRED CA MERITA SA TE COMPLACI IN ACEASTA SITUATIE LA INFINIT,DAT FIIND FAPTUL CA INDIFERENT DE INCERCARILE TALE,NU S-A AJUNS LA NICI UN REZULTAT!DESI NU AI SPECIFICAT VARSTA,MA GANDESC CA NU ESTI TOCMAI BATRANICA...TOCMAI DE ACEEA CONSIDER CA NU ARE ROST SA-TI IROSESTI POATE CEI MAI FRUMOSI ANI DIN VIATA ALATURI DE UN BARBAT CARE NU-I IN STARE SAU NU MAI VREA SA VADA IN TINE FEMEIA!CU SIGURANTA SE VA GASI ACEL BARBAT CARE SA TE FACA SA TE SIMTI IAR FEMEIE SI SA ADUCA LA SUPRAFATA FEMINITATEA SI SEXUALITATEA TA CARE CU SIGURANTA A INTRAT...FORTAT IN HIBERNARE!ITI TREBUIE DOAR CURAJUL DE A INCHIDE USA PENTRU A AVEA SANSA SA TI SE DESCHIDA O ALTA!MULTA BAFTA IN CONTINUARE SI GANDESTE-TE BINE DACA ASTA-TI DORESTI DE LA OMUL CARE...CICA,TI-AR FI ALTURI!APROPOS...EU PERSONAL NU AS FI STAT ATAT DE MULT PE GANDURI!SEXUL ESTE DESTUL DE IMPORTANT INTR-UN CUPLU,FIE CA SUNTEM SAU NU DISPUSI SA O RECUNOASTEM!CRED CA E TIMPUL SA TE TREZESTI,SA DESCHIZI FEREASTRA SI SA RESPIRI AERUL CURAT....!POATE ASA-TI VA VENI DIN NOU CHEFUL DE VIATA!
poate o fi ramas omu impotent..tot ce e posibil...
kudika029282
Postat pe 11 Mai 2010 16:53
facuseara asta un experiment
taur + vaca. sex mult la inceput in tarc
dupa ceva vreme taurul a cam ajuns sa ignore vaca
cercetatorii au vopsit vaca (e pe bune). taurul in primele momente a avut un interes viu....apoi a prins smecheria..si a revenit la letargie :))
Fahnell
Postat pe 11 Mai 2010 17:21
De la: Fahnell, la data 2010-05-11 17:21:26facuseara asta un experiment
taur + vaca. sex mult la inceput in tarc
dupa ceva vreme taurul a cam ajuns sa ignore vaca
cercetatorii au vopsit vaca (e pe bune). taurul in primele momente a avut un interes viu....apoi a prins smecheria..si a revenit la letargie :))


si in ce culoare o sfatuiesti sa se picteze !

biata fata nu e in nici un caz vaca , dar nu m-am putut abtine!

Postat pe 11 Mai 2010 17:24
nu era vizat pt o persoana anume de aici
ziceam doar ca barbatii (ca si taurii) :)) de multe ori se cam plictisesc de partenera dpdv sexual
atata tot
Fahnell
Postat pe 11 Mai 2010 17:48
De la: Fahnell, la data 2010-05-11 17:48:00nu era vizat pt o persoana anume de aici
ziceam doar ca barbatii (ca si taurii) :)) de multe ori se cam plictisesc de partenera dpdv sexual
atata tot


Stiu, chiar am glumit! Nu e nimeni nici vaca , nici taur, dar ma imaginam pictandu-ma in rosu ca sa-mi stimulez taurasul!

Postat pe 11 Mai 2010 19:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce sfaturi ? 15 De la: panduru88 31 Martie 2010 23:35
help please.....:(:( 7 De la: miqutzaa 8 Martie 2010 23:25
pentru fete 49 De la: AliceP 14 Octombrie 2009 17:46
sunt sau nu insarcinata?urgent 26 De la: kudika036909 7 Octombrie 2013 14:54
despre ejacularea precoce 10 De la: ilovethisgame 2 Octombrie 2009 18:09