Setari Cookie-uri

Ce se intampla?

Buna.Am si eu o nelamurire,desi nu stiu daca ma va putea lamuri cineva.Am vorbit pe messenger cu un baiat,ne cunostem,suntem din acelasi oras,doar ca el studiaza in alt oras si de aceea vine acasa doar in weekend.Am vorbit,l-am cautat cand a venit acasa si pana la urma ne-am intalnit ,insa mai erau 2 cunostinte de ale mele,nu eram doar noi doi.A fost fooarte dragut,s-a comportat foarte ok,a zis ca ne mai vedem,etc.De cautat nu m-a mai cautat pana sa plece,apoi am inceput din nou sa vorbim pe messenger si am tot vorbit toata saptamana cu tot felul de apropouri reciproce...cum ne-ar sta impreuna,etc.Toate bune si frumoase,urma sa ne vedem cand vine acasa,chiar mi-a spus ca "ne auzim" acasa....apoi cand a venit acasa din nou m-a dat uitarii..i-am dat un sms,mi-a raspuns cu greu,l-am sunat si nu a raspuns,apoi ne-am intalnit din intamplare pe strada si m-a intrebat "de ce nu am mai dat nici un semn?" Culmea..I-am zis cu zambetul pe buze ca "nu voiam sa deranjez"..a fost foarte dragut,si-a cerut scuze ca nu a raspuns ca era cu parintii lui.I-am dat apoi un mesaj sa dea un semn ceva,ca sa ne vedem pana pleaca el,dar nu a raspuns la mesaj si nici nu m-a mai cautat de cateva zile.Ce s-a intamplat?Toate erau "bune si frumoase" ,se baga si el in seama,ma intreba diferite lucruri,despre fosta mea relatie,a spus ca ne vedem cand vine,chiar cand a plecat mi-a spus"ne auzim acasa",si multe altele care le-am vorbit.Chiar nu inteleg,nu gasesc nici o explicatie..poate ca am prea mare incredere in mine,dar nu cred ca nu i-am placut,e oarecum greu de crezut..mai ales avand in vedere ca m-a si complimentat,iar el nu e cine stie ce..daca ar fi sa facem o comparatie intre noi 2...insa mi-a placut foarte mult felul lui de a fi,uneori ma gandesc ca m-am indragostit chiar..nu imi pot lua gandul de la el si totusi el nu mai zice nimic de cateva zile..si eu din orgoliu nici atat,consider ca deja am facut prea mult.Daca imi puteti da cateva sfaturi v-as fi recunoscatoare.Multumesc
m_rox
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:36
Sfatul meu: lasa putin baiatul sa fiarba si nu-l mai cauta. Daca e interesat te cauta el, daca nu nu faci decat sa iti pui intrebari inutile si sa ajungi sa te indoiesti de calitatile tale. Stai frumusel in banca ta si daca trece mai mult de o saptamana uita-l. E plina lumea de barbati, nu iti pierde vremea cu unul :)
Bafta!
Calin_
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:47
Probabil ca te place , dar nu asa cum ai vrea tu.Daca tu te-ai indragostit de el nu este musai ca si el sa simta la fel. Cand ne indragostim avem tendinta de a da amploare la ceea ce simtim si uneori traim cu impresia ca si celalalt simte la fel...
Sfatul meu este sa-l abordezi si sa vorbesti cu el fara ocolisuri ...Vezi cum reactioneaza , o femeie sesizeaza "nuanta" raspunsului. Ce se poate intampla cel mai rau? Sa te refuze ...nu?
Sper ca nu ai 16 ani...

ella_c
Postat pe 26 Aprilie 2010 22:01
De la: ella_c, la data 2010-04-26 22:01:23
Sper ca nu ai 16 ani...



nu, 16 jumate!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 26 Aprilie 2010 22:53
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-04-26 22:53:46
De la: ella_c, la data 2010-04-26 22:01:23
Sper ca nu ai 16 ani...



nu, 16 jumate!


Am verificat cand inca puteam modifica mesajul. Are 19 !
Iti dai seama ca sunt atenta .... Ar fi fost de-o seama cu fiica-mea ...

ella_c
Postat pe 26 Aprilie 2010 22:59
of doamne unde-s timpurile cind il sunam pe telefonul fix -daca-l avea-si imi tineam respiratia de emotie,apoi inchideam
utad
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:00
De la: ella_c, la data 2010-04-26 22:59:17
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-04-26 22:53:46
De la: ella_c, la data 2010-04-26 22:01:23
Sper ca nu ai 16 ani...



nu, 16 jumate!


Am verificat cand inca puteam modifica mesajul. Are 19 !
Iti dai seama ca sunt atenta .... Ar fi fost de-o seama cu fiica-mea ...



ce repede trec anii!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:00
Stiu ca treaba cu "vorbitul pe messenger" suna copilareasca ,pana am ajuns in situatia asta...
m_rox
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:03
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-04-26 23:00:41
ce repede trec anii!


mie imi spui ?!

ella_c
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zozo 9 De la: pickard 11 Noiembrie 2010 08:43
***RELATIE LA DISTANTA *** 93 De la: kudika_nikole 22 Mai 2013 01:18
Femeie, e atat de greu sa-ti tii barbatul langa tine ? Sunt ei pretentiosi sau suntem noi vacutze mov cu pete albe? 520 De la: rockk 16 Ianuarie 2011 17:59
barbatii...si urmarile lor... 34 De la: Cassey 13 Mai 2009 16:18
tatal vitreg o problema?! 2 De la: Iannis 12 Iunie 2010 10:32